רפורמת היבוא הצפויה והשפעתה על סקטור הקמעונאות

dw2322

New member
רפורמת היבוא הצפויה והשפעתה על סקטור הקמעונאות

סקופ מאתמול בלילה! כחלון עשוי לבטל מיסי קנייה על מכשירי חשמל ב 2018.
http://www.israelhayom.co.il/article/517499
משמעות הדבר היא בוננזה ליבואניות (אלקטרה צריכה, ברימאג, ראלקו ותדיראן).

במסכים יש כיום מס קניה של 15% עד 50 אינטש ו 30% מעל (למה? ככה. יאיר לפיד החליט
)
משמעות הדבר היא מעבר לקוחות לרכישת מסכים גדולים יותר, שעליהם היבואניות מרוויחות יותר (בגדלים הקטנים זה שוק הכרמל, לא עושים שמה כסף).

זה אומר שמי שתכנן לקנות עכשיו מכשיר חשמל גדול ב black friday כדאי שישקול שוב.
אם יבטלו מס קניה של 30% על מסכים גדולים זה חיסכון משמעותי השווה הרבה כסף ללקוח!

ANZ1

New member
לא יהיה הרבה הבדל למשווקים

טלויזיה זאת קופסא שחורה דקה שתלויה לך על הקיר,
אם היא עובדת, אתה תשאיר אותה,
זה לא כמו מכוניות שאנשים רוצים להיות עם הדגם החדש האחרון,
או טלפונים שאתה חייב את האייפון האחרון,
אנשים קונים טלויזיה חדשה כשהם צריכים, ואם המחיר ירד, הם לא יקנו יותר טלויזיות, פשוט או שישלמו קצת פחות, או שיקנו דגם יותר יקר,
המשווקים לא ירויחו יותר, אחוזי הרווח שלהם אחידים בגלל תחרות, אם כבר הם יכולים להרויח פחות, הם ימכרו אותו כמות טלויזיות, אבל מחיר היחידה ירד ולכן הרווח שלהם יורד.

מה שישראל מאד מאד יקרה, זה מכוניות ודלק, במיוחד כשאין תחבורה ציבורית שיכולה להחליף את זה, לא ברור לי איך עוד לא התחילה מאבק אזרחי בנושא ואיך אף אחד עוד לא שרף את הרכב של שר האוצר.
זה הדבר העיקרי שבולט היום ביוקר המחיה בישראל,
בכל העולם נדלן יקר ודי מגיע לשיא, בכל העולם,
בכל העולם מזון יקר, בחלק מהמקומות קצת יותר זול מבישראל ובחלק יותר יקר,
שירותים כמו חינוך או בריאות ישראל נמצאת באמצע,
בשאר מוצרי הצריכה, אלקטרוניקה וביגוד או שאין מיסים בישראל או שהם נמוכים.
וכן, ישראל תמיד תהיה מקום יותר יקר ממדינות גדולות כמו ארצות הברית, אוסטרליה או האיחוד האירופי, זה כי ישראל היא אי קטן, ולכן יקר להביא דברים ואין הרבה תחרות.

dw2322

New member
זוכר את הזינוק של סאני כתוצאה מביטול מס הסלולר?

https://www.themarker.com/technation/1.4034722
אני לא בטוח אם נראה זינוק דומה בניירות הסקטור, מאחר וכפי שרשמת - סלולר זה מוצר אלקטרוני המוחלף בתדירות גבוהה.
קייס נגדי יהיה שמדובר בהיקף כספי גבוה משמעותית - אנחנו לא מדברים על ביטול מס לנישת אלקטרוניקה אלא לכל רוחב שוק החשמל - וזה יוריד את מחירי המוצרים החדשים ויגרום ליותר צרכנים לקנות.
לגבי מסכים - הרשה לי לתקן אותך. לפי מה שהבנתי בשיחותי אצל ברימאג (שלהם יש את ישפאר שזה יבואן סוני ולנקו) זה המוצר האלקטרוני עם אורח החיים הכי הכי קצר (בהשוואה לתנור, מקרר, מכונת כביסה, מיקרוגל או קומקום). מבחינה שיווקית הכוונה. אתה לא הולך להביא לכאן סטוק גדול מדי אחרת תשאר עם סחורה מיושנת שקשה יהיה למכור ולהרוויח.
אם תתחיל להתעניין בתחום המסכים מתוך כוונה לקנות, ותתחיל לצלול לפרטים, תגלה שהיצרנים מחליפים סדרות היום בקצב של... פעם בשנה! כן כן.

