ניהול תיק השקעות עם הטבות משמעותיות בעמלות

גיא חזן

New member
ניהול עצמי

לשלוח אדם ללא ניסיון והבנה לנהל את הכסף בעצמו זה פשע.
זה בדיוק כמו לשלוח אדם ללא ניסיון והבנה לתקן בלמים ברכב.

בשני המקרים צפיה בסרטונים או בכתבות באינטרנט אינן מספקות.

naftul21

Member
לא תמיד, זה תלוי בידע שלך

אם אין לך ידע וגם אין לך זמן ,אז כדאי שיהיה לך מנהל תיק בבנק או ביבת השקעות

בסכומים כאלה גדולים אתה יכול לקבל עמלות מינימום גם בבנק ,אתה רק צריך פשוט לדרוש את זה,,וזה גם יותר נוח הוא נגיש

חשוב מי זה היועץ או המנהל תיק,אתה צריך לברור אותם ,מישהו אם קבלות ,תחקור,אל תקח סתם יועץ שיושב בשולחן הראשון בבנק,גם באותו בנק יש מגוון של יועצים,אתה צריך להתאמץ ולחקור תשאל מכרים , ולעבוד עם אחד שבא לעשות את העבודה

בהצלחה

naftul21

Member
לא תמיד

תשווה מול כמה בתי השקעות ,דרוש את אותה עמלת מינימום מהבנק

יש השוואה בבלוג "הסולידית "בין כמה בתי השקעות
לשונית כלים

כדאי לך לתת ליגאל לנהל את התיק הוא הכוכב הזוהר של הפורום

TheUnstoppable

New member
ניהול תיק השקעות עם הטבות משמעותיות בעמלות

שלום,

קיבלתי הצעה לניהול תיק השקעות אצל אלטשולר שחם (הכסף נשאר בבנק ואלטושלר שחם ינהלו אותו) עם הטבות בעמלות (דרך הייטק-זון):
1) ללא דמי ניהול רבעוניים
2) עמלות קניה ומכירה מינימליות (אמורה להיות לי פגישה בה יציעו לי את העמלות הללו, כרגע רק ציינו שהן 'מינימליות')

יש לי סכום כסף גדול מאוד שלא מושקע בצורה חכמה (אצל יועץ בבנק, שלוקח כאמור עמלות גבוהות יותר וגם לא ממש עוזר, ולעיתים אף מזיק), רציתי לדעת, האם הצעה כזו יכולה להיות משתלמת?, אני לא בן אדם שמתעסק בשוק ההון ומשקיע בזה זמן ולכן אני גם לא מבין בתחום מספיק בכדי לנהל סכומים כאלה.

בהצעה הזו אני גם מקבל הטבה רצינית בעמלות, וגם הכסף ינוהל בצורה הרבה יותר נכונה מאשר ניהול אישי או באמצעות יועץ בבנק, שאני לא ממש סומך עליו. כמובן שאפשר להפסיק בכל רגע נתון את הניהול.

אשמח לשמוע את דעתכם ומהם הסיכונים בניהול סכום גדול של כסף בצורה הזו?, הדבר היחיד שקראתי שיכול להיות בעייתי זה 'חיבוץ': מנהלי התיק מוכרים וקונים ניירות בלי סיבה רק כדי להרוויח את העמלות של הקניה והמכירה. עד כמה הדבר באמת מסוכן? האם יש עוד סיכונים?.

אם יש לכם הצעה לדרך טובה יותר לניהול הכסף, אשמח לשמוע.

תודה.

igal2016

New member
אני לא מנהל לאחרים תיקים

בכל מקרה עדיף שלפחות חלק ממנו תשקיע בעצמך בזול,
כי אתה היחידי שבאמת אכפת לו מהכסף והרווחים שלך,
בתי השקעות מעניין אותם בעיקר הדמי ניהול עמלות והרווחים שלהם

תראה תיקים פאסיבים כמו
el-erian , gone fishing ,coffeehouse ,david swensen ,all weather
מהסולידית
פחות נראה עדיף התיק עם ה25% זהב
בכל מקרה תבדוק בעצמך מה מתאים לך

aeonf

New member
לא ציינת את דמי הניהול שהציעו לך

כתבת:
"דבר היחיד שקראתי שיכול להיות בעייתי זה 'חיבוץ': מנהלי התיק מוכרים וקונים ניירות בלי סיבה רק כדי להרוויח את העמלות של הקניה והמכירה. עד כמה הדבר באמת מסוכן? האם יש עוד סיכונים?."
זה לא סיכון, זה בוודאות יקרה וזה אכן מצער מאד (וגם דופק אותך).

