טבע נסחרת מעל 20$

dw2322

New member
חיתוך התגמול לדירקטורים של טבע הוא רק צעד סמלי

יפה שעשו אותו, כדי להביע הזדהות עם אלפי המפוטרים אבל זו לא הסיבה לעלייה בנייר.
&nbsp
בכתבה שולץ חוזר ואומר כי לא מתוכנן גיוס אקוויטי בקרוב וזה קצת מפתיע אותי (אם כי הוא כבר אמר את זה גם בחודש שעבר) כי זה היה נראה לי צעד מתבקש כדי להפחית את לחץ נושי האגחים. לא משהו דרמטי, נגיד מיליארד דולר או שניים, כדי להוריד את החוב נטו לקידומת 2X, אולם אם הוא חוזר ואומר שלא אז כנראה שאכן לא יקרה לפחות לא בתחילת 2018, כי בכ"ז צריך קצת זמן להכין את השוק ובתי ההשקעות למהלך כזה.
&nbsp
עוד סיבה זה שהחברה של ANZ1
, אירינה קופלר מ mizuho, זו שכיסחה פעם את הנייר ולאחרונה שינתה דעתה לחיוב, עידכנה כי היא משנה שוב ומעלה את מחיר היעד מ 16$ ל 23$. הסיבה לשינוי לדבריה היא הערכה כי ההתייעלות הולכת להיות אמיתית ומשמעותית + צפי שלחץ המחירים בגנריקה בארה"ב צפוי להתמתן + כנראה שייקח קצת יותר זמן משסברה קודם עד ש MNTA וסנדוז ישיקו את גירסת הקופקסון שלהם (מה שאומר שחיקת מחיר איטית יותר מהצפי כלומר דוחות 2018 קצת פחות גרועים מהצפי)
https://finance.yahoo.com/news/tevas-cost-cutting-plan-nets-155611962.html
&nbsp
כמו כן הושגה הסכמה עם ההסתדרות לגבי מפעל טבע י-ם משאפים, כשהמפוטרים יזכו לחבילות פרישה נדיבות והעבודה מתחדשת היום:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5069149,00.html
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5064217,00.html
https://www.themarker.com/career/1.5722047
&nbsp

ANZ1

New member
טבע היום פשוט כבר לא מענינת

אני לא רואה סיבה להחזיק היום את טבע, לא ללונג ולא לשורט,
היא עדיין חברה מאד מסוכנת ויכולה בקלות לרדת 50 אחוז,
אבל אין לה אפילו סיכוי קטן לעלות 100 אחוז.

אם אתה רוצה להחזיק מניות מסוכנות זה בסדר,
כל עוד יש להם סיכוי לעלות מאות אחוזים.
ולטבע אין את זה, כשטבע סוגרת את הפיתוח העתידי, ואין לה כסף לקנות חברות אחרות, ואין לה שום תרופה ענקית ביד, גם לא יהיה אפסייד גדול.
פשוט אין יותר הפתעות.

dw2322

New member
תחזית ישנה צפתה 2.80 ב 2018 ועולים מעל 3$ למניה מ 2019 והילך

לנייר ב 20$ זו הצעת השקעה לא רעה (מכפיל 7).
באזור ה 30$ מסכים שזה כבר מתחיל להיות פחות מעניין (מכפיל 10).
לכן כיום אני עדיין מחזיק בנייר וב 30$, אם יגיע, כנראה שאממש חלק משמעותי (מה גם שככל שהנייר עולה המשקל שלו בתיק עולה ומבחינה טכנית יש היגיון בהפחתת משקל היתר כדי לשמור על איזון, לא אישי נגד טבע דווקא)
&nbsp
מצד שני, כל הנ"ל תלוי בכך שיצליחו לשרת את החוב, אחרת הנושים יכולים לשחוט את האקוויטי. בהתחשב בסיכון הזה אפשר להבין מדוע הנייר לא ב 30$ כבר עכשיו.
&nbsp
יש 2 תרופות חדשות גדולות ביד (אוסטדו ומיגרנה), שאמורות לייצר צמיחה ב 5 השנים הקרובות. מסכים שבשביל הטווח הארוך יותר יצטרכו בשלב כזה או אחר לחזור ולהגדיל את המו"פ, או לקנות אותו מבחוץ. לאור מצבה הפיננסי הבעייתי זה בטוח לא הולך לקרות בשנה-שנתיים הקרובות.
&nbsp
מחזיק ולא ממליץ

