השוק מתחיל לדרוש פרמיית סיכון מפירמידת בזק

dw2322

New member
רווחיות בזק צפויה לרדת

(מגזר הטלפון הקווי והאינטרנט נמכרים לצרכן במחיר מנופח, אם קודם יס נדרשה להתמודד עם סלקום tv הקטנה הרי שעכשיו גם פרטנר שמה צלב על הראש של יס והוט, פרטנר לא נכנסת לשוק כדי להתחרות עם סלקום אלא כדי לגנוב לקוחות מהוט ויס, שמה השומן, ועל האסון הזה אלוביץ' יצטרך להתפתל כהוגן בבית משפט בתביעות הייצוגיות כיצד גרם לבזק לשלם סכום מופרך של מיליארד שקל
) לכן תרחיש סביר בפירמידת בזק צריך לקחת בחשבון ירידה בחלוקת דיבידנדים, בעוד הדירוג הנוכחי מתבסס על המשך רווחיות כמו היום + חלוקה של 100% דיבידנד.

רווחיות הפירמות בקבוצת אידיבי כבר ירדה, לפני כמה שנים. כיום במגמת צמיחה.

מכאן שאפשר להניח עלייה בדירוג באגחי אידיבי/דסק"ש (שהגיעו בעבר לתשואות זבל, כשחלק גדול מאותה עלייה כבר מגולם בירידת התשואות בקבוצה) למול ירידה סבירה בדירוג ביקום/אינטרנט זהב.
הירידה של אינטרנט זהב מדירוג השקעה תוציא את האגחים מתיקי מוסדיים והמניה ככל הנראה תצא מת"א125 בעידכון הבא (שיחק לה מזלה והירידות בנייר בעידכון הזה הגיעו אחרי המדידה)

אם הבנקים ילחצו אז יאנסו את אלוביץ' לממש נכסים גם במחירים שהוא לא היה רוצה למכור.
זה מה שקורה ב margin call למשקיע ממונף.

בגלל זה פירמידת בזק היא כיום סכין נופלת ולנו אין סנטימנטים
.
אם בעוד כמה חודשים נוכל לקנות את בזק או ביקום (אינטרנט זהב היא כבר זומבי, כמו פטרוכימיים) במחירים טובים יותר אז למה למהר להחזיק את השקית עכשיו? אנחנו פרטיים ולא תעודת סל שחייבת להחזיק סחורה גרועה לפי תשקיף.

לפיננסייר - מציע לך לכתוב ספר שיהיה כנראה רב מכר

אני כנראה עצלן מידי
מה שמאפיין "משקיעים" פרטיים זה הסיפורים
הפנטסטיים שעל פיהם הם מבססים את ה-
"הימורים" שלהם בשוק ההון. דוגמא בז"ן
פשיטת רגל כי איכות הסביבה יהרוג אותם
אבל זו בעצם בוננזה ענקית כי הקרקעות
שוות ימבה כסף . . .
&nbsp
בקיצור
אני נהנה מאוד מה- "פולקלור העממי" של שוק ההון
ולא רק מניתוחים מלומדים של "אנליסטים"
&nbsp

dw2322

New member
מקבל את התיקון שלך שיש הבדל בין פטרוכימיים לאינטרנט זהב

מצבה של פטרוכימיים אכן גרוע משמעותית. מה שנכון נכון.

מה שהתכוונתי לאמר ב"זומבי" הוא שמדובר במבנה פיננסי פירמידלי, שנועד אך ורק כדי להשיג שליטה בנכס למטה, ובהינתן ירידה בנכס למטה נגמרה זכות הקיום למעלה הפירמידה.
גם חוק הריכוזיות מכוון כדי לצמצם את הפירמידות הללו.

