קניית אג"ח אמריקאי ומדדים דרך פועלים (מט"ח)

קניית אג"ח אמריקאי ומדדים דרך פועלים (מט"ח)

אהלן,
בקרוב יפתח לי סכום קטן במט"ח שאותו הייתי מעוניין להשקיע באג"ח אמריקאי ומדדים כמו SP 500.
דרך ההשקעה היא דרך בנק הפועלים, השאלה שלי איך אני משקיע דרכם באג"ח אמריקאי ומדדים כמו SP 500.(מובן שצריך לפתוח תיק השקעות למט"ח)
מניות יחידות נשמע לי קל השאלה איך עושים את זה על אג"ח כללי ומדדים.
שואל פה כי אני לא מעוניין בייעוץ של הבנק שבסוף יסתכם שאני צריך לשלם כסף על שירות שיכולתי להשיג לבדי.
תודה רבה.

ANZ1

New member
תשובה

1. לקנות מדדים זה קל כמו קנית מניה ספציפית, יש ניירות ערך עוקבים על כל מדד שאתה רוצה, זה אותו דרך בדיוק.
2. לגבי אגח, לא ברור למה אתה קורא אגח כללי ? אגח ממשלתי ? אחר ?
3. קניה של אגח או מדד דרך בנק הפועלים זה טיפשי מאד, הבנק הגנבים הגדול בישראל ייקח לך את רוב הרווח, אתה תשלם חלק גדול ממה שתרויח על דמי ניהול, דמי משמרת, דמי קניה, לא ישאר לך הרבה אחרי שהפועלים יגמרו לגנוב אותך.

תשובות

1. הבעיה היחידה שאני לא יודע איך להגיע לאותם ניירות עוקבים.
ניירות עוקבים שקניתי בשקלים זה די קל, הכל נגיש בעברית.
הבעיה זה לקנות נייר אמריקאי בדולרים, האנגלית שלי לא מספיק חזקה בשביל למצוא עכשיו אג"ח אמריקאי עם מח"מ ככה וככה.
2.מחפש אג"ח ממשלתי שכרגע מבחינתי הוא הכי בטוח שיתן לי סביבות 2.5 אחוז (או לפחות זה מה שהבנתי שזה נותן).
אשמח גם להתעניין באג"ח קונצרני.
3.כן, הבנק לוקח הרבה אבל כרגע זו הדרך שהכי נוחה לי כרגע ומוכן לספוג את הסכומים שהם דורשים.

ANZ1

New member
תשובה

1. ניירות על מדד הSP500 -
SPY IVV VOO
2. יש כל מני ניירות עוקבים על אגח אמריקאי, קח בחשבון שאגח שמשלם 2.5 אחוז זה אגח ל10 שנים, הבעיה היא שהפד האמריקאי מתכנן לפחות 3 העלאות ריבית ב2018, וכל פעם שתהיה העלאת ריבית האגח יירד, ואז כדי לקבל את התשואה אתה תצטרך להשאר עד הפידיון.
או שתקנה ניירות שמשקיעים בהרבה אגחים שונים,
הנה כל מני ניירות שמשקיעים באגח ממשלתי
VGIT IPE BND
ויש ניירות שמשקיעים בשלל אגחים ברמות סיכון שונות , למשל
SAAA
אבל תצטרך כנראה להתעמק יותר בשביל להחליט איזה.
3. הבעיה כשאתה משקיע בניירות די סולידים, הבנק ייקח לך את רוב הרווח, לא ישאר לך כלום, בנק הפועלים הוא לא גנב קטן, הוא גנב ענק,
רק שתבין כמה הם גנבים, הסתכלתי כרגע באתר שלהם
דמי ניהול : 0.2 אחוז לרבעון = 0.8 אחוז מכלל התיק בשנה,
בשאר המקומות 0 אחוז
דמי קניה או מכירה של נייר ערך בארצות הברית 0.9 אחוז
בשאר העולם , פחות מ0.1 אחוז, הבנק לוקח פי 9 מכל מקום אחר.
כך שלדוגמא אם תקנה אגח שמשלם 2.5 אחוז לשנה, אבל תשלם 0.9 קניה, תחזיק שנה ותמכור ותשלם עוד 0.8 דמי ניהול ו0.9 מכירה,
אתה תשלם בשנה 2.6 אחוז מהתיק עמלות , זה יותר מהרווח.
עדיף להחזיק את הכסף בבלטות ולא לתת אותו לבנק הבועלים.

קודם כל המון תודה, לא מובן מאליו

1 ו-2- שוב, המון תודה.
אתחיל לחקור על הניירות האלו. לפחות סוף סוף יש כיוון.