ANZ1

New member
אתה משקיע במניות עם תוחלת שלילית

אם השיא שאתה מצפה למניה זה עליה בלבד של 50 אחוז,
קח את הכסף שלך ותבחר מניות עם אותו סיכון אבל סיכוי הרבה יותר טוב,
אתה הרגע מוכיח את מה שכתבתי,
אין שום סיבה להשקיע היום בטבע.
במניות מסוכנות כמו טבע, צריך שיהיה סיכוי של עליה של מאות אחוזים.

dw2322

New member
אני מוכן לשמוע הצעות השקעה תחליפיות לטבע

הדרישות שלי כנראה צנועות יותר משלך - אם הנייר יעשה 50% בעוד שנתיים מהיום אני לפחות אהיה מאד מאד מרוצה, וזה לגמרי יצדיק את שכרו הלא נמוך של המנכ"ל החדש - להצליח להכפיל את המניה.
גם אם הנייר יעשה 50% תוך 5 שנים מהיום זה יהיה בסדר מבחינתי, אולם בשביל התשואה הפחותה הייתי מצפה שיהיה גם פחות סיכון, ובשביל זה צריך להנפיק אקוויטי כדי להוריד מהראש את סיכון הנושים. זה מבחינתי הסיכון הכי גדול בנייר.

מה יש לי במקום טבע? בנק הפועלים? פירמה טובה אבל האם תצליח לעשות לי 50% יותר מהיום? לא יודע. זה כבר יהיה תימחור לא זול ובנק מזרחי ודיסקונט משתפרים בשנים האחרונות ומן הסתם זה יבוא ע"ח הצמיחה של פועלים.

עזריאלי/מליסרון? לא יודע. נדל"ן מניב מסחר מקומי מתחיל להיות מאויים ע"י אמזון והרשת. בסקטור הזה גזית גלוב יותר נראית לי (כשגם זה נייר שיכול לעשות לי 50% בשנים הקרובות), כי השוק שלה איננו ממוקד במדינה אחת קטנה באזור מפוקפק אלא יכולה לברור בפינצטה השקעות בכל העולם, והיא כבר מנוסה בהתמודדות מול אמזון בעולם, בעוד שעזריאלי/מליסרון רק יתחילו ללמוד איך מתחרים מולם.

פרוטרום/נייס/אלביט מערכות מצויינות אך כבר די יקרות.

כיל/חברה? יכול להיות, אבל זה לא באמת בידיים שלהן אלא תלוי בשוק האשלג בעולם.

בזן/פז נפט חברות טובות אבל סביר שיתפקדו יותר כמכונות דיבידנד מאשר ניירות תשואה.

מה נשאר בהתמודדות מול טבע כנייר מעוף להשקעה? סקטור הגז. נכון. דלק קבוצה יכולה לתת תשואה נאה בשנים הקרובות, בפרט כאשר ארוע דרמטי צפוי לקרות בעוד שנתיים - הרמה לאויר של מיזם לוייתן (וירידה בשיעור ההיוון) וכן הבשלה של פעילות אתיקה.

רוצה מאות אחוזים בפארמה? אלרון וקולפלנט יכולות להשיא תשואה כזו, אולם הסיכון בהן גבוה הרבה יותר (בפרט בקולפלנט, שיכולה לעשות מאות אחוזים מהיום, אפילו פי 10, אך גם עלולה להמחק)

כאמור אני פתוח לרעיונות השקעה בפתח שנת 2018.

yonis

New member
הססתי מאוד שקראתי את שניכם לפני כשבועיים..

