כפי שחזיתי לפני חודשים מספר- פרוייקט ליוויתן בסכנה

Roaicc

New member
כפי שחזיתי לפני חודשים מספר- פרוייקט ליוויתן בסכנה

שלום חברים-,
היות ומדובר פה בשוק ההון על כל רבדיו,
אני מייחס חשיבות לחדשות האחרונות בהקשר לשוק.

אז ככה---

כפי שכתבתי כאן ,כבר לפני המון חודשים.........

נתניהו יואשם .........הכנסת מתפזרת בחצי שנה הקרובה.....ואנחנו הולכים לבחירות בקרוב מאוד!!

להערכתי , הליכוד מאבד את השלטון (כפי שקרה ב 1992) ומסולק מהשילטון.

בהנחה שלפיד יהיה חייב את מפלגת הקומוניסטים ,קרי המערך, בכדי שיהיו שותפות קואליציונית,
כל פרוייקט ליוויתן יופסק לפי דרישתם ובחינה מחדש.
הם לא מסתירים זאת במשך 8 שנים ,מאז גילויי השדה.

הודעה כזו ,כמובן, תביא להתרסקות טוטאלית של רציו ושל הסקטור בכלל.

כמובן,שעד אז המניות הקשורות לפרוייקט הזה ימשיכו לקרוס .....כפי שהן עושות בשנה האחרונה.

נתתי יעד סופי של 50 לרציו ----רק בהקשר למפולת בשווקים.

אחרי המלצות נתניהו לכתב אישום, ופירוק הממשלה בקרוב, אני חושש שרציו הולכת לשערי 1 אגורה.

נשמע אבסורדי???

לכו קצת להיסטוריה ,למניות כמו בבילון למשל וראו איך קרסה ב 95 אחוז ,אחרי סיום ההתקשרות עם גוגל ויאהו.

ליבי עם משקיעי גז נפט, אך דברים אלה נכתבו כבר לפני שנה בפורומים השונים .

ולמנהל הפורום------התהדרת בשערי 220 במשך מספר חודשים,בכל פעם שניסית להקניט אותי....
תתכונן בשבוע הקרוב ל 170,בתור התחלה.

פרוייקט ליוויתן out
הגז יישאר באדמה.

גיזרו ושימרו

שימרו על כספיכם

דעתי בלבד

בברכה
מטוס

Roaicc

New member
אגב, להערכתי גם הבורסה שלנו קורסת ללא קשר לארהב

להערכתי, עד סוף שנה מעוף 999 נקודות.

נדבר ב 31.12.2018

הולכים לאחת השנים הקשות שידעה כלכלת ישראל מאז המשבר בשנות השמונים

נראה אם צדקתי

בברכה
מטוס

ANZ1

New member
לך לפסיכיאטר ותטפל בעצמך

זה שהחיים שלך בזבל,
אתה לא צריך לרצות שגם לאחרים יהיה רע.

Roaicc

New member
תלמד לפרגן לי כבר!!!!

הזהרתי פה אנשים כבר למעלה משנה לגבי הסקטור!!!!!!

במקום לפרגן לי, אתה רק משמיץ

בברכה
מטוס

BGW

New member
צריך להיות ממש מפגר בשביל לרשום את זה

אף אחד לא ירצה לדבר איתך
אתה פצוע בראש יש לך פציעה חמורה
אתה סכנה לפורום הזה

Roaicc

New member
רציו עוד זוגיה למטה! מי שחושב שיש גז בליוותן

היום מבין , אחרי 8 שנים... שבסה״כ מדובר באוויר.

מניית אוויר

קורסת אוטוטו לשער ההיסטורי שלה מאז הקמתה..
שער 21!! תואם ספליט

מדהים

ב 8 שנים---- מינוס 90 אחוזים!!!!

וזה לכאורה, אמור היה להיות ״הפרוייקט הגדול ביותר של מדינת ישראל
מאז הקמתה״

חחח

בברכה
מטוס

BGW

New member
תגיד יא טרול עוד לא הבנת שאתה לא קשור לעולם שוק

ההון
איפה הקריסות בשווקים אתה פשוט ליצן אמיתי
&nbsp

bogii

New member
תסביר איזה פעולה עשית בשביל להרוויח מהתחזית הזו כסף?

