שתי שאלות כללית על החזר הקרן באג"ח

שתי שאלות כללית על החזר הקרן באג"ח

1. נניח לדוגמא שיש שני החזרי קרן סה"כ: אחד ב-1.1.17 והשני ב1.1.18. אם קניתי את האג"ח ב2.3.17, אז אני אקבל רק תשלום קרן אחד? לאן הולך שאר הכסף?

2. יכולים להסביר את פשר התמונות המצורפות? בתמונה מס' אני רואה רק החזר קרן אחד ואת השני לא. בתמונה השניה בכלל לא רואה החזרי קרן. איפה ההחזרים?

תודה!

dw2322

New member
הקניה במרץ אחרי פידיון חצי הקרן בינואר

1. החברה פדתה חצי מהסידרה בינואר. זהו. הכסף חזר למשקיעים.
אתה השקעת במרץ בסידרה בהיקף חצי ממה שהיתה פעם, ותקבל כספך בינואר הבא.

2. בעיקרון, בתמונות אתה רואה החזרים קרובים: רובם תשלומי ריביות ומיעוטם קרן. יתרת הקרן תוחזר בהמשך.
ספציפית לגבי קרדן היה שמה כמדומני הסדר חוב, אז בדוק יותר מקרוב.
http://www.themarker.com/markets/1.2661358
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001137919

אולי אחרים כאן (שמעון ריטבלט?) יוכלו להסביר לך טוב יותר מה הולך שם. קרדן זה אגח זבל מוכר.

תגובה

1. אז לצורך הענין פשוט בהחזר האחרון אני אקבל החזר קרן של 100%.
2. למה אג"ח זבל? הדירוג שלה הוא B שזה לא כזה נמוך להבנתי.

dw2322

New member
1. נכון (בתיאוריה) (רמז... תספורת?)

2. קרדן, כיום, זה לגמרי אגח זבל (תשואה למעלה מ 20%) באם החברה תשלם זה יהיה נהדר, אבל במצב השוק כיום (שוק די יקר) זה לא סביר.
אם אתה רואה כיום אגח עם תשואה כ"כ גבוהה אז צפה לתספורת. גם אגחי אפריקה נסחרים בתשואות שכאלה. צריך להיות אופטימי במיוחד כדי לצפות לקבל פארי מלא מלא.
&nbsp
זה בסדר להשקיע באגחים מסוכנים, רק שלפחות תבין מאיפה מגיע הסיכון. אין מתנות חינם.

אני אשמח לנצל"ש לגבי שני מושגים במניות

בכל המקומות שאני מנסה לקרוא על מכפיל רווח ומכפיל הון, מסבירים את הנוסחא, אבל אני לא מבין מה אני עושה איתה?
&nbsp
הבנתי פחות או יותר את העניין של מכפיל רווח. לגבי מכפיל הון הבנתי שככל שהוא מתרחק יותר מ-1 זה לא טוב.
&nbsp
מה המשפט שאני אמור להגיד לעצמי עם המידע? "ככל שמכפיל ההון יותר X אז ככה יותר Y"? מה אני שם במקום המשתנים? איך אני נעזר במושגים האלה?

ANZ1

New member
הסבר בעברית

מכפיל רווח - אתה קונה חברה, תוך כמה שנים רווחי החברה יחזירו לך את ההשקעה, מכפיל 1 החברה תחזיר את ההשקעה תוך שנה.

מכפיל הון - אתה קונה חברה פי כמה שילמת עליה מהנכסים שלה, מכפיל 1 אומר ששווי ההון של החברה הוא מה שהיא שווה.

ANZ1

New member
לא

הון - סך נטו של נכסי החברה , נכסים פחות התחייבויות
שווי החברה - מחיר מניה כפול מספר מניות.
אם החברה נסחרת בבורסה לפי שווי של 200 מיליון
ולחברה יש סך נכסים נטו בשווי 100 מיליון
אז לחברה יש מכפיל 2.
ככל שהמספר יותר נמוך, ככה אתה מקבל יותר עבור הכסף שלך, ההשקעה שלך יותר בטוחה כי היא מתבססת על נכסים בהווה ולא חלומות בעתיד.
עדיף שהחברה שנסחרת לפי 200, יהיה לה נכסים בשווי 200.

igal2016

New member
לגבי מכפילים

הם הערכה גסה אבל הם לא תחליף להערכת שווי,
יכול להיות גם P/E שלילי זה לא נגמר ב1

מבחינת P/B זה לכאורה אומר שמניה יותר ייקרה ככל שהמספר יותר גבוה,
וכשהוא אחד אז לכאורה זה אמור להיות דומה לסכום הנכסים שיש לחברה או הערך החשבונאי שלה,
בכל מקרה המספר הזה לא בהכרח אומר משהו כי לפעמים עושים מניפולציות בדוחות,

בנוסף ככל שהמכפיל יותר גבוה כנראה שהחברה קטנה יותר ומצפים ממנה ליותר צמיחה , וככל שהוא קטן יותר והחברה בוגרת מצפים ליותר רווחים ותזרים מזומנים

יש למשל
multi(3) stage DCF valuation
http://pages.stern.nyu.edu/~adamodar/New_Home_Page/lectures/basics.html

שעוזר בלהעריך חברה מאז שהיא צעירה וקטנה ועד שהיא חברה יציבה וענקית

למעלה