וכמו שציינתי כבר שניכים מכירים היטב את החומר .חיפשתי השקעה ישראלית לאחר השקעה במניות בנקים צרפתים שאינם תנודתיים במיוחד למעט תקופת הטרום בחירות שבה סיכוייו הטובים של מקרון להיבחר הקפיצו את מניות הבנקים בכ-30 אחוזים ונשארו שם [מקרון הוכשר בביתם של הרוטשילדים..המבין יבין]..
לאחר למידה ארוכה של טבע ושורת הטעויות שנעשו בחברה זו ובעידוד מחיר מנייה נמוך נכנסתי לנייר ובמשמעותיות.
אין לי ניתוח להביא ,עברתם כמעט על הכל הדבר הנוסף שגרם לי לבסוף להשקיע בטבע היא הראיה שלטבע יש סחורה למכור ובימים אלו של מטבעות וירטואלים ונסדק בשיאים לא ידועים עד כה תהיה פה ושם יותר נהירה אל הניירות המייצגים
מוצרים ניצרכים.כל זעזוע לדעתי יחזיר את המשקיעים יותר ויותר את הניירות הבסיסיים ,זה סוג של ביטחון.אכן לטבע חוב גדול אך גם סחורה מוחשית וכבונוס גם סוף סוף מנהל משרה ביטחון,הכל בראש..

dw2322

New member
לגבי הביטחון נוכל לאמר את זה אחרי שיורידו עוד כמה מיליארדים

אמנם הולכים לממש כמה נכסים (סופרפארם ואמזון יקנו מהם נכסים כאן בישראל) אבל כדי לאמר שאנחנו באמת מרגישים בנוח אני לפחות הייתי רוצה לראות שסוכנויות הדירוג משאירות את הדירוג הנוכחי ולא מורידות. אני לא סגור על זה שזה לא יקרה (כאמור האגחים כבר נסחרים כזבל בתשואה של מעל 5% אבל בכ"ז)
&nbsp
בכ"ז קצת לא נעים להחזיק אקוויטי שהאגח שלה מדורג כזבל. נכון, זבל איכותי, אבל בכ"ז.
מתישהו השוק יהיה חלש יותר והייתי יותר שמח להיות במניה של פירמה עם חוב מדורג טוב. פחות תנודתיות.
&nbsp
ועדיין, המחיר האטרקטיבי הוא סיבה מספיק טובה עבורי להמשיך להחזיק בנייר, אבל יש לשולץ עוד הרבה עבודה לעשות. אנחנו עוד רחוקים מחוף מבטחים.

Roaicc

New member
פפפחחחחחח--אתה יכול להשקיע ברציו !! פפפחחחחחחחח

dw2322

New member
רציו קטנה מדי, דלק קבוצה כאמור כן יכולה לשמש כתחליף נאות

Roaicc

New member
פפפפחחחחח-כשמדברים על הפח רציו אז

גם סינמה יהש בעצם יכולה להוות תחליף נאות

פפפחחחחחחחחח

בברכה
מטוס

dw2322

New member
כעת גם גולדמן זאקס מעלים את מחיר היעד

מ 20$ ל 25$.
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001219237
&nbsp
הייתי שמח לראות עוד פעולות מצד המנכ"ל, ולא רק בישראל, כדי לבסס את שינוי היחס כלפי החברה על בסיס יציב יותר.
בכל מקרה כנראה שהחזרה לנייר מצד בתי השקעות שיצאו בשנתיים האחרונות היא מה שמתדלק את המגמה השוורית בנייר בתקופה האחרונה.
הייתי גם שמח לשמוע מה נסגר עם הבלוק של אלרגן. אם וכאשר כולו יבלע ע"י קונים חדשים זה יסיר עוד דאגה.
&nbsp
מה שכן קצת מדאיג זו התחזית של רובין שהדירוג אכן עלול לרדת, אם כי היא טוענת שזה לא ישפיע (כנראה כי כפי שגם אני רשמתי, האגחים כבר נסחרים כאגחי זבל, בתשואות 5% ומעלה). הייתי בכ"ז רגוע יותר אם הדירוג לא ירד.
&nbsp
מחיר היעד של קרדיט סוויס הוא 20$, בדומה למחיר השוק.

