אינקיה של קנון מיחזרה חוב ב 5.8% דולרי ל 10 שנים

dw2322

New member
צמיחה חיצונית זו אופציה ניהולית לגיטימית

ע"ע פרוטרום.
&nbsp
לגבי מניות נעולות גם זו פרקטיקה די מקובלת, כי הקונה (טבע במקרה הזה) חושש מקניית סחורה במחיר מופקע. הפתעה - זה בדיוק מה שקרה.
ככה התמורה על הנכס שקנו יורדת קצת.

ע"ע פרוטרום? ע"ע טבע...

Ground control to major Tom..
https://www.youtube.com/watch?v=iYYRH4apXDo
&nbsp
ועכשיו יתחילו התירוצים..

ANZ1

New member
טבע לא מתמחה בפיתוח תרופות

עד עצם היום הזה, טבע לא פיתחה אפילו תרופה אחת,
כל התרופות שלה, זה או העתקה של תרופות קיימות,
או קניה של תרופות שמישהו אחר פיתח,
והבעיה, שהשנה, טבע כבר לא משקיעה בכלל, לא בקניה של חברות אחרות ולא פיתוח תרופות, ההשקעה שלה אפסית, מה שאומר על העתיד,
חברה שלא משקיעה בעתיד, גם לא יהיה לה עתיד.

dw2322

New member
לא נכון, יש להם פייפליין בפיתוח (בשליפה אני זוכר לקווינימוד)

כמו כן נדרש מו"פ מסויים גם בתרופות גנריות. זה לא כ"כ פשוט. נכון, זה לא מורכב כמו תרופה אתית הנדרשת לעבור ניסויים מורכבים, ארוכים ויקרים.

ANZ1

New member
יש להם פייפליין של חברה ששווה מיליארד דולר

תסתכל בכל הדוחות האחרונים על השורה של השקעות ופיתוח,
כל רבעון ההשקעות שלה יורדות.
לטבע אין כלום בעתיד, חוץ מחלום מעורפל של התרופה למיגרנה ששווה מיליארד דולר כמו המתחרות.
או בקיצור, כלום.

אני בהחלט מופתע איך אתה שומר אמונים ונשאר בטוח בעצמך כשאתה מחזיק את המניה כל הדרך משער 72 לשער 11 ולא משנה כלום בסגנון, מבחינתך טבע עדיין צריכה להיות שווה 110 דולר כמו שכתבת לפני מספר חודשים שזה מחיר היעד שלך.

dw2322

New member
מיליארד דולר טרום שיווק

אחרי שמקבלים אישור FDA ומתחילים לשווק הנכס כבר שווה יותר.
כמו כן זה מיליארד דולר לחברת ביוטק בלי שום יכולת הפצה, וחברות פארמה לא עובדות בחינם. בתכל'ס על הפטנט נטו. המוצר+הפצה (שזה מרכיב שקיים אצל טבע, ואלי לילי, ואמג'ן) שווה כבר יותר ממיליארד.
&nbsp
אני לא חושב שטבע יסכימו למכור את המוצר במיליארד דולר (וזו אופציה עיסקית לגיטימית, בדיוק כפי שפריגו מכרו את התרופה האתית היחידה שהיתה להם, בכמה מיליארדי דולרים אם אני זוכר נכון, כדי לצמצם את החוב). אם יציעו להם 5-10B$ - זו תהיה הצעה ראויה.
&nbsp
אני לא חושב שטבע תגיע לתלת ספרתי אבל היא כן יכולה לעלות, והרבה, הרבה מאד, אם תזכה במשפט הערר על הקופקסון ובמשפט הפטנטים על המיגרנה. בכזה מקרה תשכח מ 10B$ על המוצר. תכפיל פי כמה ואז נחשוב (בהנחה שטבע לוקחת את כל שוק המיגרנה ו 3 המתחרות נשארות עם הלשון בחוץ). זה משפט ששווה לטבע כסף. המון כסף. המון המון המון כסף.

ANZ1

New member
חלומות כחולים

אני יכול לחשוב בקלות מרבה, על הרבה יותר תרחישים סבירים שטבע לא תשרוד את 2018 ותפשוט את הרגל מאשר התרחיש האופטימי שלך.

dw2322

New member
הנה תמליל שיחת הועידה האחרונה של ALDR

https://finance.yahoo.com/news/edited-transcript-aldr-earnings-conference-060540350.html
תוכל לראות שהאנליסטים תוהים לא פעם ולא פעמיים הן לגבי גודל השוק ותימחור המוצר ובסוף מצייצים בעניין הפטנטים מול טענות טבע. אלדר מסרבת להתייחס.
&nbsp
שים לב גם שאלדר שורפת מזומנים בקצב מטורף - זה לא ביוטק ישראלי קיקיוני עם 5 שקל בארנק שמספר לנו סיפורים על בלוקבאסטרים. אלדר שרפו 60M$ ברבעון האחרון, ככה שמדובר בשוק עם חסמי כניסה די גבוהים. לא בלתי סביר להניח שטבע שורפת לא פחות כסף על המו"פ שלה בניסוי. כמה ביוטק ישראלים אתה מכיר שמשקיעים ככה במו"פ?
&nbsp
שוב. אסייג ואומר שהסיכוי שטבע תזכה בבלעדיות על כל השוק המטורף הזה של המיגרנה הוא נמוך. נמוך מאד, אבל יכול להיות איזשהו עניין של תמלוגים או משהו.
אבל... אם טבע לוקחת את כל השוק לעצמה? קופקסון זה משחק ילדים לעומת זה, ואני לא יכול לדמיין לאן המניה עפה.
&nbsp
שוב. זה לא רק אני המשקיע הקטן והחובבן אומר. יש פה אנליסטים מקצועיים מבתי השקעות מכובדים שעוקבים, און דה רקורד, אחרי הדבר הזה.

