בן משה ולבייב פרשו מהמרוץ ושום התיחסות בפורום? מחזיקי

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

s310

New member
מניות אפריקה

האם האמת הלך הכסף או יש סיכוי לשלד ששוה משהו

dw2322

New member
תודה, אולי זו הסיבה לפער בין האתרים הפיננסיים השונים?

bogii

New member
במהלך ניקוי תיבת הדואר הישנה שלי נתקלתי

בכתבה של אבישי עובדיה מ-28-09-2008 בגלובס בפורום
בכותרת "האם אפריקה יכולה ליפול"
הטור התפרסם בגלובס מתוך פורום דיבורסה פלוס
אחד החברים שם כתב

"אם יש בעל שליטה שאפשר לסמוך עליו זה לבייב"

נכתב ע"י כינוי "מחזיק אגח של אפריקה"

זה בשביל שתבינו כמה שוות הודעות הגולשים
במיוחד האנונימיים שלפעמים מאחרי האנונימיות
יש אינסטציות עם פוזיציה

yel5

Well-known member
בן משה ולבייב פרשו מהמרוץ ושום התיחסות בפורום? מחזיקי

האגח נותרו עם מתמודד בודד (סיידוף) ולכן כושר המיקוח קטן, ומכאן התמורה תעמוד על ההצעה האחרונה ואולי אף תקטן.
הערכתי היא שמחר נראה צניחה באגחים
החזקתי כמות ענקית מ- כח עד שבוע שעבר ומכרתי כי לא הרגשתי מספיק נוח להחזיק בהסדר המסתמן.

dw2322

New member
עדיין יש 2 אפשרויות....

אנחנו לגמרי גם מוכנים להשתלט על החברה!
אפריקה נכסים ואפריקה מגורים אלה נכסים טובים.
&nbsp
היינו מעדיפים תחרות בין 2 מציעים, כדי לשפר ההצעות שקיבלנו עוד, אולם אם סיידוף יבקש להוריד הצעתו אז באמת שאין לנו בעיה להשתלט על כל העסק.
&nbsp
מה שכן אני לא מבין את הדרישה להוציא את לבייב מהמשחק. העמדה של מוטי בן משה סבירה ואני לא חושב שנכון היה להתעמת איתה. אפשר היה לבקש שלבייב יגדיל את התמורה בגין הפטור, אבל לפסול אותו באופן גורף? לא יודע. אני לא הייתי נוהג ככה.
&nbsp
http://www.themarker.com/markets/1.4234401
http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/551064
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001195879
&nbsp

yel5

Well-known member
מסכים. המחזיקים רצו להפריש את לבייב וקיבלו

פרישה משותפת של לבייב עם בן משה, כלומר נשארו עם הצעה אחת.
הנזק למחזיקים בלי לבייב ועם הצעה אחת יהיה גדול מהמצב עם לבייב ו- 2 הצעות מתחרות.

hayek

New member
הנציגות נכשלה

נכנכעו ללחץ התקשורת בכך שפסלו מראש את לבייב והעדיפו לקבל מחמאות צדקניות מהתקשורת הפופוליסטית, במקום להתרכז באחריותם למקסם את התמורה למחזיקי האגח.

כעת הצעתם הלא מחייבת של משפחת סיידוף נותרה בודדה וזה אף פעם לא טוב. הצעה זו מותנית בקבלת אישור המלווים לשינוי השליטה. בדר"כ אין זו בעיה מיוחדת, אבל אפריקה נכסים נטלה הלוואות מבנקים בחו"ל , ששינוי השליטה עלול להביא לדרישת פרעון מוקדם. בהצעה של בן משה-לבייב , כנראה לא היתה מתעוררת בעיה כזו , והם גם לא כללו סעיף "ויברח" שכזה בהצעתם. ראינו בעסקת אפי, שהבנק הרוסי ולבייב דיי מתואמים, ואני לא אתפלא לגלות שלבייב מקושר חזק לבנקים המלוים במזרח אירופה.

יש כמובן אפשרות שנושי החברה ישתלטו על נכסי החברה. להערכתי במידה וזה יקרה , מנית אפריקה נכסים תוריד חלק ניכר מהעליה ממנה נהנתה מאז החל מאבק השליטה לפני שנה.

