התחלה בשוק ההון

Motikeren

New member
התחלה בשוק ההון

בוקר טוב לכולם,
אשמח לקבל עזרה ממביני עניין ובעלי נסיון
אני אודה מאוד על עזרה
האם זה נכון שניתן ״לייצר עוד הכנסה״ ממסחר (שאני מתאר לי כמסחר יומי) במט״ח?
כל נושא של המסחר במט״ח זה משהו שניתן ללמוד אותו או שנולדים איתו?
אם כן, אשמח לדעת היכן ניתן ללמוד את התחום ו/או איך ניתן להתחיל צעדים ראשונים בתחום?
תודה מראש

ANZ1

New member
כן ולא

כן, אפשר להרויח ממסחר במטח,
תשאל את סורוס שהרויח מיליארדים,
מהשקעה נגד הפאונד,

לא, לא מישהו שמתחיל להתעניין,
זה התחום הכי מקצוע, מסוכן, ומלא תהפוכות,
תשאל את פישמן
שכמעט פשט את הרגל בהשקעה על הלירה התורכית,

אחרי שיהיה לך תואר ראשון ושני בכלכלה, 20 שנה של ניסיון בתחום ההשקעות ותתמחה בכלים של מסחר יומי,
תשקול להשקיע במסחר יומי במטח.
מצד שני כבר היום רוב המסחר היומי אלו מחשבים ורובוטים.

bogii

New member
אנז שבת שלום ותיקון קטנציק על "פישמן"

&nbsp
פישמן כמעט פשט רגל?
&nbsp
אז פישמן בעצם פשט רגל בעזרת הבנקים
שלא הפעילו סטופלוס בניגוד לבנקים הזרים
שלהם אין שום סנטימנטים
אצל הזרים אם הבנאדם חורג מהבטחונות
הם סוגרים פוזיציה
ומי שלא יתנהל בהתאם לכללים יערפו אותו
&nbsp
בארץ הבנקים עובדים בשיטת הסמוך
ובעיקר עבודה בעיניים
יש לי זקן ארוך איתם ולא בנק אחד
&nbsp
פישמן היה ניזוק פחות אילו היו מפעילים
סטופלוס
(וחבל שלא הפעילו)
&nbsp
מה שמדהים כאן נכנס בחור
שהוא בעצם עולל בתפוז
וישר חושב על מסחר במט"ח
אל לך תלמד לעשות מסחר וירטואלי
ואם תנצח במשך שנה בוירטואלי
אולי יהיה שווה לך להתחיל במסחר אמיתי
רק שלא בטוח שבוירטואלי תחוייב בכל
מה שמחייבים במסחר האמיתי
וגם אם אתה לרגע במרגין קול לא יסגרו
לך את הפוזיציה ולא תדע שבמסחר האמיתי
אתה אאוט
אתה הבנת את זה אדון Motikere
&nbsp
&nbsp

אתה מבין ששוק ההון זה לא "מסחר במט"ח" נכון?

מסחר במט"ח זה הקזינו למהמרים כבדים של שוק ההון.

אם אתה לא מהמהמרים אז תחשוב יותר על השקעות ארוכות טווח ופחות על מסחר יומי.

אין שם הבטחות/ציפיות לתשואות מטורפות שיחליפו לך את המשכורת מהעבודה תוך שבוע (כי זה פשוט לא קיים במציאות) אבל הרבה יותר הגיוני שתצליח להרוויח משהו בטווחי זמן ארוכים.

תתחיל מקריאת סדרת המאמרים בבלוג "התמונה הגדולה" תחת הכותרת "בניית תיק השקעות".

אם זה יעשה לך שכל תוכל להמשיך משם לדברים יותר מתקדמים.

dumuzi

New member
מסחר יומי במטח זו הדרך המהירה ביותר להפסיד את כל הכסף

מסחר לטווח ארוך יותר גם תפסיד את כל הכסף אבל יותר לאט

זו תעשיית חלומות שהמתעשרים היחידים זה המתווכים שמספקים את פלטפורמות המסחר וה"לימודים"

אם אתה רוצה הכנסה נוספת תעבוד בעוד עבודה

אם אתה רוצה הכנסה נוספת ממסחר בניירות ערך תלמד לכתוב אופציות מול מניות זה הדבר הכי קרוב וגם מוכח מחקרית שהכי מתגמל מכל אסטרטגיות האופציות

כמובן שגם כאן מי שלא יודע מה הוא עושה ימחק מהר מאוד (ולפעמים גם מי שיודע)

אז קראתי את המחקרים והם

שטויות במיץ...

