צרות בקרדן

dw2322

New member
צרות בקרדן

התפוצצה עיסקת מכירת תה"ל ושתי סדרות האגחים הולכות להתנגש ראש בראש והחברה לדיפולט.

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3729524,00.html

למחזיקי ב' יש אינטרס שהחברה תגיע לדיפולט, כי אז מצבם ישתווה למחזיקי א', שחשבו לקבל פידיון סופי ולגמור עם הסיפור. מנגד החברה ומחזיקי א' מאיימים לתבוע את מחזיקי ב' על הנזקים שהם עלולים לגרום.
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3729272,00.html

בלי אקזיט תה"ל נראה שהולכים לדיפולט והעסק הולך להיות עקוב מדם...

רקע:
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3729155,00.html

yel5

Well-known member
קרוב לודאי שמנגנון האיזון לטובת ב יפעל לאחר ההפרה שהיא

אי תשלום בחודש פברואר.
אך, בסיכוי נמוך, אם תהל תימכר עד סוף החודש - אגח א יפגשו עם הפארי ואגח ב יקבלו את השאריות...

dw2322

New member
אני לא חושב שמחזיקי א' יעברו על כך בשלוות נפש

הם היו אמורים לקבל עוד דקה וחצי את כל הכסף ועכשיו הם רואים אותו מתרחק מהם למשך שנים רבות רבות. הנכס הסיני לא שווה את הנייר עליו הוא רשום, ובכלל, לחלץ כסף החוצה מסין זה לא סיפור פשוט.
זה טיפה מזכיר את הסיפור במירלנד, רק ששם המצב פי 1000 יותר טוב, ועדיין הנייר נסחר ב 0.4 על ההון, אז כמה נמוך צריך לתמחר את קרדן?

לכן ככל הנראה החברה הולכת לדיפולט, ואז מחזיקי א' הולכים לתבוע את מחזיקי ב' על ההפסד שהרגע חוו, ואוהו הולך להיות שמח... לעורכי הדין

yel5

Well-known member
אתה טועה. אם תהל לא נמכרת עד מועד התשלום הקרוב

לאגח ב (01.02.18) - נכנסים להפרה. במקרה של הפרה (לפי ש. הנאמנות) - לאגח ב ישולמו תשלומי איזון עד שחלק אגח ב ישתווה לתשלומים לאגח א (כאשר עד לביצוע כל תשלום האיזון לא יבוצע כל תשלום לאגח א). זו הסיבה ש- א צונח מתחת ל- 60 ולדעתי יצנח עוד.

dw2322

New member
בדיוק

ולכן אני מצפה שמחזיקי א' עצבניים יתבעו את מחזיקי ב' על הנזקים שאלה גרמו להם.
מה יצא מזה בסוף? אני לא יודע, חוץ מלעו"ד שהולך להתפרנס יפה ממריבות היהודים

כרגע קרדן זה סכין נופלת לכן זהירות עם הגדלת פוזיציה (אני מבין שיש לך חשיפה אליהם).
מפתיע שהמניה לא מתרסקת עשרות אחוזים אלא יורדת אחוזים בודדים בלבד. במצבם (אוטוטו הולכים להסדר) לא הייתי נוגע במניה אפילו לא עם מקל

אם אגח א' חוטף 20% למטה אז למה שהמניה לא תחטוף לפחות כפול?

אם אגח א' הולך לשכוח מכסף אז גם 60 אגורות זה יקר ואני לא רואה אותם מעבירים אותו כ"כ מהר למחזיקי ב' בלי שרבים קצת, למרות שמבחינת ב' זה שהכסף נשאר בקופה זה בטח לא בשורה גרועה. אם היה יוצא ל-א' אז הם היו נשארים עם נכס סיני מפוקפק, שמירלנד ב 0.4 על ההון נראית זהב לעומתו

dw2322

New member
פעם פעם קרדן היתה קרוב ל 5000, היום 77

אם ירד ל 50 אז זה אומר ירידה של 99% מהשיא.
כמו ש bogii אוהב לצלוב ניירות

&nbsp
על מה דבר כזה שווה קרוב ל 100 מלש"ח? לא ברור. כרגע הם בשלב נפילת הסכין.

yel5

Well-known member
2 הערות

1. לגבי החשיפה, ב- 29.11 קניתי את א בשער 62.98 וב- 07.01 מכרתי בשער 75.50.
האגחים לא ירדו מספיק ביחס לשווי הנכסים. מאמין שאחזור לרכוש בשער אטרקטיבי.
2. המניה שחוטה ומגלמת את כל הרעות בחברה.

dw2322

New member
מדוע להערכתך קרדן לא תעשה תספורת?

