והנה יצא הדוח של טבע, עם הבור הענקי בעתיד

• פותח הנושא ANZ1
  • פורסם בתאריך

ANZ1

New member
נאמר בשיחת ועידה וגם נדמה לי כתוב בדוח איפשהוא

וזה נתון בכלל לא מוזר,
מאד הגיוני, וזה לא סותר את תחזית החברה, כי התחזית של 2-2.5 דולר למניה רווח הוא נון גאפ הוא לא כולל הוצאות משפט ופיצויים.
השבוע השופט הפדרלי דן פולסטר המנהל 300 תביעות נגד טבע בנושא משככי הכאבים
הוציא צו שאוסר על כל מאות עורכי הדין והחברות הנתבעות להוציא כל מידע על הדיונים המתנהלים כרגע על הפשרה הענקית שבדרך,
לא נשמע על זה כלום, עד שעוד חודשיים יום אחד זה יופיע על כותרות העיתונים,
אגב יותר ויותר מדברים על הסדר דומה לפשרה עם חברות הסיגריות ושם זה התשלומים נמשכו על הרבה מאד שנים, כך שאם טבע תשלם 4 מיליארד השנה, זה לא התשלום היחידי אלא הראשון.

hayek

New member
כנראה שייכת בטעות נתון אחר להוצ משפט + הערות

בשום מקום בשיחת הועידה לא דובר על הוצ משפטיות

בניתוח רווחיות אני בעיקר מתעניין בתזרים מזומן מפעילות ותזרים נקי ופחות ברווח גאאפ ונונ גאאפ . תזרים המזומן הנקי לפי החברה צפוי לעמוד על 2.6-2.8 למניה שזה קרוב ל-3 מיליארד דולר, ובמפתיע די קרוב לתזרים ב-2017 בעיקר עקב חסכון ניכר שצפוי בהוצאות.

התזרים הזה יכלול 700 מיליון דולר מפשרת אלרגן שצפויה ברבעון הראשון ומנגד סכום דומה מהארגון מחדש.

החוב לפי החברה צפוי לרדת השנה ב 3.5 מיליארד דולר כשהמקור: תזרים שוטף+ תקבולים ממכירת חטיבת בריאות האישה + אלרגן מינוס הוצ ארגון מחדש. זה יפה.

קופקסון ימכור ב 1.8 מיליארד דולר . ירידה משמעותית אבל צפויה

אוסטדו מכר ברבעון הרביעי ב 17 מיליון דולר. לא רע בכלל.

הבעיה עם מפעל היצור לתרופה במיגרנה בקוריאה, שדווח עליה לראשונה רק בשיחת הועידה, משמעותית למדי למרות שהחברה ניסתה לשדר אופטימיות זהירה. המפעל קיבל מכתב אזהרה מה FDA וטבע מקווה שהעובדה שמרכיבי התרופה מיוצרים בחלק אחר של המפעל שלא נכלל במכתב האזהרה תאפשר ל FDA להחריג את התרופה שלהם. להערכתי הסיכוי לכך קלוש , וטבע שרכשה ב 300 מיליון דולר וואצ'ר שהיה אמור להקדים את אישור התרופה לפני המתחרות , ספגה כאן מכה לא צפויה וקשה מאד. זו בהחלט התפתחות שלילית מהותית ואני סבור שרוב הסנטימנט השלילי במניה היום נגרם מזה.

בסך הכל אני סבור שהמניה לא אטרקטיבית לא לשורט ולא ללונג . יש מועמדות עדיפות.

ANZ1

New member
כמה דברים

1. יכול להיות שלא שמעתי טוב, ולא קראתי טוב, אני עושה כמה דברים במקביל, אבל את המספר 4 מיליארד דולר פיצויים בחקירת משככי הכאבים אני מכיר עוד לפני, וגם כתבתי עליו כאן.
זה יגיע בכל מקרה, ככה או אחרת, גם אם לא אמרו את זה בשיחה.
זה הנושא הכי חם היום ציבורית באמריקה, לא לדבר שיש עוד משפטים וחקירות.
השופט הפדרלי ושורה של ראשי ערים ותובעים בונים את הקרירה העתידית שלהם במשפט הזה.
2. אם הFDA יסגור את המפעל הקוריאני ל18 חודש, כולל כל החלקים שלו, זה אומר שאחוזי הירידה במכירות וברווחים ימשיכו לא רק ב2018 אלא גם ב2019
כי התרופות היחידות המשמעותיות שטבע תכננה להשיק בשנה הקרובה היו ביו סימילר ומיגרנה, להזכיר שהמנכל סגר את הפיתוח, כך שלא יהיו תרופות חדשות,
וכל מה שנשאר לטבע למכור זה את התרופות הקיימות במחירים הולכים ויורדים.
3. הבעיה למשקיעים שאם זה נכון אז גם כל הדוחות הבאים מהיום והלאה ימשיכו את הכיוון וכל דוח יהיה יותר רע מהקודם.

אפשר להיות בחוץ, ואפשר להיות בשורט, אבל אין שום סיבה להחזיק מניות של חברה שסגרה את הפיתוח שלה, מלאה בחובות, והמוצרים הקיימים שלה נמצאים בירידה כל הזמן.

ANZ1

New member
ועוד נושא

התרופות הביו סימיליר החדשות שהיו אמורות לצאת ב2018
כמו הרצפטין
לא יגיעו לשוק כי הן מיוצרות באותו מפעל בדרום קוריאה שהFDA השבית
וטבע אומרת שייקח כנראה 12-18 חודשים לאישור המפעל

היא רק מקווה שיתנו למפעל לייצר את חומר הגלם למיגרנה, כי הוא מיוצר במחלקה אחרת של אותו המפעל, למרות שכרגע המפעל לא קיבל אישור לעבוד בכלל, אולי הFDA יתן לטבע לייצר את המיגרנה ואולי ישבית את כל המפעל ואז לא יהיה תרופת מיגרנה בשנה-שנה וחצי הקרובות.

bogii

New member
WOW מאיפה כל הידע הזה ?

&nbsp
שאפו שאפו שאפו
ותודה שאתה משתף
&nbsp
&nbsp

ANZ1

New member
רק צריך להקשיב לשיחת הועידה ולקרוא את הדוח

למעלה