להלן מידע היסטורי ש-CBOE אספו לנו:
קוד:
 [URL]http://www.cboe.com/products/strategy-benchmark-indexes/put-protection-index[/URL]

[URL]http://www.cboe.com/micro/buywrite/monthendpricehistory.xls[/URL]

יש נתונים על כל האסטרטגיות שמפורסמות בו (סה"כ 11 אסטרטגיות שונות של אופציות) ואת הנתונים של מדד ה-SP500 עצמו.
יש לנו שם נתונים על כל אלו לכל הפחות מינואר 1990 (לחלקם אפילו קודם לכן).

בגלל שהאסטרטגיה עם הכי פחות מידע מתחילה בינואר 1990 החלטתי לבדוק תוצאות של כל האסטרטגיות מינואר 1990 ועד סוף אוגוסט 2017 (העדכון האחרון של הקובץ) שלא כוללת את המכה המטורפת של החמישי בפברואר 2018.

• SP500 תשואה כוללת הוביל לרווח לפני מס של 1253.12% (כ-9.45% בשנה)
  • אסטרטגיית האופציות הכי רווחית היא BXMD (מכירת פוטים עם 30 דלטא) והיא הובילה לרווח לפני מס של 1418.64% (כ-9.94% בשנה).
נזכור שבהחזקה של מדד ה-SP500 המשקיע משלם רק מס דיבידנדים בעוד שבאסטרטגיית מכירת אופציות המשקיע משלם מס על כל הרווחים.

לפי אתר MULTIPL תשואת הדיבידנד הממוצעת של מדד ה-SP500 באותה התקופה עמדה על כ-2.1% בשנה.
עקב כך:
  • משקיע המדד שילם מס שנתי של פחות מ-0.53%
  • מוכר הפוטים שילם מס שנתי של יותר מ-2.48%
במלים אחרות התשואה השנתית הממוצעת לאחר מס של כל משקיע היא בערך:
  • משקיע המדד: יותר מ-8.9%
  • מוכר הפוטים: פחות מ-7.46%
לא תודה...

mnakash

New member
שים לב למשהו מעניין

קודם כל תשואות הברוטו דומות, מי שלוקח את סיכון התנודתיות מפוצה על כך בתשואה.
זו פעם שניה שאני נתקל במישהו שמראה משהו כזה ואני בכלל לא מבין באופציות ולא יודע מה המשמעות של מכירת 30 דלתא. מניח שאסטרטגיות האופציות האחרות נתנו תשואות קרובות לשוק גם כן.
מהיבט המס, מי שמשקיע בחשבון פטור ממס (כמו ira קהש), ייתכן שעדיף לו לא לקבל דיבידמדים שממוסים במקור בארה״ב למרות החשבון הפטור.
&nbsp

שמתי לב

האם אתה שמת לב ש:
  1. בניכוי מיסוי התשואות שלך יהיו נמוכות יותר עם אופציות מאשר עם קנה-והחזק של המדד עצמו (בהנחה שאתה לא מתמנף כמו האידיוט שמחק לעצמו ולמכריו את כל הכסף והשאיר את כולם בחובות של מיליונים ב-IBI מלפני חודשיים).
  2. אי אפשר למכור אופציות "ערומות" בחשבון פטור ממס ישראלי כך שלא ניתן לממש את האסטרטגיות האלו בקרן השתלמות ו/או קופת גמל IRA ישראליות...

