אינקיה של קנון מיחזרה חוב ב 5.8% דולרי ל 10 שנים

dw2322

New member
אינקיה של קנון מיחזרה חוב ב 5.8% דולרי ל 10 שנים

זה יוריד להם הוצ' מימון כי קודם הקופון היה 8.3%
אלה תשואות בליגה של טבע של היום. אינקיה זה עסק תפעולי בדרום אמריקה, בעיקר פרו (לא בדיוק עולם מערבי). אין שעבודים ואין נעליים. בלון ל 10 שנים. בכתבה לא רשום אם האגח מדורג בכלל.
אז למה שטבע לא תצליח למחזר בתשואות הללו?

https://www.themarker.com/markets/1.4590830

ANZ1

New member
כי טבע נמצאת חצי צעד לפני דירוג זבל

2 חברות הדירוג שטבע עובדת איתם מגדירים את טבע דירוג אחד מעל דירוג זבל עם תחזית שלילית,
עוד הודעה אחת רעה לטבע והדירוג ירד,
וטבע תתגעגע לריבית בקידומת 5.
ואם וכשזה יקרה, בסיכוי מאד גבוה אחרי הדוח הבא, וסיכוי קצת פחות עם הודעה אחת רעה שתבוא קודם, אף משקיע מוסדי לא יקנה ולא יחזיק אגחים של טבע.

אתה צריך לזכור שכל העובדות הידועות היום אומרות שהרבעון הנוכחי הולך להיות רע במיוחד.

dw2322

New member
fitch מדרגים את פרו כ BBB+

מודיס ו S&P קצת יותר מפרגנים (כמו אצל טבע כנראה)
https://countryeconomy.com/ratings/peru
&nbsp
עכשיו פה לא מדובר על פרו אגח ממשלתי אלא על יצרן חשמל גדול בפרו. נחמד, ללא ספק, אבל בטח לא AAA ממשלתי, נכון? כלומר אם נרד דרגה לאזור ה AA מקומי אז האגח של אינקיה הוא בעצם BB בינ"ל, בליגה של טבע (לפי פיץ')
&nbsp
כלומר האגח של טבע כבר מתומחר לפי זבל. זבל איכותי, אבל זבל. השוק לא חיכה לסוכנויות הדירוג.
גם לזבל יש קונים. עובדה. חצי מהדיונים פה בפורום הם על אגחי זבל
(ועוד זבל זבל, לא זבל איכותי כמו טבע)

ANZ1

New member
כמו שכבר אמרתי מקודם

לא ממליץ לגעת כרגע באגחים של טבע יש להם עוד הרבה לרדת,
לגבי האגח הזה,
אני לא מכיר את החברה, לא מכיר את פרו, ואת עידן עופרי אני מכיר, וחבל.
לפעמים הכרות עושה את העניין לעוד פחות מעניין

dw2322

New member
והנה, אם עידן עופר הצליח לגייס ב 5.8%

אז קאר שולץ לא יצליח?
ויגודמן כבר לא בעסק.

dw2322

New member
אני תוהה כי לטעות באגח ארוך זה אומר עשיריה למטה

אאוץ'
במניה, כולל טבע, פלוס מינוס עשיריה פחות מרגש, אבל באגח כן.
אגח בחול זה הרבה כסף ולכן כדאי לגבש בסיס מסויים לטענה כי אגח טבע 10 שנים ב 5.4% זו השקעה עם טיימינג מעניין

&nbsp
האם יש לך בסיס טוב לטענה הנגדית כי אגחי זבל מדורגים BB נסחרים כיום בסדר גודל של קידומת 6% ?

ANZ1

New member
אז ככה

1. חברה שמגייסת ב6 אחוז ריבית, רוב הסיכוי שתפשוט את הרגל,
הסיכוי להחזיר את החוב הוא נמוך.
זה נכון בכל חברה, במיוחד בחברות שגם ככה אין להם אחוזי רווח גבוהים,
כמו מפעלי חשמל או חברת תרופות גנריות.
רק לשם דוגמא, אם טבע תרצה לגייס עוד כסף להשקעות חדשות ולמחזר חוב קרוב, אז אגח ב6 אחוז 35 מיליארד דולר, זה אומר תשלום ריבית שנתי של 2.1 מיליארד דולר.
2. כמו שאתה יודע לא כל יום מתמחרים שווי של כל נייר,
כולם עובדים על דלתאות, כמה הנייר היה שווה אתמול, מה קרה היום, ואז הוא מגיב.
מכיוון שבסיכוי גבוה הדירוג ירד בחודשיים הקרובים באותו הרגע האגחים יפלו.
מספיק שיקרה אחד מהדברים הבאים כדי להוריד את הדירוג
- עוד חברות יקבלו אישור לקופקסון
- טבע תקבל קנס במאות מיליוני דולרים
- עוד דוח גרוע
- מחיקת נכסים שאמורים לקרות בדוח הבא
אפשר למצוא לך דוגמאות שביקשת, אבל זה מיותר, ברגע שאחת מ2 חברות הדירוג יורידו את הדירוג, הריבית תעלה מעל 6 אחוז.

