איך הרעיון של טראמפ ישפיע על הכלכלה?

igal2016

New member
איך הרעיון של טראמפ ישפיע על הכלכלה?

המס שהוא רוצה לקחת על חברות ייבוא ממקסיקו 20% ומסין 45%
או משהו כזה,
כרגע חלק מזה לבניית החומה,
האם חברות יישלמו משכורות לאמריקיים שהם גבוהות מהסינים והם יעשו את המוצרים או יעלו את המחירים וימשיכו לייבא מסין ומקסיקו מוצרים?
אם הם יעלו את המחירים זה יכול לגרום לאינפלציה בארה"ב וכנראה שזה ייגרור עליות ריבית

מה דעתכם בנושא הזה של טראמפ?
למה זה ייגרום? מה איזה שינויים יהיו?
מה יעבוד פה יותר טוב? במקום החוק הזה?
ואיזה מניות ייפגעו או ירוויחו מזה?

ANZ1

New member
אין סיכוי שזה יקרה

1. הוא לא יכול להעלות מס או מכס על מקסיקו או סין,
זה תלוי בקונגרס לא בו.
הקונגרס צריך קודם לבטל את הסכמי המס הקיימים.
2. אם הקונגרס יבטל את ההסכמים הנוכחים וטראמפ יעלה את המס,
מקסיקו וסין יעלו את המס על מוצרים אמריקאים לאותה רמה.
3. וכאן יש 2 בעיות, הראשונה מקסיקו היא יעד היצוא השניה של ארצות הברית וסין השלישית, והבעיה השניה שסינים ומקסיקאים מאד רגישים למחיר, מה שיגרום שבאותו הרגע הם יפסיקו לקנות מוצרים אמריקאים ויקנו מוצרים אחרים בלי מס, אם שברולט קרוז תעלה 20 אחוז יותר מטויוטה קורולה, אף אחד לא יקנה שברולט.
(סין לקראת חתימה עם 14 מדינות שונות על מסחר בלי מס, ומקסיקו חתומה עם מדינות רבות בינהן קנדה שיכולות להחליף את כל המוצרים האמריקאים).

העלת מכסים כאלו יגרמו שארצות הברית תקרוס כלכלית, כל החברות האמריקאיות פורחות רק בגלל יצוא ולא בגלל צריכה עצמית (ארצות הברית היא רק 5 אחוז מאוכלוסית העולם ו10 אחוז בצריכה).
העולם היום יכול להסתדר בלי ארצות הברית, בניגוד לעבר, גנרל מוטורס היא לא יצרן הרכב הגדול בעולם, אלא פוולסווגן וטויוטה, יבמ היא לא יצרן המחשבים הגדול אלא לנובו הסינית, וככה בכל תחום אחר, העולם יסתדר מצוין בלי ארצות הברית.

igal2016

New member
נכון

מצד אחד זה יישנה לאיזה חברות ייזרום הכסף במקום
ומצד שני אם כולם יעלו את המס אחד לשני אז זה יכול לגרום למלחמה
או לזה שכל מדינה תצרוך רק מהדברים שהיא מייצרת

בכל מקרה זה לא רק טראמפ מחליט הכל ,
הוא אולי הפנים של כל זה , אבל מאחוריו יש הרבה אנשים שכן מומחים בתחום שלהם וחושבים על ההשלכות והייתרונות של כל החלטה שלו,
הוא לא בהכרח מקבל הכל על דעת עצמו , הוא פשוט מודדיע עליהם ומקבל אחריות על אותה החלטה,
מצד אחד הוא נראה פזיז ואימפולסיבי מידי ויותר מידי מתעסק בפופוליסטיות,
מצד שני הוא ביצועיסט ומתייחס למדינה כמו עסק שצריך להרוויח ,
אני לא חושב שארה"ב תגיע ל4 אחוז צמיחה ,
כנראה שתגיע לאזור 2 או קצת פחות מ3 , אבל לא 4,
למרות שכמו שבאפט אומר, גם 2 זה טוב , כל עוד הצמיחה באוכלוסין היא 1 אחוז,
בסופו של דבר יש ריבית דריבית על הצמיחה הזאת וזה ייסתכם בהרבה בעוד 10-20 שנה,
חחח כרגע לא יודעים איך לאכול את טראמפ , פוליטיקאי שאומר שהוא יעשה משהו ואז הוא הולך ובאמת עושה את זה, מתי זה קרה לאחרונה? חח

