טבע צפויה להוריד את מחיר הקופקסון ב 25%

dw2322

New member
טבע צפויה להוריד את מחיר הקופקסון ב 25%

כדי להשוותו למחיר שמיילן מתעתדת לגבות (כלומר כנראה סדר גודל של 45K$ שנתי למול אזור ה 60K$ של היום). "קצת" פחות מנבואות האיוב של ANZ1.

בכתבה ישנם עידכונים נוספים לגבי תרופות גנריות מהפורטפוליו הענקי שלה.
https://www.themarker.com/markets/1.4512881

ב 2/11 טבע תפרסם את Q3, שצפוי להיות מוצלח למדי (כי עדיין אין תחרות לקופקסון 40 מ"ג), סדר גודל של דולר למניה ברבעון, שבשביל מניה ב 15$ זה טוב מאד (אופנהייימר אמנם הורידו תחזית רווח אולם המניה לדעתי מגלמת זאת באופן מלא)
סביר שאז גם יעדכנו בקשר למכירת החטיבות והפחתת החוב הצפויה עד סוף השנה.

גם אם ב 2018 הרווח ירד ל 3$ למניה (קרי מעבר לתחזית 3.5$) כתוצאה מהגנריקה במוצר הקופקסון, עדיין, בשביל נייר ב 15$ אני לא רואה עם זה שום בעיה.
מנגד, עם הזמן יצמחו המכירות של המוצרים האינובטיביים החליפיים (ב 2018 בעיקר ההנטינגטון), ומ 15$ אני רואה הרבה אפסייד.

מצד שני, פעם חשבתי שגם 30 ו 40$ היו אטרקטיביים, וטעיתי

מחזיק ולא ממליץ

ANZ1

New member
משחק שחמט לא נגמר במהלך אחד

טבע תוריד ב25 אחוז כדי להשוות למיילן.
מה מיילן יעשו ? כלום ולא ימכרו ?
לא, הם יורידו בעוד 25 אחוז.
ומה אז תעשה טבע ?
זאת עובדה, שנה אחרי כניסה גנרית המחיר של התרופה המקורית יורד ב50 אחוז.

הדוח הקרוב יהיה רע , בדיוק כמו הקודם , מחיקות ענק , ריסוק מחירי התרופות , הורדת תחזיות שיובילו להורדת מחירי יעד ודירוג.

טבע בדרך ל10 דולר , אז אולי יהיה כדאי לקנות.

dw2322

New member
ב 15$ הדוח לא יהיה רע

להרוויח דולר למניה זה לא רע בכלל בכלל בשביל נייר ב 15$.
אם הנייר היה נסחר ב 40$ זה היה בעייתי יותר.
ונגיד שיורידו תחזית ל 2018 מ 3.5 ל 3$ מניה. נו, אז מה? ב 15$ זה רע? לא.
ונגיד שיבצעו מחיקה - נו, אז מה? את הכסף כבר שרפו פעם. ב 70$ למניה. עכשיו ב 15$ כבר לא יתרגשו מזה, והנייר גם ככה כבר נסחר מתחת להונו העצמי, כך שהם יכולים למחוק עוד כמה מיליארדים במוניטין וזה לא ישנה יותר מדי.
&nbsp
נחיה ונראה אם תתפתח מלחמת מחירים במוצר הקופקסון. ל 2 הצדדים זה לא כדאי, כי מניית מיילן טסה על בסיס בוננזת הקופקסון, כך שאם תחתוך עוד ועוד מי יגבה את טיסת המניה?
&nbsp
גם סוכריית המנטה (MNTA) מבוססת על כך שימכרו וירוויחו יפה על גירסת הקופקסון העתידית שלה. אם המחיר יקרוס איך יצדיקו תמחור של מיליארד דולר?
הקופקסון 20 מ"ג הגנרי זה דרדל'ה.
&nbsp
בעיה.
&nbsp
מן הסתם המחיר סביר שכן ירד אחרי שגם סוכריית המנטה תכנס לתמונה, אבל המנטה צריכה לפרנס גם את סאנדוז/פייזר, כך שגם להם לא משתלם לרסק את המחיר יותר מדי.