אם לא עשית כלום אז אתה סתם טיפוס מאונן
ובמקורות נהיה דביק מידיכתוב "אל תשפוך זרעך לשווא"

ואני שוב מזכיר אין לי שום פוזיציה בניפטיות
או הגזיות
אני מאמין שגם לך אין אז מה איכפת לנו מהם?
כתבת פעם פעמיים חלאס נהיה דביק מידי

dw2322

New member
יופסק???

תוכל בבקשה לצרף מובאה לפיה מפלגת העבודה קוראת לבטל את לוייתן (אחרי שכבר התחיל, להבדיל מעמדות כאלה ואחרות לגבי פרטים כאלה ואחרים). כמו כן זה לא שיש למשק האנרגיה הישראלי מקורות גז אחרים. כריש/תנין זה חמוד, וסבבה לגמרי בשביל 3 לקוחות אבל מה עם כל היתר, ובפרט חברת חשמל? אין ברירה. יש פה בעיקר ספק אחד גדול ולקוח אחד גדול, והם בחתונה קתולית. אם אוהבים ואם לא אוהבים.

2. האם אתה מודע לכך שמתווה הגז אושר בבית משפט, וישנו חוזה חתום בין הספק והלקוח (בעיקר חברת חשמל)

בקיצור אין דבר כזה יופסק. זה לא במשחק בכלל. מה שכן יש זה אי וודאות לגבי מחירי הגז בחוזה המחודש של חברת חשמל, וזה רלוונטי בעיקר לשדה תמר, שמחיר הגז שבו מפולפל במיוחד והחוזה הולך להפתח ב 2021. מ 6$ הנוכחי אפשר לעשות טיארה אבל לוייתן בנוי על 5$ וזה כבר סביר יותר, כשכריש/תנין, אלה ש"שוברים את השוק" מוכרים אותו ב 4$, ומאחר ופשוט אין להם יותר מדי סחורה עודפת הרי שגם אם חברת חשמל נורא תרצה פשוט אין אף ספק בסביבה שיהיה מסוגלת לספק לה גז בהיקפים שהיא צריכה במחירים כאלה. גז נוזלי בכלל עולה הרבה יותר.
אז מ 6$ יש מקום לרדת לעבר 5$, ואולי מעט פחות, אבל המיזם לגמרי ממשיך לפי הלו"ז.
אגב. זה משהו שכריש/תנין לא מסוגלים לאמר. הם מתעכבים.

חבל שאתה ממשיך להתעקש על דברים שלא יקרו. יש מספיק פאקים בסקטור גם בלי זה. פאקים אמיתיים (כגון קושי לייצא מעבר לירדן, אי ודאות לגבי מחיר גז עתידי, מה יעשו עם הקונדנסט וכו). סוגיות אלה כן מעניינות את המשקיעים. התהייה שלך לגבי עצם קיום המיזם פשוט לא.

ומצד שני ב 2018 אמור להתבצע קידוח נפט. אם יצליח, וזה אם גדול(!), אז יש פה אפסייד משמעותי. זה המקום להזכיר שבעל הבית ברציו שם 2 מיליון שקל על זינוק בנייר (אופציה 17). אם הנייר לא מזנק ב 2018 הלכו לו 2 מיליון. אמנם הברנש מסודר בחיים והוא לא ירעב ללחם גם בלי ה 2 מיליון הללו, אבל זה בכ"ז הבעת אמון מסויימת. הוא לא היה חייב להשקיע את 2 המיליון הללו בכתב אופציה כ"כ כ"כ מסוכן (כרגע הוא כבר מופסד 50%).
מבחינתי כתב אופציה זה כבר הרבה הרבה יותר מדי מסוכן, להבדיל מהמניה (יה"ש). האופציה אכן יכולה להתאפס. המניה (יה"ש)? לא.

BGW

New member
dw אתה מדבר עם קוקוריקו ממדרגה ראשונה,אתה מודע

לזה נכון ?
&nbsp
זה אחד שטוען שהשווקים יקרסו כבר 5 שנים
&nbsp

Roaicc

New member
מנהל פורום נכבד---אינני כאן בכדי להתפלפל במילים

קראתי בעיון רב,את דבריך המאוד מלומדים .

