שאלת כדאיות

דר שולץ

New member
ב-Bizportal מצויין כ - BBB-

כלומר רמת סיכון יחסית גבוה,לא בדיוק נראה אג"ח סולידי יותר כמו אג"ח זבל,לפי הגרפים אין הרבה קונים לנייר שציינת.

אעשה קצת שיעורי בית לגבי קרנות מחקות בין 0 ל 0.5% דמי ניהול.
ואלך על קרן מנייתית ל - 5 עד 10 שנים.

dw2322

New member
צר לי אך אגח אידיבי איננו חסר סיכון

ויש לי אותו בתיק, כן?
&nbsp
דסק"ש לא רלוונטי לעניין הסולידיות, כי אלשטיין לא באמת משלם תמורתה, אלא נותנים הלוואת מוכר. מה שכן יכול להשתפר זה אם ישים לנו בטחונות מבחוץ.
&nbsp
אז מה כן יכול להפוך את אגח אידיבי לתחליף מק"מ? מכירת כלל ביטוח בפרמיה משמעותית. אם אלשטיין יצליח לחלץ על הנכס את הונו העצמי זה יהיה לא פחות ממדהים, ושנייה אח"כ האגח יהפוך לבונקר סולידי.
ומה יהיה אם אידיבי לא תצליח לממש את נכס כלל ביטוח במחיר שמנמן (אלא נגיד רק באזור מחירי שוק) ? אההה. יש מצב להשתלט על הפירמה, כשבטווח הארוך אולי נקבל את כל כספנו במלואו, כתלות בביצועי דסק"ש, כאשר אנו זוכרים שאגח ט' הוא ממילא אגח ארוך ארוך, אבל חסר סיכון? זה לא.
&nbsp
אי אפשר להגזים בחשיבות מימוש נכס כלל ביטוח במחיר מכובד.

dw2322

New member
A- ? נו נו, בכלל לא נסחפנו

בלי להעליב את אידיבי, אבל איפה היא ואיפה חברה לישראל.
איפה אתה מרגיש יותר בטוח שאפשר יהיה לממש את הנכסים? סלינגר כבר אפשרה לך לממש את נכס כלל ביטוח במחיר סביר? ובלי מימוש במחיר סביר, הגבוה משמעותית ממחיר השוק, איך תשלם בלי לגלגל חוב?

אני רוצה לראות שעידן מפספס לי שקל (או דולר, יש גם אגח דולרי נחמד) בתשלום ו YYY איך אני שוחט אותו.
מחלט לו את נכסי כיל ובזן בלי למצמץ. שקל אחד לא ישלם לי. שקל. לא צריך פרמיה 50% מעל השוק. מוכר בזן וכיל במחירי שוק.

לפני 5 דקות העלו את דירוג אידיבי מזבל BB+ לדירוג השקעה ראשוני ( BBB- וזה כבר די יפה, כי עכשיו הכסף המוסדי מתחיל להתעניין בנייר המציע תשואה לא רעה בשביל דירוג השקעה. זה מתחיל להיות רלוונטי לכל קרנות ה 90/10 ו 80/20.

אם יצליחו להרים עוד את הדירוג ל BBB ואפילו אפילו BBB+ ? זה בכלל יהיה נחמד
, אבל A- ?הלו הלו. בוא נרגיע.

meir112

New member
יש לך תשואה של 3.1 מוטחת

אתה אומר שיש לך תשואה מובטחת של 3.1% אם תחזיר הלוואה
צעד ראשון סגור חובות
התחל ללמוד על שוק ההון.קבע את מדיניות ההשקעה ואז מדי חודש הפקד סכום בקרן שתבחר.אין שום דרך בטוחה לחסוך מעל הריבית שאתה משלם