יש חוב של מיליארד וחצי. שליש ממנו יכוסה במוקדם או במאוחר ע"י מכירת תה"ל.
מה נשאר? זבל סיני וסוכנות השכרת רכב באזור מלחמה (אוקראינה
).
אז למה שלא נראה במהלך 2018 מהלך של הסדר חוב שני, במסגרתו תבוצע תספורת לנושים, הכוללת גם דילול יום הדין (ע"ע מירלנד) לאקוויטי?
&nbsp
בתרחיש כזה אני לא רוצה אף נייר של קרדן בתיק, עד שיגמרו עם ההסדר. בהסדר מירלנד גם מי שחשב שהוא חוכמולוג גדול וקנה כמוני את האגח ב 40 אגורות הפסיד כסף.
רק אחרי ההסדר אפשר היה להתחיל להרוויח בניירות של הפירמה.
&nbsp
בכלל. למה שגרינפלד ימשיך להתעסק עם הצרה הזו ולא יעשה כמו פישמן: "יודעים מה? עזבו אותי, קחו ת'צרה הצרורה הזו ותתעסקו איתה לבד, אני פורש והולך לקרדן הישראלי וחי לי בשלווה".
&nbsp
שמח לשמוע שיצאת מהנייר ועוד ברווח

למה להחזיק את הצרה הזו ב 60-70 אגורות? מקסימום במקרה הטוב נחזיר את הכסף (בהנחה שסידרה ב' מצליחה להפעיל את סעיף 43/דיפולט, אחרת ב-א' כן יש אפסייד נאה, להכפיל(!) את הכסף תוך חודש זה לא רע). במקרה הפחות טוב נפסיד כסף, וזה עוד האגחים. המניה היא בכלל נייר טואלט. צריכה להסחר ב 1 אגורה. כמו אפריקה השקעות.

yel5

Well-known member
תשובות

1. האם יתרחש הסדר חדש? לדעתי לא יהיה הסדר חדש. מחזיקי אגח ב יתנגדו ובצדק והחוק עומד לצידם (אלא אם כן מחזיקי א יוכיחו שמכירת תהל נמנעה הודות לפעולות מחזיקי ב).
בשטר הנאמנות מוגדר אירוע הפרה והתנאים בגינו.
הפרה: המועד המוקדם ביותר שבו יתרחש אילו מבין האירועים להלן -(1) החברה לא עמדה באיזה מהתשלומים למחזיקי אגח א או ב; או (2) חוב החברה כלפי מחזיקי אגח א\ב הועמד לפירעון מיידי; או (3) מומש שעבוד בגין איזה מהנכסים המשועבדים לטובת הנאמנים אלא אם לא התקיימה עילה למימוש השעבוד; או (4) ננקטו כנגד החברה הליכי חדלות פרעון.

אי מימוש חברת תהל מוביל לאירוע הפרה במקרה 1(ומקרה 2 בהמשך).

תשלום איזון. כעת, ממועד ההפרה ישולם תשלום איזון לאגח ב (כאשר עד לביצוע תשלום האיזון לא יבוצע כל תשלום לאגח א).
לפי החישוב שלי מדובר בתשלום איזון של 473M ₪, ראיתי כתבות עם סכום 350M ₪.

2. לענין התספורת, לחברה NAV שלילי כך שיקרה נס כדי שיראו פארי. החישוב שלי מראה שהאגחים שווים 65 אג' ללא אירוע הפרה (חישוב יתקבל בברכה). טרם התיחסתי לשווי כל אגח בתרחיש של הפרה.

dw2322

New member
סכום כזה נראה כמו סיבה טובה מצד א' לקרוא להסדר חוב חדש

אין מצב ש-א' יסכימו ש-ב' יצאו עכשיו עם 350 מלש"ח תשלום איזון והשאר פארי פאסו, כאשר עד לפני שנייה חשבו שיצאו מזה עם פארי מלא מלא, ומנגד, אין מצב ש-ב' יסכימו ש-א' יצאו עכשיו עם פידיון מלא מלא והם נשארים עם הלקרדה הסינית וסוכנות השכרת רכב באזור מלחמה

&nbsp
מכאן שבסבירות גבוהה הולכים למאבק משפטי ראש בראש ב 2018 והג'וקים רק התחילו לצאת מהמחילה. צפה פגיעה מכיוון הצרות בסין (ש-ב' יבקשו להדגיש)
זה אומר שלפני שאנחנו מבחוץ מכניסים ראש בריא למיטה חולה צריך לראות אפסייד משמעותי. אם במקסימום אנחנו מקבלים חזרה את הכסף (60-70 אגורות) אז מה מעניין בזה?
&nbsp
מבחינתי בוא ניתן להם קצת זמן להתווכח ונראה לאיזה הבנה הם מגיעים. כרגע הסיכון פה נראה לי גבוה מאד מאד, ואני לפחות גמרתי עם להתעסק עם סיכונים כאלה. אורתם סהר ומירלנד (טרום הסדר) הספיק לי עד מעל לראש.

