שולץ בא לעבוד, ומשקיעי טבע מעריכים זאת

dw2322

New member
על הפיטורים בארץ...

הרוב מהמטה בפ"ת ומהמפעל ברמת חובב.
חבל כי אלו אנשים מוכשרים, וחבל יהיה לאבד את תרומתם, אבל כנראה שאין ברירה, שולץ לא הגיע כדי לשחק משחקים

חבל שלא מנסים קודם להציע צמצום שכר לכולם לפני שמפטרים. אני מאמין שועד העובדים לא היה פוסל זאת באופן גורף.
&nbsp
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3725874,00.html

מה היתרון של צמצום שכר לכולם?

בתור מנכ"ל או בתור בעל מניות, אתה רוצה שהעובדים שכן נשארים, יהיו מרוצים. צמצום לכולם ב- 20% או יותר, אומר שאף אחד לא יהיה מרוצה.

dw2322

New member
נכון, אלה לא החלטות קלות

יכול להיות שאפשר לפטר פחות ולהפחית בשכר פחות (נגיד 10%), וכך כן להצליח לשמר חלק מההון האנושי בחברה, לצורך צמיחה בעתיד.

אני לא בטוח כמה עובדי טבע אתה מכיר

ומה שאני אכתוב פה כנראה יהיה מאוד לא פופולרי, אבל בלא מעט מרכזים של טבע ההתנהלות היא כמו של ההסתדרות לפני עשרות שנים ולא כמו של חברה שצריכה להיות יעילה ולהרוויח.

זה מה שקורה אחרי שנים ארוכות עם הרבה שומן. בכל מנגנון. מרשים לעצמם להוציא כסף על עובדים לא יעילים (ואני לא רוצה לנקוב במילים יותר חריפות), עד שיום אחד מתעוררים למציאות שאין יותר לוקסוס וצריך לחתוך.

אין מה "לשמר הון אנושי". אם תצטרך עובדים לצמיחה בעתיד תשכור אותם לפי כישוריהם ולא תחזיק אותם במעין כפייה מתוך "וותק". אל תדאג. את העילויים לא יפטרו. יש מספיק מי שכן צריך ללכת. אין סיבה להוריד בשכר של מי ששווה את זה. אלה אם תוריד להם בשכר יעזבו בעצמם וזה הדבר האחרון שאתה רוצה בתור הנהלה או בעל מניות.

כל אחד יודע בדיוק מה הוא שווה, ואם הוא כל כך לחוץ על להישאר בטבע וחושב שלא ימצא מקום עבודה אחר, אז *בדיוק הבנאדם הזה צריך לעוף* - הכישורים שלו כנראה לא מצדיקים להעסיק אותו בשום מקום.

ואם זה נראה לך ראייה אכזרית או משהו, אז סליחה, את התרומות שלי אני נותן לנזקקים ולא למי שיושב עם וותק עם משכורת שמנה במשך שנים ונהנה מהגנה של חברי כנסת והסתדרות בלי צורך להביא תועלת, ובסוף אם הולך מקבל 200,000 ש"ח פלוס על פיצויים. בחיי. יש מספיק על מי לרחם לפני עובדי טבע.

dw2322

New member
זו תגובה לגיטימית ובטוח שיש שומנים בחברה כ"כ גדולה

ועדיין, הייתי נזהר מלקצץ יותר מדי במחלקה המשפטית למשל, כי אם יצליחו לקבל פטנט גורף על ה cGRP ולחסום את כל היתר? YYY, אני לא מעז לפנטז אפילו מה זה יעשה למניה
, ועל דבר כזה אני מוכן לשלם משכורת מאד יפה לתותחי פטנטים.
&nbsp
אם אנשים באים רק כדי להעביר את היום, ובשכר שמנמן, אז אני מסכים שעדיף שיעבירו אותו בלשכה.

המחלקה המשפטית?

אלה לא עורכי דין אמריקאים ברובם? ה-Chief legal officer אמריקאי. נראה לי בכלל לא קשור לוועדי עובדים ישראלים או לקיצוצים בישראל. ואם מדברים על קיצוצים בכלל, שוב, אני מבין שהאמון של בעלי המניות של טבע בהנהלה הוא על הקאנטים, וכנראה בצדק, הם לא בדיוק כיכבו בשנים האחרונות, אבל לחשוב שדווקא את הכוכבים יעיפו נראה לי מוזר אפילו בשביל הנהלה כושלת.

