יש למישהו מושג ביום של ירידות בנסדק למה טבע עולה 7%?

ANZ1

New member
אתה צודק בדבר אחד וטועה בכל השאר

אתה צודק בדבר אחד, שאני קצת עוקצני לגבי DW, למרות ש
1. זה בהומור
2. מנהל פורום השקעות צריך להיות מקצועי ולעמוד מאחורי הטקסט שלו, והוא נופל בהרבה דברים שאף משקיע מקצועי לא אמור לעשות, כמו למשל כמוך להחזיק מניה שהתרסקה, או לא להקשיב לעובדות כי הם לא נעימות לך, בינתיים המניה צריכה לרדת 2 דולר כדי להגיע ליעד שלי, ולעלות 18 רק כדי לחזור לשער שקנית, לא לרווח, או 60 דולר לשער שDW החזיק.

בכל שאר הדברים שכתבת טעית,
אבל העיקר שאתה מרויח כסף
אל תקשיב לי, תמשיך להקשיב לאחרים

meir991

New member
בקצרה לפני שבת...

אולי לא הסברתי, מלכתחילה קניתי את המניה בשל הדיבידנד הגבוה היה אז כ 4%.
שכנעתי את עצמי שבמידה ותרד עוד 10% נוספים על הירידה מ60 ל 30 אחזיר את זה בשנתיים דיבידנד.
מה שקרה בפועל זו רעידת אדמה שאף אחד מהאנליסטים של בתי ההשקעות האמורים להתמצא בנתוני השוק , לא חזה אותה.
ואף ההנהלה המשיכה לחלק דיבידנד שאני נהניתי ממנו גם.
נתתי לך שאפו על הניחוש..... אבל כנראה שאף אתה לא האמנת לעצמך ולא האבסת את התיק שלך בפוטים.
ועל טענה זו אינך כותב מילה.
שבת שלום ידידי, ואל תיקח אישית.

yel5

Well-known member
ל- meir991. אני מזדהה עם כל מה שכתבת, אך לא ברור לי למה

anz1 צריך להיות מושקע (ב- put במקרה של טבע) כדי לבקר אדם שמשקיע בטבע? כולנו יכולים לבקר השקעה גם ללא פוזיציה בה, ובלבד שנגלה הבנה מינימלית בנושא.

ANZ1

New member
אבל אני כן מושקע בשורט טבע

וכתבתי את זה מספר פעמים,
למרות שאתה צודק, אפשר לא להשקיע בכלום ועדיין להיות צודק,
למרות שזה טיפשי, למה שאדם ישקיע זמן ומאמץ במשהו שהוא לא מרויח ממנו ?

yel5

Well-known member
אנחנו כן צריכים להשקיע זמן ומאמץ במניה שאנו מתכוונים לקנות.

דווקא תודות לדיונים בינך לבין dw אני לומד להכיר את טבע, לקראת רכישת המניה.

ANZ1

New member
אם ככה נכשלתי

אחרי קריאת ההתכתבויות ביננו,
ויותר מזה, אחרי שלמדת את החברה,
למה אתה רוצה לקנות חברה שהביזנס שלה בדרך למות ?
מה יש בטבע שגורם לך לראות עתיד ורוד ?
מעבר לעובדה שהיא נראית זולה (יחסית לעבר),
טבע היא חברת תרופות גנריות ,והתחום חוזר להיות מה שהוא היה אמור להיות מההתחלה, מוצרים זולים להמונים.
אין לטבע אף תרופה ריווחיות ל2018, הקופקסון גוסס ושאר התרופות הריווחיות שלה בדרך להמכר.
עזוב אותי, תמצא אנליסט אחד שממליץ לקנות את טבע, אחד, אין כזה, כל ההמלצות היום זה או מכירה או נטרלי, ולחלקם יש מחירי יעד של 6-7 דולר,
אפשר להתעלם מהעליות בימים האחרונים ושיבואו בזמן הקרוב, כמו כל מניה שהתרסקה,
נכנסים אליה תופסי תחתיות שחושבים שהם יצליחו לקנות הכי בזול,
כל הדרך למטה מ72 דולר המניה עצרה ועלתה כמה אחוזים, לפעמים 5-10 דולר, ואז חזרה להתרסק,
טבע בדרך לראות תחתיות הרבה יותר נמוכות,
גם אם בזמן הקרוב תעלה כמה דולרים.
גם כל אלו שמופסדים 60-70-80 אחוז חשבו שהם קונים מניה זולה, בלי שהם מבינים בתחום בכלל, רק כי היא זולה, אותו מאיר שמנסה להתנגח, לא כתב עובדה אחת לגבי המניה, הוא לא מכיר את החברה ורק קנה כי היא נראתה לו זולה אז.