dw2322

New member
תשכח מ 35, אנחנו ב 32

אופטימים יאמרו 30B$ בסופשנה, אבל לי זה נראה אופטימי מדי (צריך עוד אקזיט גדול בשביל זה) אז נשאר עם 32.
אין יותר 35. תשכח ממנו. זה שייך לפרה היסטוריה.
&nbsp
זה גם לא 32 בעצם (או 35 או 30), אלא הרבה הרבה פחות. מיחזור יתבצע רק כדי להחליף חוב קצר. שנה. שנתיים. גג 3.
למה שיגעו בחוב ל 10 שנים? הנושים שם לא יכולים לצייץ.
&nbsp
בנוסף אני מצפה לאיזשהו גיוס אקוויטי בשנה הקרובה. אני מקווה 1-2B$. אני חושש מ 10B$.

dw2322

New member
אכן, הנה צליבה של jpmorgan

http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/650326

לדעתי הם נסחפים בנגטיביות. הלא איזו צמיחה הם מצפים למצוא בנייר במכפיל 4?
התחזית ל 2018 היא 2.8 למניה, והנייר ב 11-12. זה מכפיל 4. במכפילים כאלה אף אחד לא מפנטז אפילו על צמיחה.
כל בתי ההשקעות כבר עידכנו כי 2018 תהיה חלשה מ 2017, עם צפי ל 2.8 למניה, ככה שזה לא מחדש משהו לאף אחד, אולם מ 2019 והילך חוזרים לצמוח. לדבר על צמיחה במכפיל 4 זה פשוט לא לעניין.
כשיתחילו לצייץ על צמיחה המכפילים כבר יהיו גבוהים בהרבה.
בשנה הקרובה מוצר האוסטדו עתיד לצמוח חזק (ולכפר על חלק מהירידה במוצר הקופקסון), ובשנים לאחר מכן להגיע למכירות של מאות M$. ב 2019 אמורה להגיע לשוק גם התרופה למיגרנה, האמורה לייצר כמיליארד דולר מכירות. בגלל זה מ 2019 מתחילים לראות צמיחה בנייר.
גם המיזוג עם אקטביס בסופו של דבר יבשיל ותגענה הרבה תרופות גנריות לשוק. בחודש הבא מגיעה ויאגרה גנרית.

ANZ1

New member
תוכי חרש

האוסתדו והויאגרה הגנרית לא יביאו שום רווחים.
זה אפילו לא חלום רחוק.
היחידה שתרויח מהויאגרה הגנרית זאת פייזר שתקבל את כל התמלוגים מטבע.
והיחידה שמרויחה מהאוסתדו זאת המתחרה שפורחת.

dw2322

New member
jp morgan בתגובה... קונים 100 מיליון מניות

אוי זה טוב.
&nbsp
בתור חוסר אמון בנייר לקנות 100 מיליון נקוב ממנו נראה לי כמו חוסר אמון די מפרגן, אבל היי, אולי זה רק אני?

&nbsp
יותר סביר ש jp morgan ניסו לכסח ולהוריד את מחיר כמה שאפשר, כדי לקנות את הבלוק של אלרגן במחיר הכי הכי נמוך שאפשר היה לקושש, אחרת למה לקנות מהם ב 11-12 אם אפשר ב 6?
&nbsp
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3724927,00.html
&nbsp
25 מיליון כבר נמכרו. נשארו עוד 75. עכשיו מעניין יהיה לראות איך כריס האנליסט הנגטיבי משכנע גופים לקנות ממנו את הנייר כאשר כביכול הוא טוען שהנייר זבל'ה. אז אולי, רק אולי, נייר במכפיל 4 (לפי תחזית מכסחת של 2.8 למניה ב 2018) זה לא ממש רעיון לחלוטין בלתי סביר להשקעה. אולי

&nbsp
לא יודע מה אתכם, אבל כאשר אני חושב שנייר לא אטרקטיבי אני לא נוהג לבזבז עליו מיליארד דולר
סתם. מן הרגל משונה שכזה.

ANZ1

New member
ממה אתה שמח ? לא הבנת נכון

תקרא שוב,
JPMORGAN לא קנו 100 מיליון מניות,
הם נתנו לאלרגן הלוואה ולקחו בתמורה 25 מיליון מניות שאתם מוכרים לאחרים, שאר המניות מוחזקות כערבון, את כל המניות הם ימכרו, הם לא הולכים להחזיק אותם כמשקיעים.
מה שחסר לך במשוואה, אתה לא יודע כמה כסף אלרגן שילמו להם עבור זה,
יכול להיות שהם נתנו שתמורת 1.1 מיליארד דולר מניות הם נתנו להם הלוואה רק בסך 700 מיליון.
זה לא אומר בשום צורה שמישהו מהם חושב שמניות טבע שוות יותר מהשווי הנוכחי.