הסיכון באגח כח' ללא ספק גדל משמעותית כיוון שאופציית הפירוק (שקרויה גם הצעת המוסדיים) התחזקה, וכאן כח' בחסרון משמעותי בזכויות לאפריקה נכסים.

rinmat

Active member
לא כסף שלהם

אז מה אכפת להם, העיקר לקבל לייקים בתקשורת על חשבון הנושים
גם אני מכרתי את כל כ''ח שבוע שעבר כי הערכתי שהנציגות ימשיכו לעשות שטויות
שיהיה להם בהצלחה

3718

Member
אכן נציגות שערורייתית שלא פועלת לטובת הנושים

dw2322

New member
סיידוף שם עוד 20 מיליון ולוקח את החברה

סיידוף לא בא לכאן בשביל ציונות אלא כי יש נכס טוב על המדף, ולא כל שני וחמישי מוצעים כאלה. הוא כבר שם כסף על DD ראשוני ולא ילך כ"כ מהר.
&nbsp
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001195956
&nbsp
בסופ"ש שעבר היה ראיון איתו במגזין של גלובס: http://www.globes.co.il/news/docview.aspx?did=1001194414
אפריקה מאד מתאימה להם.

Ron W

New member
האם ערך האגח לא משקף את ההסדר המיוחל?

למה להחזיק בו? לכמה אגורות?

dw2322

New member
נראה לי שיש דיסקאונט של 10% לפחות

הפארי של כו הוא 115. בהנחה שהתספורת תהיה גדולה יותר ב-כח חסר הבטחונות מאשר בכו/כז אז תספורת של 20-22% מביא אותך ל 90-93, כך שלהחזיק את הנייר באזור ה 80 זה סביר. לעשות 10% תוך שנה זה לא רע.

מה שכן - הגיוני שיהיה דיסקאונט כי אנחנו לא יודעים בכמה יסחרו האגחים פוסט הסדר. תהיה סידרה מובטחת אבל גם סידרה שאיננה, והאגחים החדשים זה המרכיב הכי גדול בתמורה (1.6B).
על אי הוודאות הזו הקונים בכל 3 הסדרות דורשים פרמיה. הגיוני.

כח נסחר ב 60, פארי 105, בהנחת תספורת 30-35% הוא צריך להגיע ל 70-75, כך שגם הוא נסחר בדיסקאונט. אי הוודאות אצלו גבוהה יותר כי הוא כנראה יקבל רק את הסידרה הלא מובטחת.

dw2322

New member
תיקון: הפארי הוא 109

משום מה בגלובס היה רשום 115. זה מצמצם במידה מסויימת את הדיסקאונט

הפארי של כח הוא 100, ולא 105.

hayek

New member
סיידוף העלה את הצעתו "בערך"

לכבוד מר גיא גיסין, עו''ד מר אופיר נאור, עו"ד ב"כ הרמטיק נאמנות (1975 (בע"מ, הנאמנים למחזיקי אגרות החוב של אפריקה ישראל להשקעות בע"מ הנדון: הצעה משופרת לבקשתכם (מכתבכם מיום 04 ביולי 2017( במענה למכתבכם שבסימוכין, להלן הצעתנו: 1 .העלאת רכיב המזומן אנו נשלם למחזיקים סמוך לאחר קבלת האחזקה בחברה 20 מיליון ¤ מתוך קופת החברה. 2 .שינוי תנאי האנח עם הגדלת רכיב המזומן, יופחת 20 מיליון ¤ מהתשלום הראשון (כך שיתרת תשלום זה תעמוד על 280 מיליון .(¤ 3 .תנאים כפי שפירטתם במכתבכם הצעתנו זו תלויה ביישום המנגנון אשר נכלל בהצעתכם ובכפוף לאישורו על-ידי המחזיקים. כמו כן, לאור העובדה כי בעל השליטה, אשר מעורב בניהול החברות בעצמו ובאמצעות נציגיו, החליט לפרוש ומורכבויות בשמירה על רציפות ניהולית, אשר חיונית לניהול תקין של עסקי החברה, נושא הסמכות למתן מהליך ההסדר, לאור התבטאויותיו המסוקרות של ב"כ הנאמנים ובשים לב לקיומם של אתגרים פטור מתביעות ואפשרות השארתה בידי החברה כדי להבטיח את האמור לעיל, יידון במסגרת המו"מ להסדר הסופי.

למעלה