טבע תפטר עוד 1,700 עובדים בישראל

ANZ1

New member
והנה מתחיל הבלאגן

אני מניח שועד העובדים וההסתדרות ישביתו את כל החברה בישראל,
הם עשו רעש על פיטורים קטנים של 300 עובדים לפני חודשיים.
אז 1700 עובדים זאת סיבה למסיבה.
חוץ מזה עלות פיטורים כזאת זה דבר גדול מאד,
אם ניקח עובד אחד שעובד בטבע 20 שנה, ויתנו לו פיצויים מוגדלים של 150 אחוז,
זה אומר שהוא יקבל בחודש הבא 30 משכורות במקום אחת.
לא לדבר שחברה שמפטרת רבע מהחברה אחרי פיטורים של רבע בשנתיים הקודמות, נהפכת להיות חברה בדיכאון, כל העובדים הטובים שיכולים יחפשו עבודה אחרת, העבודה הקיימת תתקע, כשרבע מהחברה נעלם, גם רבע מהידע נעלם, רבע מהתפוקה, וחלק גדול מהעבודה הרציפה פשוט נתקע.
אבל זה היה צפוי וידוע, המנכל החדש בא עם סכין גדולה, הוא ימכור את כל מה שאפשר למכור כדי להקטין את החוב, ויפטר חלק גדול מהשאר, הדיבידנד יבוטל לגמרי, הנכסים הרשומים במאזן יחתכו בחצי, הנפקה גדולה תדלל את בעלי המניות בעשרות אחוזים.
ואז אחרי שהחברה תהיה הרבה יותר קטנה (וזולה) ועם חוב יותר נמוך יתחילו מההתחלה, אולי זה יעבוד, ואולי לא.
אבל מספיק להסתכל על וליאנט, אחותה של טבע, זה בדיוק מה שקרה.

רק שDW בטח יכתוב שזה פעולה שעוזרת לחברה והמניה צריכה לעלות ל70 דולר.

dw2322

New member
הם יצטרכו לפטר, אין ברירה

השאלה כמה. לדעתי לועד העובדים כדאי לנסות לפעול להורדת שכר לכולם כדי לצמצם את היקף הפיטורים אבל אם רוצים לצמצם עלויות אין ברירה אלא לפטר.
צעד כואב אך הכרחי.

אני לא אפול מהכסא אם בארה"ב אפילו יגיבו בחיוב לידיעה, כי זה נראה כמו היקף פיטורים גבוה משצפו (אני משער שהשוק ציפה לאיזשהו קיצוץ שיעשה המטאטא החדש, אבל אולי חצי ממה שהנהלת החברה רוצה).
70$? נו נו. קודם נגיע ל 20-30$.

ביטול הדיבידנד כליל? בהחלט אופציה על הפרק.

מחיקה של עוד חלק מהמוניטין במאזן? סביר, אם כי אני די מסופק אם יגיע עד לחצי כפי שאתה מצפה. הם כבר מחקו כמה מיליארדים טובים.

הנפקה? לדעתי תסריט סביר. השאלה אם 1-2 מיליארד, שעם זה אני מרגיש לגמרי בנוח (בלווטניק לבד בולע את החבילה הזו, ומה עם משקיעים נוספים?) או 10B$, מה שידלל אותי בחצי. את זה אני מקווה שלא יעשו.

ANZ1

New member
תחשוב מה יקרה בדוח הקרוב

1. הוצאות גבוהות להתיעלות והפיטורים
2. רבעון ראשון עם קופקסון גנרי וירידה של 40 אחוז בהכנסות ממנו
3. המשך ירידת מחירים גנרית
4. קיצוצים בנכסים
5. אולי עוד אישור לחברה אחרת לקופקסון.

סביר להניח שהדוח הקרוב יהיה זוועות

dw2322

New member
אוטוטו משיקים את הויאגרה של טבע

כך שאינני בטוח אם החטיבה הגנרית תפשל.
מכרו כבר 2 נכסים ב 2.5B$ ועשויים למכור עוד משהו במיליארד.
&nbsp
מסופקני אם למישהו אכפת מביצועי Q4. סביר שבתי ההשקעות יחכו לשמוע משולץ על תוכניות טבע בשנים הקרובות. 2018 צפויה להיות שנת שפל (קופקסון יורד ולוקח זמן לאוסטדו לעלות) עם 2.80 למניה ומ 2019 והילך רוצים לראות צמיחה, ומעל 3$ למניה. לנייר ב 13$ זה מחיר טוב.
אני מעריך שישמעו את זה כחלק מהרוד שואו לקראת הנפקת אקוויטי ב 2018, השאלה באיזה היקף. כאמור עם 1-2B$ אני מרגיש בנוח. עם 10B$? פחות.

dw2322

New member
האגחים מתחילים לתקן

חבל שלא הספקתי לקנות את האגח לא מזמן. אפשר היה לצלוף יופי של טיימינג ולנעול תשואה לא רעה בכלל בכלל לכמה שנים טובות.

