ואני רוצה להזהיר מהמזהירים....

hayek

New member
המניה עדיין יקרה

ברגע שתתחיל התחרות לקופקסון (בקרוב או מקסימום בשנה הבאה), המניה תגיע במהירות רבה לערך הכלכלי שלה שצפוי להיות בערך פי 12 מתזרים המזומן החופשי בניכוי החוב-שזה סביר ומעלה לחברה גנרית לא צומחת. להערכתי תזרים המזומן החופשי יתייצב סביב 4 עד 5 מיליארד דולר שנתי, שבמכפיל 12 מתורגם לשווי חברה בניכוי חוב של 10-25 מיליארד דולר או שער מניה של 9 עד 23 דולר.

יש כמה דברים שמחזיקים זמנית את המניה
1. תקווה שהפטנט האחרון יחזיק (תקוות שווא)
2. תקווה לעיכוב השקות גנריות לקופקסון (יתכן וידחה לשנה הבאה)
3. תקווה שמכירות הקופקסון ירדו לא באופן דרסטי לאחר ההשקה הגנרית (לא סביר)
4. נתוני רווח היסטוריים לא רלבנטיים שמראים מכפיל רווח נמוך
5. חשבונאות יצירתית NON GAAP
6. תקווה שהתרופה למיגרנה תחליף את הקופקסון (תקוות שווא. מדובר בתרופה למניעה שבעצם רק מקטינה את מספר ההתקפים החודשיים. יש כבר 4 חברות שלהן תרופות בשלב פיתוח מתקדם, ושפועלות על פי אותו מנגנון כמו התרופה של טבע, ולפחות אחת מהן תשיק את התרופה לפני טבע, ועוד תרופה בפייז 2 שהינה אוראלית ונוחה יותר לשימוש מאשר הזריקה של טבע. כמו כן קיימת כבר תרופה להקטנת תכיפות ההתקפים וזוהי בוטוקס, שבין שאר שימושיה המפורסמים יותר, מאושרת גם למניעת מיגרנה, והמכירות שם לא משהו. מעריך שמקסימום מכירות שנתיות יהיו 500 מיליון דולר, וגם זה יקח זמן. בהחלט לא משהו שיחליף את הקופקסון שמוכר ב-4 מיליארד לשנה)
7.תקווה לשיפור בעסקים הגנריים ולהשקות חדשות משמעותיות ( אני צופה תחרות מתגברת ושחיקת מחירים אבל גם השקות משמעותיות - נייטרלי)

לצערנו ויגודמן בשרשרת טעויות של טירון חיסל כמעט לבדו את "ספינת הדגל".(ומבלי לגרוע מאחריות הדירקטוריון האנמי)

כדאי שהחברה תתעשת כבר עכשיו ותחל בצעדים להבראת החברה : א. גיוס מנכל מקצועי ומוערך כמו פאפה לשעבר מפריגו ועכשיו ב VRX. ב. פיזור הדירקטוריון הקיים והחלפתו בדירקטוריון מקצועי ג. הקטנה דרסטית של הדיבידנד או השעייתו למספר שנים ד. קיצוץ חד בהוצאות ה. מכירה של כל התחום האתי הקיים בתחום האונקלוגיה ובריאות האישה - עסק לא צומח וחסר יעילות תפעולית.

Ron W

New member
טוב שסייגת בסוף סוביקטיביות לפחות ביחס לאנליסטים

ההמלצות של אנליסט מלוות בנתונים ונימוקים - על כך הוא מתוגמל.
לכן אפשר להתווכח על הנימוקים שהוא מציג - לא על אינטרס מטעם..
בחברות גדולות יש הרבה ענין של מוניטין וגם מתמחרים אותו בשקלול
קרא לזה שיקול פסיכולוגי? היום למיתוג יש ערך ויש קונים לפי הרושם
שהוא הותיר.. גם למשקיעים ותיקים.

love rain

New member
לדעתי השוק מתמחר כבר את כל הבעיות בטבע

ירידה בנייר כל פעם מחדש על אותם חדשות יוצרות הזדמנויות קנייה.