dumuzi

New member
משה הסיכון במכירת פוטים בדלתא 30 הרבה יותר נמוך

מאחזקה של נכס הבסיס
&nbsp
לדוגמא אם נכס הבסיס 100 ואתה מוכר פוט על סטרייק 95 (נניח שזה דלתא 30) תמורת 2
&nbsp
אז אם המדד יורד ל 96 מחזיק המדד מופסד 4 נקודות אבל כותב הפוט מרוויח 2
&nbsp
אתה מסתכל רק על צד אחד של המשוואה שזה הרווח הפוטנציאלי אבל צריך להסתכל גם על הסיכון
&nbsp
מעבר לזה אם תכתוב פוט על דלתא 50 (בכסף) התשואה תהיה הרבה יותר גבוהה אבל חייבים לדעת לנהל את הפוזיציה אקטיבית כלומר לגלגל במידת הצורך או לרכוש הגנות אם מגיעה מפולת , צריך לדעת לבחור את המניות הנכונות וכו'
&nbsp
ולגבי המס השקעה במניות דיבידנדים שלא דרך חברה היא אוולת , כי דיבידנדים בין חברות פטורים לגמרי ממס והדרך הנכונה היא בעצם מה שאני עושה שזה לכתוב פוטים על מניות (גם מניות שמחלקות דיבידנד) ואז אם הנייר יורד חזק והפוט מתממש מקבלים מניות במחיר טוב כנגן אפשר לכתוב קולים ולהעצים הרבה יותר את תשואת הדיבידנד

תגדיר "סיכון"

אם אתה לא מממש את ההחזקות שלך אז אין לך סיכון.
אם אתה רוצה להפחית תנודתיות אז תיק משולב אג"ח/מניות יכול להניב תשואה טובה יותר לאחר מס מאשר מכירת פוטים עם תנודתיות נמוכה יותר וכיתרון נוסף ניתן לממש תיק שכזה בחשבון פטור ממס בכלל בעוד שמכירת פוטים ערומים לא ניתן לעשות בחשבון פטור ממס.

אתה טענת שיש מחקרים שתומכים בהשקעה באופציות וקישרת למאמר שמקשר לשניים.

המחקר הראשון בוצע על נתונים עד 2006 ואפילו כותב המאמר טען שאם הוא היה מבוצע על נתונים שכוללים את משבר 2008 אז התוצאות היו עגומות יותר עבור כותבי האופציות.

ה-"מחקר" השני הוא תקציר שיווקי ולא מחקר שמתבסס על הנתונים שפורסמו ע"י ה-CBOE.

על סמך אותם הנתונים שפורסמו ע"י ה-CBOE אני הראתי לך ש-"התשואה לאחר מס" שהמשקיע צפוי לקבל בתיק שמבוסס על מכירת אופציות נמוכה יותר ממש שהוא צפוי לקבל ע"י קנה-והחזק של מדד ה-SP500 עצמו.

אם יש לך מחקר אחר שתומך בטענתך המקורית שאופציות עדיפות על קנה-והחזק אשמח לקרוא גם אותו ולראות מה אני יכול ללמוד ממנו.

נ.ב.
מי דיבר על מניות דיבידנד?
CBOE התייחסו לקנה-והחזק של מדד ה-SP500 עם השקעה מחדש של דיבדינדים ולא לרכישת מניות פרטניות...

dumuzi

New member
משה צר לי אני לא עובד בשביל אף אחד

ועם כל הכבדו גם לא בשבילך
&nbsp
אז אני בטח לא אחפור על מחקרים כשאתה יכול לעשות עבודה לא פחות טובה ממני
&nbsp
אני יכול להראות לך צילומי מסך של תשואת תיק וזהו
&nbsp
מבחינתי כל המחקרים לא שווים כלום גם ככה רק המספרים בחשבון
&nbsp

לא טענתי שאתה עובד בשבילי

טענת שיש לך מחקרים - ביקשתי לראות.
סיפקת קישור למחקרים ועל סמך קריאה שלהם ובדיקת הנתונים הגולמיים מתברר שהם מוכיחים את ההיפך ממה שאתה טענת ובכך מפריכים את טענתך.

אם אתה רוצה לשתף מחקר שתומך בטענתך אני אשמח לשמוע עליו.
אם לא אז זו זכותך אבל בינתיים לא הצגת מחקר שתומך בך כך שזו רק דעתך האישית והיא בינתיים לא הוכחה כדעה שמבוססת על מחקרים...

תשואות התיק האישי שלך לא חשובות לי, אני לא מתווכח עם מה שאתה עושה או מנסה לגרום לך לעשות משהו אחר.
מה שסיקרן אותי זו הקביעה שלך שיש מחקרים שתומכים בכך ואני עדיין לא מכיר מחקרים שכאלו.

