טבע: "דורון צור מסמן תחתית"

dw2322

New member
טבע: "דורון צור מסמן תחתית"

דורון צור צולב את הנייר:
http://www.themarker.com/blogs/dorontsur/1.3251827
אהבתי את ההומור העצמי (בפעם הקודמת שדורון צלב הנייר החל מהלך מדהים). יפה!

ועכשיו מספר הערות למאמר:
1. המאמר מעניין ומחכים בדבר ההבדל בין ה gaap וה non-gaap. זה משהו שהטריד אותי מזה זמן. אגב, כמדומני ראיתי מאפיינים דומים בחברות פארמה גלובאליות נוספות.
2. הייתי מציין כי כיום הפייפליין האינובטיבי של טבע הוא הרחב ביותר מעולם (ואני שותף לדעה של מר לנדא שחבל שלא השקיעו יותר במו"פ, ובפרט פנימי, כמשקיע הייתי יותר אוהב את זה). בשנה הקרובה תושק תרופה גדולה להנטינגטון (sd809), בהמשך אינדיקציה נוספת ובהמשך עשויה להגיע תרופה אתית גדולה למיגרנה.
3. הייתי מזכיר גם כניסה לביוסימילר, שהצליחה באופן בינוני בלבד (כמה מאות M$ לשנה), ונקווה שבהמשך ישתפר (יש להם דור 1, חור בדור 2 ותקווה לדור 3)
4. כדאי להאיר שחטיבת אקטביס הולכת להגדיל את התזרים ב 2.1B$ . זה לא מעט (וסביר בתמחור *הנוכחי* , להבדיל מהתמחור הכפול בשנה שעברה). כמו כן לדבריהם השנים 2017-2018 עתידות להיות טובות יותר מ 2016, עקב צבר גנרי משמעותי (קצב של יותר ממוצר חדש אחד מדי שבוע), לכן התסריט המוצג של דורון בדבר תזרים נמוך מהנוכחי נראה כמחמיר מדי. אני כמשקיע מעריך כי התזרים יהיה גבוה יותר מהיום (עד כדי כישלון במשפט הקופקסון+כישלון בהשקת מוצרים אתיים חדשים, אני מסכים שזה לא ודאי). התזרים עשוי להיות גם גבוה בהרבה (בתסריט הצלחה פנומנלית של התרופה למיגרנה)
5. דורון איננו לוקח בחשבון את טראמפ בפועל. כיצד בעצם ניתן לעודד הורדה של מחירי תרופות (אתיות! ) בארה"ב? ע"י עידוד גנריקה. ומי הולך הכי הכי להנות מצ'יפור גנריקה??? (נגיד קיצור שנה בבלעדיות פטנט) זה המקום להזכיר כי לפני שנה כולנו חשבנו שהילרי הולכת להיות הנשיאה. מן הסתם גם הנהלת טבע. מה טראמפ יכול לעשות שהילרי לא היתה עושה???
כתבה מעניינת בעניין הזה:
http://www.gurufocus.com/news/469050/teva-good-value-questionable-management
6. אני מקווה שהדיבידנד ישאר כפי שהוא ולא יצומצם (עלה ל 4% עקב קריסת המניה בחצי, זה יותר מהמקובל בפארמה ומושך משקיעי ערך כפרפרים אל האור
). באם לא יהיה כישלון קופקסון אינני רואה סיבה מספיק טובה לקיצוץ שלו.

לסיכום: "דורון צור מסמן תחתית" אצל teva ב 34-35$

יהיה מעניין לראות זאת בפרספקטיבה של זמן.

פי 10 מארס

Well-known member
ראית חצי אחוז ירוק נכנסת ללחץ

טבע קצת מעצימה את אפקט הירידות לכדי 10 אחוז שבועי כמדומני
ללא תיקון כלשהו
אני רכשתי בשער 25000 נק
ולכן קשה לי לחייך לאחרונה באלכסון

dw2322

New member
זה שייך לפרה היסטוריה

גם אני מצטער שלא מכרתי את החצי השני, מה שהיה משפר את הטרייד הכולל.
כל זה שייך לפרה היסטוריה.

השאלה היא האם טבע ב 13 אלף שווה קנייה? (עם כסף חדש)
לדעתי כן. האם יכול לרדת עוד? כן. אינני מתיימר לקלוע על המילימטר בפיסגה או בשפל.
זה גם לא טרייד קצרצר ליומיים וגם לא לחודשיים. סווינג לשנתיים כבר יותר סביר.
אני גם בהחלט עלול לטעות.

פי 10 מארס

Well-known member
המסחר בנייר נראה לא אמיתי

רק למטה , כל יום
אותם 40 מיליון שח מחזור משלשום
כאילו למי מהבעלים הגולים בנייר ישנו שיקול כדאיות ללמטה
גם שטף ההודעות הרעות, בסמיכות לימים ירוקים בודדים
אולי אני מדמיין
אולי דרך אפקטיבית ללחוץ לפיטור המנכל ?
נראה ככה לפחות, זה עלול להקשות על מחפשי התחתיות .

dw2322

New member
מניה יכולה לרדת כל יום

לא נעים, לא נחמד, אבל בהחלט יכול להיות (אגב אתמול עלתה טיפה).
אל תנסה לחפש תחתיות ושיאים, כי זה קשה מאד מאד למצוא. גם מלקנות בזול ולמכור ביוקר אפשר להרוויח.
&nbsp
למשתלט עויין (נוברטיס, רוש, פייזר, j&j ועוד) הירידה הזו מייצרת הזדמנות של פעם בהרבה שנים לבלוע חברה בינ"ל גדולה במחיר טוב (גם אם יציעו פרמיה של 50%).

למעלה