כדאי לפרוע צ׳ק אמריקאי כעת?

dw2322

New member
קוראים לזה חינוך פיננסי

מדובר בנכס דולרי שאיננו מניב ריבית בתיק. מה שהצענו לבחור זה לבחון כיצד ניתן לשפר את המרכיב הזה בתיק.
כך הוא ילמד ובעתיד, כאשר זה לא יהיה 791$ אלא 79K$, הוא כבר כן ירוויח סכומים לא זניחים.

ספרנו1

New member
כדאי לפרוע צ׳ק אמריקאי כעת?

קיבלתי צ׳ק על סך 781$ והוא תקף לשנה. האם שער הדולר צפוי לעלות בתקופה זו או שאני יכול לפרוע את הצ׳ק כבר עכשיו בראש שקט (איני זקוק לכסף כרגע) ?

aeonf

New member
אתה יכול לפרוע אותו ולהשאיר את הכסף בדולרים

bogii

New member
רצוי לפרוע אותו

המזומן הוא הידיד הכי טוב
לך תדע מה מצבו של נותן השיק
בעוד שנה
&nbsp
לגבי השאלה האם להמיר אותו
זה כבר סיפור שונה
&nbsp
ואם כבר אתה נשאר בדולר
חפש נכס בסיס מניב תשואה
&nbsp

aeonf

New member
נותן הצ'ק זה מדינת ארה"ב, אפשר להניח שיהיה כיסוי...

bogii

New member
בטח שיהיה כיסוי אבל בשביל מה להשאיר כשזה לא נותן כלום?

&nbsp
בו נמצא לו משהו בדולרים שיתן לו תשואה טובה יותר
&nbsp
אני מעדיף להתעסק עם מגהצות ושיקצס או גוגל מוגל
אבל זה מה אני מעדיף
&nbsp
&nbsp
ראית מה עשתה המקדחה בשנה האחרונה?
ואם ג'ק בר התותח לא היה מפחיד אותי?
האחזקה הייתה גדולה יותר אבל זו הייתה
החלטה שלי
&nbsp
&nbsp
http://bigcharts.marketwatch.com/ad...sToggle=false&chartStyleToggle=false&state=11
&nbsp
&nbsp
&nbsp

dw2322

New member
אתה בעצם מחזיק בנכס דולרי גרוע

מה שיש לך בעצם זה אגח דולרי (עם רמת סיכון התלויה במלווה, האם אתה סומך עליו שלא יעשה לך תספורת? ובשיקים זו עלולה להיות תספורת כסאח, נאוי ודומיו כנראה יציעו לך 70-80% מה 781$, וזה עוד כאשר הם חושבים שיצליחו להפרע, אם יחששו שלא אז לא ידברו איתך בכלל) ו 0% ריבית.
&nbsp
תוכל לפדות את השיק ולהשקיע את הדולרים בפיקדון דולרי, או שאם זה שקלים אז בפצ"מ דולרי, ולקוות לקבל איזושהי ריבית. אלטרנטיבות השקעה אלה עדיפות על מצבך הנוכחי (גם מקבלים קצת ריבית וגם הלווה זה בנק ולא איזה בן אדם שלך תדע אם יכבד את השיק)
בגלל היקף העיסקה הזעיר ועלויות עיסקה זה לא בהכרח משתלם.
&nbsp
בכל אופן מה שיש לך כרגע זה אפיק דולרי גרוע. נסה לשפר.

ספרנו1

New member
מדובר בצ'ק מרשויות המיסוי בארה"ב

(החזר שכ"ל על תואר ראשון בישראל כאזרח אמריקאי). כך שיש לו כיסוי וודאי.
אגב, אני צפוי לקבל סכום דומה בעוד כחודש, ותשלום נוסף בעוד כ-3 חודשים (כנגד 3 שנות לימוד).

אומנם שאלתי בפורום הנוכחי, שמתעסק בהשקעות, אבל אין לי כוונה להשקיע את הסכום (בעבר, פיקדונות של עשרות אלפי שקלים בבנק מסויים שמציע את הריבית הכי גבוהה בשוק, הניבו לי אולי 80 שקל אחרי שנים מספר.. לאור זאת, אני לא רואה טעם להשקיע בעניין זמן ואנרגיה).
כמו כן, אומנם אני לא זקוק לכסף עכשיו, אבל ייתכן שבעוד שנתיים כן אצטרך אותו, ואני לא יכול להמר על זה..

בכל מקרה, אני מבין שברמת העיקרון אני יכול לפדות את הסכום ולהשאירו בדולרים. אני רק צריך לראות שזה אפשרי בחשבון סטודנט ושזה לא כרוך בעמלה.

תודה רבה

dw2322

New member
בכזה מקרה אין בעיה

שיק מממשלת ארה"ב זה שיק טוב. יש כיסוי

אם אין עמלות מיוחדות אז שווה להמיר לדולרים בחשבון. אם יש אז אולי שווה להמתין למרות הריבית 0. אם מוכנים לתת איזושהי ריבית (רשמת שנתיים) אז זה מגדיל את כדאיות הפידיון וההפקדה לפקדון. קח בחשבון שזה אכן יהיה סכומים זניחים.
אם הבנק כן גובה משהו אז אולי בהפקדה של 3 שיקים ביחד בעוד כמה חודשים זה יצא לך פחות?
&nbsp
קח בחשבון עוד סיכון בהחזקה של השיק בלי להפקיד והוא שהוא יאבד. סתם להאבד, ואז הלכה כל הקרן. זה עלול לקרות.

Ron W

New member
הכלכלה האמריקאית בעד פיחות הדולר לקזוז הגרעון שלה

דולר זול בעולם מסייע ליצוא האמריקאי וטרמפ מעודד לקצץ ביבוא
כך שלהוריד את כח הקניה בחוץ, גם משתלב טוב בפיחות הדולר.

למעלה