ואגב, מחיר היעד שלהם יחסית גבוה, יש שורה של אנליסטים שנתנו לטבע מחיר יעד של 6 ו 7 דולר,
ואין אפילו אנליסט אחד שממליץ לקנות מניות טבע.

למה אלרגן העבירה את המניות ל-JPM?

כנראה כי הם יודעים שאם ינסו למכור אותן בשוק, במצב השביר של המנייה, זה יהיה מאוד מאוד לא נעים.
ל-JPM יש מאגר לקוחות גדול מספיק לדחוף להם כל מיני סוגים של זבל, זה המקצוע שלהם, ת'כלס צריך הרבה כשרון להאכיל אנשים בזבל במשך שנים ושגם יגידו תודה ויחזרו לקבל עוד.
זו סחורה שמעבירים אותה הלאה, זאת הפצה, לא כהשקעה של JPM בטבע או "בזבוז של מיליארד דולר", רחוק מהמציאות.

ולגבי המחיר

לא יודע מה בדיוק הבינו שם בכלכליסט, אבל לפי רויטרס המחיר הוא לא המחיר הנוכחי של המנייה, אלא יקבע בעתיד:

The JP Morgan unit will pay a price based on the average trading price over a yet-to-be determined period before the sale.​
https://www.reuters.com/article/us-...-stake-in-first-quarter-of-2018-idUSKBN1DD2J7

JPM לא נולדו אתמול.

dw2322

New member
נכון לעכשיו אלרגן החליפה מניות מול מזומן מ JPM

אני נותן ל JPM קרדיט שהם יודעים מה שהם עושים, ולא מתנדבים להפסיד את המכנסיים.
שים לב לנון ריקורס. ז"א שאם JPM טועים הם נשארים עם נייר טואלט.
ב 11-12$ אני לא חושב שהם טועים. מכפיל 4 על 2018 הצפויה להיות שנת שפל. מ 2019 והילך חוזרים לעלות ועוברים את ה 3$ למניה.
&nbsp
אני לגמרי כן מסכים ש JPM לא בעסקי ההשקעות לנוסטרו, והביזנס שלהם זה להעביר את תפוח האדמה הלוהט למישהו אחר, וחיים על המרווח בדרך. מאחר ובערך כל העולם ואשתו מודעים לחום של תפוח האדמה אני מניח ש JPM לקחו מקדם ביטחון שמן.

למטה הכוונה

קודם כל המכירה לא התבצעה אלא תתבצע בתחילת 2018.
המחיר יקבע לפי ממוצע על תקופה מסוימת שעוד לא ננקבה.
סביר להניח שזה אומר, שאם מחיר המנייה ימשיך לרדת עד המכירה, הממוצע יכלול את הירידה.
&nbsp
JPM באמת שלא נולדו אתמול.

dw2322

New member
צודק, JPM לא נולדו אתמול

אלה האם-אמא של הכרישים בוול-סטריט. הם לא נולדו אתמול.
שים לב גם שלא רשמו מה ה LTV של העיסקה.
בנקים כאן בד"כ מוכנים לתת 50% על ניירות ת"א35.
בעיסקת דסק"ש אלשטיין מביא לנו 6% עודף בטחונות (מניות דסק"ש שלו לא משועבדות) וכאשר צייצתי באסיפה שהייתי שמח אם יפקיד בידינו עוד משהו הם אמרו שזה 150 מיליון שקל, לא גרושים.
&nbsp
בהנחת ש JPM לוקחים ריבית על ההלוואה (נגיד 4% ? ) + כרית ביטחון של מחיר משתנה לפי השוק + LTV לא גבוה מדי זו עיסקה די טובה מבחינתם.
כרישים או לא כרישים?

&nbsp
נ.ב. שים לב שמבחינת האינטרס שלהם זה שהמניה נמוכה זה דבר טוב, כי זה מקל על היכולת להעיף אותה למישהו אחר. כאמור עם מכפיל 4 על 2018 ומשם והילך צומחים זו לא נראית משימה מי יודע מה קשה. עם מכפיל 50 של PLNT שדיסקסנו כאן קודם זו היתה עבודה "קצת" קשה יותר.

אפשר היה לקוות שילמדו שכל אחד יתעסק בשלו

ולא ינסה להיות פיננסייר.
שטבע היתה מתרכזת בלפתח תרופות ולא לנסות לקנות אותן בשוק.
שאלרגן, אם היא מוכרת משהו, היתה עומדת על קבלת מזומן ולא מניות נעולות לשנה.
כך או כך, המתווכים החלקלקים של וול סטריט תמיד יצליחו לצאת עם מינימום סיכון ומקסימום רווח.

למעלה