קורס מסחר בשוק ההון

dummyhg

New member
קורס מסחר בשוק ההון

שלום,
אני מעוניין ללמוד על שוק ההון מתוך כוונה להתחיל להשקיע בעולם זה.
לאחרונה אני נתקל בכל מיני פרסומים של קורסים למסחר בשוק ההון.
לדוג' ביג שוט - קורס של 9 חודשים (קורס אינטרנטי) הם אל מבטיחים שאהיה מליונר גם אני לא מצפה אך כן מלמדים את כל גישות המסחר.
השאלה שלי היא האם מישהו למד דרכם וממליץ ואם לא מדוע?
בכל אופן מדובר על כ 7000 שקל עלות הקורס וזה לא מעט.
אודה לתגובות .

dumuzi

New member
אם יש לך לפחות חצי מיליון שח למסחר אז שווה לך להשקיע 7000 שח

בקורס
&nbsp
אם אין לך את הסכום הזה
&nbsp
הרבה יותר חכם יהיה פשוט לקרוא ספרים איכותיים על מסחר מקצועי בניירות ערך (יש לפחות אחד טוב גם בעברית באחריות
)
&nbsp
תעשה חיפוש באמזון תזמין את הספרים שקיבלו המלצות הכי טובות בד"כ כלל הם גם יעלו יחסית יותר
&nbsp
תשקיע לפחות בספר טוב אחד בעברית של ניתוח פונדמנטלי לאו דווקא מהפן של מסחר - אני מציע לך את הספר של יאיר לפידות על הערכת שווי חברות ( זה מילין לפידות שנהיה מולטי מיליונר מניהול השקעות)
&nbsp
ותפתח חשבון מסחר עם מינימום 100 אלף שח ותתחיל לסחור בכמויות מינימום לפי השיטות הטכניות שכתובות בספרים אבל באגרות חוב קונצרניות ולא מניות !!!
&nbsp
תבחר את החברות שאתה סוחר על אגרות החוב שלהן על בסיס פונדמנטל חזק (מינוף נמוך ותזרים מזומנים גבוה זה 2 הפרמטרים החשובים)
&nbsp
אגרות חוב זזות הרבה יותר לאט ממניות בדרך כלל וגם הן פחות תנודתיות ויש להן תכונה מדהימה בסביבת ריבית אפס שהכוון הכללי הוא למעלה מה שתומך בלונג ברוב מצבי השוק (אל תעשה שורט בכלל חבל על הכסף גם אם השוק ירד 50% זה לא מעניין)
&nbsp
אחרי שתמצא שיטה טכנית אחת או יותר שעובדת לך תתחיל לסחור במניות בסכומי מינימום , תתחיל בגרף שבועי מאותן סיבות שכתבתי לעיל
&nbsp
ובסוף אחרי שתהיה סופר צ'מפיון תתחיל להתעסק באופציות אם תרצה
&nbsp
להערכתי 100% מהסוחרים שעובדים בשיטות של קורסים מפסידים כסף
&nbsp
הסיכוי שלך להיות סוחר רווחי בדרך שהצעתי הוא אולי 5% במקרה הטוב
&nbsp
אבל אז לא תצטרך לעבוד יותר אף פעם בשביל אף אחד חוץ מעצמך

חכמים ממני אמרו, שהדרך היחידה להרוויח ממסחר יומי

היא לפתוח קורס על מסחר יומי ולגבות כסף מפראיירים.

dumuzi

New member
מסחר יומי אנושי כבר לא קיים הרובוטים השתלטו לחלוטין

מי שלא מבין את זה יבין את זה כשהוא ימחק חלק מחשבון המסחר
&nbsp
להבנתי הקורס שהוא ציין זה לא מסחר יומי

הקורס של ביגשיט הוא מסחר יומי על סטרואידים

עברתי אותו בעצמי בעבר ואני מכיר כמה חברים טובים שעברו אותו.
לא מכיר מישהו שייצר מזה הכנסה חוץ מסגל הקורס...

dummyhg

New member
אז איך ללמוד.?

