נגזרים מול אופציות בינאריות

נגזרים מול אופציות בינאריות

אני רוצה להבין את ההבדל בין השניים:

באופציה (נגזר) - אדם מסוים שם X כסף ומהמר שהשוק יעלה/ירד.
ההימור שלו היה נכון הוא מקבל את הכסף הזה מאדם אחר שהימר הפוך ממנו.

מה ההבדל בין זה לבין אופציה בינארית?
לפי ויקפדיה זה אותו הדבר

אני שואל כי שוחחתי עם בית השקעות שמנהל קרנות השתלמות. והוא הסביר לי שבמסלול המנייתי של קרנות ההשתלמות. יש אחזקת מניות מול חשיפה בפועל למניות.

חשיפה בפועל למניות כוללת מזומן ששמים בצד כדי לשלם על נגזרים.
ומבחנתו המסלול הוא מנייתי גם בכמות המזומן הזה.

bogii

New member
אל תכנס לזה וחבל להתעמק כי זה עסק של נוכלים

אני מכיר מישהו שעבד בזה
והוא בגילוי לב הסביר לי שהוא
עובד על הגויים בזה שהוא
והוא בסך הכל רק מכניס אותם
לסיפור הזה

bogii

New member
זה העניין שאני לא מקדיש כלום זמן בלהבין את זה

זה פשוט לא מעניין
הספיקה לי השיחה עם היחצן של העסק הזה
ומאז לא מתעניין ולא בודק
רק אתמול ראיתי איזה כותרת של האוזר
שזה יפסק אז למה לי לבזבז אנרגיה מחשבתית?
&nbsp
בוא נחשוב מה יעשה לנו טוב

קצת סדר ברשותך

ראשית, נגזר זה לא רק אופציה. זה יכול להיות גם חוזה עתידי או מכשירים אחרים.

באנגלית לאופציה קוראים Option contract ולחוזה עתידי futures contract. לשם הפשטות בוא נקרא לשניהם בעברית "חוזים".

את העקרון הבנת נכון - החוזים האלה מאופיינים בהיותם משחק סכום אפס: אם קונה החוזה מרוויח, מוכר החוזה מפסיד, וההפך.

למי שיודע להתעסק עם זה (השלכות על בטחונות, סיכון, מקרי קצה, השפעת ערך הזמן במקרה של אופציות וכו), אין סיבה להימנע מנגזרים. למשל, אם מנהל קרן רוצה חשיפה בלונג לשוק, במקום להחזיק את ה-SPY, או מניות ישירות, הוא יכול להחזיק (במקום או בנוסף) גם חוזים עתידיים על ה-S&P500, נגיד משיקולי נזילות או סחירות או כל שיקול אחר.

ועכשיו הגיע הזמן לענות על השאלה ששאלת
אז ככה, כמה הבדלים בין החוזים שתיארתי לאופציות בינאריות:
- החוזים שתיארתי נסחרים בבורסות, בעוד חוזה של אופציה בינאריות בדרך כלל נפתח בינך לבין הגוף שאתה עובד מולו. הגופים האלה הוקמו במדינות בהן יש דרישות רגולציה אפסיות או קלות מאוד, זה תחום פעילות דומה לחברות הפורקס. זה אומר פחות שקיפות, פחות רגולציה, יותר counterparty risk ועוד.
- אופציה בינארית מרוויחה בתסריט מאוד מאוד מסוים. כלומר, אתה צריך לקלוע למשל לשער מסוים, בעיתוי מסוים, ואז תעשה הרבה כסף. בכל מצב אחר תפסיד. לעומת זאת, חוזה בדרך כלל הוא יותר סובלני. יש לך מגוון ערכים בהם תרוויח, בחלקם יותר ובחלקם פחות. ומגוון ערכים בהם תפסיד, בחלקם יותר ובחלקם פחות. הצורך הזה לקלוע בדיוק לערך מסוים באופציה בינארית מגדיל את האקראיות של התוצאה - כלומר, הופך את הסיפור להימור נטו.

תודה!

סתם להשכלה שלי-
יש לך מגוון ערכים בהם תרוויח, בחלקם יותר ובחלקם פחות.

איזה חוזים יכולים לתת טווח ערכים?
זה חוזה שצופה שערך מניה יהיה מעל סכום מסוים בסבירות א ומעל סכום אחר בסבירות ב׳?

אחרת אני מכיר רק: אני צופה שהערך יהיה מעל x או מתחת ל x

ANZ1

New member
יש עולם שלם שנקרא הנדסה פיננסית

לדוגמא אתה רוצה להרויח ממניה מסוימת שכרגע שווה 10 דולר,
אבל אתה משוכנע שהיא תהיה שווה עד תאריך מסוים 15-20 דולר
תקנה אופצית קול במחיר יעד של 15 דולר
ותמכור אופצית קול במחיר של 20.
ככה לא רק שאתה מגדיר טווח מחירים,
אתה מקטין את העלויות, מכירת האופציה הרחוקה תקטין בהרבה את עלות קנית האופציה הקרובה.
בסוף התקופה אם המניה תהיה מעל 15 אתה תתחיל להרויח יותר ויותר ככל שהמניה תתקרב ל20, ואם היא תעבור את ה20, הרווח יעצור, כי כל עליה של המניה אתה תרויח על הקול שלך ותפסיד באותו כמות על הקול שמכרת,
ואם אתה רוצה בכלל להרויח בלי לשלם כלום (אם אתה משוכנע בטווחים) תמכור פוט 15, ככה, ההשקעה לא תעלה לך כלום, אתה רק תוכל להרויח, בתנאי שבסוף התקופה המחיר יהיה בטווח שציינת

אבל אם אתה מתעניין תלמד, זה תחום שלם, יש אלפי כלכלנים שעובדים בזה במשרה מלאה, תתחיל ללמוד על אופציות כהתחלה ותמשיך להנדסה פיננסית.