dw2322

New member
לגבי הבלוק של אלרגן, JPM נסחרת בשיא שנתי

מישהו יודע מה קרה עם הבלוק של אלרגן? (100 מיליון מניות)

jpmorgan לקחו אותו אבל מן הסתם לא כדי לשמור אותו בנוסטרו אלא למכור הלאה (כבר דווח לפני חודשיים על מכירת רבע מהבלוק, מן הסתם הקונים המאושרים מהם עד עכשיו לא מאמינים למזלם הטוב).
בהתחשב במגמה החיובית בנייר בתקופה האחרונה לא יהיה בלתי סביר להניח שעוד חלקים כבר נמכרו הלאה לקונים הסופיים (אחרת jpmorgan עשו את השנתית שלהם רק על הטרייד הזה, בכ"ז 75 מיליון מניות טבע לא הולך ברגל), מה שיוכל להסיר עוד עננה שריחפה מעל ראשינו.

האמנם???

הנייר של JPM נסחר בשיא שנתי. Q4 שלהם כנראה יהיה בוננזה. השאלה כמה מזה הגיע מהתיווך והטרייד על TEVA. מי שטיפל אצלם בנייר כנראה יקבל בונוס שנתי יפה מאד.
JPM Q4:
https://www.investopedia.com/news/j...banking-new-highs/?partner=YahooSA&yptr=yahoo

yel5

Well-known member
מעבר לרווח הנובע מעליה של 7.5% היום, קיים רווח נוסף

שההשקעה בטבע התבררה כמוצדקת, נכון לעכשיו, וששכבת הרווח מקנה בטחון. פעלתי תחת 2 הנחות עבודה: 1. טבע תשרוד ולא תיעלם. 2. ברמת המחירים שטבע הגיעה הסיכוי לעליות גדול מירידות.
למרות הנ"ל עוקב מקרוב על קרן ההשקעה.

yel5

Well-known member
טבע עולה כעת ב- 1.5% למרות הורדת הדירוג לזבל ולמרות שאלרגן

מכרה כבר 3.2% מתוך 10% מניות טבע שקיבלה.
כנראה שהמשקיעים גילמו כבר את הורדת הדירוד במחיר המניה.

ANZ1

New member
המשקיעים עוד לא הגיבו אליו

זה יום שישי בערב, המשקיעים האמיתים לא מסתכלים כרגע על המסך,
רק משקיעי יום קטנים,
המשקיעים הרצינים שמחזיקים 90 אחוז מהמניות והאגח לא מוכרים מניות ברגע שיש הודעה,
יש ועדה שצריכה להתכנס, לבדוק להחליט,
גם יש עוד חברת דירוג אחת שלא הורידה את הדירוג,
אבל יש הרבה משקיעים מוסדיים שימכרו, הם חייבים, אסור להם להחזיק מניות או אגח בדירוג זבל,
פיץ, החברה הקודמת שהורידה את הדירוג לא מדרגת רישמית של החברה,
ואילו מודיס וSP כן, לכן חלק מהמשקיעים יהיו חייבים למכור, זה לא יקרה היום, אלא בשבועות הקרובים,
צריך גם לזכור שעוד כמה שבועות יצא הדוח הקרוב שהולך להיות נורא ואיום,
תשאר עם ההצהרות לעוד חודש אחרי הדוח ואחרי התגובה של השוק אליו.

yel5

Well-known member
הדוח השנתי כבר מגולם במחיר, ואם לא - אז ננצל את יתרון

הסחירות במניה ונממש. צברתי רווח "כמרווח בטחון" לצניחה פתאומית.

ANZ1

New member
"ננצל את הסחירות במניה" אתה קונה במיליארדים ?

ולא, השוק לא מתמחר אף פעם את הדוחות של טבע,
כי לא מאמינים לשום תחזית של החברה,
לכן אתה רואה שינויים חדים במחיר אחרי כל דוח.
ותראה כזה גם אחרי הדוח הקרוב.

למעלה