Ron W

New member
התאוריה שלך נמצאת בסתירה לאינטרס של המוכר

ראשית לא דייקת בסעיף 1 ניתן לעקוב אחרי השקעות של גופים גדולים.
שנית אם חברה פיננסית "משווקת מניה" למה לה למכור אם ממשיכים
לעלות במחיר במקום להמתין לירידה בביקושים? (למכור בשיא)
נפח השוק בחברות גדולות כבד מכל המשווקים יחד.
אין להם סכוי לכופף או להריץ ביחוד בשווקי חו"ל. ההסבר להשפעת המחיר
שרוב המשקיעים מכינים פקודות מכירה וקניה למחיר יעד בפער רווח נתון,
לכן מקובלת ההמלצה לקנות או למכור מתחת או מעל הלימיט שיש בתיקים.
הנוסחאות די אחידות ויש מחיר מימוש/קניה
צפוי לפיו גם קובעים את הערך בתחזיות.

ANZ1

New member
שטויות
יש שורה ארוכה של מניות תרופות שעולות כל הזמן,
כל מה שכתבת לא מחובר למציאות,
טבע מייצגת את הבעיות של טבע, לא של תחום התרופות.

ANZ1

New member
לאקטביס אין מניות של טבע, היא בבעלות טבע

אתה מתכוון לאלרגן
המכירה תהיה באוגוסט

פי 10 מארס

Well-known member
תרשה לי להוסיף שטבע התרסקה בשוק אמריקני מאוד שורי

בשנתיים אחרונות.
אני למשל, סבור ששוק זה לא יהיה כל כך נחמד בעתיד.
שאלה איך יגיב נייר חלש , כאשר ניירות חזקים ממנו בהרבה קורסים
באחוזים ניכרים , גם מטרידה מאוד, אותי למשל.

ל- hayek החשבון לא ברור לי בבקשה הסבר + דעתי

אם החוב 30 (צפי סוף שנה 2017)
אז לשיטתך (יש כ- מיליארד מניות)
תזרים 5 כפול 12 = 60 פחות 30 נותן מחיר מניה $30
תזרים 4 כפול 12 = 48 פחות 30 נותן מחיר מניה $18
&nbsp
טבע היא החברה הגדולה מסוגה בעולם
וקשה לי לחשוב שמדובר בחבורה של אידיוטים מושלמים
מה זה אומר ? (הרי אותנו המשקיעים הפיצפונים מענין מחיר המניה)
ובכן דעתי שיתכנו בעתיד הודעות\אירועים קשים שישפיעו על מחיר המניה מטה
כמו למשל ביטול הדיווידנד והורדת תחזית הרווח הצפויי
אבל יתכנו גם כאלה לחיוב שישפיעו על מחיר המניה מעלה
כמו למשל השקות של תרופות חדשות
לא סביר בעיניי רק טוב או רק רע
ולכן המחיר יכול לנוע (ולראות תחתית) בטווח הנ"ל
שחישבתי בתחילת הפוסט.
&nbsp
בהצלחה לכולם
&nbsp

dw2322

New member
תשובות

1. מסכים, סבירות נמוכה מאד, אבל אם הפטנט יחזיק מים? YYY, הנייר עף, אף בית השקעות לא מפנטז אפילו דבר כזה
2. סבירות גבוהה לאי השקה גנרית ב 2017 (לא דיבורים ופנטזיות על השקה, אלא השקה בפועל)
3. חולק עליך. דעתי מגיעה לא רק בגלל התחזית שלהם אלא גם משיחה עם אנליסט בתחום. הצפי שלהם לירידה של 1-1.5B$ הוא לגמרי ריאלי, אבל זה תלוי במספר המתחרים שיקבלו אישור. באם אחד? אז סביר שהירידה תהיה מתונה יותר. עם 2 שחקנים (וזה הצפי ל 2018) זה התרחיש הסביר ואם יהיו 3 אז יחטפו ירידה יותר חזקה.
4 ו 5. מסכים, גם אני לא נורא אוהב את ה non gaap, אבל שמתי לב שהרבה פירמות בארה"ב נוהגות כך.
6. נחיה ונראה. יש 4 שחקניות במירוץ למיגרנה, ולא ראיתי בכתבות אצלן איזושהי התייחסות לבוטוקס שהזכרת. אם כל ה 4 מפנטזות על מכירות משמעותיות אז קצת קשה לי לצלוב דווקא את טבע בגין אופטימיות יתר. אגב, גם 500M$ שנתי יהיה לא רע בכלל, בהנחה שלא כל ה 4B$ נעלמים אלא רק 1.5 אם נוסיף על זה מספרים דומים מהאוסטדו אז מקבלים תחליף ראוי לירידה הצפויה ממוצר הקופקסון. אני מקבל שיש פה אי וודאות ובהחלט עלול להיות כישלון בניסוי - אצל טבע כמו אצל כל אחת מה 4.
7. בסעיף הגנריקה הייתי מזכיר את פיתוח הביוסימילר לריטוקסן וההרצפטין (כיום בשלב 3). גם מזרק האפיפן של מיילן על הכוונת, ועוד.
&nbsp
בקיצור, לדעתי הנייר כן אטרקטיבי כיום. לצערי השוק חשב אחרת בשנה האחרונה והנייר חטף כהוגן

