רעיונות להשקעה מישהו?

TomerD41

New member
רעיונות להשקעה מישהו?

הצטבר אצלי קצת מזומן ממכירה של כמה ניירות. אני מחפש מניות דיבידנד, אבל מוכן לשקול גם בלי אם זה נסחר בחסר מטורף.

dumuzi

New member
פועלים איביאי נסחרת בשווי 300 מיליון שח

והיא נוהגת לחלק את רוב הרווח כדיבידנד מדי רבעון

להערכתי ברבעון הראשון של 2018 היא תציג תזרים מזומנים מפעילות שוטפת בהיקף 15-20 מיליון שח כלומר אם היא תחלק 15 מיליון שח מדובר על תשואת דיבידנד בגילום שנתי של 20%

אני מדבר מפוזיציה כמובן

מבחינת שווי לדעתי הוא די מלא אין כאן איזה תמחור חסר מטורף אולי 10% לכאן או לשם

ומדובר בנייר שרגיש מאוד למצב השוק

אם לא ניתן לגייס אגחים אין הכנסות והוא יכול לקרוס עשרות רבות של אחוזים

נייר נוסף שמעניין כי הוא בשלב טרום פעילות אבל אחרי גיוס זה פטרוטקס

תתעלם מהעליה של 33% היום זה בגלל שהוא ירד טכנית עקב חלוקת אופציות (מי שבנה את ההנפקה עשה עבודה גרועה) הוא עדיין נסחר מתחת למזומן

הכוונה שם היא לרכוש בכסף שדות נפט מניבים בטקסס בתשואה לחזיקי היהש לפני מס (אבל אחרי כל ההוצאות והתמלוגים) של 15% לפחות ולחלק את הכסף כדיבידנד

על פניו זה לא הכי מעניין אבל ברגע שהחברה הזו תתמנף (כלומר תקנה את הנכסים המניבים לא רק בהון עצמי אלא גם בחוב בריבית סבירה) אז התשואה יכולה להיות על פניו הרבה יותר גבוהה ובמקרה של עלית מחירי הנפט גם להביא להכפלות הון

גם כאן אני מחזיק

חברה אחרת שאני מחזיק בה בצורה מדגמית אבל שוקל להגדיל משמעותית היא אירונאוטיקס . בגלל החקירה נגד הנהלת החברה המצב שם על הפנים. מבחינת הנפקה זו השחלת השנה שבה קרנות השקעה שכנראה ידעו על הברדק מכרו לציבור מניות במאות מיליוני שח לפי שווי מיליארד שח (היא צללה מעל 50%) ואתמול הוגשה תביעה ייצוגית נגד הנהלת החברה על נזקים של מאות מיליונים (המישה היא תובעת סדרתית שקונה מינימום של מניות בכל החברות ואם יש בלגן היא תובעת בשנה שעברה היא תבעה את כיל וקיבלה 1.4 מיליון שח בהסדר שתבין היא קונה מניות באלפי שח בודדים)

אבל מבחינה פונדמנטלית היא בתמחור חסר ניכר . עם כל הירידה ברווחיות והחשש מאובדן לקוחות מהותי וכו' המכפיל שלה נמוך בהרבה מחברות מקבילות בתחום הפעילות שלה

לא ממליץ וכו רק מעלה רעיונות השקעה

Roni381

New member
אני מחזיק במור השקעות

אפרופו אייביאיי. היא נראית לי מאוד מבטיחה ומחלקת דיב שמן. עוד רעיון השקעה (לידיעתך תומר)

dumuzi

New member
הבעיה במור השקעות שרוב הכסף מרוכז בקרנות נאמנות

ויכול לברוח משם מהר מאוד

Roni381

New member
נכון, אבל

התחושה של הזמניות קיימת בכל מקום בשוק ההון. יש להם תיק נוסטרו שעושה יפה והרכישה שלהם את אינטרגמל היא גם צעד יפה, ומשם הכסף לא בורח כל כך מהר

למעלה