מצד שני, לא מתפעל להגדיל יותר מדי את החשיפה לפירמה בתיק.

&nbsp
http://markets.businessinsider.com/...I_BVDL-Notes_201616-26-Bond-2026-US88167AAE10

אפשר היה לצלוף?!!

"אפשר היה לצלוף" בלקנות ביטקוין ב-400 דולר שנה שעברה והיום לממש אותו במעל 8,000 דולר.. אם כבר אנחנו מנסים לצלוף בדיעבד, אז תצלוף עם אגד ארטילרי שלם ולא עם אקדח קפצונים!!! אפשר היה!

dw2322

New member
היה פה דיון אם לקנות או לא את האגח, זה לא היה היפותטי

והיו דיונים ב-100 פורומים אחרים על אינסטרומנטים אחרים אם לקנות או למכור, אז..? כמו שאומרים מאני טולקס בולשיט ווקס.

ANZ1

New member
הויאגרה הגנרית לא תרויח כלום

לטבע כבר היום יש 2 ורסיות של ויאגרה גנרית בכל העולם פרט לארצות הברית, אין שם רווחים.
ובארצות הברית טבע חתומה על הסכם תמלוגים עם פייזר , הסכם שנחתם לפני 4 שנים כשהויאגרה עוד היתה יקרה, מה שיקרה זה גם שהמחיר של הויאגרה נמוך וגם טבע תשלם תמלוגים גבוהים, היחידה שתרויח מזה זאת פייזר.

והדבר היחיד שמעניין את האנליסטים זה הדוח הקרוב , אף אחד כבר לא מאמין לתחזיות של טבע.

חכה לירידת הדירוג לזבל ותראה את האגחים נחתכים.

חכה אחרי דוח רע והנפקה גדולה ותראה את המניות בנמוך שלהם בחד ספרתי

dw2322

New member
האגחים כבר הגיעו לתשואות זבל

ככה שזה שהסוכנויות גם יספרו על זה יהיה בבחינת היסטוריה.
אני מנחש שהתיקון שלהם בימים האחרונים קרה הודות להערכות השוק בדבר הנפקת אקוויטי מסויימת ב 2018 (פחות מלבב למחזיקי האקוויטי כמוני אבל חדשות נפלאות לנושים) + מימוש עוד נכסים.

dw2322

New member
נראה שהשוק אכן מוכן לפרגן קצת למנכ"ל החדש

סגר בגבוה יומי, קרוב ל 5%, לא מעשה של יומיום בנייר כ"כ כ"כ כבד.

ANZ1

New member
לא ממש

1. פיטורים נרחבים משפיעים על מניות כמו מינוי של מנכל חדש,
עליות אחרי ההודעה וירידות גדולות הרבה יותר בהמשך.
פיטורים זה לא דבר טוב, זה רק דבר רע,
אם זה היה דבר טוב גוגל ואפל היו מפטרות ולא מגייסות.
חברות מפטרות כי הן במשבר, ובמקרה של טבע זה אפילו לא הפתרון, כי זה לא הבעיה,
הבעיה של טבע שאין לה מוצרים ריווחים, וכדי לפתור את זה צריך לפתח / לקנות מוצרים חדשים, ונראה שהמנכל הנוכחי הולך לעשות הפוך, להפסיק לגמרי את הפיתוח והרכישות.
2. כמו שנאמר השוק של טבע סגור כך שהשוק לא אמר כלום.
3. השוק האמריקאי יגיב רע כשיסתבר לו שטבע לא יכולה לפטר עובדים כי ההסתדרות הישראלית לא נותנת לו.
אני אחזור על מה שאמרתי, טבע תרד ותראה מחירים הרבה יותר נמוכים ממה שהיא היום.

יעקב ו

New member
הידיעה צריכה להיות - "טבע משאירה חלק מהעובדים בישראל"

אם ההסתדרות תמשיך להתנגד אז מה מונע מטבע לסגור את כל הפעילות בישראל?
יש בעיה להעביר יצור?
&nbsp

למעלה