הולמס פלייס מבקשת להנפיק...

dw2322

New member
הולמס פלייס מבקשת להנפיק...

כולם מכירים, הרשת הזו של מכוני הכושר.
הם עשו 6 מיליון בשנה שעברה. קדימה - זירקו מספר. לפי איזה שווי נראה לכם סביר להנפיק? 60 מיליון (מכפיל 10 - די הגיוני בסה"כ), 120 מיליון (מכפיל 20 הייטקי, יאללה, לא יפה לא לפרגן להם)

לא. הם רוצים להנפיק לפי...
אתם יושבים? להחזיק טוב טוב את הכסא...

לפי 300 מיליון שקלים טבין ותקילין. במילים: שלוש מאות מיליון שקלים,

על עסק שעושה 6 בשנה (שנה טובה, פעם עשו רק 3, אבל קנו את גו אקטיב, כמו שטבע קנתה את אקטביס). למה שמישהו שפוי יסכים לשלם פקינג 300 מיליון שקל, מכפיל רווח 50, על עסק שכבר עכשיו גורף את עיקר השמנת בשוק, ושחסמי הכניסה אליו נמוכים כמו ים המלח: מחר בבוקר למטוס נמאס מלשגע אותנו בפורום, פותח מכון כושר שכונתי וגונב להולמס פלייס לקוחות. כל מה שצריך זה לשכור אולם, כמה מדריכי כושר, לקנות בדקתלון כמה מכשירים ויאללה, 99 שקל לחודש (יש רשת קופיקס כושר כזו שמציעה מנוי בוקר ב 99 שקל, הולמס נמצאים בנישת הסופר פרימיום של מעל 300 שקל לחודש, וסביר שהנישה הזו כבר מלאה עם חדרי כושר בכל האזורים המבוססים במדינה, מה שנשאר זה לגרד את המידיום מרקט, שגם הוא די רווי והאקונומי)

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001210885
https://www.themarker.com/markets/1.4585838
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3724662,00.html

המספרים של הולמס פלייס יותר קרובים לליגה של פרידנזון (שאפילו עושה יותר כסף ממנה). מי המשוגע שישלם על דבר כזה פקינג 300 מיליון שקל?

זהירות זהירות זהירות.

ANZ1

New member
אני מקווה שאף אחד לא יקנה את המניות האלו

כולל לא אתה... אתה חובב מניות לא ריווחיות,

אין הרבה כסף בחדרי כושר, מכמה סיבות
1. רף הכניסה לתחום הוא מאד נמוך, כל מאמן כושר בן 23 יכול לשכור אולם , לקנות כמה מכשירים יד שניה ולפתוח, זה קורה בפועל, נכון שהולמס פלייס זה תחום הרבה יותר יוקרתי ויקר, אבל אלו לוקחים חלק מהשוק וקובעים את מחיר המינימום של התחום, אי אפשר לקחת פי 10 מהם.
2. בשנים האחרונות, בכל בניין ברמה בינונית פלוס, בונים חדר כושר ובריכה בבניין, זה הולך למתרחב, נכון מתאמנים מקצועים מחזיקים גם מנוי במקום מקצועי, אבל אלו מיעוט קטן, כמעט כל מי שיש לו בריכה וחדר כושר בבית לא הולך לחדר כושר ציבורי, וזה הולך לנהיה יותר נפוץ יותר ויותר, זה כבר לא רק בבנינים היקרים של המרינה בהרצליה או שדרות רוטשילד, זה מגיע לסתם בנינים בשכונות חדשות.
3. זה נכון שעלות המינוי אצלהם יחסית גבוה, אבל גם יש להם יותר עלויות מכל המתחרים, הם שוכרים במקומות הכי יקרים וצריכים להחזיק את המכשירים הכי חדישים.
4. אני די משוכנע שהנתונים הכלכלים שהם מפרסמים של השנה האחרונה, זה משהו מאד מאד זמני, עוד שנתיים יראו את הנתונים האמיתים שכנראה הרבה יותר נמוכים.
5. זה תחום שאין בו יכולת לגדול, הציבור מאד מודע לכושר, וזה לא שיש מיליוני לקוחות שיכולים להצטרף, אין כאלו, השוק מלא וגדוש.

