אתם זוכרים את אלדר ALDR משבוע שעבר ?

• פותח הנושא ANZ1
  • פורסם בתאריך

ANZ1

New member
אתם זוכרים את אלדר ALDR משבוע שעבר ?

כתבתי כאן עליה, שיש לה הרבה יותר פוטנציאל מאשר טבע לגבי תרופה למיגרנה,
והסברתי למה, אז יש עוד כאלו שמסכימים איתי,
מיזוהו בנק אותו בנק השקעות ששוחט את טבע כבר שנה וחצי,
נתן לה מחיר יעד של 32 דולר, כשהיא נסחרה ב9 דולר כשדיברנו,
מאז המניה כבר עלתה 15 אחוז.
לא שזה המלצה למשהו
http://www.markets.co/mizuho-securi...rmaceuticals-stock-is-going-to-recover/97966/

dw2322

New member
בינתיים הנייר בתשואת חסר

רגע רגע, אם תבדוק - תגלה שהתחלנו לדבר על ALDR, בהקשר התרופה למיגרנה המתחרה בזו של טבע כאשר הנייר נסחר בש"ש של מיליארד.
עכשיו, אחרי העלייה שרשמת, הש"ש הוא 700M$.
&nbsp
פרשנות טובה לזליגה בשווי של אלדר בשנה החולפת, להנאת השורטיסטים, הוא שמשקיעים מתחילים לראות איך אמג'ן וטבע מתקדמות יותר מהר והולכות לקחת את השוק, ואלדר תשאר לבד, בחושך.

אלדר שורפת מזומן בקצב מפחיד, וצריכה להסביר איך תוכל להתחרות בגורילות פארמה כמו טבע, אמג'ן ואלי לילי.

dw2322

New member
לפי שיחת הועידה האחרונה שלהם...

קהל היעד בארה"ב הוא 5 מיליון חולי מיגרנה קשים.
4 החברות מכוונות אליהם.
הטיפול שלהם יעשה בעירוי, בעוד 3 החברות האחרות מציעות טיפול בהזרקה קלה (כנראה בסגנון מזרקי הטרשת).
זה אתגר לא טריביאלי העומד בפני אלדר, כשהם מתרצים את זה בכך שהרופאים יודעים לתת עירוי ושחולי מיגרנה אוהבים ללכת לרופא שלהם, כי נורא משעמם להם בחיים. נו נו. אם אני הייתי חולה נראה לי שהייתי מעדיף מזרק נוח אצלי בבית ע"פ עירוי אצל הרופא, ורק אם אין לי ברירה אלך על עירוי.
מה שכן, הם אומרים שהטירטור של להזמין תור אצל הרופא, לבזבז חצי יום, לחפש חניה ואח"כ להתייבש בעירוי במשרד של הרופא שווה את זה כי התרופה שלהם קצת יותר יעילה.
&nbsp
OK. זה מה שאלדר אומרים. לי נראה שמקסימום הם ישיגו חלק לא גדול מדי מהשוק.
גם סירבול כזה עם פרוצדורת עירוי אצל הרופא נראה שיעצבן יותר את חברות הביטוח, בהשוואה ל 3 המתחרות.
&nbsp
כמו כן אלדר מציעים תדירות טיפול נמוכה יותר - פעם ברבעון במקום מדי חודש. נו נו, זה לא שמשווים פה מדי יום לבין פעם ברבעון, כולה פעם בחודש למול פעם ברבעון, בל נסחף על הדרמטיות. ואם בדיוק יש לך משהו אחר לעשות ביום של הטיפול אצל הרופא? בעיה. עכשיו לך תתחיל להסביר לפקידה ולהתחנן בפניה שתכניס אותך בשבוע הבא.
במקום זה יכולת להזריק בקלות פעם בחודש בבית ולגמור עם זה.
&nbsp
יתרון נוסף הוא שהם טוענים שאפשר לבדוק את אפקטיביות הטיפול שלהם מייד, בעוד אצל 3 המתחרות צריך לנסות כמה חודשים כדי לראות אם הטיפול עובד עליך או לא. OK.
&nbsp
אלדר טוענים שהיקף המכירות שלהם עשוי להגיע ל 1.5-2B$. אולי, אבל איך לאמר בעדינות? זה נשמע טיפ טיפה אופטימי.
כשאני רשמתי על תחליף הקופקסון אני רשמתי שהנטינגטון+מיגרנה+דיסקינזיה יחליף ירידה של 1-1.3B$ במוצר הקופקסון, וזה על כל השלישיה, כלומר סדר גודל של 500M$. נראה לי קצת יותר זהיר מהפנטזיות של אלדר.
אם במקרה טבע תצליח להגיע למכירות של מיליארד דולר בתרופת המיגרנה שלה? אז בכלל שיחקנו אותה, והשוק כרגע בכלל בכלל לא מגלם בוננזה מטורפת כזו, אבל פרה פרה. זה לא יקרה מחר בבוקר. קודם נראה איך מכירות ההנטינגטון מתחילות לצמוח ברבעונים הקרובים (כשבינתיים הת'ר ממיילן בעיקר מדברת על קופקסון, אבל טבע היא זו שמוכרת בשטח)
&nbsp
ה 350M$ נזילות שהיה פעם לאלדר? זה כבר פרה היסטוריה, ועכשיו הם נשארו עם 224M$. אאוץ', לא נעים. בגלל זה הם מיהרו להנפיק ולגייס עוד 160M$ ביולי, ועם זה הם מקווים להגיע, על אדי הדלק האחרונים, לסוף 2018 תחילת 2019 כשאז אולי, בשאיפה, יתחילו למכור משהו.
עדיין אין להם שת"פ עם חברת פארמה, ומהסטארט-אפ אי אפשר לשווק סחורה ללקוחות.
&nbsp
בוא נאמר שאפשר להבין מדוע שורטיסטים כמו bogii מריחים פה דם

