אי די בי פיתוח אגחים ט ..... יד

אי די בי פיתוח אגחים ט ..... יד

מחמ 4 לשניהם...(בערך)
תשואה 7% ברוטו לשניהם.

אגח יד- שעבוד מניות דסק"ש - החברה תשעבד, בשעבוד קבוע, ראשון בדרגה ללא הגבלה בסכום, לטובת הנאמן עבור מחזיקי אגרות החוב, בדרך של רישום שעבוד אצל רשם החברות 99,258,708 מניות רגילות בנות 1 ש"ח ע.נ. כל אחת של דסק"ש שבבעלות החברה וכן את כל הזכויות הנלוות ו/או שתנבענה ממניות אלו.

אבקש דיעה על אגחים אלו
מתכוון להשאר עד הפדיון..

אידיבי אג"ח יד'- ני"ע האטרקטיבי ביותר בבורסה

גם ט' אטרקטיבי אבל יד' הרבה יותר כי המס עליו רק 15% ובעיקר כיון שיש לו שיעבוד על דסק"ש. כלל ביטוח תימכר בקרוב מאוד כדי ליהנות מפרמיית שליטה. אידיבי נמצאת כיום בקרקע בטוחה עם הון עצמי חיובי מובהק של 1.2 מיליון ש"ח עם תזרים מסודר לשנים הבאות. יתרה מזאת לאחר מכירת גרעין שליטה בכלל ביטוח יהיה לחברה את כל הכסף לכיסוי מלוא האג"חים וזאת לפני מימוש השקעת דסק"ש. זה יהיה אג"ח טריפל A לאחר מכירת כלל וירד לתשואה 3% ואף למטה מזה. חוץ מהאמריקאיות שלהן לא הייתי מתקרב אין אג"ח עם נתונים כמו אידיבי שנסחר בתשואות כאלה. פשוט שוק האג"ח מטומטם בשל פדיונות של קרנות נמאנות ונוצרה הזדמנות מדהימה לאסוף סחורה בזול.

ערני222

New member
היום אידיבי אגח יודד בחדות

אנליסט-יש לך הסבר למה יורד האגח בחדות ?מה ארע ?
לא מזמן נמכרו 5 אחוזים מכלל ביטוח -לפי ש"ש 3.1 מיליארד לכלל -כך שהנזילות אינה הסיבה לירידה.
אשמח להסבר .

dw2322

New member
אני קניתי בשבוע שעבר את אידיבי ט'

מכרתי לפני כמה חודשים באזור תשואה 4% וקניתי מחדש באזור ה 7% צמוד.

גם יד' מעניין. תחליף שלו יכול להיות מניית דסק"ש.
&nbsp
בחרתי לקנות את ט' כי להערכתי בחודשים הקרובים יקרה משהו עם כלל ביטוח (סלינגר אוטוטו פורשת) ובתרחיש מכירה נאה של כלל ביטוח ניתן יהיה לבצע פידיון מוקדם או שהחברה תרכוש בשוק את האגח הנסחר כרגע מתחת לפארי.
כלל ביטוח זה נכס מהותי לעניין אגח ט'.
כמו כן החברה מכרה את הבלוק הנוסף כך שיש כרגע כמה חודשים של שקט עד שתדרש, אם תדרש, לממש את הבלוק הבא.
כרגע האגח נסחר מעט מתחת למחיר הקניה שלי
, בערך נקודה פחות, כך שאפשר היה לבצע מעט טוב יותר. מילא. אף אחד לא מושלם.

&nbsp
כתחליף אפשר לקנות את מניית כלל ביטוח, הנסחרת בתמחור די נוח (בערך 0.6 על ההון). גם את זה עשיתי. פה צלפתי קצת יותר טוב והנייר נסחר כיום טיפה מעל אזור הקניה שלי.

למעלה