לא מבקש סולידי דווקא, לגמרי מוכן לקחת סיכון בשביל תשואה נאה, אבל שפוי. אני לא אינדיאני.
פה אפשר לגמור עם חצי ואפילו שליש מהכסף. תודה אבל לא תודה.
מצד שני, אם איכשהו יעשו קסם ו-א' יראו פארי מלא מלא? אז הם הכפילו את הכסף תוך חודש! אפשר להבין למה יש קונים בנייר, אבל הסיכון מטורף.

hayek

New member
רצב אקסל ראשוני

על פניו א לא מעניין. ב מוקדם לקבוע.

Ron W

New member
העובדה שהעסקה בוטלה בגלל איומי הנאמנים לא שינתה את הנכסים

לכן לא ברור על איזו הערכה התבסס ערך האגח א' לפני הביטול ?
הרי ברור שתה"ל לא איבדה משוויה ואף זכתה בחוזה חדש
גם נפח המסחר היום נראה יותר ידיים חלשות מנטישה של המוסדיים

dw2322

New member
350 מלש"ח עוברים מ-א' ל-ב'

יש מנגנון הגנה על ב' שאומר שבתרחיש דיפולט, או הפעלת סעיף 43, מגיע להם לקבל תשלומים מקבילים למה ש-א' קיבלו בשנים האחרונות.
זה כסף שהולך לעבור מתקבולי א' ל-ב' ולכן א' ירד היום 20% למטה ו-ב' פתח בירידה אך סגר בעלייה. א' יכול לרדת עוד (אם אכן ב' יקבלו את הפיצוי) וכדי למנוע זאת סביר ש-א' ילכו לבית משפט והולך להיות שמח.

Ron W

New member
האם לא היו אמורים לעבור גם ללא ביטול הסכם המכירה ?

השאלה למה דוקא ביטול ההסכם שמעכב את מכירת תהל והזרמת הכסף
גרם לחזק את הטענות של ב' - אלא אם הם שגרמו לביטול ההסכם והוכיחו
בכך את טענתם?
יוצא שנאמני אגח מחבלים בפתרונות של החברות. הזכירו בהקשר את אפריקה..

dw2322

New member
לא

בהינתן מצב בשיגרה, שהחברה סולבנטית ומסוגלת לפרוע חובותיה כסדרם, אז לא מגיע ל-ב' קדימות ואז אמורים לשלם לפי מועדי הפידיון.
בכזה מקרה א' היו אמורים לקבל בחודש הבא פידיון סופי ולנפנף יפה לשלום למחזיקי ב' ולחברה.
&nbsp
לרוע מזלם הם עכשיו הולכים להיות תקועים עם החברה ומחזיקי ב' לעוד הרבה שנים.
&nbsp
נכון. היה פה מצב של ניגוד עניינים מובהק בין 2 הסדרות. מבחינת ב' זה שעיסקת המכירה מתמהמהת אלו בשורות נפלאות. עכשיו הם קודמים ל-א'.

Ron W

New member
אבל לא השתנה מצב החברה למעט דחוי במכירה

משפטית ב' צודקים אבל הם ניסו את כוחם גם לפני כן במכתבים לחברה
וכשלא הלך טירפדו את המכירה
כרגע יש התאוששות קלה במחיר של א' שמעידה על אפשרות הסדר שונה
מימשתי חלק כי בכל מקרה העיכוב יהיה כנראה משמעותי ויש אלטרנטיבות

מנצל"ש למרות הסיכון באגחים ארוכים ממשלתיים שים לב למהלך
של ממשלתי 347 בשבועות האחרונים, יותר מהרבה אגחי זבל
כ 15% תוך 7 חודשים (מורווח כבר אחוז שלם בימים ספורים)
בשיקול שלי שאם יעלו ריבית באחוז שלם (שיחייב נפילה של 30%)
הרי כל הלוואות המשכנתא לעשרות שנים יגרמו נזק הן ללווים והן
למלווים תלוי בסוג ההצמדה. אין צפי קרוב לכך. עד אז יהיה זמן לממש..

dw2322

New member
ואכן כנראה קרדן הולכים להסדר חוב שני...

במקביל ינסו לחזור ולמכור את נכס תה"ל לסינים, אבל זה ייקח זמן ו-ב' כמובן ידרשו שה 350-400 מלש"ח הראשונים ילכו אליהם, א' יעשו מהומות - בקיצור, שמח.
&nbsp
בכל מקרה מחזיקי א' כנראה לא יראו מזומן בחודש הבא.
&nbsp
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001219403

האם חלוקת הריבית בקרדן כן תתקיים בזמן?

האם במצב שנוצר לדעתכם יש סיכוי שיחלקו את הריביות בפבואר?

bogii

New member
DW מה יהיה 2018 חשבתי שהשנה תביא הודעות טובות

תכלא שנה וקיללותיה
תחל שנה וברכותיה

יאלה תביאו הודעות חיוביות
אני גם חושב שהגף הישראלי צריך
להתחיל לצמצם פער מול השוק האמריקאי
הנפילה של הזקנה ועוד כמה יצרו פער

הבעיה שלי שאין לי מושג מי יכולה
לתת פייט טוב בשוק להרים את המדד
הלוואי שהייתי יודע