3.בתיק על ניירות ערך ישראלים הגעתי איתם לדמי ניהול של 0.3, אמנם יש יותר זולות אבל זה בסדר מבחינתי כרגע בגלל הסכום המועט..אולי בעתיד הנוחות כבר ממש לא תשתלם.
על ק\מ הגעתי איתם ל-0.26.
מקווה שגם על התיק לניירות זרים אגיע איתם לאותם הבנות, מקסימום אצא קצת מאזור הנוחות שלי.

ANZ1

New member
מצחיק

הגעת עם הבנק להסכמה שיקחו ממה עמלה קצת יותר נמוכה על עמלה שהם המציאו, אין דבר כזה דמי ניהול ניירות ערך, הם לא מנהלים כלום, הם לא עושים כלום, באותה המידה הם יכולים לקחת לך דמי אוויר, לחייב אותך בזול על האויר שאתה נושם,
כל גוף פיננסי נורמלי לא לוקח בכלל דמי ניהול / דמי משמרת, זאת גנבה,
אין שום מילה אחרת שמגדירה יותר טוב את דמי ניהול ניירות ערך מגניבה.
ואתה עוד מרוצה כי הם גנבו אותך רק בקטן.

אתה בהחלט צודק.

אקח את זה לתשומת ליבי.
אפתח בהתחלה שם ואחר כך אבקש שיניידו אותי אם לא ישפרו לי את התנאים.
תמיד עובד, ואם לא בהחלט אעבור אם זה ממש לא ישתלם לי

ANZ1

New member
הבנק לא יוותר לך על העמלות

מה הוא פרייאר ?
הבנקים הישראלים הגדולים כל כך גנבים שהם יעדיפו לוותר עליך ושתעזוב,
מאשר להוריד לך ותספר לאחרים, ואז הם יצטרכו להפסיק לגנוב את כל הלקוחות שלהם.
אם אתה רוצה לא לשלם כל כך הרבה כסף תעבור לבנק קטן כמו מרכנתיל, אגוד או ירושלים, בנק הפועלים לא רוצה אותך.
תזכור אין שום סיבה לשלם דמי ניהול, אין שום סיבה לשלם דמי ביטול, ביצוע חלקי, ודמי קניה ומכירה הם מקסימום 0.1 אחוז
כל שקל שאתה משלם יותר זאת גניבה.

אלוני.

New member
תקשיב ל ANZ

עזוב את הבנקים.
הבעיה שם שמי שיושב מולך לא מחליט, זו כבר מדיניות וגם אם תעבור בין בנקים תקבל בסוף אותה תוצאה.
גם אם תקבל הטבה היא תהיה בתוקף לתאריך מסויים, כשהיא תיפול תעבור הכל שוב ואם לא תשים לב תאלץ לשלם.
אל תסכים לשלם דמי ניהול, דמי משמרת או כל שטות אחרת שהבנקים המציאו.
&nbsp
הם לא שומרים ולא מנהלים לך כלום.
&nbsp
פשוט תעביר את התיק, זה רק נראה מפחיד , גם אם התיק קטן תעביר אותו.
&nbsp

bogii

New member
אלוני ו ANZ עזבU יש אנשים שהם פשוט מטומטמים שמאמינים

לשטויות שפקידי הבנקים מוכרים ומפחידים אותם
פשוט עבודה בעיניים
שבוע שעבר הצלחתי סוף סוף לגרום לידיד
לעבור לברוקר מהבנק אחרי שראה כמה הם
דופקים אותו
הקטע המטריף שהבחור לא פראייר במונחים
של חיית שוק ההון
והקטע היות מצחיק ומהנה מבחינתי
לאן ששלחתי אותו הם נתנו לו עמלות כמעט
בחצי מחי ממני
תשאל למה? הבחור מחזיק תיק משותף
של כמה מאות אלפי דולרים
אין לך מושג כמה אני מפגן לו
5 דולר פיקס פרייס ואו חצי סנט למניה
להשוואה אני משלם סנט למניה וטוב לי

עכשיו הטלתי עליו משימה למצוא מניות
שבעוד כמה שנים נוכל לעשות מה שבא לנו
ואפילו התבדחנו על האפשרות להכנס
לתחום הפילנטרופיה
כן בעצם למה לא?

נתינה תמיד זה משהו טוב ולא חשוב מה

הגיטא שאבס

bogii

New member
נב אלוני נעים לראות אותך פעיל יותר בפורום

התגעגעתי לפנינים המושחזים והמחכימים שלך
&nbsp

פלרית

New member
שאלה בקשר לתשלום מס בחברת השקעות

איך בחברת השקעות כמו ib מתבצע תשלום המיסים?
משהו אמר לי שתשלום מיסים למי ששכיר זה בלגן, כי צריך לפתוח תיק במס הכנסה,
ואילו למי שעצמאי יש כבר תיק עצמאי במס הכנסה. אני עובדת שכירה (שייכת לפרולטריון) ולכן מתעניינת.