האם באמת אין לך קצת זמן פנוי ללמוד להשקיע לבד? זה הרבה פחות מסובך ממה שאתה חושב ויחסוך לך הרבה מאד כסף לטווח הארוך.

TheUnstoppable

New member
תודה על תגובתך, כרגע רק זרקו באוויר קניה ומכירה 0.1% אבל זה

היה כנראה כדי למשוך אותי להפגש איתם, אני מניח שבפועל יציעו משהו דומה.
אין עמלת אחזת תיק רבעונית כאמור.
&nbsp
אני יכול ללמוד להשקיע לבד, השאלה האם ניהול תיק ברמה טובה ידרוש ממני זמן רב כל יום, וכמה זמן צריך ללמוד את הנושא?, מדובר כאן בסכום לא מבוטל, בגלל זה אני שואל אם עדיף ניהול מקצועי עם עמלות נמוכות או שעדיין מומלץ ללמוד להשקיע לבד?.
&nbsp
אני מניח גם שבניהול עצמאי, העמלות שיגבו ממני יהיו גבוהות יותר ממה שהוצע לי כאן, לא כך הדבר?.

עבור תיק השקעות מנוהל בבית השקעות,

גובה ממך בית ההשקעות אחוז מסויים מסך ההשקעות כעמלת דמי ניהול.סכום זה מתווסף לעמלות הקניה ומכירה שעליהן דיברו איתך.הרווח שלך יגדל ככל שתשלם אחוז קטן יותר מסך התיק כדמי ניהול לבית ההשקעות.
אתה יכול לפצל את הסכום בין כמה בתי השקעות .לראות למשך שנה באיזה חברה אתה מרוויח יותר.
אתה יכול לנסות להשקיע את הכסף במוצר הנקרא :פוליסת חיסכון. פוליסות החיסכון מנוהלות על ידי חברות הביטוח,כוללות מספר מסלולים בהתאם לסיכון שאתה בוחר.גם כאן יגבו ממך אחוז מסויים מהתיק השקעות כעמלת דמי ניהול (מומלץ ורצוי להתמקח על גובה העמלה).למרות השם פוליסת חיסכון מדובר בכספים המושקעים רובם בבורסות באגחים ומניות וחלקן הקטן בפיקדונות גאמבו בבנקים ובמקמים.עד כמה שידוע לי אין חיובים בגין קנית-מכירת ני"ע וגם אין חיוב למס הכנסה כל עוד הכסף נצבר בצורה זו.רק בעת פידיון של סכום כלשהו ממוצר זה יש חיוב במס.ניתן בכל יום למכור חלק או כל התיק.
אגב, גם תיק מנוהל בבית השקעות וגם פוליסת חיסכון בחברות הביטוח עשויים לגרום הפסדים בשנים מסויימות בשל השקעת הכספים בבורסות.כנ"ל כמובן לו תלמד ותשקיע לבד בשוק ההון.
אין משקיע בשוק ההון ואני כמובן ביניהם שלא חווה הפסדים.אך עם הניסיון יש כמובן הרבה יותר רווחים .

פלרית

New member
אצל אלטשולר שחם יש כמה מסלולי ניהול תיק

יש תכנית של תיק המורכב מסוגים שונים של קרנות נאמנות, אז אין עמלות קנייה ומכירה,
אתה בוחר את רמת הסיכון ואחוז החלק המנייתי בתיק, ויש אשפרות בכל זמן לבקש שינוי בהרכב התיק. ברור שיש עלות של דמי ניהול עבור כל קרן כמו בכל הקרנות נאמנות, אך זה התשלום היחידי.

naftul21

Member
המבין

אם אתה אומר שאתה לא מבין בשוק ההון,איך אתה יודע שבבית השקעות ינהלו לך את התיק יותר טוב

לדעתי בשניהם תקבל את אותו ניהול פחות או יותר,ההבדל היחיד הוא בדמי ניהול
שזה עד כמה אתה מבין בשוק ההון ויכול להתמקח(כבר אמרת שאתה לא מבין)

מבלי להיעלב ,אפשר להבין (מהכתוב) שאתה לא מבין

למעלה