פי 10 מארס

Well-known member
מזכיר לי בעל סובארו,שכן ,עם מנוע אוכל שמן , סדקים בשילדה

אגזוז שנגרר על הכביש, מתווכח עם הקונה
"אבל הורדתי לך 50 אחוז מהמחירון
הכל מתומחר " , סע לשלום ותהיה מאושר.

love rain

New member
ואני רוצה להזהיר מהמזהירים....

מי אמר שב30 דולר זה לא אחלא קניה?לפי תחזיות החברה ותשואת הדיווידנד שמשולם 4 פעמים בשנה ,נראה שמחיר המניה ביחס לרווח המייצג שלה ,אטרקטיבי.
השאלה שנישארה פתוחה היא האם מכאן טבע תשתפר בביצועיה העסקיים או לא.?
תחזיות החברה והאנליסטים יותר מדוייקים מניחוש או הימור ,לדעתי.

aeonf

New member
אוסיף עוד כמה דברים

1. תוספת רצינית לרווח ולאבידה כתוצאה מאינטגרציה של החברה הנרכשת ויעול (כבר מפטרים אלפי עובדים). החברה צופה תוספת של כ1B נוספים לשנה לאבידה.
2. ככל שהחוב קטן הוצאות המימון קטנות = רווח גדול יותר (למרות שהריבית שהם משלמים אפסית).
3. גם התחלת התחרות עם הקופקסון שתגיע במוקדם או מאוחר לא תגרום לכך שההכנסות/רווח ממנו יתאפסו לגמרי, נראה לי שקיטון של 80% זוהי תחזית פסימית וזה נראה לי מספר סביר למדל ככה שפגיעה של 32% ברווח הנקי זוהי הנחה סבירה לדעתי.

פי 10 מארס

Well-known member
אף אחד לא יודע , ביננו, מה עם הרדיאטור , הקרבורטור ואם בכלל

הרכב הזה יסע חצי שנה.

love rain

New member
באוגוסט המניות ישתחררו מחסימה. אני לא חושב שאלרגן תמכור

במחיר שנמוך אפילו מההון העצמי שעומד על 34 דולר למניה כשמכפיל הרווח שלה מתקרב ל6.
מצד שני יתכן שהמניות ימכרו אם בכלל ,מחוץ לבורסה ואז יתפתח מאבק שליטה שיכול להרים את המניה מעבר ל40.

ANZ1

New member
נשאר לך לשכנע את מנכל אלרגן

שאמר לפני זמן קצר שהם ימכרו את מניות טבע ברגע שהם יוכלו.

ANZ1

New member
סביר שהדיבידנד יבוטל בקרוב

בחודש הבא מיילין אמורה לקבל אישור לקופקסון גנרי,
וסביר שבעקבותיו טבע תוריד את התחזיות ותבטל את הדיבידנד,
וגם אם לא, טבע מוכרת חטיבות , חברה שמוותרת על העסקים שלה כי היא צריכה מזומן לא הגיוני שהיא תתן מיליארד דולר דיבידנד.
דיבינד מחלקים מעודפים, ולטבע אין עודפים, יש חוסרים,
יותר מזה, אם רוצים להזהיר, מסוכן להחזיק את טבע בחודשים הקרובים עד שאלרגן ימכרו את 100 מיליון המניות שהם מתכננים למכור ברגע שהם יוכלו,
זה כמות של שבועיים מסחר,
וזה יכול להוריד את המניה בהרבה אחוזים.
ובנוסף יש את תוצאות התרופה למיגרנה, אישור שלה יתן זינוק של המניה, אבל כשלון את הניסוי יראה שלטבע אין צמיחה בעתיד רק צמצום.

למעלה