ANZ1

New member
אם אתה מאמין בזה תקנה עוד.

1.טבע לא נסחרת בשווי 15 אלא 50.
אתה כל הזמן מתעלם מהחוב שלה.
אתה רוצה להתיחס לרווח למניה או למכפילים.
תחשב כאילו טבע נסחרת ב50 דולר בלי חוב.
2. טבע צריכה למחוק עוד 15 מיליארד מהמוניטין ומשאר הנכסים הלא מוחשיים שלה ,
זה מביא את ההון העצמי שלה לשווי מאד נמוך.
3. כמו שאנחנו רואים כל תרופה גנרית שנמצאת בשוק מספר שנים המחיר שלה מגלם רווח של 10 אחוז בלבד , וזה היום כמעט כל התרופות של טבע .
אם זה אחוז הרווח המכפילים של חברות כאלו מאד נמוך.
אם החברה לא צומחת אין סיבה לעלות את מחיר המניה ולא להחזיק בה, אין כרגע שום דבר שיעלה את מחיר המניה .

f3awb

New member
שאלה - ונניח שמיילן תוריד את מחיר התרופה שלה ב 80%

יחסית לתרופה המקורית ואולי אף עד לרמה של אפס ריווחיות מהתרופה,ונניח שהדבר יגרור את טבע להוריד את המחיר של התרופה המקורית שלה לרמה קרובה למחיר התרופה הגנרית ובכך להקטין עד למאוד את הריווחיות שלה מהקופקסון ,האם יתכן שהרווח/תועלת של מיילן מצעד כזה ומהצרות שיגרום לטבע גדול/חשוב יותר מהרווח הכספי המיידי ממכירת התרופה הגנרית (מקווה שהסברתי את עצמי טוב) ?

אינני מומחה בתחום.

בתודה מראש
י

ANZ1

New member
אז ככה

מה יתן למיילן לגרום לטבע הפסדים ? היא לא תרויח מזה כלום.
אף חברה לא מורידה בבת אחת את המחיר ב80 אחוז,
חברות (כולן) מוכרות במקסימום מחיר שהן יכולות.
יש משחק מחירים,
בסופו של דבר, עוד מספר שנים , המחיר של הקופקסון ירד ב90 אחוז ממה שהוא נמכר עד השנה, זה נכון לכל התרופות , תמיד.
תרופת מקור נמכרת במשך 20 תחת פטנט במחירים מאד גבוהים.
בשנה הראשונה שיש תחרות המחיר יורד ב50 אחוז,
ואז ממשיך לרדת ב10 אחוז כל שנה,
והוא בדרך כלל נשאר עם ירידה של 90 אחוז מהמחיר המקורי,
זה נכון עם הקופקסון כמו שזה נכון עם כל תרופה אחרת.

f3awb

New member
לא הסברתי את עצמי טוב ולכן אנסה שנית

ההגיון במהלך ההורדה הדרסטי הוא שלטבע יגרמו (אולי) קשיים בחזרת החוב (מוזכר בחלק התגובות בפורום) דבר אשר יקשה עליה להתחרות במיילן ,סילוק מתחרה אולי עדיף על רווח מתרופה גנרית ,אפשרי?

ANZ1

New member
תמות נפשי עם פלשתים

נגיד שמיילן תעשה את זה, היא יכולה,
אז טבע שהיא חברת תרופות גנרית, תעתיק כל תרופה של מיילן שפג לה התוקף,
ותעשה אותו הדבר למיילן
ומיילן שיש לה תרופות מקור, וגם חוב, תתקע לקשיים, אותו הדבר,
ואז שתיהן יסגרו.
ולכן זה אפשרי, אבל לא יקרה.
או ליתר דיוק, זה בדיוק מה שיקרה, רק שזה לא יקרה השנה, אלא לאורך מספר שנים.

