סתם על השפעה של אנליסטים על משקיעים

cocacola27

New member
הסולידית בחורה מדהימה, אינדבדואליסטית

איטיליגנטית ברמות על, למדתי ממנה המון בשנת 2013 או 2014, חרשתי על הבלוג שלה, אבל כל גוזל מתישהו עוזב את הקן ויוצא לדרך עצמאית שלו:)

3718

Member
חייבים לעקוב ב 100% כדי להפיק תועלת? הכל או כלום? אין אמצע?

גם אני למדתי הרבה מהסולידית, בעיקר על נושא אורח החיים הסולידי.
בנושא ההשקעות, לא חושב שסגנון ההשקעה שלי מתאים לי.
אפשר ללמוד מכל אחד מה שמתאים לך. זה לא הכל או כלום.

aeonf

New member
שים לב לכתוב בסוף:

who employ high-fee managers
&nbsp
כשאני קונה מניות לבד איני גובה מעצמי דמי ניהול כלשהם.
&nbsp

3718

Member
במדדים יש אי יעילות מובנית

1. משלמים עמלה על עצם החזקת תעודת הסל. עדיף לקנות באופן עצמאי.
2. כאשר יודעים שמניה נכנסת למדד (או יוצאת) מתבצע Front-running שמעלה (או מוריד) המחיר
3. המדדים מכניסים מניה רק כאשר צמחה מספיק, הם מתעלמים מיקום שלם של מניות קטנות שלא נמצאות במדדים ויש שם ים הזדמנויות.

אני מסכים של 99% מהאזרחים עדיף מדדים, אבל מי שיש לו ידע מתאים, אופי מתאים, וזמן להשקיע, יכול להכות המדדים .
לא רוצה להכנס לויכוחים נוספים על זה, וגם באתר הסולידית אני לא מדבר על זה, כי לצערנו יש הרבה הדיוטות חושבים שבורסה זה קזינו, ואני לא רוצה לעודד את הגישה הזאת. אני מעדיף לעודד את גישת המדדים על פני גישת הקזינו, שלצערנו נראה שהיא הגישה המתחרה העיקרית.

[גישת הקזינו: עבודה לטווח קצר מבוססת על ניתוח טכני בסיסי\טיפים מהשכן\חדשות ורגשות, קניית מה שעולה, מכירת מה שיורד. אין ניתוח פונדמנטלי. אין קריאת דוחות]

cocacola27

New member
בוא נתחיל מזה שזה לא הימור אלא השקעה עם מחשבה מאחוריה

אולי זה לא מתאים לכולם ובטח לא לסולידית, אבל אני לא נכנסת לפניקה בירידות וגם לא מתייאשת מהבורסה אם הפסדתי. יש לי ניסיון חיים רחב, ידע בהרבה תחומים ובעיקר חוסר אמון ביעילות האנושית אבל הרבה אמון בקפיטליזם (נועדנו אבולוציונית לג'ונגל), יש לי מדדים אחד מהם מופסד יחסית הרבה השאר מדשדשים והאמת אני מאוד אוהבת מניות. לקנות, למכור אחרי כמה חודשים ולראות את הכסף. אפילו אם זה הפסד אני רואה את זה כחלק מהמשחק הגדול והמעניין.
למדתי מהסולידית שמדדים זה סולידי וכדאי שיהיה אותם.
חוץ מזה, לקנות זהב פיזי, להתכונן כל יום לסוף העולם, לא להנות מאוכל, להיות רציונלית ולא רגישה, לצפצף על מי שהגורל לא היטיב איתו או מי שקיבל החלטות כלכליות שגויות בעולם שהוא מיסודו ג'ונגל, את זה לא השכלתי ללמוד ממנה. בנוסף, באגח מדינה אני לא נוגעת גם עם מקל.
ובכל זאת, אני מוקירת תודה על ההשקעה העצומה שהיא השקיעה בבלוג קריא כזה בלי לדעת לאן זה יוביל אותה ואם היא תרוויח מזה.

cocacola27

New member
סתם על השפעה של אנליסטים על משקיעים

אני נכנסת כל יום ועושה סיבוב לראות מה קורה עם המניות שלי והאמת שאני הכי מודאגת ממיקל קורס. רק קניתי ומכל עבר מאמרים למה לברוח מהמניה. נכנסתי היום כדי לראות עוד ירידה צפויה ווואלה, עלתה לה ביום אחד ב4 אחוז. הימרתי על מאמר חיובי של אנליסטים השקפיץ את העדר למניה, ולא התבדיתי. 2 מאמרים ביאהו פיננס: הראשון המלצה לבחור את קורס מאחד משלושת המומלצים לשנת 2017 לקניה (מזכירה לכם הסטרונג סל עמד שם עד לפני שבוע) ואחד על איזה ליין חדש שהם הוציאו עם פראדה או משהו כזה. לא התעמקתי. בקיצור, נקווה שיצטמצמו קצת ההפסדים ושאנליסטים ימשיכו לכתוב שטויות (אבל חיוביות!) רק כדי להצדיק את השכר שלהם.

igal2016

New member
תמשיכי להחזיק יהיה בסדר , האנליסטים האלה מבלבלים את השכל

אני חושב , שכל הסקטור של התיקי עור כנראה יעלה השנה
רק צריך סבלנות
אני הייתי יוצא משם באזור 48$ בערך,
יש אנליסטים שחושבים שתגיע ל52$ ואפילו יותר, חלק גם 56$,
נקווה לטוב

cocacola27

New member
היעד שלי ליציאה זה בסביבות ה70

אם אני אראה דשדוש אוריד את זה ל65 אולי קצת פחות.
הרעיון מאחורי זה שאם יש עליה עכשיו אז העליה תימשך, במיוחד אחרי המלצות הקניה והליין החדש.

למעלה