ANZ1

New member
כן ולא

בתור תושבת ישראל את מחויבת לשלם מיסים למס הכנסה הישראלי,
הגופים הפיננסים הישראלים עושים חלק מהעבודה ובתוך שנה קלנדרית הם יגבו ממך את הכסף וישלמו למס הכנסה במקום שאת תעשי את זה.
אם את סוחרת דרך גוף לא ישראלי הוא לא ישלם עבורך את המס, כך שזה יותר בעיתי, אבל זה לא מסובך, ובהרבה מקרים את בכל מקרה צריכה לעשות את זה לבד.
1. יש רף של נפח מסחר שנתי שמעליו כל משקיע בניירות ערך, גם את ,צריכה להגיש דוח מס למס ההכנסה.
2. אם בשנה מסוימת יש לך הפסד, ואת רוצה שתוכלי לקזז את ההפסד הזה מרווחים עתידים ( או הפוך), את צריכה להגיש דוח מס בכל מקרה ואז בשנה כשתרצי לקזז להגיש עוד דוח ולבקש קיזוז.
3. דוח שנתי ותשלום מס זה פעולה פשוטה וזולה.

עפר088

New member
אתם מתעלמים מעמלת קנייה על ני"ע זרים

בקניית ניירות ערך הנסחרים בניו יורק יש עמלות אחרות לגמרי. לפני כמה שנים זה עמד על 25$ (מינימום). אני נוטה לחשוב שמאז זה ירד אבל עדיין יותר יקר מאשר בבתי השקעות, כלומר בין 10 ל 15$ (במקרה הטוב ...). אם התיק שלך קטן (כמה עשרות אלפים) תשלם את מלוא העמלות שהבנק "מציע" (ניהול, דמי משמרת וכדומה). ועוד הערה: אתה עומד לקנות מדדים שכבר עשו כברת דרך ארוכה כלפי מעלה. ה S&P500 שובר שיאים היסטוריים כמעט מדי יום. הריבית בארה"ב התחילה לעלות וככל הנראה תמשיך לטפס וזה כמובן אומר שמחירי האג"חים הולכים לרדת ולרדת חזק.

לגביי הריבית

קודם כל אין לי בעיה לחכות 10 שנים, השקעה לטווח רחוק לא מפחידה אותי.
מבחינתי כל ירידה של הנייר זה ריבית יותר גבוהה על הכסף החדש.
הכוונה לקחת את ה-2.5 ריבית ולקנות איתם מחדש את הנייר, כמה שיותר זול יותר טוב.

f3awb

New member
ANZ1 - דמי ניהול=דמי שמירה היא עמלה ותיקה

ואינה יחודית לבנקים בארץ ,לא מדובר בהמצאה ישראלית,אני חשוב שמקורה של העמלה בתקופה שמניות היו תעודה שנשמרה בבנק,גם בבנק שוויצרי היא נגבתה.אני חושב שמה שכן שונה בשנים האחרונות הוא קיומם של הברוקרים שמציעים עמלות נמוכות מאוד ומיצרים אלטרנטיבה זולה לבנקים.

הערה לגבי :
"לקחת את ה-2.5 ריבית ולקנות איתם מחדש את הנייר, כמה שיותר זול יותר טוב."

הריבית של 2.5% היא עבור אג"ח לתקופה ארוכה (10 שנים) ,אם הריבית עולה פרוש הדבר שמחיר האגרת שקנית ירד כדי לשקף את עליית הריבית שהתרחשה, עליית הריבית פרושה שהפער בין המחיר הנוכחי לבין מחיר בזמן הפדיון צריך לגדול ולכן מחיר האג"ח יורד ובאחת ההודעות מעלי כתבו לך את זה (יתכן שלא הבנתי את התגובה שלך ובמקרה כזה תתעלם מהתגובה שלי).

אינני מומחה בתחום.

ANZ1

New member
אני יודע מה מקור העמלה הזאת

אבל זה המצאה ישראלית לקחת עמלה על משהו שלא קיים יותר,
כל עוד מניות היו נייר שהיה צריך לשמור עליהם, היה היגיון לקחת דמי משמרת,
מכיוון שמניות כבר הרבה שנים הם מספר במחשב ואף אחד לא שומר או מנהל אותם, אין שום סיבה לקחת את העמלה.

ובקשר לאגחים, אני יודע את התאוריה שמלמדים בשעור הראשון על אגחים, גם זה שמלמדים בשעור ה100

f3awb

New member
ההערה בקשר לאג"ח לא התיחסה אליך(ANZ1)

הציטוט היה מתגובה שכתב השואל המקורי "השואל שאלות1" .
ברור לי שאינך זקוק להסבר בתחום ובוודאי לא ממני.

למעלה