מבחינתי פטרוכימיים מניה היא אופציה מסוכנת ורחוקה מאד מאד מהכסף, ולכן איננה מעניינת, וזאת למרות שרואים מגמת שיפור בנכס הבסיס בשנה החולפת, כשאם אני זוכר נכון אמרו לנו באסיפה האחרונה שאם בזן תגיע לאזור ה 220 אז נשיג כיסוי מלא לחוב, וזה 30% למעלה מהיום, לא מהלך לגמרי בלתי אפשרי(אם כי בהחלט די מאתגר). מניית בזן היא נייר מעוף מעניין לדעתי. מסכים שהמעבר הבא, מהחוב לאקוויטי (אצל פטרוכימיים), כדי שיהיה מעניין, דורש עוד יותר עלייה בנכס הבסיס (בזן) ומכאן המרחק הרב מהכסף. ועדיין, אחרי שאמרנו כל זאת, ניתן לראות כי מניית פטרוכימיים עלתה בשנה האחרונה מאזור ה 300 לאזור ה 400, כך שכנראה יש בה עניין מסויים מצד ספקולנטים. לא מבחינתנו אבל ישנם כאלה שכן.

לגבי פירמידת בזק אני חושב שראיתי בשבוע שעבר איזושהי כתבה קטנה בגלובס, שלצערי רק בגירסת נייר ולא רשת, שבה מישהו הסביר שאם הנייר יורד 20% אז אינטרנט זהב נמחקת (וביקום חוטפת קשה). פחד אלוהים. דברים כאלה מסוכנים לא צריכים להיות לדעתי במדד ת"א125. זה שדבר כזה מקבל דירוג A- זה פירגון מוגזם ביותר לדעתי. רמת ה BB יותר סביר (מה שאומר מכירה מצד קרנות נאמנות ותעודות סל המחוייבות להשקיע רק בדירוג השקעה).

שוב - מקבל את התיקון שלך ואם הובנתי כאילו אינטרנט זהב ופטרוכימיים זה אותה ליגה - אז רשמתי לא נכון ותודה על התיקון.
עם כל הצרות שלה, וברוך השם יש צרות (גם היום בזק ממשיכה לרדת), אינטרנט זהב עדיין לא זבל כמו פטרוכימיים.

aeonf

New member
לבנות על תזרים מדיבידנדים

מחברה 1 בלבד שמחלקת 100% מרווחיה (בניגוד לאינטרס שלה עצמה) זוהי תוכנית עסקית גרועה מאד. לא אתפלא אם כבר בעתיד הקרוב הדיבידנד יקוצץ.

dw2322

New member
ה ebitda של בזק איננו מייצג

בזק עומדת לקראת תום עידן הקופקסון שלה - הטלפון הקווי. ומה היא עושה? כלום. מחלקת את כל הכסף כדיבידנד מוגזם, עקב שיקולים לא ענייניים של קומץ קטן מבעלי מניותיה.
טבע נערכת שנים מראש לתום הקופקסון, בהשיקה מוצרים אינובטיביים חדשים.
&nbsp
אפשר היה לצפות כי גם בזק תשקיע כסף ביצירת מנועי צמיחה תחליפיים.

yel5

Well-known member
רשות ניע "בונה" תיק שיתברר בבימש. מהמידע שפורסם עד כה

עולה ששורה של גורמים כפו על בזק ובניגוד לאינטרס שלה את עסקת רכישת YES.
למה אני כתב זאת? כי אני חושב שדרישה מרכזית בבימש צריכה להיות לבטל את עסקת YES ואף לפצות את בזק בגין ההונאה.
השאלה היא האם תבוא דרישה זו והאם הגורמים המעורבים יוכלו לעמוד בה? רוצה לקוות שכן.

3718

Member
ממתי לחברה יש "אינטרס" שהוא שונה מאינטרס בעלי המניות?

התקשורת מלאה באי דיוקים לגבי החברה

dw2322

New member
השוק מתחיל לדרוש פרמיית סיכון מפירמידת בזק

בקרוב עשויה להתחיל תחרות במגזר הטלפון הקווי (אקספון), בו בזק גובה תשלומים מוגזמים בהשוואה למחירים שגובות חברות הסלולר, וזה, בנוסף לאי ודאות המשפטית והניהולית בקבוצה מתחילים להשפיע...
אגח אינטרנט זהב ד' יורד מתחת לפארי, אך עדיין נסחר בתשואה חד ספרתית: 6.7%, הדומה לזו של אידיבי ט'.
מתי סוכנויות הדירוג יואילו לדווח לנו על הורדת דירוג אצל אינטרנט זהב וביקום? אידיבי נסחר בדירוג BB וזה צריך להיות בערך הליגה גם של אינטרנט זהב, ולא A- , מה שאומר הוצאה מדירוג השקעה של קרנות נאמנות ותעודות סל. כנראה בגלל זה הווליום הגבוה (36 מלש"ח)
גם האגח של ביקום ירד לאזור הפארי שלו, 3.6% שקלי שדוף, במחמ ארוך של 6.6
הוא כנראה ישאר בדירוג השקעה, אבל AA- נראה טיפ טיפה מוגזם, ואזור ה A עד BBB נראה סביר יותר, בדומה לדסק"ש.
גם הבנקים מתחילים להביע דאגה במעלה הפירמידה (יורוקום)

