2018 הולכת להיות טובה לסקטור הקמעונאות...

dw2322

New member
2018 הולכת להיות טובה לסקטור הקמעונאות...

כחלון אכן הולך להוריד מכסים.

מי שזומם על מסך ממותג גדול ויקר (נגיד אלה שעולים עשיריה וצפונה) שיחכה קצת ויוכל לחסוך אלפיה! גם במקררים הגדולים שווה לחכות.
לקומקום חשמלי פלוס מינוס כמה שקלים זה לא באמת משנה.

החברות הציבוריות בסקטור הן אלקטרה צריכה, תדיראן, ברימאג וראלקו.
נשים לב שמאחר ותדיראן יצאה מרוב עסקי החשמל (עד כדי מותג קריסטל) והתמקדה במזגנים ההשפעה עליה צפויה להיות מינורית. 3 השחקניות האחרות הולכות לחגוג.

https://www.themarker.com/allnews/1.4676518
https://www.themarker.com/allnews/1.4676617
https://www.themarker.com/news/macro/1.4676636

נ.ב. ברימאג אכן שינתה מגמה בתקופה האחרונה.

מחזיק ולא ממליץ

ANZ1

New member
עד היום שאמזון יפתחו את אמזון ישראל

השבוע הם פתחו מרכז ענק באוסטרליה.
זה רק שאלה של מתי הם יגיעו לישראל

bogii

New member
אני יכול להבין את הפער המטורף במחירי

הגבינות הקשות?
בספרד אני קונה ב-36 שקל גבינת עיזים או כבשים קשה
אותה גבינה נמכרת בארץ ב-140 - 150
עכשיו החתן שלי חזר לארץ עם 4 גושים
&nbsp
אני הייתי רוצה שיתאפשר לרכוש את זה באיביי
זה לא דבר שמתקלקל
אם באץ לא מסוגלים להתחרות שיסגרו את הבסטא
אני אומר אומר שיסגרו כי אני יודע שזו חזירות פרופר
אני עדיין לא סגור מי החזיר
היצרנים או המשווקים
&nbsp

יש גבינה ב -EBay

אם אתה רוצה לייבא עז או כבשה, לא בדקתי, אבל מה שבטוח חזירים מקומיים לא תצטרך לייבא, יש בשפע :)

dw2322

New member
אמזון מוכרים טלויזיות, מקררים ומכונות כביסה?

כשתרצה שירות למכונת כביסה. למי תתקשר באמזון?
רוצה עברית במסך TV שלך? מי יעשה לך את זה באמזון? כשתתקלקל לך הטלויזיה - מי יתקן לך אותה באמזון?
זה משהו אחד לקנות ג'ינס ואפילו סלולר (כך שאתה יכול אולי להעיר לגבי סכנה לסאני, כי S8 זה S8, אבל סאני גם מציעה לך עברית ושירות), אבל משהו אחר לגמרי לקנות מקרר. אתה רוצה לגשת לנקודת מכירה פיזית ולמשמש את המוצר. לפתוח את הדלת ולראות אם מתאים לך סידור הפנים (בדוק אם בקבוק משקה קל יושב טוב בדלת ואיך התבנית ביצים)
&nbsp
מקסימום אמזון תהיה עוד אתר אינטרנטי שמוכר לך סחורה שמייבאים אלקטרה צריכה, ברימאג, ראלקו הציבוריות, וניופאן, סמליין וח.י הפרטיות. זה יכול להתחרות ברצפת המכירה, הרשתות הפיזיות, אבל גם לגבי זה אני סקפטי - כבר היום יש לך וואלהשופס, olsale (אחלה אתר, קניתי אצלם כמה פעמים, כשאתה בא תכל'ס לסגור עיסקה מציע להתעניין גם אצלם) ו P1000.
גם מתח הרווחים במוצרי חשמל הוא לא להיט. זה ענף מאד תחרותי, ושופרסל כבר עובדת יפה בנישת היבוא המקביל או מוצרי מדבקה.
כדי לספק מקרר ללקוח בכל פינה בארץ אתה גם צריך לוגיסטיקה. מקרר זה לא חולצה שאפשר לשלוח בדואר.
&nbsp
לרוב היבואנים יש קשר לרצפת מכירה (רשתות מוצרי החשמל), ואף אחד מהם לא יתנדב לפנות מקום לאמזון. פה זה מדינה קטנה והתחרות קשה קשה. זה לא אמריקה.

prizman

New member
אמזון בהחלט מוכרים טלוויזיות ומקררים

ולא נראה לי שיש מחסור בטכנאים בישראל,
גם טנדרים יש בשפע וגם מובילים שישמחו
לקבל מאמזון עבודה.
אם תדיראן מסתדרים גם אחרים יסתדרו.
תמיד אפשר למשש בחנות ולקנות באמזון.

מי שירויח זה היבואנים לא הקמעוניים כי כרגיל חלק ילך אליהם

בקמעונאות יש יותר תחרות . גם לא חושב שהמכירות יעלו בהרבה. מי שצריך קנה ומי שלא גם 10% פחות לא ישכנעו. במבצעים מוזילים יותר...נראה לי סוס מת.

איך אוכל לחסוך אלפייה וגם הקמעונאים ירוויחו אלפייה?

זה לא אותה אלפייה? ומה עם היבואנים, הם לא רוצים אלפייה?