עפר088

New member
זה משחק מול הרופאים

מעבר למחיר (אכן מרכיב מאד חשוב בשיקולי הצרכן\פציינט), החברה שתצליח לשכנע (לפנק...) כמה שיותר רופאים כך שירשמו ללקוחות שלהם את התרופה שלהם היא החברה שבטווח הארוך תשלוט בפלח השוק הגדול יותר. נכון להיום מיילן היא זו שתצטרך להאבק קשה ב"מעלה ההר" מכיוון שטבע שולטת בשוק ללא עוררין.

ANZ1

New member
הרופאים והחולים לא קובעים כלום

היית פעם אצל רופא ?
קנית תרופת מרשם ?
אם כן, אז ראית שרופא לא רושם איזה תרופה ואיזה חברה,
הוא רק רושם את השם של החומר הפעיל,
והחומר הפעיל נקרא אותו דבר בתרופת המקור ובתרופה הגנרית,

מי שקובע איזה תרופה יקנו זה חברת הביטוח / קופת החולים / המדינה, תלוי מי זה שמשלם על התרופה,
ואלו קונים את מה שהכי זול,
לרופאים ולחולים אין שום השפעה אם יקנו תרופה של טבע או מיילן

עפר088

New member
וואו, אתה ממש יודע הכל על הכל, הא ?

אני מציע לך לבדוק איך זה עובד בארה"ב ואולי בעוד כמה מדינות מערביות.

ANZ1

New member
מצחיק וטיפשי בו זמנית

אני גר במדינה מערבית שהיא לא ישראל,
וכאן המדינה קונה את התרופות והיא מחליטה לקנות מה שזול,
זה מצוין, כי אתה לא משלם כלום על התרופות והטיפולים, זה רע כי הכל ממשלתי, בתי החולים, הרופאים והתרופות,
משרד הבריאות מפרסם בדיוק איזה תרופות נמצאות בסל הבריאות, הכל מסובסד, יש מחיר אחיד למנת תרופות, ולא משנה אם אתה קונה אקמול או תרופה לסרטן שעולה מיליונים, כל אזרח משלם כמה דולרים בודדים על מנת תרופה.
וזה נכון באוסטרליה, קנדה ,ניו זילנד ועוד שורה של מדינות מערביות סוציאליות.
אין לך אפשרות לבחור, אלא אם אתה רוצה לקנות באופן פרטי ולשלם את המחיר המלא.

בארצות הברית 90 אחוז מהאנשים לא יכולים לבחור, הם על מדיקר , מדיקייד, ביטוחי מדינה שלא נותנים להם לבחור מה הם קונים, אלא רק מה הביטוח מחליט,
רק מעטים ועשירים שיש להם ביטוחים יקרים כמו אנשי הייטק ,יכולים להחליט איזו תרופה הם לוקחים.

עפר088

New member
אני מציע לך להוריד את רמת השחץ

אתה מתנהל כמו בעל הבית ואולי זה עושה רושם על מישהו - עלי לא. לעצם העניין: ישראל היא פסיק וממש לא מעניינת (את חב' טבע). אם בדקת תוך 10 דקות איך זה מתנהל בכל המדינות שציינת אז אתה ממש מומחה עולמי לתחום הרפואי בכלל ובתחום התרופות בפרט - כל הכבוד !

michaelbl

New member
אתה טועה לגבי קנדה

בקנדה התושבים משלמים מחיר מלא על תרופות חוץ על מספר קטן של תרופות מצילות חיים. רק מי שיש לו ביטוח פרטי, לרוב דרך מקום העבודה בחברות גדולות ועובדי מדינה, משלם מחיר מסובסד.

meir112

New member
לפיטור כמשל

לפיטור של פייזר תרופה להורדת קולסטרול שנים רבות תחת פטנט בבמחיר 240 שקל לקופסה טבליות 20 מ"ג .לחבר קופ"ח 20/30לא זוכר לפני עשר/עשרים שנה .
קופ"ח כללית בכלל לא רצו לרשום לחברים.
לפני מספר שנים פגו הפטנטים וצצו המתחרים כיום יש כ15 חברות שמיצרות תרופה
השבוע מחיר אותה קופסה 30 שקל ..17 שקל לחבר קופ"ח
ראה מאמר על התרופה יורדת ב50% בשנת 2013 .בחודשים ראשונים קופ"ח נתנו מרשם רק למתחרים בעיקר טבע עד שפיזר יישרה קו עם כולם וכיום נותנים מחדש תרופה של פייזר אם יש מלאי היבוא
"
ליפיטור, שהושקה בשנת 1997 על-ידי פייזר, היא תרופת המרשם הנמכרת ביותר בעולם נכון להיום מטופלים בליפיטור כ-48 מיליון איש ביותר מ-70 מדינות
תרופה המובילה בעולם להורדת כולסטרול עכשיו בחצי מחיר!