ANZ1

New member
שים לב שטבע מבטלת את מכירת החטיבה האונקולגית

כי אף אחד לא רוצה להציע לה מחיר טוב,
טבע מכרה את 2 החטיבות היחידות שהיא יכולה למכור במחיר נורמלי,
שאר הרכוש שלה לא שווה כלום,
הדבר היחיד שישאר למנכל למכור זה את תרופה המיגרנה,
וזה העתיד היחידי שלה,
אחרי זה,
אי אפשר יותר לפטר יותר, אי אפשר יותר למכור שום דבר,
כל מה שישאר למנכל שיצטרך הרבה כסף בזמן הקרוב זה הדילול שלך ב50 אחוז לפחות.

meir112

New member
דין אקמול כדין אריח

שאלה מדוע סוגרים את נגב קרמיקה ומפטרים עובדים ?כי היצור בארץ יקר מיבוא חרסינה מסין או תורכיה או איטליה.
מדוע יפוטרו עובדים בטבע?כי יצור תרופות גנריות זאת תעשיה ככל התעשיות ומחיר היצור קובע.
למשל לטבע יש כיום מפעל ליצור חומרי גלם לתרופות באזור באר שבע (פעם טבע התהדרה שכל שרשרת היצור בידים שלה)וגם בהודו.ברור שיצור חומרי הגלם בהודו נמוך בעשרות אחוזים מבארץ.חברה שרוצה להתיעל תעביר כל היצור להודו..מוקדם או מאוחר המפעל יסגר
לטבע יש כמה מרכזי יצור בארץ אני מניח שיצור הקופקסון בינתיים דורש כח אדם יותר מיומן אבל בשאר המפעלים זה יצור שלא חיב להיות בארץ.
דם עובדי טבע לא כחול יותר מדם עובדי הטכסטיל שעבר לפני עשור למזרח ושאר תעשיות אין להם זכות קיום בארץ בגלל שכר ועלויות זולות במקומות אחרים.
כפי שמספרים לנו לפני כמה שנים גרמי לוין רצה לעשות פעולות דומות ובגלל לחץ ציבורי בראשות שלי בע"מ זה לא יצא לפועל ולוין פוטר.
אני מניח שכיום שהחרב מונפת הדמגוגיה לא תעצור את הפיטורים.אחרת ....

ובענין ניהולי.אני מבין שרוצים לאחד מו"פ .לא מכיר את מבנה כיום אך מה שאני מבין עד כה היה מו"פ של תרופות גנריות ומו"פ של תרופות חדשניות.ברור שיש כפילויות רבות בשני גופים נפרדים.איחוד כוחות יאפשר להתיעל (פיטורים .מה לעשות)גם במינהל וגם בכח אדם מקצועי.מנסיון יש הבדל בין עבודה פרויקטנטית לעבודה במרכזי ידע שתומכת בכל סוגי הפיתוח או היצור גם מבחינת מספר עובדים וגם בהעברת ידע בתוך הקבוצה

ANZ1

New member
אין בזה שום תועלת

הפיטורים הם לא הפתרון,
כי זאת לא הבעיה שלך טבע,
הבעיה של טבע שאין לה שום דבר ריווחי.
והפתרון של זה לפתח או לקנות דברים ריווחים,
במקום זה המנכל הנוכחי רק חותך,
אז יהיו הוצאות יותר קטנות ברבעונים הבאים,
אבל גם הרווח הולך לקטון.

dw2322

New member
טבע רווחית גם רווחית

החברה כן רווחית (רק לא מספיק בשביל היקף החוב), ובשנים אלה מושקים מוצרים אינובטיביים חשובים (אוסטדו, מיגרנה), שעתידים לייצר צמיחה משמעותית בתחום האינובטיבי , מה שיכסה חלק מירידת הקופקסון.
&nbsp
לא אתפלא אם חלק מהפיטורים הם של אנשים טובים העובדים במו"פ על התרופות הבאות, לעתיד הרחוק (האוסטדו והמיגרנה כבר סיימו את שלב המו"פ הפנימי, עכשיו הם כבר בשלב הטכני השיווקי)
בשנת 2018 הרווח יגיע לשפל (צפי ל 2.80 למניה) אך מ 2019 והילך הרווח יחזור ויעלה ויעבור את ה 3$. לנייר ב 13-14$ זה תימחור נוח.
מה שמענין את השוק זה להבין עד כמה אלה הערכות ריאליות, ואני מבין שבאמצע דצמבר הנהלת טבע תסביר איך הם מתכוונים לפעול בשנים הקרובות.
&nbsp
מתישהו ב 2018 אני מצפה שתתבצע איזושהי הנפקת אקוויטי מסויימת. אין לי בעיה עם 1-2B$ אבל 10B$ יהיה פחות סימפטי.

ANZ1

New member
ריוחית ?

