צירון: מבית זיקוק בניגריה לתוכנה לביטקוין בקפריסין הטורקית

dw2322

New member
צירון: מבית זיקוק בניגריה לתוכנה לביטקוין בקפריסין הטורקית

אם אדיר מילר היה עושה על זה קטע היו אומרים לו שהוא מגזים ונסחף יותר מדי עם הדימיון

שלי אפלברג הכתבת שואלת את הבחור מהשלד הבורסאי כמה שאלות הבהרה...

https://www.themarker.com/markets/1.5761874

צירון
מאיפה להתחיל? (ארוך)

האם להתחיל בכך שאך לפני יומיים קיבלה החברה התראה על אי עמידה בכללי השימור והיתה זקוקה לקצת רוח גבית והרי אין טוב מרוחו של אל המטבעות הקריפטוגרפים? או שאולי להתחיל בכך שההודעה מקפיצת השערים מהבוקר היתה מלאת חורים יותר מאשר במסננת תקנית על כדי כך שהרשות הזדעקה ודרשה תיקון והבהרה מהירים (ועל כך בהמשך)? ואולי נתחיל בספירת הפעמים בהן מוזכר הביטוי המרושל "למיטב ידיעת החברה", ואם היינו משחקים במשחק-שתיה נחמד, היינו מוצאים את עצמנו מועמדים לשטיפת קיבה?

כנראה שנתחיל בהתחלה, לטובת מי שלא הכיר את החברה בעבר.
היה היתה פעם חברה בשם צירון. היא היתה חברה קטנה ואמביציוזית, וכבר כשהיתה רכה בשנים וחגגה יום הולדת, אמא שלה הכינה לה עוגה ועליה הציבה זיקוק. בית זיקוק, זאת אומרת, כזה שאפשר לפרק ולהרכיב ובעיקר לשמור במדינה הכי פחות מקובלת בכיתה - צפון קפריסין (שכמו מספר ראשוני, מתחלקת רק בעצמה ובטורקיה) ואחרי זמן לגלות שהוא קצת ישן וקצת מתפרק וקצת טעון שיפוץ רציני ואי אפשר ממש להשתמש בו, וזה מזל, כי אף אחד לא סגר איתה על שימוש בו.

מתישהו ניגריה רצתה, אבל אז לא רצתה והיו דין ודברים והזמן עבר ואז עבר עוד קצת והרשות התעצבנה ועשתה פרצופי שימור, ואז צירון אמרה - פוס משחק, לא הבנתם! אני בכלל לא בקטע של זיקוק, אני עכשיו עם החבר'ה המקובלים - בבלוקצ'יין.

אין על הבלוקצ'יין. ומה שטוב בו, זה שלא צריך להבין בו כדי לשבת ולהסתכל איך המניה עושה פלוס שלושים אחוז. ולמה רק שלושים? מה בדבר חמישים? או שמונים? הרי כל מספר זוכה.

מזל שהזכרתם קזינו. כי הבלוקצ'יין הזה, מלבד היותו מילת מפתח טרנדית, הוא חלק מהעסקה המסובכת עד מאוד הזו, בה החברה צירון (להלן "חברה 1") תתקשר עם חברת VCT (להלן "חברה 2") ותקים חברת-בת (להלן "חברה 3") שתפיץ ותשווק בלעדית את מוצרי חברה 2 בצפון קפריסין וטורקיה, בין היתר בבתי קזינו. באילו מוצרים מדובר? לא בתי זיקוק, תודה שעקבתם, אלא מוצרים התומכים ברכישת מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות טאבלטים, מחשבים, מכשירים סלולריים וכספומטים. ואגב, אם הייתם סקפטיים, היא תוכל אולי גם לשווק את מוצריה לניגריה. תתביישו, לא יפה לחשוב מיד על העוקץ הניגרי. הנסיך ההוא ששולח לי מיילים מדי פעם הוא לגמרי אצולה.

וחברה 2, VCT , אל תראו אותה ככה, היא ותיקה בשוק! יש לה פז"מ של שבעה ימים, שזה ממש שבוע. היא התאגדה ונרשמה ב-16 בינואר השנה. ברצינות. אבל אין מה לדאוג, כי היא כבר עובדת באופן פרטי על כל הפיתוחים שלה לפחות חצי שנה, ויש לה מנכ"ל ועובדים וצוות יועצים והם לגמרי רציניים. עד כדי כך רציניים שהם בשליטת חברה אמריקאית אשר מניותיה רשומות למסחר ב- OTCQB. דברים זזים מהר בעידן הביטקוין. רגע אתה מזקק ורגע מקרפטג. מיהי החברה? כמובן שלא כתוב כדי לא לפגום בעסקה המתגבשת והמשולשת בין חברות 1,2 ו-3, שאם התבלבלתם ביניהן זה לא נורא בכלל.

מוכנים להתחיל במשחק השתיה? הציטוטים הם מהדיווח השני, המתוקן.

