האם יש ני"ע המבצע שורט על השקל ?

ANZ1

New member
ואני אענה שוב פעם

שורט שקל מול לונג של מה ?

ANZ1

New member
פשוט

אם אתה רוצה שורט שקל מול הדולר ביחס של אחד לאחד,
פשוט תקנה דולרים בכל הכסף שאתה רוצה.
זה בדיוק שורט שקל דולר, לא צריך נייר מיוחד שמנפיקים בבורסה,
הממשל האמריקאי מדפיס ניירות כאלו ירוקים שחורים.

ANZ1

New member
ממונף = אופציות = קנה קולים על הדולר- שקל

כתבת שאתה לא רוצה להתעסק עם אופציות,
אבל כל דבר ממונף זה אופציות.

אתה יכול פשוט לקנות את המטבעות הגדולים

מיקס של דולר (הרכיב הגדול ביותר), יורו ויין יפני. זה יספיק בגדול, אם אתה רוצה להיות יותר מדויק אז גם פאונד, פרנק שוויצרי, דולר אוסטרלי, ודולר קנדי, בפרופורציות קטנות יותר.

זה אפקטיבית נותן לך שורט על השקל.

יש גם תעודות סל שקליות על חלק מהמטבעות האלה אם אתה חייב בת.סל.

שורט על השקל מול לונג על הדולר .מחפש תעודת סל כזו

ללא צורך ביותר מדי וואגה ראס של לכתוב אופציות וכדומה

dw2322

New member
לא חסר, תכלית דולר למשל

למה אתה חושב שהדולר צריך לעלות בקרוב למול השקל?

אם זה לטווח ארוך אז אפשר לקבל הצמדה גם בעזרת אגחים דולריים. לבזן וחברה לישראל יש כאלה.

ANZ1

New member
אבל אתה שוכח או לא יודע משהו בסיסי

שער הדולר שקל הוא 3.5
אבל בפועל אם בנק ישראל לא היה מתערב ומחליש את השקל השער דולר היה היום 3
כך שבפועל גם אם השקל יחלש והדולר אמור לעלות,
מספיק שבנק ישראל לא ימשיך להחליש את השקל, מה שגם ככה אין לו כבר כלים יותר לעשות את זה.
אז השער לא אמור להשתנות מהותית, ואולי אפילו להמשיך לרדת.
ומכיוון שבנק ישראל יצטרך להתחיל לעלות ריבית, אז השקל לא אמור להחלש מדי.

dw2322

New member
יש לו ארגומנטים טובים, אבל תזהר ממינוף

מאחר ואיננו יודעים בדיוק על המילימטר מתי הדולר יעלה מול השקל, אם בכלל, הרי שאם נטעה באופציות קול אז השחיקה במחיר תחסל אותנו, גם אם בהמשך הדולר כן יעלה.
&nbsp
משהו לא ממונף, כמו תכלית דולר, או אגחים דולריים, מציעים לך חשיפה מטבעית בתיק, שאם לא קיימת אז נמוכה אז מהווים אופציה מעניינת לשקול אותה. זה מה שאני עשיתי בחודשים האחרונים. בינתיים הדולר סביב 3.50
מה שנחמד באגחים הוא שהם מציעים לך גם ריבית, כך שאפשר להרוויח גם אם הדולר ירד טיפה (אבל אם ירד הרבה אז נפסיד! )
שים לב לא ללכת לאגחים מסוכנים מדי, כי הרעיון פה הוא בעיקר החשיפה המטבעית ופחות סיכון ספציפי.
עקרונית גם ניירות דואלים (מי אמר TEVA ?
) או בכלל זרים הם סוג של חשיפה דולרית בתיק שקלי.

אם כך

ראשית (ובלי להביע עמדה לגבי הכתבה) הייתי מפזר חשיפה לפחות בין הדולר ליורו. אם הדעה שלך היא החלשות השקל, וללא דעה לגבי המטבעות האחרים, אין סיבה להיחשף רק לדולר.

שנית, אם אתה רוצה חשיפה מט"חית, הדרך הכי פשוטה לעשות את זה היא בפוזיצייה מט"חית. למה תעודת סל?

ושלישית, אם אתה רוצה מינוף, אז בכלל פוזיציה מט"חית היא פתרון מעולה - מינוף זה הלחם והחמאה של תחום המט"ח. דבר עם הבנק שלך, או עם הברוקר שלך, תקבל מינוף נאה, וגם תרוויח את הפרשי הריבית מול השקל בזמנים שיש כאלה. הדבר היחיד שאתה צריך לשים לב זה לא לקחת מינוף גדול מדי.

לגבי תעודת סל

אני מחזיק "פסגות סל פיקדון דולר" שחוץ מזה שהיא עוקבת אחרי המטבע, גם משלמת לי ריבית כל שלושה חודשים. אני לא בטוח אם יותר או פחות ממה שהייתי מקבל בפקדון בבנק. אפשר גם אג"ח ממשלתי של ארה"ב אבל אז יש עלויות כניסה ומכירה גבוהות יותר.
מה שכן, אחרי שראיתי קצת גרפים של החוב הלאומי של ארה"ב, אני לא רואה איך הם יכולים להימנע מהדפסה מסיבית של דולרים וירידות נוספות בערכו. אף אחד לא יודע מתי זה יקרה ובאיזה קצב.

תודה חתול לילה.מחזיק במניות

דיבידנד אמריקאיות וכך מקבל שווי דולרי.
סבור שעליות הריבית בשנת 2018 בארהב ורפורמת טראמפ יחזקו את הדולר.אבדוק לגבי פסגות סל.

למעלה