ליפיטור מהווה תרופת הבחירה להורדת כולסטרול בקרב הרופאים ובני משפחתם. כעת מודיעה פייזר כי מחירה של ליפיטור לצרכן ירד בכ-50%.
2013
"
http://www.news1.co.il/Archive/001-D-329866-00.html
מחירון כיום....פחות מ15 % מימים אחרים
https://www.telemedic.co.il/ליפיטור_lipitor_20mg.html

dw2322

New member
בכל יום שאינני מוכר זה כאילו שאני קונה מחדש

סבבה, אפשר לדבר על ה EV של 50, אבל אז נסתכל על ה EBITDA וזה לא 4 אלא באזור ה 7 שנתי, מה שאומר מכפיל 7, וזה לא יקר.
כרגע ישנה אי וודאות לגבי היקף הירידה בקופקסון ומכאן החשש שהשנתי ירד מ 7 לעבר ה 6B$.
&nbsp
2. אני משער שתהיינה עוד הפחתות מוניטין, אך לדעתי לא יותר ממיליארדים ספורים. המכונה הזו עדיין מייצרת 7 מיליארד תפעולי. אלה עדיין נכסים טובים שמייצרים הרבה כסף.
&nbsp
3. יש הבדל בין תרופה כימית פשוטה למורכבת כמו הקופקסון. מכיוון שקשה ויקר לשחקנים להכנס לביוסימילר הרי סביר שהרווחיות מהמוצר תשאר גבוהה גם בטווח הארוך יותר. לא גבוהה כמובן כמו כאשר המוצר אינובטיבי בלעדי, אבל עדיין, גבוהה מאשר גנריקה בטווח הארוך.
&nbsp
ברבעון הקרוב נתחיל לראות קבלות ממוצר הצמיחה החדש שלה - התרופה להנטינגטון. לפי מה שקראתי הצפי הוא 8M$ ב Q3 ו 21 ב Q4.
ב 2018 הצמיחה במוצר זה תמשך ולאחר מכן יכנס גם המוצר לדיסקינזיה שימשיך עוד את הצמיחה במוצר.
מנוע צמיחה חזק נוסף הוא התרופה האינובטיבית למיגרנה. ייקח עוד כמה רבעונים עד שהמכונה הזו תתחיל לעבוד.
מנוע צמיחה נוסף הוא הפייפליין הענק של טבע, כאשר כאן ישנם חילוקי דיעות בקשר ליכולת הצמיחה שהוא עתיד להביא למול השחיקה במחיר מוצרי הגנריקה הישנים, אולם ככל שאלה נשחקים כך סביר שקצב השחיקה בהם יאט ואז השפעת הפייפליין הענקי תגבר.
&nbsp
&nbsp
בקיצור - ככל הנראה רוב הידיעות השליליות כבר יצאו ומעכשיו והילך אפשר לצפות (לקוות?
) לידיעות חיוביות שיתחילו להרים את הנייר מעבר לשפל של ה 14-15$.
&nbsp
מחזיק ולא ממליץ

ANZ1

New member
בכל יום שאתה לא מוכר, זה יום שאתה מפסיד

לאיזה הודעות טובות אתה מצפה בחצי השנה הקרובה ?
כל ההודעות הטובות שציפית להם, קרו,
ויש עוד הרבה הודעות רעות שלא הגיעו.
ואגב, כבר יש אנליסטים שמדברים על ירידה של 70 אחוז במכירות של הקופקסון ב2018, ולכן אתה צריך להוריד בהרבה את הרווח.

