אנונה

Georgeorge

New member
אנונה

אני רואה שיש כאן בעלי ידע רב, לכן אנסה שוב באופן יותר ממוקד.
בת 62, לפני פרישה, הכסף בקרן הפנסיה בטל בשישים,
אך יש לה תיק השקעות בגובה 700,000 ש"ח.

מעוניינים להעביר את הכספים למוצר שמצד אחד ינהל את התיק באופן סולידי ויעשה סדר גודל של 4% בשנה,
ומצד שני יפריש לה בכל חודש כ 4,000 ש"ח.

ברור שהקרן תגמר בשלב מסויים, אין כוונה להעלות סיכון ולמקסם תשואה כדי לנסות לחיות מהרווחים,
אלא להשקיע סולידית, לקבל אנונה חודשית וזאת עד אשר הכסף יגמר.

להבנתי, תיקון 190 לא רלוונטי מכיוון שהוא דורש שתהיה קצבת פנסיה מינימלית של כ 4,400 ש"ח בחודש,
בקרן הפנסיה שלה הסכום בטל בשישים, לא תהיה קצבה כזו, לכן תיקון 190 לא רלוונטי.

אם כך נותרו רק קופת גמל להשקעה ופוליסת חסכון,
ולהבנתי מבין שתי האופציות קופת גמל להשקעה מעט עדיפה יותר.

ללא קשר להמלצה, אלא מבחינה אינפורמטיבית נטו
1. האם המסקנה שלי נכונה, והמוצר היחיד הרלוונטי שאליו יש להעביר את ה 700,000 ש"ח שיושקעו באפיק סולידי ויפריש אנונה חודשית של כ 4,000 ש"ח,
הוא קופת גמל להשקעה?

2. בהנחה ותיקון 190 אכן לא רלוונטי, האם בכל מוצר כזה או אחר, היא תשלם 25% מס רווחי הון?

ANZ1

New member
אתה הולך למקומות לא נכונים

1. קופת גמל זה ממש לא מתאים לסיפור שלך,
היתרון היחיד שיש לקופת גמל, זה אדם שמרויח כסף מעבודה ולא רוצה לשלם מס אז המדינה מאפשרת לו לחסוך בכל מני מכשירים כמו פנסיה וקופת גמל ולא לשלם עליה מס, זה היתרון היחידי וממש לא רלוונטי אליכם כי הכסף שלכם הוא אחרי מס, הוא כבר נטו.
מה שמתאים לסיפור שלך זה קרן נאמנות כלשהיא שתהיה בנויה לפי אחוזי הסיכון שאתה בוחר, אחוז מניות, אחוז אגח וכו.
שום מכשיר השקעה אחר לא ייתן לך את התמהיל הזה ואת התשואה שאתה מחפש.

2. התשלום החודשי , או כמו שלמדת מילה חדשה אנונה (למרות שהיא לא מתאימה לסיפור שלך), לא נכונה.
תראה, אדם לא מוציא כל חודש את אותו הסכום, לפעמים יותר ולפעמים פחות,
ויותר מזה יש לאנשים במיוחד לאישה מבוגרת בת 62 בלתמים, בלתי מתוכננים,
הוצאות גדולות, אין לך צורך וזה גם לא נכון להעביר לה כל חודש בדיוק 4000 שח.
הרבה יותר נכון שהכסף ישב בקרן נאמנות שתבחר, ופעם בכמה חודשים ,תמכרו חלק שיתאים לכמה חודשים עתידים, למשל אני הייתי בהתחלה משאיר בחשבון שלה 24 אלף לחצי שנה, ועוד חצי שנה מוכר עוד 24 אלף, או אם אתה רוצה 12 כל פעם.
אין לך שום צורך במכשיר פיננסי שיעביר לחשבון כל חודש.
כל קרן נאמנות אפשר בקלות לתת הוראה כל 3-4-5-6 חודשים הוראה למכירת כל סכום שאתה רוצה.
זה נשמע לי הכי נכון.
אין שום יתרון למה שכתבת.

Georgeorge

New member
מה שכתבת נשמע הגיוני מאוד! אם כך, שתי שאלות בבקשה

ההסבר שלך עושה שכל, הכסף אחרי מס ולכן ההטבות לא רלוונטיות.

1. אם בכל זאת, מסיבות כאלו ואחרות, היא תרצה שהגוף המנהל את הכסף יפריש לה בכל חודש 4,000 ש"ח,
באופן אוטומטי, ללא שום התערבות שלה, באופן קבוע.
האם זה אפשרי? אם כן, איזה מוצר/סוג מוצרים עלי לחפש?

2. האם בכל מוצר שהיא תבחר, תמיד יהיה תשלום של 25% על הרווחים, או שיש דרך להקטין זאת?

ישנן קרנות שמפרישות חודשית

לאחר קיזוז מס פנימי. ולא ניתן לקזז אותן מהפסדים.
אני זוכר את אקסלנס מחלקת , כרגע היא נותנת 0.7% לחודש, על 700K זה יוצא לך כ3600 .
זה טוב? לא יודע ,קח בחשבון שבעולם הריבית היום זה אוכל גם מהקרן.
קימות גם אחרות, אני מניח שהו די דומות.
הכי טוב זה להשקיע ב4 מוצרים מגוונים ומשימתית להנזיל .

