טבע. צריכים לתת ייעוץ לגירושים

בהחלט היה מונח על השולחן כמידע צופה פני הבאות .השאלה

כעת היא אם יגיע שחקן חיזוק כוכב תוצרת חוץ או שמא יעדיפו תוצרת הארץ.נראה לי בשל גודל השעה והבור אליו נפלו המניות כי יהיה זה שחקן חוץ.
מישהו יודע מתי מסתיים החוזה של מסי או רונלדו ?

igal2016

New member
חחח , אני חושב שהחדש יהיה יותר טוב מויגודמן

אבל שבכל זאת יביאו מישהו חדש אחרי זה

נראה שלחדש יותר אכפת מהתחום , השאלה איך סגנון הניהול שלו , והאם יכול להיות מחושב ולקבל החלטות לא פשוטות בצורה טובה
ויגודמן בהרצאות , נראה יותר בטוח בעצמו, ויותר במיינדסט עסקי,
פחות הטכנולוגיות וההשפעות של מה שהם עושים , אלא יותר מספרים וביזנס קודם,
לויגודמן יש קול קצת מעצבן, וסגנון דיבור שיוצר מתיחות מהבחינה שיש לו ציפיות גבוהות וכנראה זה אף פעם לא יספיק אז העובדים ניהים מאוכזבים,ויגודמן רוצה הכל כאן ועכשיו כזה , נראה שלחדש יש יותר אמפתיה והבנה וראיה לטווח ארוך, אולי העובדים יאהבו את זה יותר , וזה פחות ייתקע תהליכים, נראה מה יהיה

כנראה שהם יהיו די שונים הוא וויגודמן,
מצד שני בגלל שהחדש הוא מחליף זמני , כנראה לא יעשה שינויים דרסטיים מידי

מעניין מה יהיה בדוחות , אולי יהיה ממש גרוע ,או אולי אקטביס תפתיע

יעקב ו

New member
אני מנחש שהמנכל החדש

יחתוך את הדיבידנד (בין השאר).
אחד ההבדלים בין מנכל חדש לישן הוא שהחדש יכול לבצע פעולות שהישן לא יכול (פסיכולוגית, לא טכנית) כי למנכל הישן קשה להודות בטעויות.
&nbsp
לכן "ניקוי אורוות" עשוי לכלול ביטול או קיצוץ דיבידנד. אם המניה תגיב בשלילה אז החדש יוכל לומר שהוא עושה פעולות כואבות כדי להציל את החברה וליחס ירידב במניה לתקוםה של המנכל הקודם.

igal2016

New member
כנראה שנכון , יחתוך דיבידנט או סבב פיטורים

כמו שאמרת , ניקוי אורוות חח
אולי חלק מזה זה להעיף מהboard כמה בעייתיים

aeonf

New member
כמה שטויות נו באמת

1. המנכ"ל לא יכול להחליף אף אחד בבורד, הבורד הוא זה שממנה אותו.
2. המנכ"ל אינו מחליט על הדיבידנד ואין לו סמכות לכך, הסמכות הבלעדית נתונה לדירקטוריון.

יעקב ו

New member
אתה טועה

הסמכות הפורמלית לדיבידנד היא לדירקטוריון.
אבל בפועל המנכ"ל מביא תכנית תקציב ואם הוא מציע שהדיבידנד יבוטל אז הדירקטוריון יאשר את זה.

aeonf

New member
קשקוש

למנכ"ל אין נגיעה לדיבידנד וזה ממש לא קשור אליו, אולי הוא יכול להציע אבל שהמנכ"ל יגיד לבוסים שלו מה לעשות? נו באמת

dw2322

New member
בני לנדא: אני מקווה ש-טבע לא תמכר

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001175868
זוכרים את תרחיש ההשתלטות שהוזכר כאן לא מזמן?
טבע כיום נסחרת במחיר נמוך, ומהווה טרף עסיסי לחברות פארמה גדולות (הנסחרות ב 200-300B$ , בליעת טבע מבחינתן לא תהיה עניין מסובך במיוחד, וכך יתרמו לצמיחה אצלן).
עכשיו גם ההנהלה חלשה.
&nbsp
אני קורא למשקיעי טבע להתנגד להצעת רכש במחיר זול של 50$ למניה (כ 50% פרמיה על מחיר השוק, סחרני יום מן הסתם יסכימו, וקשה להאשים אותם) ולדרוש 100$ למניה. זה לא יקר! זה בסה"כ מכפיל 20 על 5$ למניה, ויש לטבע פייפליין נאה של תרופות אתיות וגנריות.
&nbsp
בהחלט יתכן שהאורות במשרדי j&j, נוברטיס, רוש ומרק דולקים בלילה, בניסיון לתכנן בליעה של חברה טובה במחירי סופעונה.
אני מצטרף לבני לנדא וקורא למשקיעים: אל תסכימו שיקנו אתכם בחיניי חינם! מחיר הרכישה צריך להיות 100$ למניה.

ANZ1

New member
תחלום על 200 למה על 100 ?

דולר מעל 45 אף אחד לא יציע על טבע .
היא לא שווה יותר.

igal2016

New member
למה 5 דולר למניה?

ולא 2-3.5?
בטוח לא שווה מעל 70$
אני חושב שיותר באזור 40-55$
&nbsp
האם GILD או CELG תקנה אותם?
&nbsp

dw2322

New member
יש 300 תרופות גנריות בפייפליין

רובן קטנות אך חלקן גדולות, כמו התרופה לסכרת ש-טבע דיווחה שתוקפת בימים אלה (תרופה עם היקף מכירות נוכחי של 3.2B$).
יש מספר תרופות אתיות בפייפליין. דווח על השקה של 2 קטנות לאחרונה, ובקרוב תושק התרופה להנטינגטון, שצפויה להיות בגודל בינוני. בהמשך עשויה (אבל זה פחות ודאי) תרופת בלוקבאסטר למיגרנה, שעשויה לעבור את הקופקסון.
מכאן ש 5$ למניה זו תחזית שמרנית. זה עשוי להגיע גם ל 6$.

igal2016

New member
אה , אבל עדיין לא אושרו ונמכרות , זה ייקח זמן כנראה

למרות שבעולם 1 מ8 כדורים שלוקחים אנשים בעולם הוא של טבע
ויש לטבע 350 מיליון מטופלים ביום

למעלה