טוגדר ניקנית ב200 למה נסחרת 130 ?

dw2322

New member
היא לא נקנית, אלא משקיעים בה

כמה הערות ברשותך:
1. החדשה הרעה מבחינתך היא שאתה טועה. אף אחד לא קונה אותה, אחרת הנייר אכן היה קופץ לאזור "הצעת הרכש" (בד"כ כמה אחוזים פחות, כדי לגלם הסתברות לאי ביצוע העיסקה)
2. החדשה הטובה מבחינתך היא שמבצעים השקעה גדולה (יחסית לשוויה) לפי תמחור גבוה בהרבה מהמניה בשוק (200 למול 130). רגע, חכה, יש עוד ספיח קטן למטה (*)
3. מאחר ומדובר בחברה זעירה, טוגדר (ג'ובוקיט לשעבר) איננה מרכזת עניין רב בקרב המשקיעים (רק לשם המחשה, מבחינתי פרידנזון או קולפלנט אלה חברות קטנות).
לפי הדיווחים שלהם בתקופה האחרונה נראה שהם עדיין בשלב של לחפש את עצמם.
&nbsp
איך בכלל הגעת להתעניין בה, כל שכן גם להשקיע כסף? מה עניין אותך בה?
בשווי שלה (7-8 מלש"ח) כנראה תוכל אולי להרוויח בסופו של דבר, כי הם מנסים כבר תקופה ארוכה לממש נכס הייטק (בשם ביומבה) בשווי שיהיה דומה לש"ש שלה (מפנטזים על 4M$, להם יש חצי).
מנגד מאפיין שלילי הוא שהם מודים בריש גלי שהם חברה קיקיונית ומסכנה, ועוברים לדווח לך רק פעמיים בשנה.
צריך סיבה טובה מאד להשקיע בחברה שלא מדווחת לך א"ב כמו דיווח מסכן פעם ברבעון.
&nbsp
(*) הספיח - אני רואה גם עוד פרט "קטן ומעצבן" - יש תנאי מתלה - המשקיע שם כסף בתנאי שמוכרים את הנכס. פחחח

זה קצת להתחכם.
אם העיסקה לא תבוצע אז הכסף יחשב כהלוואה, ואז הוא בעצם קודם לך כבעל אקוויטי.
&nbsp
חסר פירמות קטנות מעניינות יותר ברשימת היתר מהטוגדר/ג'ובוקיט הזו?

dw2322

New member
תיקון

הם ניסו למכור את הנכס גם לפי 8M$, ונראה שהוא בבעלות מלאה. צריך להתעמק כדי להכיר.
יש גם עוד טכנולוגיה, של אתר כ"א.
&nbsp
בכל אופן אם יצליחו לממש את הנכס במחיר טוב אז החברה תהיה שווה יותר, אולם לאור קוטנה והבחירה שלה לעבור לרשימת החברות המסכנות שמדווחות רק פעמיים בשנה זה עלול יהיה להרתיע קונים להכנס למניה. אף בית השקעות לא ישים אנליסט על משהו כ"כ כ"כ קטן, אלא אם כן תוכנס פעילות חדשה ומעניינת.
&nbsp
במקומך בש"ש הזה לא הייתי ממהר למכור, כי יתכן ותוכל להחלץ מהנייר בשער גבוה יותר, אבל גם קשה לראות יותר מדי מתעניינים חדשים. יש בעיה עם חברות זבל'ה כאלה, בשולי היתר. אולי מתישהו בעתיד יעשו הצעת רכש? זה מסוג הניירות שמגיעים לפעמים להיות שלדים.

קיבו

New member
אני קורא הודעות כאלה כמו של טוגדר היום ונראה לי

כי ברוב המיקרים ההודעות הכאילו חיוביות הן מפוברקות רק כדי שבעלי ענין יוכלו להיחלץ מהנייר

dw2322

New member
אין סחירות בניירות הזעירים הללו

לכן אם בעלי שליטה רוצים לייצר ערך הם יצטרכו להצליח לממש את הנכס במחיר טוב. זו האפשרות הטובה (עבורך).
אפשרות אחרת היא לייצר ערך, ל... עצמם. חוששני שזו תופעה לא נדירה במקומותינו. עושים את זה כאשר מושכים משכורות עתק וכיו"ב, בחברות משפחתיות קטנות (בדוק למשל את חממה סחר, זה החבר'ה של הפיצוחים, אם אני זוכר נכון הם מתפרנסים יפה מהביזנס הקטן שלהם, המשקיעים? פחות, בגלל זה הנייר נסחר מתחת להונו העצמי)
&nbsp
נקווה בשבילך שהם יצליחו לממש את הנכס, ואז המניה כנראה תעלה.

למעלה