dw2322

New member
BBB- זה כבר שיפור

קודם היה BB+, מה שאומר שהאגח מתחיל להחשב כאופציית השקעה לא לחלוטין בלתי סבירה עבור גופים מוסדיים המחפשים בנרות אגחים בדירוג השקעה, ו BBB- זה המינימום של המינימום כדי שבכלל יתחילו להסתכל עליך, אז בל ייקל הדבר בעיניך. יש קונים אמיתיים.
בגלל זה האגח מטפס בתקופה האחרונה - הכסף הגדול באמת מתחיל להסתכל על הנייר.
&nbsp
עדיין יש בו תשואה עם בשר (יחסית לתשואות השדופות באגחים בדירוגי השקעה) ואם מהלכי אידיבי יצליחו לשפר עוד את הדירוג, נגיד ל BBB ואולי אולי אפילו BBB+ ? זה יהיה הישג נאה והתשואה באגח תרד עוד (כלומר האגח יטפס), אבל בשביל זה צריך לעבוד קשה (אם למשל אלשטיין יביא בטחונות משמעותיים מבחוץ לעיסקת דסק"ש זה יהיה ממש ממש יפה מצידו, וסוכנויות הדירוג לא יתעלמו מזה)
&nbsp
ועדיין, זה לא אגח חסר סיכון.

דר שולץ

New member
מה לגבי קרנות 90/10 80/20(מניות/אג"ח)

על איזה נתונים צריך להסתכל באותן קרנות חוץ כמובן מדמי ניהול נמוכים
תודה על התשובות,השכלתי קצת לגבי הנייר אידיבי ט'.

דר שולץ

New member
שאלת כדאיות

כאחד שמתעניין קצת בנושא ולא הכי בקיא,רציתי לבדוק האם במצב הבא- מומלץ לכסות את ההלוואה או להמשיך לחסוך?

נתונים -

סכום הלוואה שנשארה:

25,266 ש"ח

ריבית אפקטיבית על ההלוואה:

3.1438%

סכום שקיים כרגע בצד:
33K ש"ח

מתווסף כל חודש לסכום זה:

בין 5K ל -3K

לא מתעניין במניה ספיצפית,אך אשמח לשמוע על קרן/אג"ח שיתן לי מעל הריבית שציינתי אם קיים כזה בשוק אם לא קיים אז אכסה את ההלוואה.

תודה לעונים ושנה טובה

דר שולץ

New member
נכון,תשואה מובטחת לבנק....

לפני מספר שנים קראתי המון על שוק ההון,מושגים השקעות ואפילו עקבתי.
מאז עבר זמן,לא בדיוק עוקב ודי שכחתי כל מיני מושגים בסיסים.

אני לא בהכרח מחפש דרך בטוחה,לא כתבתי שאני מחפש משהו ממש סולידי אלא עם סיכון מסויים.ממה שאני זוכר בכל מה שקשור למניות תמיד אעדיף להשקיע במדד מסוים ולא במניה מסוימת לאורך זמן.בגלל זה אף פעם לא אלך על אג"ח מסוים או מניה מסוימת אלא אפזר סיכונים בין מספר מניות דרך מדד.

לטווח בינוני ארוך הסיכון יורד,כך שלאורך זמן אם התכנון הוא 5 שנים אצמצם חשיפה ואאזן כל רבעון - זה התכנון.

חשבתי אולי הכותבים פה מכירים איזה כלי השקעה חדש שיצא או קרן מסוימת שאבדוק אבל נראה שהדברים לא השתנו הרבה,בכל מקרה תודה על העצה וחג שמח.

תשובה לשואל הנכבד

מדובר בעיקר בקרנות מסורתיות-קרנות אקטיביות המנוהלות במטרה להשיג תשואה עודפת על מדד הייחוס. קרנות אלו ללא עמלות קניה ומכירה. אני סבור שחשובה התשואה של הקרן ולא גובה דמי הניהול. באם הקרן משיגה תשואה עודפת היא תהיה אופציה לבחינת השקעה בה.
- אין באמור כאן המלצה להשקעה או יעוץ פיננסי! -

אין אג"ח כזה שהוא חסר סיכון

או בסיכון נמוך.
&nbsp
יחד עם מס רווחי הון אתה צריך תשואה של 4%, אין היום דברים כאלה.
&nbsp
בעוד שכיסוי ההלוואה זו השקעה חסרת סיכון. לא הייתי מתלבט בכלל.

דר שולץ

New member
במידה והתכנון עבור הסכום שציינתי הוא לטווח בינוני ארוך

תודה על התשובה,כיום הסכום שוכב בפק"מ של הבנק עם ריבית כמעט אפסית.
במידה ואני מתכנן לבנות סכום מסוים לטווח - בינוני ארוך 5 - 10 שנים.
באיזה נייר מומלץ להשקיע שיהיה סיכון מסוים אבל לא קיצוני שיתן לי את התשואה שציינת?

למעלה