ריווחית ?
כל התרופות הגנריות מאבדות את הריווחיות שלהם כמו בקבוק שמפניה ורודה שנגמרת בבית עם שרה נתניהו.
התרופה היחידה שהיתה באמת ריווחית, הקופקסון, מאבדת באותה מהירות את הריווחיות שלה, חכה בשבועות הקרובים מומנטה הולכת לקבל אישור לקופקסון, וטבע תקבל בראש, ברבעון הראשון טבע הולכת למכור כבר 40 אחוז פחות, ברבעון הבא זה יהיה עוד 40 אחוז למטה.
וכל החלום הרטוב שלך, כל העתיד של טבע, זה אישור של התרופה למיגרנה, שאף אחד לא יודע אם התרופה תקבל אישור ומתי, הסטטיסטיקה מראה שיש סיכוי לא רע שהתרופה לא תקבל אישור או תקבל דחיה של כמה שנים.

אני מסכים שהפיטורים מיותרים לגמרי,
אבל ככה פועלת חברה במשבר שיש לה ספק סביר אם היא תתקים עוד שנתיים,
היא מפטרת כמה שיותר, נפטרת מכמה שיותר רכוש,
מגדילה כמה שיותר את ההכנסות ומקטינה כמה שיותר את ההוצאות.
רק כדי לשרוד שנתיים, זה לא אומר משהו טוב לעתיד החברה, אלא הפוך.

dw2322

New member
השוק לא מסכים איתך

וניירות סקטור הגנריקה מתחילות לתקן בתקופה האחרונה.
יתכן ומריחים את סוף שחיקת המחירים.

ANZ1

New member
בינתיים האנליסטים נותנים לה מחיר יעד של 6-7 דולר

והיא תגיע לשם,
יש עוד כמה הפתעות רעות בזמן הקרוב,
טבע תגלה תחתיות חדשות מהר מאד,
לא צריך להתרגש מקפיצות קטנות,
הנייר רק ב14, והוא יבקר למטה עוד
אבל אתה יכול לקנות עוד.

dw2322

New member
אנליסט אחר אומר בכלל 20$, והוא עוד נגטיבי

https://www.barrons.com/articles/teva-cost-cuts-alone-wont-cut-it-1511799521
&nbsp
בינתיים מי שהצליח לקנות טבע בשפל של 11$ די שיחק אותה. אחלה טרייד

אנחנו הוותיקים עדיין באדום כואב
(לא, לא קניתי עוד
)
&nbsp
אני משער שאם מגמת התיקון תמשיך אז נתחיל לראות טכנאים מרחרחים סביב הגופה

&nbsp

קארל יעשה מאנז1 ממרח אבוקדו

חכו ותראו
האיש הזה התרופה לפסימיים.
מפטר, יוזם , לא רואה אף אחד ממטר.
לי אסור להחזיק מניות כעקרון
אחרת הייתי נכנס בה.

dw2322

New member
גם בנאסדק אתמול העריכו זאת

והנייר עלה ל 14.6$
שולץ מבטל את החלטת פטרבורג למכירת חיסול של כל נכסי החברה, ואם 2 עסקאות כבר נסגרו ואין מה לעשות הרי שאת החטיבה האונקולוגית כבר לא מוכנים למכור בכל מחיר.
מן הסתם לו היו מציעים הרבה יותר ממיליארד דולר אז הוא היה שוקל מחדש, אבל כנראה שהצעות במיליארד לא מספיק אטרקטיביות מבחינתו.
בסופו של דבר אני מעריך שהולכים להנפקה ב 2018 ובשביל לקבל מחיר טוב (נגיד מעל 20$ למניה) צריך להציג למשקיעים סיפור יפה על כמה מנועי צמיחה בעשור הקרוב (אוסטדו ומיגרנה זה יפה אבל רוצים עוד יותר יפה), וכנראה שאונקולוגיה זה עסק מספיק טוב כדי למשוך משקיעים (עובדה-היו כמה קונים שהיו מוכנים לשים מזומן ביד ומייד). שוב, אני מניח שאם היו מציעים לו 2 מיליארד דולר על החטיבה אז היה שוקל מחדש.
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3726058,00.html
&nbsp
חבל שמכרו את בריאות האישה (מוצרים לקהל יעד של חצי מהאוכלוסיה
) אבל רצו להרגיע את האגחים וסוכנויות הדירוג העצבניות.

ANZ1

New member
הוא היה מוכר בשמחה במיליארד אחד

רק שאף אחד לא הציע לו,
שוב פעם אתה חי בעולם דימיוני
לפחות הפסקת לחלום על 100 דולר למניה

למעלה