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001197002
http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/556047
https://www.themarker.com/technation/1.4259328
https://www.themarker.com/markets/1.4259351
https://www.themarker.com/markets/1.4259667

dw2322

New member
דירקטוריון בזק צריך ללכת הביתה

חוץ מדירקטור אחד כולם היו בובות של שאול

aeonf

New member
וואו אתה לא מאמין כמה פעמים

תראה את בזק לדוגמא, IDB, גזית גלוב, כל החברות המשפחתיות שנסחרות בבורסה וכמעט כל עסקאות בעלי העניין שנעשות בארץ וזה סתם בשלוף שחשבתי ב10 שניות.

3718

Member
אתה מתכוון לקונפליקט בין בעלי מניות השליטה למניות המיעוט

זה לא קונפליקט בין החברה לבעלי המניות.

במקרה של בזק אני חושב ש 100% מבעלי המניות יעדיפו שתמשיך לחלק 100% מרווחיה כדיבידנד (אחרי פחת\השקעות חדשות)

aeonf

New member
אני בעל מניות ואני לא מעדיף כזה דבר

אז כבר אין לך 100% :)
אישית מעדיף שתוריד את החוב שלה לרמות סבירות יותר ותשאיר גם רזרבות לתקופות קשות שיבואו בעתיד, להזכירך בזק גם יכולה להפסיד כסף ולא רק להרוויח.

3718

Member
העלאת החוב קרתה עקב הפחתת הון ולא חלוקת הרווחים

וזה אכן לדעתי היה מהלך שגוי מבחינת כלל בעלי המניות. אבל חלוקת 100% מהרווחים כדיבידנד זה צעד נכון בחברה שהיא פרת מזומנים ולא חברת צמיחה.
&nbsp
אם אתה צופה לה תקופות קשות, לא מבין למה אתה מחזיק את המניה. היא לא תהפוך פתאום לפייסבוק. והיא לא תתחיל פתאום לפרוש טלפוניה בירדן.
&nbsp
&nbsp

dw2322

New member
בעוד חודש הדירקטוריון יצטרך להחליט...

האם ממשיכים לחלק 100% מהרווח או פחות (או בכלל מפסיקים)
&nbsp
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001197882
&nbsp
לדעתי, בהתחשב בהיקף החוב הנכבד של בזק, ובתרחיש סביר שבו הרווחיות תרד (המחירים בטלפון הקווי מופרזים), על הדירקטורים להחליט על צמצום מסויים, ולעבות את כרית הביטחון המצומקת מדי. הנייר נסחר בפי 7 מהונו העצמי, שזה די גבוה בסקטור התקשורת המקומי (כפול מסלקום ופרטנר) וההון עצמי למאזן נמוך מדי (יחסית לסלקום ופרטנר).
&nbsp
לא חייבים לבטל כליל את הדיבידנד, אבל לחלק 100%? קצת מוגזם.

aeonf

New member
לא רק ללכת הבייתה אלא גם לשלם!

זמן מצויין לבדוק מה שווה הביטוח שלהם, חבורה של פושעים (לכאורה).
מדינת עולם שלישי.

yel5

Well-known member
המיני מפולת בניירות הקבוצה תעשה רק טוב למשקיעים שטרם רכשו.

בגדול, אני מתלבט בין אגחי ביקום ואינטרנט לבין המניות שלהם.
התשואה באגחים כרגע רחוקה מלהיות אטרקטיבית (סביב הפארי) - ולכן לא רלבנטית בעת זו.
המניות כרגע גם לא אטרקטיביות מספיק. מניית ביקום נסחרת בדיסקונט של 14%, ומניית אינטרנט נסחרת בפרמיה של 14%.
אני מאמין שיהיו ירידות נוספות - שיהוו תנאי חובה לקניה.

למעלה