&nbsp
700M$ ש"ש זה שווי לא מבוטל בשביל טיפול די מנג'ס, ועוד כשצריך להתחרות ב 3 גורילות פארמה.

hayek

New member
ההנחות שלך לגבי טבע לא ריאליות

לגבי אובדן שוק קופקסון
קח בחשבון בתור הנחת בסיס
2 מתחרות נוספות שיקחו החל מהשנה השניה-שלישית 50% מהיקף השוק
ירידת מחיר של 30%
=
אובדן שוק של 2/3 * 3200 בארהב = 2.1 מיליארד דולר
באירופה עדיין הפטנט תקף

המספרים שציינת לגבי אובדן שוק של מיליארד שח בלבד לא סבירים לטווח ארוך. אולי מתאימים לשנה הראשונה של התחרות.

בקשר לתרופות החדשות:
מעריך שביחד יכולות להביא מיליארד דולר לשנה
אבל:
1. זה יקח הרבה שנים להגיע ליעד המכירות הזה
2. אובדן של מיליארד בתרופה שמכניסה 4 מיליארד - כמעט הכל יורד לשורה התחתונה. תוספת של מיליארד ב-2 תרופות שצריך להקים מערך שלם של ייצור , שיווק ומכירה , בקושי מגיע 20% מזה לשורה התחתונה, אם נהיה נדיבים.

טבע זו חברה גדולה ובחוב של 35 מיליארד דולר ומכירות של מעל 20 מיליארד דולר בשנה, סטיית התקן של הערך צפויה להיות משמעותית. בהתחשב באתגרים הניצבים בפני החברה, ואיכות ההנהלה והדירקטוריון, אני לא סבור שערך החברה היום - 50 מיליארד דולר (שוק+חוב), הוא זול במיוחד. להערכתי ערך החברה צפוי לנוע בין 40 מיליארד דולר (4 דולר למניה) ל-60 מיליארד (23 דולר למניה), כאשר לצערי אני רואה את התרחיש הפסימי כסביר יותר. בכל מקרה, מציאה זה לא!