אינני כאן בכדי להתחיל בויכוח "למי יש גדול יותר "
"מי מבין יותר "
" מי עוקב יותר" וכו וכו....

אז בוא אולי נדייק...נעשה סדר....ונתייחס לניואנסים ......

אכן, המשק הישראלי משווע לגז, אך מדינת ישראל בעבר, כבר הוכיחה שהיא לא תמיד פועלת לפי ההיגיון.

אני חוזר ואומר--

1. ליוויתן לא יפותח לדעתי (בחירות בקרוב...ביבי הולך הביתה.....העבודה כחלק מהשלטון ממסמסת את כל הפרוייקט!!!

הלאה....

2. שום קידוח נפט לא יהיה בשנת 2018---גזור ושמור

כיצד אני יודע????

לא צריך להיות גאון כזה גדול.

אילו היית עוקב אחר שוק ההון כמוני, ובפרט בסקטור הגז נפט ,.....היית מבין שהמסחר תמיד מספר את הסיפור .

רציו ,שהיא הקטר של ליוויתן.......מתחילת השנה מינוס 30.

כך לא מתנהגת מניה ששנה מהיום עומדת לפני פיתוח (אפילו ישראמקו לא קרסה ככה בחדות, לפני ההפקה!...
היא כן קרסה מ 55 ל 31.,,,.....אבל זה לא היה ממש לפני ההפקה.

רציו כבר מדרדרת לשפל היסטורי , ומכאן ניתן ללמוד שהפרוייקט בסכנה .

3.ְלסיכום-----גם בשערי 230 שכתבתי לך שרציו תקרוס........גיחכת ונדרשתי להציג הסברים מלומדים .

כיום,אחרי 3 חודשים....רציו בקריסה ...וצדקתי בענק ...
ובהמשך המפולת תהיה עד לשערי 50....לדעתי .

לכן, לא כל דבר צריך לגבות בנתונים או בקשקשת מיותרת .

ותרשה לי לא להתייחס לבעל הבית של רציו.
גם נמרודי ובן זקן השקיעו מליונים בהכשרה ובשמן חחחחחח------נו מה אתה ילד?

בברכה
מטוס

dw2322

New member
לא אמרת כלום

כל מה שאמרת זה שהמניה ירדה בשנה החולפת.
אז ליבי ליבי למי שקנה בתחילת 2017 (כשאני דווקא הצעתי לצאת,אחרי טרייד נחמד של כמה עשרות אחוזים) אבל זה בסה"כ תנודתיות וירטואלית בשוק ההון. בשטח העבודות ממשיכות כרגיל ועומדים בלו"ז.

אנחנו פה טריידרים (מבחינתי רציו זה סתם נייר ת"א90, מדרג שלישי, והוא מתחרה על כספי מול 89 ניירות אחרים במדד), ובגדול, לדעתי, הנייר של רציו נסחר בתמחור נוח. לא כהשקעה לשבוע שבועיים וגם לא חודשיים, אבל כן שנתיים, כשאז העסק מקבל טופס 4 ועולה לאויר.
לצערי הטיימינג שלי לא היה אופטימלי, וכיום אפשר לקנות אותו ב 10% פחות ממה שאני קניתי. ליבי ליבי לעצמי
מצד שני, יחסית לכאלה שקנו בעבר במחירים מפולפלים בהרבה מחיר הכניסה שלי לא רע. עוד שנתיים נדע אם זו היתה השקעה טובה או לא.

אוטוטו מגיעה לכאן ספינת קידוח. ה DS7. כרגע מדובר על קידוח גז כחלק מתהליך פיתוח השדה אבל מדוע אתה חושב שלא יהיה קידוח נפט? זו הרחבה מתבקשת, בעלויות לא גדולות מדי, ונפט, להבדיל מגז, קל מאד מאד לייצא (למרות שסביר שישראל תבלע הכל פשוט במקום לייבא).
אתה יותר ממוזמן לנמק מדוע *לא* יהיה קידוח נפט (במיקום פנטסטי, קרוב מאד לשווקים שרוצים אותו - הן ישראל והן אירופה, ובמדינה מערבית מסודרת פחות או יותר (וזו רק עוד סיבה מדוע אין מצב שכל חילופי משטר, אם בכלל יהיו, לא ישנו שום דבר, ישראל רוצה משקיעים זרים)). למעט סיכון בטחוני? זה אחלה אתר. רק קודם כמובן תגלה את הנפט.
עד אז אלה דיבורים על הקרח.
מתי יהיה הקידוח החלומי? אינני יודע. מנחש שב 2018, וזה לגמרי מתקשר עם אופציה 17, אבל אם ידחה ל 2019? יכול להיות.