בקיצור, אם לך התמחור נראה יקר, כנראה שהמחיר בפועל יהיה הרבה הרבה יותר נמוך, או יותר מדויק, הם כנראה לא ינפיקו כשיראו שאף משקיע לא מספיק מטומטם.

Roaicc

New member
אתה מדבר שטויות

מכוני הכושר הטובים יכולים להיות הכי רווחיים שיש!!!

כמות התחלופה שיש במכוני כושר האלה .היא בלתי נתפשת.

מכיר המון שמשלמים 4000 שקל בשנה.......הולכים חודש ,חודשיים.....חצי שנה ראשונה....גג..
וחצי שנה "תורמים" את הכסף למכון (חוק הביטול זה חוק שבגלל לא מיושם!!!!)

2. ישנם המון המון בני נוער שגודשים את מכוני הכושר.
וזה קהל יעד מכניס מאוד.

3. לא כל אחד גר במגדל או חי בבניין שבונים לו מכון כושר.
זה ממש עדיין לא שכיח.

אני דווקא מאוד מאמין בהנפקה הזו

בברכה
מטוס

ANZ1

New member
אל תוסיף כלום

הרגע נוסף "כשלון מובטח" על ההנפקה
כמו שכל העולם יודע
מה שהמטוס אומר קורה בדיוק הפוך
תודה
הוכחת את מה שאמרנו
אל תגעו בזה

dw2322

New member
4000 שקל למכון כושר זה המון המון כסף

פירמה עיסקית שרוצה להתקיים לאורך זמן לא יכולה לבסס את המודל העיסקי שלה על שאריות של נוטשים. זה יכול לשפר רווחיות של רבעון, פעם ב, אבל לא לאורך זמן.
&nbsp
מתאמן שעשקו אותו יספר על זה רק לחבריו במקרה הטוב, ובפייסבוק לכל העולם במקרה הרע, ואז אותו מכון יתקשה עוד יותר להשיג עוד לקוחות בשנים הבאות (ולקוחות פרימיום שמוכנים לשלם 300 שקל ומעלה לחודש קשה להשיג, כל מכון וקאנטרי מתחרים עליהם, רוב המתאמנים מוכנים להוציא סדר גודל של 200, האקונומי מחפשים את ה 100-150)
&nbsp
מבחינת המכון לקוח לא מרוצה זה לא דבר טוב. האידיאלי זה לקוח מרוצה, שממעט להשתמש בשירותים, אבל בהחלט שמרוצה, שעקבי וכן משתמש, כי אז הוא ימשיך להיות לקוח גם בשנה הבאה, ובשאיפה גם יביא עוד לקוח.
&nbsp
בנוסף לחדרי כושר בבניינים, שמתחרים במידל מרקט, העיריות מציעות יותר ויותר מתקני כושר חינמיים בגנים ובפארקים. מה שכן, זה לא מחליף מנוי פרימיום אלא פונה לקהל יעד האקונומי, כשהאופטימים יאמרו שזה אולי מכין בסיס למי שרוצה לקבל יותר מזה, במכון, בתשלום.
עוד תחרות למכונים זה אימונים בקבוצה פרטית (ריצה, יוגה, פילאטיס וכו) ופה חסמי הכניסה הם עוד יותר כלום. אפילו אולם לא צריך לשכור.
&nbsp
מכפיל 10 לחברה כזו הוא מכפיל סביר (בשוק הלא זול של היום, בשוק פחות טוב אפשר לבקש גם חצי מזה). מכפיל 50 זה מטורף.
&nbsp
כאמור אני לא רואה שום סיבה לשלם על הולמס פלייס יותר ממה שמשלמים היום בשוק, בלי טובות, על פרידנזון, שזו חברת יתר קטנה שיש לי בתיק. חברה רווחית לאורך זמן (ומרוויחה יותר מהולמס פלייס, סדר גודל של 10 מלש"ח שנתי נקי, היא פועלת בתחום אחר, של לוגיסטיקה), צומחת ומשלמת דיבידנד. אותה פרידנזון נסחרת כיום בש"ש של 120 מלש"ח (מכפיל רווח 11 בערך). לדעתי 120 מלש"ח זה שווי די נדיב להולמס פלייס אבל לא לחלוטין בלתי מתקבל על הדעת.
&nbsp
אבל 300 מיליון? זה מטורף. לו פרידנזון היתה נסחרת בשווי מפולפל שכזה כנראה שהייתי מוכר.