dw2322

New member
ירידה של 1-1.3B$ היא הצפי שלהם

שאלתי אותם על זה לקראת אסיפת בעלי המניות האחרונה, כי גם אני לתומי סברתי ירידה של 2B$.
יכול להיות שזה רק בשנה הראשונה, ובשנים שלאחר מכן ירד יותר. לא יודע.
&nbsp
זה לא שמקימים חברה חדשה מאפס (שזה מה שאלדר תצטרך לעשות, או לעשות שת"פ עם פארמה גדולה, וזו לא עובדת בחינם).
בשביל טבע להחדיר תרופה אינובטיבית חדשה לשוק זה יותר פשוט מאשר לביוטק חדש שצריך להרים מפעל ייצור ומערכת הפצה מאפס.
לטבע כבר יש מפעלים, והם כבר משווקים בכל מקום וכבר יש להם אנשי שיווק בתחום העצבים. זה אמור להיות די רווחי.

aeonf

New member
ירידה של 1.3B$ בקופקסון?!?!

גם המספרים הכי אופטימיים לא מדברים על מספר כזה.
הלוואי ואני טועה אבל מספר של בין 2B ל3B יהיה סביר יותר.

ANZ1

New member
יש נתונים

בשוק האמריקאי, שהחלק שלו ידוע, תרופות שנתקלות בתחרות גנרית מאבדות בשנה הראשונה 50-60 אחוז מהמחיר שלפני התחרות, וכל שנה המחיר יורד עוד,
אחרי 5 שנים המחיר יורד 90 אחוז,
והכמות הנמכרת יורדת לפי כמות המתחרים ,בקופקסון זה יתחיל עם 1 ואחרי חצי שנה יהיו 2, סביר שנתח השוק שלהם ירד ב50 אחוז,
זה אומר שהמכירות לשוק האמריקאי ירדו ב75 אחוז.
ולכן זה ירידה של 2-3 מיליארד.
הדבר היותר גרוע זה לא ההפסד העתידי, אלא הורדת דירוג לרמת אגח זבל.

dw2322

New member
זה ביו-סימילר, לא גנרי פשוט

מיילן לא עבדה קשה קשה כדי להתחיל לשווק תרופה מורכבת בחינם.
חלק לא מבוטל מהרווחיות העתידית של מיילן בנוי על זה, וזה נייר שנסחר ב 30$, לא ב 15$ (עם EPS דומה).

ANZ1

New member
סליחה

אבל לא כתבת משפט אחד נכון,
1. לאלדר יש מספיק כסף לעבור את כל התהליך, עד הסוף , עד 2019.
2. ברשימת ה4, טבע אחרונה ברשימה, יש לה את התרופה שתמכור הכי פחות בשנים הבאות.
טבע לא תהיה הראשונה לשוק, גם לא השניה, אלא השלישית, בטווח של מעל חצי שנה אחרי הראשונה.
3. אני לא דיברתי על היכולות של התרופה של אלדר עד לזמן האחרון, כי רק בזמן האחרון יש נתונים מהניסויים.
הוספת קישור, רק שאני לא כתבתי כלום על החברה, רק בשבוע האחרון, תקרא את הקישור שהבאת.
4. מה שקובע זה מה ההשפעה בשנתיים הקרובות, וטבע לא תמכור כלום מהתרופה בשנתיים הקרובות הקריטיות עבורה, ולטווח ארוך לתרופה של אלדר יש המון יתרונות, להזכיר 20-40 אחוז מהחולים של אלדר אמרו שהמיגרנה שלהם נעלמה, אצל טבע זה 0.
5. לא שדיברתי אז על אלדר, אבל כשאלדר היתה ב11 באותו תאריך, היום היא 3 אחוז פחות, טבע היתה ב33

העיקר שאתה מרוצה, למרות שאני כבר לא זוכר מתי היה ירוק בטבע, חוץ מאשר בשלט בכניסה לחברה, אני רק מקווה עבורך שלא תהיה עם המניות של טבע בחודשיים הקרובים כשפייזר יקבלו אישור לקופקסון, ואחרי שטבע תדווח עוד פעם על מחיקה של מיליארדים, ושל עוד ירידה במחירי התרופות .
רק אזכיר שבתרחיש הזה שהולך לקרות, סיטי נתנו מחיר יעד של 10 דולר, ומורגן סטנלי אמרו 9.

