זו הסיבה שטבע עולה הערב

dw2322

New member
נו באמת, תהיה רציני

הבחורצ'יק חמוד אבל לא מחדש שום דבר על טבע לחברי הפורום ובטח ובטח לא לאנליסטים.
אם הוא היה כותב כאן הייתי צולב אותו על התייחסות חובבנית לחטיבת המוצרים האתיים. הוא גם ממעיט בחשיבות הגנריקה לקופקסון 40 מ"ג וגם לא מזכיר את המוצרים האתיים התחליפיים שאמורים להציע מענה.
ואני לא אנליסט.
&nbsp
נראה לי גם שהוא טיפ טיפה אופטימי אם הוא חושב שנרד לרמת חוב של 25B$ תוך 18 חודש מהיום (למעט בתרחיש של מכירת תרופה אתית, אבל אין כוונה כזו, אלא לממש נכסים שאינם נכסי ליבה). אני כן רואה ירידה לרמה של 28-30B$ בטווח הקצר, מה שאמור לסייע להרגיע את הנושים ובשאיפה לבטל את התחזית השלילית של סוכנויות הדירוג (מדורג BBB- עם תחזית שלילית, שזה בהחלט מדאיג אותנו). אם יצליחו לשכנע אותם להעלות לתחזית חיובית, מעבר לביטול השלילית לנייטרלי זה כבר יהיה הישג ממש יפה של המנכ"ל השבדי החדש (ואז בהחלט אפשרי יהיה לבצע פריסה מחדש של חלק מהחוב אם צריך, חזרה לנייטרלי נראה לי שאיפה לגמרי סטנדרטית ולא מרגשת במיוחד, בכ"ז כבר מימשו 2.5B$) ואם יצליחו בכלל לבטל את המינוס בדירוג? wow. אבל בשביל זה נראה לי שצריך בינגו על פטנט הקופקסון (נגיד עוד שנה דחייה, אבל זה כבר מתחיל להיות ממש ממש אופטימי)
&nbsp
תשאל מאיפה הבאתי 28-30? כי יש לנו כבר בכיס 35-2.5-1 (1 זה דיבידנד שנתי) = 31.5 ויתכן עוד חטיבת אונקולוגיה אירופה בעוד 1 ואנחנו ב 30.5 כך שעוד מאמץ קטן וירדנו מ 30 עד אמצע 2018.
&nbsp
בלי קשר אני מסכים שהנייר מעניין להשקעה ב 18.5$, ומבחינה טכנית נראה שמתחיל להתגבש לאחרונה היפוך מגמה בר קיימה. בתי השקעות אולי מוציאים מחירי יעד נמוכים, אבל מתחילים להגיע קונים לנייר. חבל רק שהחזקתי את השקית כל הדרך למטה.

אני מבין שגם הוא החזיק.
ראה גרף דומה בנייר מעוף אחר: דלק קבוצה, שגם הוא נראה בתחילת שינוי מגמה.

&nbsp
אם רוצים בכ"ז לפרגן לבחורצ'יק אז נכון שנחמד שעדיין יש לנו 2% דיבידנד (8.5 סנט לרבעון זה 34 סנט שנתי), כמקובל בסקטור הפארמה, אבל אני לא בטוח אם השבדי ישאיר אותו ולא ייקח גם את זה כדי לתקתק יותר מהר את קיצוץ החוב והעלאת דירוג החוב.

dw2322

New member
סיבה רצינית יותר, שינוי רגולטורי ב fda

http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/616542
יש לטבע פייפליין מטורף של תרופות גנריות חדשות, כ 300 תרופות, כמו גם 2 ביוסימילר גדולות שעשויות להגיע ב 2019. אם אכן הרגולטור ייקל על טבע להביאן לשוק מוקדם מהצפוי אז נבואות האיוב וההספדים על הדוחות בשנתיים הקרובות יתכן והיו מעט מוקדמים...
&nbsp
זה יכול לפרשן עלייה בנייר, בפרט כאשר אנחנו זוכרים שהרעה במדיניות ה fda מבחינת טבע היוותה אחד הגורמים לירידת הנייר בשנה החולפת.
&nbsp
גם הם מזכירים את הטור של הבחורצ'יק, אבל זה נראה לי סתם קישוט.
הייתי שמח יותר לו היו מרחיבים יותר בנוגע לרגולציה של ה fda.

ANZ1

New member
אתה לא לומד מהניסיון

ביום שטבע תעלה 10 אחוז, ואתה תכתוב הודעה טובה עליה, היא תסתובב ותרד,
גם היום, מ3 אחוז עליות היא כבר אדומה.
בתור משקיע אתה פוגע בעצמך.
נדבקת מהמטוס
כל יום שאתה כותב עליה היא יורדת.

ANZ1

New member
נשאר לה רק קצת לרדת

היא כבר ירדה 54 דולר.
נשאר לה רק עוד 18

dw2322

New member
קרדיט סוויס "מפרגנים" ואומרים שנשאר לה רק עוד 4 דולר לרדת

מחיר יעד... 14$

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001206929
&nbsp
אז למה אמרתי שהם מפרגנים?
נו טוף. פעם קודמת, לפני חודש, אמרו 13$:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001202464
&nbsp
אז יחסית למחיר הקודם הם מוכנים לפרגן בעוד דולר שלם. פששש, נדיב מצידם

&nbsp
בואו נסכים שטבע לאט לאט תעלה וקרדיט סוויס ירדפו אחריה עם העלאת מחיר היעד.

ANZ1

New member
לגבי הסכמות

תלוי מה דעתך יקרה כש
1. הקופקסון יקבל אישור בחודשיים הקרובים
2. כשטבע הולכת לדווח על דוח רע עוד חודש, כי המחירים ממשיכים לרדת וחייבים לחתוך עוד מהמונטין
3. כשהדני יפטר , יסגור וימכור חצי מהחברה.
4. כשטבע תקבל מיליארדים קנסות כשהחקירות נגדה יסתיימו.

אני מניח שאתה זוכר שטבע עלתה מ27 ל32, רק כדי לאבד חצי אחר כך

bogii

New member
הזקנה בפרימרקט עם 12.22% מינוס יורדת ל-16.60

זה בגלל הקוף אסון
או הקנסות הצפויים?

למעלה