שאלה כללית על אג"ח

לא ממש הבנתי

יש ריבית נקובה. אז האם התשואה לא תשתנה אם האגרת תאבד מערכה? האם ירידת מחיר האגרת משפיע על כמות הכסף שהשקעתי/כמו היחידות?
האם האגרת משלמת כמו אגח ממשלתית, 100 אגורות על כל יחידה שקניתי?
תודה.

ANZ1

New member
הסבר

הריבית הנקובה לא משתנה, היא מחושבת מהקרן , נגיד מ100, אבל אם האגח ירד ל90 אז התשואה בפועל שתקבל מהמחיר שקנית גבוה מהתשואה שהיתה, והפוך אם האגח נסחר ביותר מ100 אז התשואה שלך תהיה יותר נמוכה מהריבית הנקובה.

שאלה כללית על אג"ח

"ככל שמחיר האגרת יורד, התשואה עולה".

אני מבין את העקרון, שאם היא נסחרת בפחות מ-100, ככל שהיא תעלה אז התשואה תגדל. אבל האם אגרת לא יכולה להמשיך לרדת ובעצם לא לספק תשואה? או שכל אגרת בסופו של דבר תיסחר ב-100, גם אם קניתי אותה בסוף ב-93 לדוגמא?

תודה.

עדיין לא מבין

למשל קניתי בשווי של 1000 ש"ח ויש ריבית של 2.5%. אם מחיר האגרת ירד, אז גם הסכום שיש לי ירד, ואז הסכום שאני מקבל מהריבית מן הסתם יקטן כי יש לי פחות כסף.

ANZ1

New member
לא

אתה עושה בלאגן בן דברים שונים
הריבית הנקובה לא מענינת אותך,
ובכמה כסף קנית לא מעניין את מנפיק האגח.
הוא לא משלם לפי כמה כסף יש לך.
דוגמא
אגח הונפק ב100 (נגיד), ומחלק כל שנה ריבית נקובה של 5 אחוז (נגיד) ואחרי 10 שנים מחזיר את הקרן פלוס הריבית האחרונה (נגיד).
אז מי שמחזיק אגח אחד, יקבל כל שנה 5 ובסוף התקופה 105 לא אחוז, אגורות,
באמצע התקופה האגח נסחר בפועל במחירים שונים, ביותר מ100 או בפחות,
אם קנית את האגח ב104 אז הריבית שתקבל בפועל פחות מ5 אחוז,
אם אתה מחזיק אגח, והמחיר שלו בשוק ירד, אז הוא שווה פחות אם תמכור אותו לפני הפקיעה, אבל אם תחזיק אותו עד הפקיעה, אתה תמשיך לקבל כל שנה 5 ובסוף 105.
מי שבא לקנות היום אגח, לא מסתכל על הריבית הנקובה, אלא על התשואה השנתית, זה מחושב לפי השווי הנוכחי והזמן.

אז הריבית שמשולמת בכל פעם

היא על 100 או על כמה שהאגרת בפועל?
&nbsp
לקראת סוף חיי האגרת היא מתכנסת ל-100 ואם קניתי בפחות הרווחתי ואם ביותר אז הפסדתי?

ANZ1

New member
זה יותר מסובך מזה

אגח רגיל עולה ויורד באופן טבעי, ככל שמתקרב תשלום הריבית הוא עולה, ואחרי תשלום הריבית הוא יורד, גם אגח בטוח ב100 אחוז נראה כמו שיני מסור.
כדי לדעת אם תרויח או לא אתה צריך לדעת באיזה שלב האגח נמצא,
ומה הסיכון שהוא לא ישלם בסוף.

השאלה בעצם היא

אם מחיר האגרת ירד- למה שאני אמשיך לקבל 5 ובסוף 105 אם נגיד המחיר ירד ל-94 (לדוגמא)

ANZ1

New member
הסבר

האגח משלם את מה שנקבע בהנפקה, לא מעניין את אף אחד בכמה אתה קנית אותו.
האגח יכול להסחר ב94 או ב50 או ב10, זה לא מעניין,
כל עוד המנפיק סוברני (מתפקד) ולא פשט את הרגל, ומשלם את החובות.
אתה תקבל את הקופונים ואת הקרן.

גיא חזן

New member
הנחות עבודה

תחת הנחה שאין דיפולט - בסוף תקבל 100
בעת קניית אגרת החוב - נעלת את התשואה שלך.

לא מכיר את המושג "דיפולט"

אגרת חוב קונצרנית היא כמו אגרת ממשלתית? בסוף היא תהיה שווה 100? איך זה קורה? למה שהיא לא תמשיך לעלות/ולרדת? הרי היא מתנהגת כמו מניה.

ANZ1

New member
אגח זה הלוואה לא מניה

אין קשר בן אגח למניה,
אגח זה הלוואה
המנפיק (לוקח ההלוואה) מקבל בהתחלה 100 מהציבור, ואז מחזיר לפי מה שהוגדר בהנפקה, ברוב המקרים במהלך התקופה משלמים קופונים (ריבית) ובסוף התקופה מחזירים את הקרן (100)במהלך התקופה עד הפקיעה סוחרים באגח, אז המחיר עולה או יורד, אבל בסוף התקופה, בדרך כלל מחזירים לבעל האגח את הקרן 100.
אם אין דיפולט - פשיטת רגל של המנפיק.

כל המידע על אג"ח - בכנס ביום א' 26 לפברואר החל משעה 17:00

- זיהוי הזדמנויות השקעה באג"ח!
- כיצד מחשבים את התשואה הפנימית של האג"ח?
- מתי לקנות אג"ח?
כל המידע והתשובות לשאלות בכנס שפרטיו מופיעים בקובץ הרצו"ב.
השתתפות בכנס והחניה במקום בחינם

לחצו להרשמה לכנס

למעלה