ANZ1

New member
הנה תרחיש סביר

גי פי מורגן חושבים שמניות טבע שוות 6 דולר,
כמו חלק גדול מהאנליסטים,
ולכן הם נתנו לאלרגן הלוואה בשווי 660 מיליון דולר כנגד המניות,
הם נתנו מחיר יעד גבוה בהרבה ממה שהם חושבים כדי שיוכלו להפטר מהסחורה הפגומה שלהם.
אבל המניה בדרך לאבד עוד 50 אחוז, התרחיש שלי סביר ביותר והגיוני

dw2322

New member
אכן, ראה תגובתי ל-אלי רוזנשטיין

אני משער שנקודת הראות של JPM הם מקבלים ריבית (על ההלוואה לאלרגן, נניח 4%) + מחיר משתנה לפי השוק + LTV (שזה מה שגם אתה רשמת עכשיו)
&nbsp
זה וול-סטריט. כרישים או לא כרישים?

JPM לא נולדו אתמול.
&nbsp
נ.ב. מבחינתם זה שהנייר נמוך רק עוזר להעיף את הסחורה. הם לא בעסק של להתחתן עם הסחורה אלא על לשווק אותה הלאה, עם מרווח קטן. הסחורה כאן זה מכפיל 4 על 2018 שנת השפל ומ 2019 חוזרים לצמוח. את PLNT שדיסקסנו קודם כנראה היה קצת יותר קשה לשווק במכפיל 50.

ANZ1

New member
אז מה זה אומר על מחיר היעד שהם נתנו ?

אם הם ניסו ליפות את הכלה המכוערת, ונתנו לטבע מחיר יעד מוגזם של 11 דולר,
מה זה אומר לגבי מחיר היעד האמיתי של טבע ?

אגב, באופן מצחיק, כתבת על מכפיל 4 גם לפני שנה כשהמניה היתה ב40 דולר,
ולא, היא לא היתה אז עם מכפיל כזה וגם לא היום, אתה פשוט משתמש בחישוב לא נכון.
הרווח של טבע בכל הרבעונים של 2018 הולך לפול בצניחה חופשית

dw2322

New member
הצפי ל 2018 הוא 2.8

זה חתכ'ת נפילה מ 2017 שחשבו פעם שתהיה 4.5 וכיום מעט פחות מ 4.
מ 2019 והילך חוזרים ועולים מעל 3$.
זה מתבסס על צמיחה חזקה במוצר האוסטדו (מאות M$) וכן מוצר המיגרנה (צפי למכירות בהיקף מיליארד דולר, מתוך שוק של 10B$). מנגד, לוקחים בחשבון ירידה חדה במוצר הקופקסון. בגלל זה לא חוזרים ל 4-5$ כ"כ מהר.
בשביל נייר ב 11-12$ זה לא רע.
נכון. המיגרנה והאוסטדו זה לא וודאי כמו נכס מניב בפועל.

ANZ1

New member
בדיחה לא מצחיקה

אם תרופת המיגרנה תצליח היא תמכור מיליארד דולר ב2023 לא ב2019, זה לפחות מה שטבע מקווה.
הקופקסון הולך לפול הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב, כבר ברבעון הנוכחי המכירות של טבע ירדו במעל 40 אחוז, וזאת עובדה לפי הנתונים הקיימים היום, של מחיר השוק, החלק שלוקחת מיילן וכמות החולים.
המחיר של טבע ירד ב25 אחוז, מיילן לוקחת 20 אחוז מהשוק, ויש ירידה המשכית של כמות החולים ב5 אחוז כמו כל רבעון אחר, כי חולים חדשים לא לוקחים יותר קופקסון אלא תרופות חדשות.
תכפיל את המספרים,
ונראה לי שצריך להפסיק להגיב לחלומות האוסתדו שלך, אתה יכול להתחיל לחלום על דוגמניות ויקטוריה סיקרט, יש יותר סיכוי שמישהי מהן תרצה אותך מאשר שיהיו מכירות של מאות מיליונים לאוסתדו.

dw2322

New member
כנראה שויקטוריה עובדת אצל CS

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/29/182674164
&nbsp
שים לב לתחזית הלוקחת בחשבון ירידה חזקה במוצר הקופקסון. שנה הבאה חצי מהשנה (כולל Q4 שהולך להחתך).
מנגד האוסטדו צומח חזק כבר בטווח הקצר (מ 2018 והילך). המיגרנה מתחילה לעבוד מ 2019 ומגיעים למיליארד ב 2021.
שים לב שמנקודת השפל של 2018 הצפי הוא לצמיחה שנתית. חד ספרתי אמנם אבל צומח. בכ"ז, לא פשוט להצמיח מכירות של 20B$.

ANZ1

New member
תשכח מ32 טבע צריכה הרבה מעל 40 חוב

אתה מתעלם מ2 נושאים
1. אם טבע רוצה שיהיה לה עתיד היא חייבת להתחיל להשקיע מיליארדים רבים בפיתוח או ברכישות , כרגע זה אפס וכרגע לטבע אין עתיד.
2. קנסות , טבע הולכת לקבל מיליארדים של קנסות , אפשר להתעלם ואז לקבל את הכותרות לפרצוף ואפשר להתכונן.

למעלה