כאחד שעבר את הקורס ולטענתו נכווה.
אני מניח שבכל זאת נכנסת להשקעות.
איך כן התחלת ללמוד ולהכנס לזה?

aeonf

New member
מסחר זה לא השקעות

ממסחר אתה תפסיד כסף, מהשקעות אתה (כנראה) תרויח לא יותר מדי כסף אבל זה יקח הרבה זמן.
להפסיד כסף כל אחד יכול ללמד אותך, זה לא קשה במיוחד.

dummyhg

New member
אני מבין...

ולהרוויח איך אוכל ללמוד ?
אגב ברור לי שאני לא הולך להיות עשיר מזה אלא פשוט נמאס לי לראות את הכסף שוכב בעו"ש ולא עושה כלום.
החלטתי פשוט לצאת ממצב האדישות שבו הייתי עד כה ובמקום שהכסף ישאר בעו"ש גם יעשה קצת תשואה .
אותו דבר גם חשבתי לגבי קרנות ההשתלמות / וקרן פנסיה/ביטוח מנהלים להעביר למסלול מעם חשיפה גבוהה יותר למניות היות ואני לא חושב להוציא את הכסף בקרוב (הכוונה בעיקר לקה"ש).

dumuzi

New member
כתבתי לך בדיוק מה לעשות ואת ההחלטות שלך לצאת ממצב האדישות

תשמור לזמן שבו תדע מה לעשות בדיוק ולא בתחילת הדרך
&nbsp
וזה נכון ביחוד כשהשווקים רועדים מי שלא יודע להגן על עצמו ולנהל את עצמו עדיף לו שישב במזומן בעוש או שמקצוענים ינהלו לו את הכסף
&nbsp
אם יש לך כבר כספים מנוהלים קח את המזומן בעוש כביטחון הכלכלי שלך כי הכספים המנוהלים יכולים להיחתך 50% כמו כלום תחת ניהול השקעות מקצועי כמו שהיה רק לפני עשור
&nbsp
ולהפנות לקרוא באתרים אחרים כמו של הסולידית בטח לא מזיק לבזבז כמה שעות אבל תזכור שכל מה שאתה קורא שם זה לא ניהול השקעות אלא נכתב מנקודת ראות (למיטב זכרוני) של מישהי שלא רוצה לעבוד אבל מוכנה לחיות ברמת חיים פח
&nbsp
יש לה גם איזושהי סתירה פנימית היא מנהלת תיקים בלי למשוך מהם כסף אבל כביכול חיה מהתשואה שלהם אז בעצם היא אוכל
&nbsp
זה לא עצמאות כלכלית אלא היא דנה את עצמה לחיי עוני ואם משהו יהיה לא בסדר יהיה לה קשה מאוד מאוד לצאת מהבור
&nbsp
זה לא מתאים לכל אחד ומי שמחפש להשביח את ההשקעות שלו זה לא המקום ללמוד בו לנהל השקעות ....אלא להפך
&nbsp
היא טוענת שלא ניתן לנצח את המדד אז צריך לקנות אותו וכמובן עקרון הזהב הוא פיזור למרות שכשיש ירידות כל השווקים עושים תחרות מי יורד יותר ואפשר לדחוף את הפיזור
&nbsp
אבל חשוב לקרוא כדי שתדע שיש דברים כאלה בעולם ויש אנשים שעושים אותם שאף פעם לא יהיו עשירים ואף פעם לא יהיו עצמאים כלכלית באמת כי פשוט אי אפשר לעשות את זה דרך השקעה במדדים (בטח לא אחרי שהם עלו פי 4 ב- 10 שנים)
&nbsp

אני התחלתי להשקיע בסוף 1997 אחרי שקראתי את הספר

The Single Best Investment.
מאז אני משקיע את כל הוני אך ורק במניות שמקפידות להגדיל את הדיבידנדים שלהן בכל שנה ועד היום הדיבידנד שאני קיבלתי מהתיק שלי לא ירד אפילו פעם אחת (ועברתי גם את משבר 2000 וגם 2008 עם 100% מניות).

את קורס "ביגשיט" לקחתי בשביל הריגוש ולא בשביל להרוויח כסף.