"למיטב ידיעת החברה
, לא חלים על פי הדין החל בתורכיה, בצפון קפריסין או ברפובליקה הפדרלית של ניגריה (בה לחברה בת יש אופציה להיכנס כמפיצה, ראו להלן), איסור או הגבלה לפעול בתחום הבלוקצ'יין".
ולמה שיהיה להם מידע? אין זמן לזוטות כמו לברר ולבדוק. תזרמו.

"למיטב ידיעת החברה
לא ידוע לה לגבי הצורך להשיג אישורים מיוחדים מרשויות ו/או רגולטורים על מנת לפעול בתחום הפעילות החדש באיזורים אלו".

"למיטב ידיעת החברה
, המדיניות בצפון קפריסין הינה ליברלית בכל הנוגע להימורים (בבתי קזינו או באתרי האינטרנט)". ברור, אפשר לסמוך על השלטון הטורקי בתחום הזה, זה לא שהם עלולים להחליט פתאום שהימורים זה מערבי ואסור. לדעתי זה צ'ייסר כפול כאן ועכשיו.

נמשיך.

בנוסף, "בכל הנוגע לתורכיה, למיטב ידיעת החברה
, נשיא הבנק המרכזי של תורכיה הודיע כי הם תומכים בקיום מטבעות קריפטוגרפים". יופי של גוגל, צירון, יופי של גוגל. אולי כדאי שהדברים יבדקו באופן קצת יותר רציני? בכל זאת, מדובר בהרבה כסף. אה, שכחתי, זה לא הכסף שלכם. סליחה, תמשיכו כרגיל.

"למיטב ידיעת החברה
, ברפובליקה הפדרלית של ניגריה, ניתן לרכוש ביטקוין בחנויות חליפין ואף מותקן כספומט ביטקוין אחד בעיר לאגוס". אתם מבינים? מותקן שם כספומט! ואתם חשבתם שיש שם רק עוקץ ניגרי. מי ידע שאפשר לעקוץ שם גם ביטקוין.

אני קצת שיכורה, אבל עוד קצת.

"למיטב ידיעת החברה
, הטכנולוגיה של VCT הינה ייחודית, ומאפשרת קניה ומכירה מהירה ומאובטחת של מטבעות קריפטוגרפים". באיזה אופן? מהו היחוד?
טוב ששאלתם, לא שיש תשובות בדיווח. בינתיים החברה מייצרת טכנולוגיה שמתאימה לטאבלטים, אבל מתישהו יהיו התאמות גם למכשירים אחרים שגם הם יעבדו יופי, סמוך על סמוך, ובכלל, עד אפריל הכל יעבוד מעולה. בינתיים אין. סבלנות.

"למיטב ידיעת החברה
, נכון למועד דיווח זה, השלימה VCT פיתוח אלגוריתם המאשר קניית מטבעות קריפטוגרפיים בהתקשרות אוטומטית מול בורסות המסחר". זה נשמע כאילו שלא ממש בדקתם ורק לקחתם את המילה שלהם בעניין, רק אומרת. "יצוין כי, בשלב הראשון, הכספומטים יהיו זמינים לפעולות של רכישת מטבעות קריפטוגרפים בלבד, ולא ניתן יהיה למכור מטבעות קריפטוגרפים באמצעות הכספומטים". אם חברה 2 לא תספק מכשירים לחברה 3 בזמן סביר (לא דיברנו על אפריל קודם? טוב, מי עוקב), הרי שההסכם יהיה בטל ומבוטל.

מזל שידיעת החברה תמה, כי כבר מסתובב לי הראש.

ועכשיו עוד כמה דברים קטנים, פרס למי שנשאר עד פה:

1. הבורסה לא רואה בעין יפה את ענייני הבלוקצ'יין, דבר שעלול לפגום באופן מהותי בעסקה.
2. "על פי עסקת ההפצה, במהלך השנה הראשונה, אין דרישה לרכישות מוצרים של VCT בהיקף מינימאלי כלשהו". נאה (לא) דורש, נאה (לא) מקיים.
3. בהודעה הראשונה נכתב כי "במסגרת עסקת ההפצה, הוסכם כי הצדדים ינהלו משא ומתן עם הלקוחות של החברה בת". זו שנולדה לפני שבוע, כן? בהודעת התיקון כבר נכתב שמדובר ב"לקוחות העתידיים הפוטנציאליים". אלה, אגב, הלקוחות הכי נחמדים והכי מתחשבים.
4. "בכוונת החברה לגייס הון ולהעמידו לחברה בת לטובת הפעילות החדשה". זה אומר בדיוק את זה - הנפקה. איזה יופי.

זה היה ארוך ומעייף, והנה ג.נ קצת מיותר אבל בכל זאת: לא מחזיקה ולא אחזיק, לא ממליצה ולא אמליץ. אין לי שום קשר לחברה, לא ישיר ולא עקיף ולא בכלל, אני לא נגדה באופן אישי, אין לי שום דבר נגד מטבעות קריפטוגרפיים או אחרים, אני לא מנשקת את התמונה של האוזר לפני שאני הולכת לישון ואני לא מחזיקה ולא משקיעה בשום מניה אחרת מז'אנר הבלוקצ'יין-כרייה שגרם לי לכתוב את המניפסט הזה.
אני פשוט אוהבת הודעות רציניות ואחראיות וחברות הגונות שמוציאות דיווחים שיש בהם יותר מאוויר חם.
מי שרוצה לעשות סיבוב - מהיר או איטי - שיכנס לשם כשהוא יודע במה מדובר.