אתה שוב מפספס את מה שאמרו לך

אין היום השקעה סולידית שתיתן תשואה של 4%.
על אג"ח ממשלתי תקבל בין חצי אחוז לאחוז
על אג"ח קונצרני תקבל 2% עם סיכון לא לראות את הקרן והריבית
מניות ירדו כבר 3.5% מתחילת השנה ויש שיגידו שהנפילה הגדולה בדרך.
&nbsp
תיק מנוהל סולידי (= אג"ח ברובו) יעשה בין 1-2%, מתוך זה הגוף המנהל ייקח לעצמו 1% דמי ניהול, מה יצא לך מזה?
&nbsp
אסור להמליץ, אבל אילו אני הייתי במצבך (זה מותר להגיד) אז הייתי נשאר במזומן עד שתהיה הזדמנות ברורה יותר. נניח עליית ריבית, או נפילה חזקה במניות שאחריה יש יותר פוטנציאל להתאוששות.
&nbsp

Georgeorge

New member
עד 15%-20% מניות עשה כ 4% שנתי

אבל זה בכלל לא הנושא, שכח מ 4%, תכתוב במקומו 2% או מה שנראה לך

עשה זה עבר

כשהריבית יורדת כמו שהיה בשנים האחרונות, האג"חים עולים.
הריבית הגיעה לאפס ואין לה יותר לאן לרדת. כשהיא תתחיל לעלות האג"חים ירדו (ראה ארה"ב בזמן האחרון).

ו- 4% זה בדיוק העניין, אם זו הייתה התשואה אז לא היה אכפת לי לתת 1% למנהל הקרן בשביל ראש שקט. כשהתשואה היא 1.5% אז דמי הניהול יאכלו לך את כל הרווחים (מה גם שרוב המחקרים מראים שקרנות מנוהלות כאלה מפסידות למדד מקביל). אבל בשביל זה אתה צריך להשקיע זמן בללמוד.

תפסיק לעוות ציטוטים ממחקרים

אין מחקר שמראה שהקרנות המנוהלות עצמן מפסידות למדד המקביל.
המחקרים היחידים שבוצעו בנושא מראים שהמשקיעים שמשקיעים בקרנות מנוהלות מצליחים להשיג תשואת חסר מול המדד המקביל לאחר ניכוי דמי ניהול גבוהים.

במקרה שלו זה לא משנה כי הוא לא יקבל את מה שהוא רוצה כי זה פשוט לא קיים אבל זה לא נותן לך יד חופשייה לעוות ציטוטים...

naftul21

Member
נראה לי

שתיקון 190 כן יכול להיות רלוונטי (לא בטוח).רק שהגברת לא תוכל למשוך את כל הכסף בצורה חד פעמי אלא רק כקצבה. אתה צריך להיות בטוח שלא תתחרט כי אין דרך חזרה

לא מחזיק לא ממליץ

ניסית לקבל ייעוץ בטלפון מבתי השקעות-מיטב דש ,IBI,אלטשולר ?

Georgeorge

New member
אבל תיקון 190 דורש שתהיה לפני כן קצבה מינימלית של כ 4400 ש"ח

ואת זה אין.

naftul21

Member
ואם אין קצבה(4400) היא לא תאכל למשוך את הכל, רק באופן קצבה

(לא בטוח) תבדוק
תנסה לעלות את השאלה בפורום הסולידית,יש שם כמה מוחות בתחום

למה אלו רק 2 האופציות שנותרו? למה צריך הפרשה אוטומטית?

מוצר מנוהל כמו שאתה מחפש (שאני לא יודעת אם קיים), עולה כסף. כנראה לפחות 1% בשנה...

מה לגביי אופציה, של לבנות תיק השקעות בעצמכם, ולמשוך ממנו כספים בעצמכם? ככה לפחות תחסכו את דמי הניהול...

אמרת שאתם מחפשים תיק 80/20? אפשר לבנות כזה תיק בקלות, עם 2 ניירות בעלות נמוכה, ולמשוך ממנו נגיד בכל חצי שנה 24,000 ש"ח.
קח רק בחשבון, שתיק 80/20, להערכתי, לא יניב יותר מ-2% בשנה, ככה שהוא יתכלה דיי מהר.

Roaicc

New member
אינני ממליץ חלילה, אבל

מה לגביי רכישת נכס?

בברכה
מטוס

naftul21

Member
מדובר ב אישה מבוגרת.שזקוקה לקצבה קבועה

בלי בלתמים.
איזה נכס יתן לה את זה?...בלי בלתמים

שום דבר בעולם לא יספק קבצה קבועה של 4000 מ-700000

בלי בלת"מים...

פותח השרשור חי באשליות אם הוא חושב שזה ישים בצורה כלשהי...

aeonf

New member
אין סיכוי

אולי תוכל להגיע ל3000 ש"ח בחודש ל30 שנים וגם זה בסיכון מאד גבוה.

למעלה