נקווה לטוב
שייבצע שינויים לטובה ולא ייקח החלטות פזיזות ואגרסיביות מידי בגלל פופוליזם שלא יפגעו בכלכלה האמריקאית , כי כמו שבאפט אומר , אמריקה מצאה את הgolden goose וזה עובד וימשיך לעבוד שנים

ANZ1

New member
מאחוריו יש 2 נאו נאצים שמקבלים החלטות

3718

Member
קשקוש. סטיב מילר הוא יהודי.

זה שאנשים חושבים שכדאי למנוע כניסה של מהגרים ממדינות מוסלמיות קיצוניות לא הופך אותם לנאו נאצים.
תעמולת תשקורת מיינסטרים קלאסית.
תקשורת המיינסטרים (גם בארץ) היא בעצם סוג של מפלגה פוליטית שמאלית.

ANZ1

New member
מילר הוא יהודי נאצי

נאציזם זה תפיסת עולם, לא קשור מי אתה,
בדיוק כמו ארגונים ואנשים נאו נאצים בישראל, ארגון להבה, כהנא צדק וכל נוער הגבעות הם ארגונים נאו נאצים, או דאעש, נאציזם זה לא רק נגד יהודים, גם מי שצועק "מוות לערבים" או כל מוות למישהו אחר שרוצה להקים מדינה עם שלטון חזק, שמעל הכל, נגד חופש הביטוי וזכויות אדם נגד הוא נאצי.

naftul21

Member
אני מבין מדבריך שכל מי שמתנגד לכניסה גורפת של מהגרים הופכת

אותו לנאצי

מילר לא צעק מוות למוסלמים ,הוא כן בעד הגבלה ויזה לכל מי שרוצה להיכנס לארצות הברית. זה לבד הופך אותו לנאצי?

ANZ1

New member
אין שום קשר

תגובה שלך די טפוסית, שום קשר למה שכתבתי,
אגב גם האיסור על כניסה לארצות הברית לא קשורה לכלום,
טראמפ והממשל לא אסרו על אף מהגר להכנס לארצות הברית רק לאנשים עם ויזה זמנית ולא ויזת הגירה, כל המהגרים נכנסו ונכנסים לארצות הברית.
וכל המדינות שאסרו עליהם להכנס לארצות הברית הם מדינות שאפילו טרוריסט אחד לא הגיע מהם לארצות הברית.

naftul21

Member
למה אתה קורא לו נאצי או שלא הבנתי?

אז בוא תסביר לי למה אתה קורא לו נאצי?

naftul21

Member
תגובה די טיפוסית? דווקא נראית לי שלך

הצו הנשיאותי חל גם על נושאי גרין קארד, רק שביתהמשפט עצר את זה זמני.
למה התגובה שלי לא קשורה לכלום ,הגבתי על זה שאמרת שהוא נאצי זה לא משהו שקשור למה שכתבתה?

"כל המדינות שאסרו עליהם להכנס לארצות הברית הם מדינות שאפילו טרוריסט אחד לא הגיע מהם לארצות הברית"-זה משפט תגובה טיפוסי ,העתקת מאיזה עיתון שורה ועשיתה קופי פס-.אף אחד לא בדק את זה לעומק,חוץ מזה יש קשר עמוק למדינות האלה כמייצרות טרוריסטים תומכות בטרור ומסבסדות אותו.
מבלי התמיכה שלהם היה הרבה הרבה פחות הרג אזרחים תמימים על כדור הארץ

נאצי

1.
תומך בנאציזם, באידאולוגיה של תורת הגזע, בעליונות המדינה ובגישה פשיסטית למלחמה
2.
קפדני, דייקן יתר על המידה, קשוח יתר על המידה, בעל גישה מחמירה לסדר. "השותף שלי לדירה כזה נצי. אם אני רק מזיז משהו בדירה הוא מתהפך עליי."

דרך אגב אני לא מכיר את מילר,ויכול להיות שהוא באמת נאצי או משהו שלילי,אבל אני מסרב לקרוא כתבה באתר אינטרנט מגמתי ,ואז לגבש לעצמי עמדה על פיה.

למעלה