איך אוכל לבטוח בחברת ברוקר שאני לא מכיר?

דרך הפורום הזה הגעתי אליהם

השאלה היא איך אוכל לדעת שהם באמת סוחרים דרך אינטרקטיב ברוקרס ולא שמים את הכסף שלי בחשבון פרטי שלהם?

שנית, המערכות שלהן זהות לאלה של אינטרקטיב ברוקרס?
אי אפשר לסחור דרכם בארץ גם אני מניח?

aeonf

New member
הגזמת לגמרי

4. השירות שלהם השתפר מאד והוא לא רע בכלל (מנסיון).

aeonf

New member
רוב הביקורות ישנות

השירות שלהם אכן היה רע מאד בעבר, בשנה האחרונה הוא השתפר ובמיוחד בצ'ט אבל אין ספק שזה ברוקר לא למשקיע המתחיל ובטח שלא לאחד שלא דובר אנגלית בצורה טובה.

משה, אני שואל ברצינות

בתגובות שלך אתה תמיד שוכח לציין ש- IB ישראל עברו לקפריסין והם מפוקחים שם. אני לא אומר אם זה טוב או רע אבל לפחות צריך לציין את זה.

עכשיו שאלה: נניח שיום אחד אתה פותח את החשבון ומגלה שכל הכספים שלך נעלמו. אתה שולח פניה ל- IB ישראל והם מפנים אותך להנהלה בקפריסין, משם מפנים אותך ל- IB בארה"ב, משם מפנים אותך ל- SIPC, משם מפנים אותך בחזרה לברוקר שלך וחוזר חלילה...

איך אתה יוצא מהברוך הזה אם אין לך אזרחות אמריקאית (או אירופאית) ויכולת ממשית להגיש תביעה?

aeonf

New member
אתה טועה. אין כזה דבר "אינטרקטיב ישראל"

יש את MEXEM ומקום מושבם הוא בקפריסין.
אתה מוזמן לקרוא את החוזה בינך ובינם ולבדוק את מקום מושבם.

תודה על התשובה המפורטת

ואני שואל שוב מתוך רצון לדעת ולא כדי להקניט: נניח שפנית לרגולטור האמריקאי ולא קיבלת תשובה (כי הם מתעסקים עכשיו ב- 10000 פניות קודמות על סכומים גבוהים יותר, ובוודאי יעדיפו לטפל קודם באזרחים שלהם).
אם אין לך אזרחות אמריקאית, מה אתה עושה עכשיו?

aeonf

New member
אדרבה תבדוק

תקרא ביקורות, תבדוק את ההסיטוריה שלהם, תבדוק את דירוג האשראי שלהם, בדוק את הביטוחים שלהם ותקרא את הדו"חות הכספיים שלהם.

את כל הדברים האלה אני עשיתי לפני שפתחתי שם חשבון.

איך אוכל לבטוח בחברת ברוקר שאני לא מכיר?

קבלתי הצעה לדמי ניהול מחברת ברוקר מסוימת (אינטרקטיב ישראל)

אבל מעולם לא שמעתי עליהם. איך אוכל לדעת שהכסף שלי יושב אצלם בנאמנות?

זה לא כמו הברוקרים המוכרים והגדולים

מה עוד לשאול אותם?

למעלה