בורסה לפוליטיקה

dw2322

New member
בורסה לפוליטיקה

כמה חבר'ה מאוניברסיטת ויקטוריה ארה"ב הקימו אתר בורסה לתחזיות פוליטיות:
https://www.predictit.org

למשל, מי יהיה הנגיד הבא בארה"ב:
https://www.predictit.org/Market/3306/Who-will-be-Senate-confirmed-Fed-Chair-on-February-4,-2018
ג'רום פאוול מוביל בגדול. 55% . וורש, ילן וטיילור דומים (סביב ה 15%). כל האחרים מחוץ לכסף.

דוגמאות אחרות: 94% שמקסיקו לא תשלם על החומה שטראמפ מפנטז.
9% שהאגח של אילינוי יורד לדרגת זבל ב 2017.

אפשר לקנות ולמכור את התחזיות, בטווח בין 1 סנט ל 99 סנט. התחזית הקולעת תקבל בסוף דולר, וכל האחרות תמחקנה. בנוסף, לא חייבים לחכות לתוצאות האמת אלא אפשר לסחור בתחזיות במשך כל התקופה (וכך לסחור בציפיות ההמון).

נו - ואיך אפשר בלי תחזיות מהמזרח התיכון?
כן כן, קטנים קטנים אבל עושים רעש כמו אימפריה

האם יוגש כתב אישום נגד נתניהו עד סוף 2017? כן 12 סנט (לקניה), לא 90 (לקניה)
האם נתניהו ישאר רוה"מ עד סוף 2017? עיסקה אחרונה 94 סנט ל-כן. 95 ל-כן (לקניה), 6 ללא (לקניה). שער הכן ירד בסנט ביום האחרון.

צריך כרטיס אשראי כדי להפקיד כסף באתר. האתר גובה 10% מהרווח (אם מפסידים או מאוזנים אין עמלה). כדי למשוך את הכסף צריך להמתין 60 יום והם גובים בנוסף עוד 40$ וגם הבנק עלול לגבות עוד משהו.

לחיות פוליטיות זה יכול להיות שעשוע נחמד. לכל השאר אפשר להתבונן כדי לדעת מה ההמון האמריקאי חושב על ארועים צפויים. האמינות עשויה להיות גבוהה מסתם סקר של מינה צמח כי פה צריך לשים כסף מאחורי התחזית.

ANZ1

New member
הסיכוי שיוגש כתב אישום נגד נתניהו קרוב ל100 אחוז

לא בטח שזה יהיה השנה, או בשנה הבאה,
לא ברור באיזה אשמה, אבל כמעט ודאי שיוגש נגדו כתב אישום

dw2322

New member
הסטרייק הוא סוף 2017

אם אתה חושב שיוגש כתב אישום עד סוף השנה תוכל לעשות כסף על אמריקאים שחושבים שלא.
עדיין לא נפתח שאלון על 2018.

dw2322

New member
אז בבקשה, תוכל לעשות פי 8 על הכסף תוך חודשיים

מוכרים כיום הגשת כתב אישום ב 12 סנט על הדולר. אם תצדק תקבל דולר.
יותר טוב מכל אגח זבל

ANZ1

New member
3 בעיות

1. סביר שיתנו לך להמר עד 120 דולר בלבד
2. סביר שזה יחשב להימורים לא חוקיים עבור רשויות המס
3. לך תתווכח עם חבורת אמריקאים מה קרה או לא קרה

אתרים כאלה פועלים יותר מעשור

ספציפית נראה לי שחיטה איך שלא מסתכלים על זה.
סכום מקסימום 850 דולר ל"חוזה".
לוקחים 10 אחוז מהרווח, על כל מכירה ברווח (לא משנה אם מחזיקים ל"פקיעה" או מוכרים לפני כן).
ואז אם יש זכייה, הם לוקחים עוד 5 אחוז על הטיפול בהעברה ועוד 40 דולר, לא כולל עלויות הבנק המקבל.
גם בממוצע אם אתה צודק יותר פעמים מאשר טועה העלויות האלה לא ישאירו הרבה.
אם הם היו ברוקר לא היו שורדים יום אחד בתחרות.

https://www.predictit.org/About/HowItWorks

dw2322

New member
הזכייה היא בהעברה לבנק

כל עוד משאירים את הכסף בחשבון אין עמלה כזו. בהחלט לא רצוי כל פעם להחזיר את הכסף לבנק כי אז נמחקים.
&nbsp
ברוקרים בשוק ההון כמובן גובים פחות, אולם היקף העסקאות בשוק ההון גבוה בסדרי גודל. הם רק בהתחלה (אלפי מהמרים?). מן הסתם אם יהיו להם מאות אלפי מהמרים הם יוכלו להוריד את העמלות.

אז נגיד שהימרתי על משהו עם סיכויים של 91%

והתממש, כלומר מתוך ה-850 דולר שלי עשיתי 85 דולר. מתוך זה לוקחים 8.5 דולר ונשאר לי 76.5 דולר. עכשיו אם אני אעביר את זה, אני חוטף 5 אחוז, ואח"כ עוד 40 דולר - זה משאיר לי 32.6 דולר. עמלת הבנק המקבל גם תהיה בסביבות 10-15 דולר.

ה-10 אחוז וה-5 אחוז נשארים אותה מכה, לא משנה איזה סכום מעבירים. נכון, ה-40 דולר ועמלת הבנק המקבל יהיו פחות כואבים אם צוברים סכום גדול יותר בחשבון ורק אז מעבירים. אבל זה אומר להיות צודק לגבי הרבה מקרים ולא לגבי אחד או שניים.

קיצר, משחק.

dw2322

New member
נכון ולכן עדיף להשאיר את הזכייה בחשבון

ולהעביר חזרה לבנק רק "פעם ב".
אם כל פעם מבקשים לממש את הזכייה לחשבון אז תוחלת הרווח יורדת משמעותית.

בהחלט תמריץ שיווקי יפה

להשאיר את הכסף בחשבון כמה שיותר זמן ולנסות לקלוע שוב ושוב. לא להוציא כסף מהחשבון אומר שהוא... לא מגיע אליך. לא נורא, שישאר שם, מקום בטוח. זו הרי חברה מבוססת וותיקה, עומדת בתנאי רגולציה מחמירים, דיווחים תקופתיים לבעלי המניות, עם הון עצמי גדול. רגע רגע, על מי אנחנו מדברים פה, אמרת "כמה חבר'ה מהאוניברסיטה"?

קיצר. טוב בתור משחק אולי. השקעות זה לא.

למעלה