אנז, שאלה על אג"ח ארה"ב והדולר

TomerD41

New member
אנז, שאלה על אג"ח ארה"ב והדולר

ראיתי שכתבת על זה מקודם. התשואה הגיעה ל-3% שזה מתחיל להיות מעניין, לאן לדעתך התשואה תגיע בעוד שנה שנתיים?
ולגבי הדולר עצמו... ראיתי ניתוח של ירון שקדי שהעלייה לעומת השקל לא תחזיק הרבה בגלל מצבת החובות האדירה של האמריקנים. נראה לי שהוא מדבר מפוזיציה כי הצמצום של הדולרים והריבית אמורים דווקא למשוך את הדולר למעלה. וראיתי עוד ניתוח שקובע שמה שמשפיע בתכלס זה בכלל תנועות ההון ולא מעבר.

aeonf

New member
דעתי

ה10 שנים בשנתיים הקרובות גם יגיע ל4%, הרי רק השנה האמריקאים יעלו את הריבית ב0.5% לפחות.
לגבי הדולר הוא טועה ובגדול, עניין של זמן עד שפער הריביות יתחיל להשפיע, וכבר משפיע כפי שאפשר לראות לאחרונה.

ANZ1

New member
אז ככה

לפי מה שאנחנו יודעים היום,
הפד הודיע שהוא מתכנן עוד 2 העלאות ריבית השנה (עוד 0.5)
וכנראה עוד 3 העלאות ב2019
אם זה יקרה, אז אגח ל10 שנים ישלם כנראה בסביבות 4-5 אחוז שנתי עוד שנתיים,
אבל צריך לזכור שבתור השקעה, ככל שאתה קונה היום אגח רחוק יותר,
אז בזמן העלאת ריבית המחיר של האגח שלך יורד ואתה מפסיד, וככל שהוא רחוק יותר אתה מפסיד יותר.
כך שמי שקונה היום אגח ממשלתי אמריקאי, ירויח את התשואה הנוכחית (3 אחוז) רק אם ישאר עם האגח לפקיעה.
או שמי שרוצה לקנות לזמן ארוך ,יקנה היום אגח קצר לשנתיים (שמשלם היום 2.5 אחוז) ואז עוד שנתיים יקנה אגחים ארוכים.

לגבי הדולר, זה כמו הבדיחה על 2 שבורחים מדוב, ואחד שואל את השני :"אתה חושב שתצליח לרוץ יותר מהר מהדב ? דובים רצים מאד מהר",
עונה לו השני "אני לא צריך לרוץ יותר מהר מהדב, אני צריך לרוץ יותר מהר ממך".

לארצות הברית יש הרבה בעיות, אבל שאר העולם נמצא בבעיות הרבה יותר גדולות, ולכן הדולר ימשיך לעלות לדעתי.

BGW

New member
השוק מתמחר כבר מהשיא בינואר עוד שלוש העלות ריבית עד

סוף השנה הנוכחית
אם הפד יעלה רק פעמיים
אתם תיראו טיסה של השוק למעלה
&nbsp
&nbsp

naftul21

Member
הוא לא מדבר מתוך פוזיציה

הוא פשוט טועה בהערכות שלו.
במשבר סאב פריים העריך מפולת כפולה וגדולה יותר, בכתבות בדה מרקר, במשך שנתיים ויותר העריך שלא כדאי להכנס לשוק עד 2011,עד שירד להם האסימון והורידו אותו מהפרונט שם

למעלה