סמסונג/LG/סוני/פיליפס/היירסנס (שזה סיני פרימיום) הם המותגים החזקים כיום בישראל.
אני מבין שטושיבה נקנו ע"י היירסנס כך שלא ברור עתידם. שמות אחרים הם מוצרי מדבקה (פיילוט, מאג וכו)
להבדיל ממקרר או מכונת כביסה, אנשים מחליפים מסכים גם אם הדגם הישן עדיין עובד.
לפני כמה שנים האופנה היתה תלת מימד, אבל זה היה פלופ וכולם ירדו מזה. היום האופנה זה סמארט ומסכי 4K, ולפי מה שהבנתי שיעור המכירות של אלה נוסק בישראל בשנתיים האחרונות. נשים לב כי עדיין אין שידורי 4K ולכן כרגע זה שימושי בעיקר למי שצופה בתכנים מהרשת (ששם כן יש תכנים כאלה). בכל אופן נראה שהסמארט ו 4K הולך הרבה הרבה יותר טוב משהלך התלת מימד לפני כמה שנים.
לא תמצא היום מסך גדול בלי סמארט ו 4K.
למי שמוכן להוציא הרבה יותר כסף אז הליגה הבאה זה טכנולוגיית oled, שזה הכי הכי מתקדם כיום. יש את זה ל LG וסוני, כשלסמסונג יש משהו הנקרא QLED. כיום עדיין צריך למכור כיליה כדי לקנות מסך כזה
(כמה אלפי שקלים מעל מסך led איכותי)

BGW

New member
ANZ1 האם אתה מתמצא בנדל"ן בארה"ב בעיקר בחוף המזרחי ?

ANZ1

New member
לא, ואם אתה לא מבין, אל תיגע בזה

או ליתר דיוק, אם שאלת - זה לא מתאים לך,
נדלן זה תחום מאד מסובך,
מאד תלוי מקום,
ומאד רגיש ובעיתי עם מיסים,
רק מי שמבין , מכיר, וגר במקום מסוים צריך לקנות באותו מקום,
אחרת יש סיכוי שתקנה פלופ גדול,
ישראל היא חור קטן עם חוקים והגדרות מאד מסוימים, שלא דומים לשום מקום אחר בעולם, הבעיה מתחילה שישראלים מביאים את ההבנה הישראלית שלהם למקום אחר, וזה יכול מאד בעיתי,
רק מספיק להזכר (אני מכיר כמה) שהשקיעו בבתים בחוץ המזרחי בפלורידה, רק כדי לגלות שהשכונה נמצאת ליד ביצות עם תנינים, או בשכונה שתוך כמה שנים נהפכה משכונה מצליחה לשכונת עוני שרוב הבתים נטושים רק כי מפעל שהיה ליד עבר לסין,
אני גם מכיר אדם שהיה מאד עשיר, החזיק עשרות בתים, כולם ממונפים, שהסביר מאד בשמחה איך הוא קונה נדלן ממונף וההשקעה מכסה את עצמה והוא ישאר עם הנכס, וחשב שהוא בדרך להיות מיליארדר, רק כדי לגלות שבארצות הברית בתים יכולים לרדת 90 אחוז, וגילה שפתאום ממיליונר גדול הוא נהפך לחסר כל.
חוף בת ים זה לא מיאמי ביץ, חוץ מהעובדה שבשניהם יש ים כחול, חול לבן והרבה יהודים, כמו שלוס אנגלס זה לא קרית מלאכי,
ועוד לא התחלנו לדבר על מיסים בארצות הברית ורשות המיסים בישראל.
בקיצור, אם אתה גר בישראל , עזוב את זה, זה מסוג הדברים שחברים מספרים על כוס בירה ביום שישי אחר הצהרים, אבל אסור לגעת.

BGW

New member
אכן אני לא מתמצא אבל שמעתי ממשהו שכן מתמצא שהעסקים

שמה כיום טובים
רציתי לדעת ממך אם יש עוד מקום לעליות בתחום הזה שם
תודה על התשובה
איך להערכתך עליית הריבית בארהב בעוד חודש ושנה הבאה תשפיע על מחירי הבתים שם

fortunes

New member
ואז, יומיים אחרי, אמזון. רגלי לא תדרוך שוב בחנות מקומית...

אם וזה יתאפשר.

למעלה