dumuzi

New member
משה יש מחקרים שיציגו כל תוצאה שתרצה בכל תחום

כל מה שאני יכול לומר זה שיש קונצנזוס די רחב שהאסטרטגיות הכי רווחיות באופציות מבוססות על כתיבת אופציות פוט
&nbsp
אבל זה עולם שלם - כתיבה חשופה או עם הגנות, כתיבה על מניות (איזה מניות) או על מדד, מה פרק זמן שכותבים את האופציה, האם סוגרים בהפסד או מקבלים את המניות או מגלגלים, מה הדלתא שכותבים בה, איך מתמודדים עם חלוקת דיבידנד, האם סוגרים ברווח של 50% או 80% או מחכים לפקיעה, האם כותבים בבת אחת את כל הכמות או במנות, האם משתמשים בניתוח טכני (ואיזה), האם משתמשים במינוף ועוד
&nbsp
כל שינוי של פרמטר אפילו במידה מזערית ישפיע על התוצאה הסופית
&nbsp
כל המחקרים שמבוססים על ניתוח נתוני עבר הם פשטניים מאוד מבחינת הקריטריונים שאפשר לבדוק ולכן חסרי משמעות מעשית
&nbsp
אני אומר לך חד משמעית שעם תוכנית עבודה מובנית שמשאירה מעט מקום לשיקול דעת כשמתמקדים בניירות מז'אנר מאוד מסויים (לדוגמא רק חברות צמיחה ללא חוב בשווי מעל מיליארד דולר ) ובניתוח טכני מאוד מסויים לתזמון הכתיבות
&nbsp
זה מכה שוק על ירך כל אסטרטגית השקעה חשופה במניות של קנה והחזק
&nbsp
אין מה להשוות בכלל זה לא אותו קנה מידה
&nbsp
אני מדבר על תשואות 30-50 אחוז כל שנה בשוק מדשדש או עולה
&nbsp
בשוק יורד מפסידים וגם פחות מאסטרטגית קנה והחזק

בגלל שיש מחקרים שמראים מה שמתחשק למממן המחקר

אני מעדיף להתונן בנתונים שעליהם מתבססים אותם המחקרים כפי שעשיתי כאן וכפי שעשיתי במחקר על ההשקעות הפסיביות מול מנהלי ההשקעות האקטיביים (SPIVA).

עם הקונסנזוס שבעולם ללא עמלות ומיסוי מכירת אופציות צפויה להוביל לתוצאות יתר מול קנה והחזק - אני מסכים ומחזק על סמך אותם נתונים גולמיים שפורסמו ע"י ה-CBOE.

הבעיה היא שעבור ישראלי שמשלם 25% מס רווחי הון על כל הרווחים שלו ממכירת אופציות (ואי אפשר לעשות זאת בחשבונות פטורים ממס!) הגישה הזו הופכת להיות פחות רווחית בצורה משמעותית מאשר סתם גישת קנה-והחזק של המדד הרחב עצמו.

לגבי מה שאתה מציג אתה למעשה מציג את מה שאתה עושה ומה שעבד לך עד היום.

על אותו המטבע אפשר להציג את מה ש-"הגורו" איל גולדשטיין עשה והציג תשואות ממוצעות מטורפות של מעל 100% שהוא הצליח לשכפל ב-7 חשבונות שונים.
כל זה טוב ויפה עד שקרה מקרה שלא קרה בעבר והשאיר אותו ואת כל מאמיניו עם חובות יותר גדולים מכל מה שהם הרוויחו (וככל הנראה יותר מכל רכושם של חלק מהם).

אין לך שום דרך לדעת אם אתה בעצמך לא לוקח סיכון שכזה שיכול להתפוצץ בפרצופך בטווח הרחוק.

שוב - אני לא אומר לך מה לעשות או מה להפסיק לעשות.
אני בסך הכל מנסה ללמוד עוד.

נ.ב.
אי אפשר להגיע ל-30% רווח ממכירת אופציות ללא מינוף (קרי - אם כל המניות שמכרת עליהן אופציות נמחקות אז אתה לא מפסיד יותר מכל ההון שבחשבון שלך).
ואם אתה מתמנף אז אתה כבר משחק בליגה אחרת עם סיכוני המינוף.

טכניקום

New member
Motikere

המסחר במטח נעשה במחשבי אלגו' , והרווח נוצר מארביטראז' ,
"מחשב העל אינו ברשותך" , ואתה סומך על גורם מתווך ,
אותו גורם מתווך דואג בראש וראשונה לרוחיו
והרווחים שלך מענינים אותו כשלג דאשתקד !
אם תשלוט היטב בכל רזי המסחר תפסיד לאט !*
אם תהיה פזיז ונמהר תפסיד במהירות הבזק !
*לפעמים תרוויח !!

למעלה