hayek

New member
ALDR זה מת מהלך

תרופה אחרונה בתור בשוק רווי, לא יעילה יותר, ופחות נוחה לשימוש מהמתחרות. הפלוס שהיא ניתנת פעם ב-3 חודשים במקום פעם בחודש אצל המתחרות , אבל בהתחשב בכך שהיא מצריכה החדרה לגוף באמצעות IV שמצריכה ביקור אצל רופא וזמן רב יחסית להחדרה במקום זריקה תת עורית פשוטה אצך האחרים , יותר ממבטלת את היתרון. החברה שורפת המון כסף שאין לה וצפויה להזדקק לגיוס בקרוב (ומכאן המלצות אנליסטים עם מחירי מטרה שנועדו לגרות את הדמיון ואשר מקווים להשתתף בחגיגת העמלות). מלבד התרופה הלא מרשימה הזו, אין להם כלום . להערכתי תגמור כמו מנקיינד.

ANZ1

New member
לא נכון

1. רוב הרופאים בתחום שנשאלו אמרו שהדרך הנכונה לדעתם לתת את התרופות האלו היא באינפוזיה, זה מה שהרופאים והחולים מצפים לקבל מתרופה כזו.
2. זאת התרופה היחידה ש20-40 אחוז מהחולים דיווחו שהמיגרנה נעלמה, אצל שלושת האחרים רק כמות הפעמים ירדה.
3. זאת התרופה היחידה שרוב החולים דיווחו אחרי יום על השפעה, אצל שאר התרופות זה לקח מעל 3 שבועות עד לתחילת ההשפעה.

כל בעל מיגרנה שידע שיש תרופה אחת שנותנת לו סיכוי טוב להפטר מהמיגרנה לגמרי והוא צריך לבוא למירפאה פעם ב3 חודשים , יעדיף את זה על לבוא כל חודש ולקבל זריקה שלא תפטור אותו מהבעיה אלא רק תקטין.
כל מי שישמע על 4 התרופות יתחיל עם התרופה של אדלר, לא יהיה אחד שיעדיף תרופה אחרת

והמת המהלך היחידי בסצינה, זאת טבע, שהתרופה הזאת זה הדבר היחיד שיכול להציל את טבע, כשהגנריקה גוססת, הקופקסון גוסס, והאוסתדו נולד ילד מפגר, הדבר היחיד שאמור להציל את טבע , זאת התרופה והיא לא תעשה את זה.

dw2322

New member
וואלה? בול מה שרשמתי למעלה

וכתבתי מה שכתבתי בלי לראות את שלך.
&nbsp
כנראה שאנחנו לא היחידים שמתחילים להביע ספקות לגבי הפנטזיות של aldr ולכן הנייר זולג בהדרגה בשנה החולפת.
הסיכוי של ביוטק קטנטן להתחרות מול 3 גורילות פארמה עם מערכת הפצה משומנת איננו מי יודע מה גבוה. הטיפול שלהם צריך להיות פצצה כדי להצליח להתמודד מולן.

ANZ1

New member
אז איך אתה מסביר את 2 ההמלצות של מיזוהו ?

ורק לציין שהאנליסטים של מיזוהו נמצאים בטופ, עם רקורד די מרשים של הצלחות

dw2322

New member
מי היה החתם בהנפקה האחרונה של אלדר?

אם מיזוהו היו מעורבים אז הם חייבים לסנגר על הסחורה ששיווקו, כי היא יורדת ויורדת.
לחילופין עם קצב שריפת המזומנים של אלדר נראה שמתישהו תגיע עוד הנפקה.

ANZ1

New member
לא הם לא

Leerink Partners LLC and Wells Fargo Securities, LLC acted as joint book-running managers for the offering. Needham & Company, LLC acted as co-manager for the offering.

למעלה