כמו שכתבתי, אני מעריך המשך ירידות במניה

dw2322

New member
סוכריית המנטה שלנו כבר בדולר?

אין אנליסטים. יש כתבה.
אפילו בלי שם הכותב, אלא ניק בשם shock exchange
( https://seekingalpha.com/article/4113394-teva-rushes-match-30-percent-discounts-generic-copaxone )
לא שאני מזלזל בניקים. גם אתה ואני ניקים, אבל אנחנו לא אנליסטים. קשה לי להאמין שאיזשהו אנליסט היה מעז לרשום שטויות כמו אותו ברנש (שורטיסט כנראה).
&nbsp
אם היקף שוק הקופקסון ירד ב 70% אז על מה בדיוק מניית מיילן טיפסה בעשרות אחוזים לאחרונה?
אם היקף שוק הקופקסון ירד ב 70% על מה בדיוק סוכריית המנטה (MNTA) נסחרת בש"ש של מיליארד דולר? הלא היא בקושי מוכרת את מוצר ה 20 מ"ג, כך שכל הש"ש מגיע מהפנטזיה ששוק הקופקסון יהא חזק מתמיד, ולשנים רבות. מה יש בסוכריית המנטה חוץ מקופקסון 40 מ"ג? כלום! (בטווח הקצר) מיליארד דולר על כלום?
&nbsp
כלומר רק הכותב האלמוני חושב שהשוק הולך לרדת 70%.
בסדר, ומטוס שלנו חושב שאוטוטו מלחמת עולם 3 ושנובל תאמר: יודעים מה? לא מתאים לנו להרוויח מצויין בישראל.

ANZ1

New member
מתי תגיד טעיתי ותמכור ?

קנית מניה ב35 דולר כי חשבת שהיא תעלה מאותו הרגע,
ומאותו הרגע אתה רק טועה והמניה רק ממשיכה לרדת,
מתי תסתכל במראה ותגיד : אני לא מבין את המניה הזאת ואני צריך למכור ?
כל מה שאתה כותב אלו תרוצים, מומנטה לא קשורה לעניין, גם לא מיילן, לא קנית אותם ואתה לא רוצה לקנות או למכור, אתה קונה כל הזמן מניות טבע.

וזאת הדוגמא הכי טובה, שתמיד, אבל תמיד בהשקעות
כשאתה נכנס למניה ללונג, שאתה חושב שהיא תעלה כי היא זולה, חייבים להחזיק סטופ לוס מרגע הקניה, כמה כסף היית חוסך אם היית מוכר את המניה ב10 אחוז הפסד.
וכמה אסור לקנות מניות נופלות, כי אי אפשר לתפוס תחתיות, כל פעם שחשבת שטבע הגיעה לתחתית וקנית או רצית לקנות, וזה היה ב35, 31, 27, 24, 20, 18, 15 והלאה, בכל הפעמים טעית.
קונים רק מניות במגמת עליה.

גם למנהל פורום כדאי ללמוד השקעות.
לטעות זה אנושי, להמשיך עם אותה טעות זה טיפשי

dw2322

New member
יש לי זמן

זה רק נייר אחד מהתיק, גם אם גדול יחסית, והוא גם מחלק דיבידנד (כ 2% לערך היום), כך שאני יכול להמשיך להחזיק אותו עוד כמה שנים, כמובן מתוך ציפיה כי בעתיד יסחר בתמחורים גבוהים מהיום.
אפשרות אחרת היא תסריט הצעת רכש, שככל שעובר הזמן והנייר נסחר ב teens הסיכוי שנקבל הצעה בקידומת 5X, 4X וכנראה גם 3X, הולכת ויורדת.

למי שקונה היום ב 15$ גם 25$ בהצעת רכש יהיה טוב. לי לא כ"כ (אם רוצים להרוויח מכל הטרייד, כמובן שיחסית למה שיש לי היום בתיק זה כן יהיה שיפור משמעותי)

בלי קשר ההשקעה בנייר בשנתיים האחרונות היתה שגיאה. כל אחד שהחזיק בנייר וראה אדום בתיק הרגיש את זה מצויין

למעלה