אני מאוד מסכים עם כל מה ש-dumuzi אמר לך:
  1. תשאיר את הכסף בעו"ש עד שתלמד ותבין מה האלטנרטיבות הקיימות כולל היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.
  2. אתר הסולידית הוא לא מקום טוב ללמוד בו ולשמור על ראש פתוח - הוא מלא במיסיונרים שמצטטים חצאי משפטים ממחקרים כך שהם יקבלו את המסקנות שהם רוצים בלי קשר לעובדות היסטוריות.
  3. כדאי בכל זאת שתלמד על השקעות פסיביות רק שבמקום אתר הסולידית אני חושב שכדאי לך לקרוא את סדרת המאמרים מבלוג התמונה הגדולה
  4. אם תרצה לראות דוגמה מופשטת יותר של השקעה במניות שמגדילות את הדיבדינדים אז יש בחור ישראלי שמשתמש בכינוי daat99 שהתחיל לפני כמה שנים להשקיע בצורה דומה למה שאני עושה - אתה יכול לראות תיק שהוא מציג לדוגמה בבלוג שלו בשם "דיבידעת".
אחרי שתבין את צורות ההשקעה השונות (מסחר יומי הוא לא השקעה כפי שכבר אמרו לך) תוכל לבחור את ההשקעה שמתאימה לך.

עד אז תעשה לעצמך טובה ותשאר במזומן...

טכניקום

New member
dummyhg צא לכל הנושא בגישה שלילית !

אני מניח שמטרת הקורס היא "משחקי ניגזרים "ולא הכרת השוק בכללו !
במשחקי ניגזרים ; כדאי שתזכור על כל 4 מפסידים קיים מרוויח אחד !
בהשוואה לני"ע אחרים ,,,סכום המשחק בניגזרים =0
רוב שחקני הניגזרים מכורים למשחק !
זה משחק שעלול להמיט עליהם ועל משפחתם חיי עוני ,
ניתן להשתמש במשחקי אופציות להגן על תיק השקעות ,
ומתוך ידיעה ברורה שהדבר דומה !
לפרמייה שאתה משלם לבטוח בית או מכונית ,
( כסף שמתכלה על ציר הזמן !)

אם אתה איש ספר ; קרא את הספר אופציות וחזים עתידיים

מכשירים עתידיים ופיננסים בישראל הכותבים רמי ששון ,ויהודה בן אסאייג

בספר תקבל מושגים רחבים על הנושא הנ"ל , ובמיוחד הדגשים על הסכונים !

הם דווקא לא מדברים הרבה על נגזרים

הם יותר דוחפים אנשים לבצע מסחר טכני תוך-יומי (כ-10 פעולות ביום) ולהישאר עם 100% מזומן עד סוף המסחר.

dumuzi

New member
מסחר יומי עבר זמנו הרובוטים שולטים ב 100% ממנו

כי רק שם יש יתרון למהירות הפעולה שלהם וליכולת לפעול באלפי נכסי בסיס בו זמנית
&nbsp
איפה היתרון של האדם ? בטח לא בניתוח טכני תוך יומי
&nbsp
האמת שגם לא בניתוח טכני יותר ארוך טווח ולו מהסיבה שניתוח טכני אמיתי (ולא כזה שנתון לפרשנות כמו אלו הטוענים שמדובר באומנות וכל אחד רואה משהו אחר) הוא חד משמעי ולא בעיה לתכנת אותו - לדוגמא קניה בשיא של 50 ימים מכירה בשפל של 20 ימים...אפס שיקול דעת ולא בעיה לתכנת מחשב שיעשה את זה
&nbsp
בניתוח פונדמנטלי של ניירות גדולים גם יש בעיה שזה כל האנליסטים מסקרים את הניירות האלה כי רק הם מספיק נזילים למסחר מוסדי
&nbsp
מה שאומר שנקודת היתרון הכי גדולה של סוחר אנושי בודד היא במסחר לטווח בינוני ומעלה בניירות שמוסדיים לא פעילים בהם
&nbsp
וכמובן לחכות לריסוקים ופירוקים בשווקים ולחכות שיגמרו ולקנות ניירות ואז כמעט אי אפשר לטעות (בתנאי שקונים ניירות טובים ולא זבל פג תוקף שהמשבר גמר)

למעלה