yel5

Well-known member
הפוך - דוקא הצלחת. מדוע הצלחת? משום

שלא רכשתי לכל אורך המפולת משער 70 לשער 11. תודה שלעמוד בפיתוי שלא לרכוש מניה שיורדת עשרות אחוזים זה הישג.
זה שהמניה צנחה ב- 80% ולא רכשתי אותה היא הישג לך ולדומים לך שכותבים שהמניה עדיין יקרה או לפחות לא אטרקטיבית בשערה הנוכחי ובשערים קודמים.

שאלת מיליון הדולר היא כמובן דיכוטומית: האם פניה של טבע להיעלם או לשיקום ארוך וכואב. אני ער לדעות ההפוכות של הראשונים (כמוך) והשניים.
טרם גיבשתי דיעה ונוח לי לצפות במתרחש מרחוק, בפרט לאור הצלילה המתמדת והכואבת (למשקיעים). כן צר לי על משקיעים פרטיים שלא נטשו את הספינה הטובעת (אם כי יש פה אלמנט של חוכמה לאחר מעשה).

dw2322

New member
הנה אתר האוסטדו

https://www.austedo.com/hcp?gclid=C...AQ&gclsrc=aw.ds&AspxAutoDetectCookieSupport=1
אמנם יש אזהרה על מחשבות אובדניות, אבל זה ממש ממש לא אומר שזה רלוונטי לכל מטופל, ובנוסף החולה והרופא מיודעים, כך שלקומץ החולים שזה לא יתאים להם הטיפול יופסק.
דחילק, גם מאקמול אפשר להתאבד (אם לוקחים מנת יתר)
אם כל אחד שלוקח היה מתאבד נראה לך שה FDA היה מאשר אותה? נו באמת.
&nbsp
בתחום הדיסקינזיה יש תרופה עם פחות סיכונים, ולכן שם צפוי שהאוסטדו תהיה תרופה שנייה שהרופא ירשום (אם הראשונה לא עובדת על הפציינט, ותמיד יש חולים שתרופה מסויימת לא עובדת עליהם).

ANZ1

New member
ככה אתה עושה עבודת בית על כל ההשקעות שלך ?

כנס לאתר הFDA ותראה את התוצאות ואת המסקנות.

dw2322

New member
כתבה מחודש יוני על שוק הגליבק הגנרי

https://www.bloomberg.com/news/arti...ill-goes-generic-yet-patients-costs-stay-high

ככל הנראה יש 3 שחקנים גנריים לתרופת הבלוקבאסטר (2.5B$) הזו של נוברטיס: סאן, שהיתה הגנרית הראשונה (ונהנתה בעבר מ 6 חודשי בלעדיות בהם המחיר כמעט ולא ירד, וגם אח"כ הורידה לאט לאט), ואחכ" הצטרפו טבע ו apotex.
אם אני מבין נכון אז לחולים יש בד"כ השתתפות עצמית, וככל הנראה לא תהיה השתתפות בגירסה של טבע, מה שאומר שכנראה היא עשויה להיות אטרקטיבית יותר לחולים, וזו עדיין לא תרופה זולה ומתח הרווחים בה מפולפל.

פי 10 מארס

Well-known member
לא.

אבל חשוב להזכיר למר אנז1 שאמר שלשום
שאין לקנות מניות שיורדות , אלא מניות שעולות.
אישית הייתי ממתין עד 5300 נניח, אם עולה אז עולה
לא מתווכחים עם השוק לעולם מר אנז1
גם אם טבע בפשיטת רגל ושווה אפס, מוכרחים לקנות.

למעלה