ההודעה הראשונה, כמקובל, היתה חלקית ומטעה, ומזל שהגיעה הודעה שניה במהירות (ותודה לרשות).

מחכה לראות האם עכשיו, כמו במקרה אפולו, יקום עורך הדין הזריז ויגיש תביעה יצוגית.

dw2322

New member
נגמרה החגיגה והנייר היום נוזל למטה, כרגע עשיריה

dumuzi

New member
תתעלם מאחוזי עליה או ירידה זה לא משנה

הדבר היחיד שמשנה זה שווי השוק של החברה ביחס לפוטנציאל השווי בטווח נראה לעין
&nbsp
כתבת שהתמזל מזלי עם פורסייט - אבל זה לא מזל (אולי רק החלק של עוצמת העליה לא חשבתי על 400% רווח אבל כן על 100-200 אחוז)
&nbsp
החזקתי את החברה הרבה לפני הזינוק ובהפסד של 10-20 אחוז במשך כמה חודשים
&nbsp
קניתי כשראיתי שהם עושים רק הנפקות פרטיות לחברים בסכומים לא קטנים שמהווים חלק נכבד מהחברה במחיר קרוב מאוד למחיר השוק, היו כמה וכמה גיוסים כאלה וכל פעם הצלחתי לקנות יותר נמוך ממחיר הגיוס (רק שלי לא היתה תקופת חסימה אבל מצד שני גם לא קיבלתי אופציות בחינם שמוזילים את העלות)
&nbsp
קניתי כשזיהיתי איסוף בטווח דשדוש
&nbsp
ומנה אחרונה קניתי ב"יוקר" ביום שאינטל הודיעה על רכישת מובילאיי והנייר "זינק" נדמה לי 10% אולי קצת יותר נדמה לי בשער 240 ובפורומים כתבו שהמהלך מוצה חחח
&nbsp
כמה שבועות אחר כך הנייר הגיע מעל 900
&nbsp
אני אגב מכרתי הכל ב 720 (דווחתי כאמור בפורום אחר) על בסיס טכני ופתחתי פוזיציה מחדש בחלק מהרווח בשער 324 עם הזינוק האחרון (ואולי טעיתי כשלא מכרתי בשער 430 שהגיע כמה ימים אחרי)
&nbsp
אני מחזיק גם מדיקל קומפרישין בשער ממוצע 490 (קניתי באזור 450 סחורה אבל הכפלתי בשער 540 כשחשבתי שהיא פורצת וקיבלתי זבנג לפנים ירדה ל 470) שזה שלד עם 7-8 מיליון שח מזומן ושווי שוק לא גבוה בהרבה עם בעלי עניין רציניים (ווליו בייס וסייבל השקעות) שנכנסו בשער 440 ששם אני אכפיל שוב אם יגיע (מדובר על פוזיציות שיכולות להגיע למאות אלפים)
&nbsp
הנייר הגיע ל 643 אחרי הקניה ב 450 ולא מכרתי נקוב אחד כי אני לא אמכור לפני שער 900 ....תחשוב על 40% רווח שאתה לא מממש ורואה חזרה לשער הקניה ואף נמוך ממנו....טעות ?
&nbsp
חד משמעית לא
&nbsp
אם אני קונה נייר עם יעד 100% אני לא אמכור בפחות מ 70-80 אחוז רווח
&nbsp
אני אשב ואחכה בסבלנות שתגיע הודעה (ואני מבטיח לך שבשלב מסויים תגיע הודעה כי פיננסיירים לא סתם קונים שלדים עם מזומן) ושהנייר יעלה ואז אני אמכור את הקרן ואשאר עם הרווח
&nbsp
&nbsp

dumuzi

New member
אם יגיע מתחת 80 = קנייה

מה שהבנתי מההודעה שלהם שהם פיתחו תוכנה לכל מיני מכשירי קצה שבעצם הופכת את ה"השקעה" במטבעות וירטואליים להימור לכל דבר ועניין
&nbsp
להערכתי הם מנסים להיכנס לשוק של האופציות הבינאריות שנסגר בהרבה מקומות
&nbsp
סביר להניח שיש הרבה מתחרים עם מוצרים דומים שקיימים או שיהיו קיימים
&nbsp
שוק המהמרים זה אחלה שוק לעשות ממנו סכומי עתק תשאל את טדי שגיא
&nbsp
מעניין שעוד אין מוצרים מובנים על הביטקוין (קרן מובטחת ואם עובר שער מסויים מקבלים X% תשואה) אולי אני אבנה ואמכור לדבילים מהבנקים שימכרו ללקוחות

למעלה