dw2322

New member
השוק כולו יכול לצמוח

אני לא רואה סיבה מדוע שוק הכושר לא אמור לצמוח בהתאם לגידול באוכלוסיה, כלומר לא שונה משוק המזון או הפארמה למשל. זה כמובן מקשה מאד על לבקש מכפיל 50 שהוא לא גבוה אלא מטורף. אפילו חברות הייטק תזהרנה לפני שתבקשנה מכפילים כאלה.
&nbsp
כמו כן אפשר להניח גידול במודעות לעשות כושר, וכך ששוק הכושר יצמח יותר מאשר קצב הגידול באוכלוסיה. נייק ואדידס בונות על זה.
&nbsp
הצמיחה שהם מציגים מבוססת על בליעת גו אקטיב. גם טבע צומחת הודות לבליעת אקטביס. אהה, טוב, אולי לא כ"כ, כי קצב השחיקה כנראה היה גבוה מקצב ההחדרה האיטי מהצפוי של מוצרי אקטביס. בכ"ז קצת יותר קשה למזג מפלצת כמו אקטביס לאירגון שלך מאשר כמה חדרי כושר, ועדיין, צריך יהיה לראות איך הפירמה מצליחה להכיל מספר מותגים. האם לקוחות הפרימיום (הולמס פלייס) לא ירגישו פראיירים ויפנו למותג המידל מרקט (גו אקטיב) ? מה שעלול להביא לצמיחה שלילית בעתיד. במכפילים גבוהים אין סובלנות לפאקים.

ANZ1

New member
הגידול באוכלוסיה לא רלוונטי

האוכלוסיה הכללית גדלה ב2-3 אחוז שנתי שזה כלום,
אבל רוב הגידול זה באוכלוסיה החרדית, המתנחלת, הערבית ,הבדואית וכו,
לא בדיוק ציבור הלקוחות של הומלס פלייס,
אני די משוכנע שאין הולמס פלייס ברהט, מאה שערים, מעלה יחזקאל או פורדיס,
אני אפילו די משוכנע שאם אחד מאלו יגיע להולמס פלייס ויבקש להרשם ישלחו אותו הביתה.
הציבור החילוני ,העשיר, המשכיל, לא גדל, אלא קטן, תסתכל על כמויות האנשים שמהגרים מישראל ,הם כולם מאותה קבוצה.
ציבור הלקוחות הפוטנציאלים של הולמס פלייס גם לא גדל, והוא גם בדיוק אלו שעוברים לגור בבתים עם חדר כושר ובריכה,
חוץ מזה שרואים בשנים האחרונות יותר ויותר פרויקטים של קאנטרי קלאבים עירונים, אפילו בתל אביב העשירה, כמו הפרויקט בחשמונאים.

bogii

New member
נחמד מאוד תרשום אותי שורט זוגות צעירים

איזה סימבול זה
&nbsp
עכשיו חזרתי מאירוע ואני רואה
שבוצע שורט במערכת קנדי 8.10
והמחיר נזל ל6.90 נתתי קניה בביד
6.95 ובוצע באפטר נו מה רע ?
לפחות הבורסה משלמת את המתנה לאירוע
&nbsp
אני רואה היה היום מסחר משוגע במקדחה
כשלא הייתי 200.37--206.33 טווח נחמד
&nbsp
&nbsp

bogii

New member
DCIX אין אפשרות לבצע מכירה בחסר

השער 11. ואני נותן
מחיר של 10 ולא מוכנים לתת
משמע שהם נחפשים פראיירים
אפשר לקנות ואי אפשר למכור
חברים זהירות זהירות
ואם 10.000 מניות הפכו להיות
1.6 מניות ין הסתם זב ימשיך
לעשירית מניה בהמשך

המקדחה NVDA חוזרת לאיזור הפשע
קרי ללחך פסגות לך תדע אולי
הם מחפשים עכשיו סטופים של שורט

יש איזה עדי קידר שממליץ או נותן
סקירות על מניות
מישהו מכיר אותו?

bogii

New member
הם מנפיקים בארץ או בחו"ל?

