מגוריט מתחילה לעבוד

dw2322

New member
מגוריט מתחילה לעבוד

קנו 34 דירות בפרוייקט מידטאון (מגדל חדש בדרך בגין ת"א, ליד הקריה). שילמו תמורתן 71 מלש"ח. דירות 3 חדרים, 70 מטר, קומות 6-11. מחיר ממוצע 2.1 מלש"ח.
http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/464025
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001172420

למי שמתעניין לשכור מן הסתם אפשר יהיה לשכור מהם דירה בעוד שנה לערך. ב 4750 שקלים, שזה אחלה אחלה מחיר (במרכז ת"א אנשים לפעמים משלמים 7000 ו 8000 שקלים על 3 חדרים, שזה מטורף).
לא רשום אבל סביר שזה כולל חניה אחת לדירה.
יש לקחת בחשבון ועד בית גבוה (מגדל חדש, זה בקלות יכול לעבור את האלף שקלים לחודש) וארנונה. חוזה שכירות ל 10 שנים, שזה נדיר למצוא.

לא רואה יתרון יחסי שלהם

המחירים מחירי שוק ולא מציאות. מדובר בתשואה של 2.5% ובהנחה של 1% תקורה עבור המשרדים וההנהלה אז נשארים עם לא משהו ביד....

dw2322

New member
מחירי שוק???

אנא מצא לי דירת 3 חדרים חדשה במרכז ת"א ב 4750. אני מכיר כמה וכמה אנשים שישמחו לשכור, וגם ישלמו לך אלף שקל דמי תיווך מתנה.

שכ"ד אופייני לדירת 3 חדרים חדשה במרכז ת"א יכול להגיע כמו כלום ל 7000-8000 שקלים. כן כן. הזוי. בל נשכח שדירה חדשה בד"כ מגיעה עם חניה פרטית. זה שווה כסף.
4750+אלף שקל ועד בית (סביר למגדל)+ארנונה זה דיל לא רע, למי שמחפש במרכז ת"א.
לא מזמן נדהמתי לשמוע על 5000 שקלים לדירת 2 חדרים ישנה מצ'וקמקת (אך משופצת) באלנבי המג'וייף. חניה? פחחח

מאידך, אני יכול להציע לך אלטרנטיבות טובות בשכונות הצפוניות המצויינות, ב 5000-6000 שקלים (עם ועד בית נמוך בהרבה) ו 4000 בשכונות המזרחיות והדרומיות. לדעתי זה שפוי בהרבה אבל יש כאלה שמתעקשים לגור מטר משרונה.

ב 4750 שקלים 34 הדירות הללו יבלעו בשניה.

dw2322

New member
דירה להשוואה

מתוך לוח יד 2 (איך מצליחים לסמן קישורית למודעה שם? , לא מצליח משום מה)
מגדל יוקרה חדש בפארק צמרת (שכונה צפונית יותר, ליד בבלי), דירת 3 חדרים 70 מטר, קומה 9, רחוב ניסים אלוני 7. 2 חניות.
8000 שקלים בבקשה+1270 ועד בית (יש שומר ובריכה בבניין, וזה תענוג יקר)+700 ארנונה (לחודשיים) כניסה ב 1.2.2017

לא נראה לי שתהיה להם בעיה למצוא שוכרים ב 4750.

3718

Member
לא רואה יתרון יחסי שלהם עבור משקיע בהם

ללקוח אכן יש יתרון. אבל אם היתרון של הלקוח כל כך גדול, מה הם מרויחים? מה המודל העסקי שמאפשר להם לעשות תשואה מצחיקה על ההון של 2.5% ועדיין לשרוד כעסק? הרי עוד מעט אגח אמריקני ל10 שנים יתן 2.5% . מה ההצדקה העיסקית?
&nbsp
&nbsp

dw2322

New member
שים לב שהמחיר המצחיק הוא ל 10 שנים

אחרי זה? אף אחד לא מבטיח שום דבר.
או שיקחו שכ"ד במחירי שוק (8000) או שימכרו את הנכס, במחיר שוק.
&nbsp
מה שכן אני מסכים איתך שכהשקעה מבחינתנו זה לא מציאה גדולה, שכן צריך לקחת בחשבון גם תסריט של ירידת מחירי הדירות בת"א (תסריט סביר לדעתי, שכן התשואה מאד נמוכה וב 10-20 השנה הבאות מתוכננת בנייה מסיבית ברחבי העיר).
&nbsp
למי שקונה למגורים לעצמו אז 2.1 מלשח זה מחיר טוב ל 3 חדרים חדשה (מחליף שכ"ד של 100 אלשח מדי שנה).

למעלה