אקרא

אם אפשר עוד שאלה:

תקנה אופצית קול במחיר יעד של 15 דולר
ותמכור אופצית קול במחיר של 20.

למכור אופצית קול **שונה** מקניה אופצית פוט?
זה לא שני מונחים לאותה פעולה?

ANZ1

New member
כן ולא

לקנות קול ולמכור פוט,
הדבר הדומה בינהם זה שבשניהם אתה מעריך שנכס הבסיס יעלה,
ואם הוא ירד אתה תפסיד,
אבל בזה נגמר הדימיון,

בקניית אופצית קול, אתה קודם כל משלם כסף, אתה מתחיל במינוס, אם המניה תעלה מעל מחיר המימוש הרווח שלך ילך ויעלה,
אתה מגדיר מה המקסימום ההפסד שלך (עלות הקול) והרווח שלך אין סופי,

במכירת פוט, אתה קודם כל מקבל כסף על המכירה, אתה מתחיל בפלוס,
אם המניה תעלה אתה יכול להרויח רק כמה שמכרת את עלות האופציה, זה המקסימום רווח, אבל אם המניה תרד ההפסד ילך ויגדל, ויכול להיות מאד גבוה (עד מחיר המימוש).

ראשית

תבין מה משמעות המילה "נגזר". הכוונה היא שהנכס מקבל את המחיר שלו, כתלות בתנועת נכס אחר, שהוא נכס הבסיס. כלומר, הנכס עליו אנו מדברים נגזר מנכס הבסיס.

אם נכס הבסיס הוא מדד, והנגזר הוא חוזה עתידי על המדד, אז כן, בגדול החוזה ירוויח כשנכס הבסיס יעלה ויפסיד כשנכס הבסיס ירד. אבל, כמה ירוויח וכמה יפסיד תלוי לא רק בשער נכס הבסיס, אלא גם באיזה חוזה בדיוק קנית. לחוזה, בניגוד למנייה, יש תאריך פקיעה. חוזים על המדד לתאריכי פקיעה שונים נסחרים במחירים שונים. ברגע שמגיע תאריך הפקיעה של חוזה, הוא מפסיק להיסחר. החל מתאריך זה תקבל את נכס הבסיס (delivery, או התחשבנות כספית) ולא תרוויח או תפסיד יותר מתנועת נכס הבסיס העתידיות.

בנוסף, כאשר אתה מדבר על נגזרים אתה נכנס לעולם של מינוף ושל בטחונות (מרג'ין), שהוא חלק בלתי נפרד מהתחום. גם על מניות תוכל לקבל מינוף כזה או אחר, אבל אתה יכול לקנות אותן גם בחשבון שאינו חשבון מרג'ין. כלומר, מעבר לתנועת נכס הבסיס, הרווח או ההפסד שלך הוא ביחס לבטחונות, ואם אין לך בטחונות מתאימים הפוזיציה שלך תסגר - שזה שוב, תנאי לסיום הקשר בין ההשפעה עליך לבין תנועת נכס הבסיס.

ואם מסתכלים על אופציות, אז זה בכלל נהיה יותר מעניין. כמו לחוזה, גם לאופציה יש תאריך פקיעה, אבל בנוסף יש לה גם סטרייק - מחיר מימוש. כלומר, אם קודם היה לנו "חוזה בין שני צדדים לספק את נכס הבסיס בתאריך מסוים", כעת מדובר ב"זכות לרכוש\למכור את נכס הבסיס בתאריך מסוים ובמחיר מסוים". הוספת מגבלת המחיר יוצרת תמחור מורכב של האופציה כתלות בהבדל בין המחיר הנוכחי למחיר המימוש, ובסיכוי שהאופציה תפקע בתוך הכסף או מחוץ לכסף.

ואז, כפי שפירט ANZ, אפשר לבנות אסטרטגיות שהן פוזיציות שמורכבות מלפחות אופציה אחת בנוסף לנכס אחר.

אם רוצים להמשיך, אז בנוסף לאופציות פוט וקול, יש גם אופציות אקזוטיות, שלהן יש התניות ספציפיות לפי הסוג. התמחור של חלק מהן כל כך מורכב, שיש חברות שעושות כסף רק מלנקוב ללקוח במחיר הוגן לאופציות האלה. אפשר לומר שאופציות בינאריות הן סוג של אופציה אקזוטית.

loeytan

New member
ספציפית לגבי שאלתך

חשיפה למדד תא 25 למשל יכולה להיות לדוגמא ע"י קניית המדד במליון שח,או לחלופין,לקנות כ7 חוזים על המדד (קניית שבע אופציות קול ומכירת שבע אופ פוט) לכאורה לא עולה כסףואז אותם מיליון מהדוגמא הראשונה פנויים להשקעות נוספות,אז מה שהסבירו לך זה שבמידה שנחשפים למדד במיליון שח,אפילו אם העלות בפועל היתה אפס מסתכלים על זה כמיליון שח חשיפה.

למעלה