אם בארץ אני ישמח שתהיה גם דואלית
&nbsp

dw2322

New member
בארץ

מי יסתכל בנאסדק על חברה שעושה מיליון דולר מצ'וקמקים? ישר לפינק שיטס.

dw2322

New member
מן הסתם יש ניירות של חדרי כושר בארה"ב

יכול להיות מעניין לחפש כאלה. אני די אופתע לראות אם אלה נסחרים במכפילי רווח של 50 ואפילו 30.
מכפיל רווח 10-15 בהחלט יכול להיות.

ANZ1

New member
קבל

פלנט פיטנס, אחת מרשתות חדרי הכושר הגדולים ,
נסחרת בשווי 2.9 מיליארד
והרויחה ב2016 255 מיליון דולר,
נסחרת במכפיל רווח של 11 אבל
יש לה אחוזי רווח עצומים, להרויח 255 מיליון ממכירות של 378 אלו אחוזי רווח ענקים, 70 אחוז רווח גולמי, והיא צומחת 10-20 אחוז כל שנה
ולכן באותו היחס, הולמס פלייס שצומחת מעט ומרויחה הרבה פחות, צריכה מכפיל רווח של 5-10 במקסימום

https://finance.yahoo.com/quote/PLNT?p=PLNT

dw2322

New member
wow, איך מרוויחים ככה?

אלו שיעורי רווח פנומנליים, וגם קצב צמיחה חזק מאד - איך plnt עושים את הקסם הזה?

ANZ1

New member
זכיינות

אם אתה נותן את השם שלך ואת החוקים, אבל מישהו אחר משלם לך על הזכות לשים את השם שלך , ומשלם לך על המכשירים שאתה מוכר לו, ואתה מקבל כמה אחוזים מהרווח שלו, והוא זה שמשקיע את הכסף הגדול, אתה יכול להגיע ל1400 חדרי כושר תחתיך ו70 אחוזי רווח

dw2322

New member
כן, זו כנראה הסיבה

הבעיה שאצלנו בישראל הקטנה זה לא עובד כ"כ טוב.
ברגע שרואים שיש דוכן פלאפל מצליח מייד פותחים לידו מתחרה.
המקרה הכי מוכר זה קופיקס. עם כמה סניפים בודדים זה עבד יופי, אבל ככל שנוספים עוד ועוד סניפים, וחסמי הכניסה נמוכים מים המלח (מטוס שלנו יכול לפתוח דוכן coffiz מתחרה במקום חדר כושר) מסתבר שנעלמת הצמיחה וקופיקס מפשלת כבר כמה רבעונים.

ANZ1

New member
כמו שאומר המשפט : אם הצלחת בישראל תצליח בכל מקום

dw2322

New member
אתה בטוח לגבי המכפיל?

ברבעון אחרון נראה שהרוויחו 15M$. נגיד 60 שנתי, אז יש פה מכפיל... 50.
גם אם החברה טובה (והיא בטח יותר טובה מהולמס פלייס, ופוטנציאל הצמיחה בארה"ב משמעותי יותר מבישראל הקטנה), זה יקר להחריד.

ANZ1

New member
אלו הנתונים שהיו בכל 2016

אתה צודק לגבי הרבעון האחרון,
צריך לבדוק לעומק מה היוצא דופן, הרבעון האחרון או 2016

dw2322

New member
אולי בלבלת בין תפעולי לנקי?

התפעולי ב 2016 היה 262, אבל הנקי רק... 21.
צריך לפשפש פנימה כדי להבין למה. נראה שיש הוצאות נוספות גדולות וכן חלק הולך לשותפים, כך שבעלי המניות רואים הרבה פחות.
לא מכיר אותם לכן לא יודע מה הסיפור שלהם. בכל אופן זה נראה נייר לא זול.

למעלה