המורה שלי לחשבון ביסודי מסרה לי שהיא לא מסתדרת עם הפוסט שלך!

dw2322

New member
חשב בבקשה כמה זה 30% מטלויזיה ב 10000 שקל

יש מספיק בשר שגם הלקוח יהיה מבסוט וגם היבואן.
&nbsp
עד היום מי שקנה טלויזיה מעל 50'' שילם מס מוגדל (למה? ככה, יאיר לפיד החליט) ולכן קונה מחושב (כמוני
) העדיף לקנות עד גודל 49-50'', ולשלם "רק" 15% מס.
זוכר שפעם פעם אנשים קנו סובארו עד 1300 ואח"כ עד 1600?
&nbsp
המשמעות היא הוזלה משמעותית בטלויזיות הגדולות ממש. אני מנחש שחלק יעבור לצרכן וחלק ישאר אצל היבואן, בנוסף לשינוי מסויים בהעדפות הצרכן, שכנראה יעבור לקנות טלויזיות גדולות יותר (ועליהן מרוויחים יותר)

מקרי קצה

מי שלא מצליח למצוא מסך טלוויזיה לטעמו באלפי שקלים בודדים וצריך את הכי הכי יקר, אם זה ב-10,000 ש"ח או ב-9,000 ש"ח או קצת פחות... שיהיה לו לבריאות. נראה לי פלח שוק קטנצ'יק. מי קונה טלוויזיה במחירים האלה כשיש 50 אינץ', עוד לפני הורדת המיסים, בשליש מחיר?

ידוע

שהכותבים פה בפורום הם לא עשירון אלא מאיון עליון שלא לומר אלפיון, הקטע שבשביל גיבורי על כמו אאון פלאקס אלפייה יותר או פחות גם לא ישנה כלום :)

dw2322

New member
אם הסלון שלך גדול אז 50 אינץ' לא יספיק

מה מרחק הצפייה שלך?
אתה מוזמן לחפש בזאפ כמה עולה כיום טלויזיה ממותגת (קרי 5 המותגים: סוני/סמסונג/LG/פנסוניק/פיליפס, לא מדבקה סינית) בגדלים של 65 ו 75 אינטש.
אם אתה רוצה OLED (סדרות הדגל של הפירמות) אז בכלל צריך למשכן כיליה.
&nbsp
טלויזיה של 50 אינטש ב 3-3.5 אלש"ח זה בסדר, זה בערך מה שאני משתמש, אבל זה נחשב בעולם (המערבי) לרמת בייסיק. אל תטעה. זה ממש לא high end. באתרים מקצועיים בחו"ל הן מקבלות ציונים בסדר וזה הכל.
OLED כבר נראה יותר טוב. אם אתה יכול להרשות לעצמך להתפנק עם OLED? לך על זה. זה מה שיהיה בעתיד.
אתה אמור כבר להכיר את האיכות של זה ממכשירי סלולר (המתקדמים) של סמסונג. זה יותר טוב ממסך ה TV שלך (אני מניח שאם אתה לא מכיר את המחירים הגבוהים ב TV אז לא יצא לך עדיין אף פעם לראות מסך TV OLED וככל הנראה מכיר את זה רק בסמארטפונים)
&nbsp
מציע לך להמנע מטלויזיות זולות מדי. אין פה מתנות חינם.
&nbsp
אנשים מבוססים ממש כבר קונים מסכים הרבה (הרבה הרבה) יותר יקרים. גם גדולים יותר (וזה כיף לצפות ככה במשחק כדורגל למשל) וגם איכותיים יותר. אולי תתפלא אבל בהחלט יש קונים למסכים בעשרות אלפי שקלים. מסכים אלה בהחלט יותר טובים ממה שאתה מכיר מהיומיום.
&nbsp
כשיצא לך פעם תן קפיצה פעם לחנות מקצועית של מכשירי חשמל ותתעניין בדגמים היותר יקרים. אחרי זה אתה כבר תדע מה אתה רוצה לקנות בעתיד ׁ(כמו כל טכנולוגיה בהתחלה יקר ואח"כ עובר לייצור המוני והמחיר יורד, לא באמת חייבים לקנות את ה high end, אתה גם לא נוסע במרצדס או bmw כנראה, ועובדה שמסתדר לא רע).

די, איזה שטויות

לפני עשור איזו טלוויזיה היתה לך? ולפני 20 שנה?
חייך היו קשים כל כך?

זה שיש עוד ועוד ועוד ואיך זה מדורג במקום כזה או אחר, או לפי "מה שיהיה בעתיד" זה לא סיבה לקנות את השטויות האלה.
חייתי תמיד הרבה מתחת ליכולתי בלי להרגיש שחסר כלום ולכן יכולתי לחסוך מעל 50% מההכנסה כל חודש וחודש והיום להיות עם כרית שמספיקה לפחות ל-20 שנה קדימה גם עם אפס תשואה על הנכסים.

ואם אני אשאר עם 50 אינץ' גם בעשור הקרוב נראה לי שאיכשהו אני אשרוד חחח

אני לא הולך להוציא 100,000 ש"ח ומעלה על טלוויזיה גם אם תתן לי מיליארד דולר. למה? כי זה דבילי בעיני.

מי שרוצה לפוצץ את הכסף לפי מה שכתוב באתרים מקצועיים בחו"ל, כתבתי, שיהיה לו לבריאות. בפורומים אחרים החבר'ה האלה בוכים ומייללים שעם משכורת משותפת של 60,000 ש"ח הם לא יודעים איך לסגור את האוברדראפט.

למעלה