Roaicc

New member
לא יהיה שום קידוח נפט !

נובל תעשה הכל בכדי לצאת כמה שיותר מישראל.

פרט לליוייתן , החברה לא תרצה שום קשר לישראל.

בטח ובטח כאשר השלטון עומד להתחלף בשנה הקרובה , לשלטון קומוניסטי של מפלגת העבודה (לפיד לא יוכל
לוותר על המחנה הציוני)

ולכן, אין מה לחשוב בכלל על קידוח נפט.

לגביי רציו----בוא נסכים כפי שכבר הסכמנו בעבר---------------------למסחר כן......להשקעה ממש לא.

תודה

בברכה
מטוס

bogii

New member
תכלס' תגיד בבקשה איך עושים מזה כסף

&nbsp
נגיד שאני מסכים והשתכנעתי
שהמניה הזו הולכת להתרסק
איך אני מצליח לקחת מזה כסף
אם יש לה סימבול בחו"ל
אז אני יכול להסתדר לבד
&nbsp
&nbsp
בארץ אין מצב לחסר

Roaicc

New member
אינני יועץ לעשיית כספים!!!!! חל איסור מוחלט

בברכה
מטוס

ANZ1

New member
אולי תעבור לפורום חתולים ?

ואל תגיד שאין לך חתול,
גם מניות אין לך ואתה כותב כל יום בפורום מניות

bogii

New member
בקיצור אתה רק יודע מה הולך להתרסק

אז בוא לסימבולים באמריקה ונבחן את
רמת הפגיעות שלך
אל תמליץ ....
אנחנו שם יכולים לסחור בשתי הכיוונים
&nbsp
בינתיים עם כל הכבוד רציו שלך
לא מעניינת אותי
&nbsp
&nbsp
&nbsp

dw2322

New member
לשאלת bogii, מה שאתה מציע זה שורט על nbl

מאחר ונכסי הגז בישראל מהווים חלק מהותי מהפורטפוליו של נובל הרי שאם מבטלים את המיזם הרי שינגרם נזק עצום לנובל.
הסבירות לכך אפסית.
&nbsp
בארה"ב קל לשרטט ניירות. האם יש לך אומץ לשים כסף מאחורי המילים שלך ולשרטט את נובל ב 26$ ?
אם תצדק? תעשה כסף! אם תטעה? ימחקו אותך.
שים לב שכדי לשרטט נייר הברוקר מבקש ממך לשים בטחונות (כי אם אתה טועה והנייר עולה אתה צריך להביא כסף מהבית). הוא לא סומך על המילה שלך.
&nbsp
הנייר של נובל ירד בשנים האחרונות, בדומה לכל סקטור הגז/נפט, והם מן הסתם מקווים כי שדה לווייתן ישפר להם את הביזנס.

dw2322

New member
30 אנליסטים מכסים את nbl

ובגדול מבחינתם היא מומלצת בהמלצת קנייה (buy), עם מחיר יעד ממוצע 38$
&nbsp
אני חושב שלו הם היו חוששים שנכס מהותי בפורטפוליו בסכנת ביטול הם לא היו משאירים על הנייר המלצות כאלה.
&nbsp
כדי להצליח להראות ש 30 אנליסטים טועים צריך להיות משקיע די מוצלח. האם לדעתך אתה כזה מוצלח?
אמנם יש לך יתרון כישראלי בהיכרות מעט טובה יותר מאשר אנליסטים זרים את השוק המקומי, אבל זה לא בא לידי ביטוי בהחלטות אסטרטגיות כמו אם עוצרים פיתוח של שדה גז גדול.
זה יכול להיות, במקרה הכי טוב, בשוליים (כמו האם עשקו אותם בשכ"ד קצת גבוה מדי על המשרדים החדשים בהרצליה, אנליסט מקומי מכיר את המחירים, אנליסט זר בהחלט יכול להיות שלא מכיר)

למעלה