אפריקה - השוואה בין סיידוף לבן משה

rinmat

Active member
עשית לי סדר, תודה

אתה הצלחת להבין אם האופציות על נכסים יהיו סחירות? שנוכל לממש אותם, או לא סחירות כמו אופציות אפי.
אני נוטה להצביע לסיידוף כי נראה לי שההסדר איתו יותר שלם ומיידי

hayek

New member
תשובה

האופציות לא סחירות.

הראשונה תקנה מזומן בגובה מרכיב ההטבה או 50 מיליון שח - הגבוה מבניהם בתום 18 חודש מהיום הקובע להסדר. מרכיב ההטבה מחושב כמכפלת 997,291 מניות המהוות 3.5% מהון המניות של אפריקה נכסים בהפרש שבין מחיר המניה ב-30 ימי המסחר שיקדמו למועד מימוש האופציה לבין 78.43 ש"ח שהוא מחיר הקניה למניה . לרוכשת אפשרות לפדות את האופציה בכל עת לפי הגבוה מ 50 מ' שח או ערך בלק אנד שולס
השניה - כנל אבל 36 חודש.

הסיכוי לקבל ערך גבוה מ-50 מיליון שח עבור כל אופציה נמוך מספיק לדעתי, שעדיף היה לכולם וגם הרבה יותר חכם, פשוט להוסיף 100 מיליון שח למחיר הקניה.

גם כל ההתפלפלות עם אגח דניה והקרקע ברוסיה מיותרת. האפסייד על המינימום קטן ובסבירות נמוכה מספיק, שחכם יותר היה להוסיף את הערך המינימלי לאגח הסחיר.

בהחלט היה רצוי להימנע מכל אותם מרכיבים לא סחירים לתקופות ארוכות.

הנאמנים אשמים בהצעות הלא בהירות בכך שניסו לסחוט עוד קצת אפסייד במידה ומניית אפריקה נכסים תעלה בצורה מטאורית או אם דניה תימכר בדיל חלומי, על חשבון סחירות התקבול, שהיא הרבה יותר חשובה. גם כך המומחה הכלכלי לקח בחשבון את סכומי המינימום כי לא סביר שיהיה אפסייד, וסחירות אין.

dw2322

New member
איך אתה מסביר את ההבדל בין החישוב שלך לזה של המומחה הכלכלי?

לכאורה גם עם שיפור של 30 מלשח אצל סיידוף אם הפער קודם היה 100 אז הוא צריך להצטמצם ל 70.
&nbsp
היכן ההבדלים אצלכם?

rinmat

Active member
עוד לא אחרונה... האסיפה נדחתה למחר

סיידוף שוב שיפרו את הצעתם וביקשו לדחות את האסיפה למחר, ושהיועץ יפרסם מצגת מעודכנת
רק שיימשך ככה :)

rinmat

Active member
אני חושב שההצעה של סיידוף עדיפה

אצל בן משה אתה לא יודע מתי ההסדר ייסגר,
צריך לגייס כסף לנכסים, למכירת המפעיל יש יותר מידי תנאים
האופציות על נכסים לא סחירות.
אצל סיידוף מקבלים נומינלית קצת פחות, אבל הערך הסחיר שתקבל יותר גבוה במיוחד עם התוספת החרונה, שאם לא עושים ריפיינס תוך שנה מקבלים 70 מיליון
ובנוסף ההסדר ייסגר תוך חודש
אני הצבעתי כבר לסיידוף

dw2322

New member
וואו

לא. אתמול הצבעתי דווקא למוטי בן משה, אבל התוספת הזו של סיידוף כנראה תגרום לי לשנות את ההצבעה

אני לגמרי מוכן לשמוע שלל דיעות.
לא שאני כזה גדול אבל זה בכ"ז לא 5000 שקל אלא הרבה יותר ואם עוד כמה משקיעים פרטיים ישנו הצבעה זה בהחלט יכול להטות את הכף.
&nbsp
כנראה יש פה מירוץ צמוד צמוד

&nbsp
אני רואה שבגלל זה מאריכים את ההצבעה עד למחר. יפה.
http://maya.tase.co.il/reports/details/1137327
&nbsp
אגב, באסיפת אפריקה הסבירו לנו שהרעיון בהצבעה על הסעיף של אי אפשר לשפר יותר בדרדל'ה נועד בדיוק כדי שעכשיו נסגור עניין!
בתום ההצבעה - מי שירצה לשפר, יצטרך להביא לפחות עוד 100 מיליון (ומכאן סבירות נמוכה שזה יקרה). בגלל זה ביקשו מאיתנו להצביע בעד בסעיף הזה - כדי שהן סיידוף והן מוטי בן משה ידעו שאנחנו רציניים ולא מנסים לתחמן אותם. זהו. עכשיו רוצים לסגור עניין, אז שישימו ת'הצעה הכי הכי טובה שהם יכולים.
&nbsp
אם עכשיו סיידוף מוכן לשים עוד 100 מיליון זה עוד 3% (מסך חוב כולל של 3B), וזו תוספת מכובדת. שאפו.

בשביל עוד 3% שווה לי להשקיע עכשיו בלהדפיס מחדש, לסרוק ולשלוח למירב מהרמטיק

rinmat

Active member
אתה רציני? מי מדפיס היום?...

יש לך הצבעה אלקטרונית, תבדוק בחשבון בבנק שלך ושם יש לך את הקוד והלינק להצבעה, זהו

dw2322

New member
יכולת לבחור בבן משה או סיידוף?

בטופס שעלה אצלי יכולתי לסמן שאני לא בעל עניין וכו אבל לא היה חלק של בחירה בהצעות.
אין ספק בכלל שהרבה פחות טירטור זה להצביע אלקטרונית.

כן, גם אני מצביע אלקטרונית. נשמע כמו בעיית browser

תבדוק אולי עם browser אחר.
בהצלחה בבחירות - כל קול משפיע...

למעלה