לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'סתם על השפעה של אנליסטים על משקיעים'
סתם על השפעה של אנליסטים על משקיעים
10/01/2017 | 21:02
23
103
אני נכנסת כל יום ועושה סיבוב לראות מה קורה עם המניות שלי והאמת שאני הכי מודאגת ממיקל קורס. רק קניתי ומכל עבר מאמרים למה לברוח מהמניה. נכנסתי היום כדי לראות עוד ירידה צפויה ווואלה, עלתה לה ביום אחד ב4 אחוז. הימרתי על מאמר חיובי של אנליסטים השקפיץ את העדר למניה, ולא התבדיתי. 2 מאמרים ביאהו פיננס: הראשון המלצה לבחור את קורס מאחד משלושת המומלצים לשנת 2017 לקניה (מזכירה לכם הסטרונג סל עמד שם עד לפני שבוע) ואחד על איזה ליין חדש שהם הוציאו עם פראדה או משהו כזה. לא התעמקתי. בקיצור, נקווה שיצטמצמו קצת ההפסדים ושאנליסטים ימשיכו לכתוב שטויות (אבל חיוביות!) רק כדי להצדיק את השכר שלהם.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'האינטרס שלהם '
האינטרס שלהם
10/01/2017 | 21:40
68
אינו עומד בקנה אחד עם האינטרסים שלנו , המשקיעים.
ולכן כשיש נגוד אינטרסים זה אומר שאי אפשר בכלל לסמוך עליהם.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תמשיכי להחזיק יהיה בסדר , האנליסטים האלה מבלבלים את השכל'
תמשיכי להחזיק יהיה בסדר , האנליסטים האלה מבלבלים את השכל
10/01/2017 | 22:46
1
60
אני חושב , שכל הסקטור של התיקי עור כנראה יעלה השנה
רק צריך סבלנות
אני הייתי יוצא משם באזור 48$ בערך,
יש אנליסטים שחושבים שתגיע ל52$ ואפילו יותר, חלק גם 56$,
נקווה לטוב
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'היעד שלי ליציאה זה בסביבות ה70'
היעד שלי ליציאה זה בסביבות ה70
11/01/2017 | 11:13
31
אם אני אראה דשדוש אוריד את זה ל65 אולי קצת פחות.
הרעיון מאחורי זה שאם יש עליה עכשיו אז העליה תימשך, במיוחד אחרי המלצות הקניה והליין החדש.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'הסולידית בחורה מדהימה, אינדבדואליסטית'
הסולידית בחורה מדהימה, אינדבדואליסטית
11/01/2017 | 11:14
4
56
איטיליגנטית ברמות על, למדתי ממנה המון בשנת 2013 או 2014, חרשתי על הבלוג שלה, אבל כל גוזל מתישהו עוזב את הקן ויוצא לדרך עצמאית שלו:)
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אז מה שהסקת מהבלוג זה שצריך להתחיל להמר על מניות בודדות?'
אז מה שהסקת מהבלוג זה שצריך להתחיל להמר על מניות בודדות?
11/01/2017 | 12:09
3
43
כמו Kors? במקום לקנות VT?
נראה לי שלא הפקת תועלת מהבלוג.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'חייבים לעקוב ב 100% כדי להפיק תועלת? הכל או כלום? אין אמצע?'
חייבים לעקוב ב 100% כדי להפיק תועלת? הכל או כלום? אין אמצע?
11/01/2017 | 13:14
1
35
גם אני למדתי הרבה מהסולידית, בעיקר על נושא אורח החיים הסולידי.
בנושא ההשקעות, לא חושב שסגנון ההשקעה שלי מתאים לי.
אפשר ללמוד מכל אחד מה שמתאים לך. זה לא הכל או כלום.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'זה מה שחסידים משם לא מבינים , אפשר לשלב'
זה מה שחסידים משם לא מבינים , אפשר לשלב
11/01/2017 | 16:31
27
מדדים ומניות ,
זה לא שחור ולבן ,
הם חושבים שאם מישהו במניות הוא נגד מדדים
וזה לא תמיד נכון
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'בוא נתחיל מזה שזה לא הימור אלא השקעה עם מחשבה מאחוריה'
בוא נתחיל מזה שזה לא הימור אלא השקעה עם מחשבה מאחוריה
12/01/2017 | 10:19
14
אולי זה לא מתאים לכולם ובטח לא לסולידית, אבל אני לא נכנסת לפניקה בירידות וגם לא מתייאשת מהבורסה אם הפסדתי. יש לי ניסיון חיים רחב, ידע בהרבה תחומים ובעיקר חוסר אמון ביעילות האנושית אבל הרבה אמון בקפיטליזם (נועדנו אבולוציונית לג'ונגל), יש לי מדדים אחד מהם מופסד יחסית הרבה השאר מדשדשים והאמת אני מאוד אוהבת מניות. לקנות, למכור אחרי כמה חודשים ולראות את הכסף. אפילו אם זה הפסד אני רואה את זה כחלק מהמשחק הגדול והמעניין.
למדתי מהסולידית שמדדים זה סולידי וכדאי שיהיה אותם.
חוץ מזה, לקנות זהב פיזי, להתכונן כל יום לסוף העולם, לא להנות מאוכל, להיות רציונלית ולא רגישה, לצפצף על מי שהגורל לא היטיב איתו או מי שקיבל החלטות כלכליות שגויות בעולם שהוא מיסודו ג'ונגל, את זה לא השכלתי ללמוד ממנה. בנוסף, באגח מדינה אני לא נוגעת גם עם מקל. 
ובכל זאת, אני מוקירת תודה על ההשקעה העצומה שהיא השקיעה בבלוג קריא כזה בלי לדעת לאן זה יוביל אותה ואם היא תרוויח מזה.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'ברווזית סולידית'
ברווזית סולידית
11/01/2017 | 13:57
13
43
אני מקווה שוורן באפט לא יכול להחזיר את עצמו 60 שנה לאחור ולקרוא בפורום תפוז מה שאת רושמת , ואם לא היה רוכש מניות בודדות לעולם , לא היה וורן באפט...

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'עידן בחירת המניות מת מזמן. '
עידן בחירת המניות מת מזמן.
11/01/2017 | 14:29
12
43

My advice to the trustee could not be more simple: Put 10% of the cash in short-term government bonds and 90% in a very low-cost S&P 500 index fund. (I suggest Vanguard's [time stock-symbol=VFINX].) I believe the trust's long-term results from this policy will be superior to those attained by most investors -- whether pension funds, institutions, or individuals -- who employ high-fee managers.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'נא לא להוציא דברם מהקשרם'
נא לא להוציא דברם מהקשרם
11/01/2017 | 14:46
8
37
את הדברים הללו וורן באפט רשם עבור אשתו לאחר מותו.
הוא יודע שאין באפשרותה לנהל מניות ולהחזיק מניות באופן ישיר ולכן זה הדבר הטוב ביותר עבורה ועבור כאלה שאין להם את הזמן להתעסק בצורה ישירה עם מניות או שאין להם את הידע.

אבל לבוא ולומר באופן גורף "עידן בחירת המניות מת"
צר לי אבל אני ממש לא מסכים איתך , זה מעולם לא היה ומעולם לא יהיה.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'בטח שאפשר לבחור מניות רק שאין פיצוי על הסיכון'
בטח שאפשר לבחור מניות רק שאין פיצוי על הסיכון
11/01/2017 | 15:11
2
32
ו 99.9% מבוחרי המניות יפסידו בטווח הארוך...
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אז כבר הסכמנו שעידן בחירת המניות לא מת'
אז כבר הסכמנו שעידן בחירת המניות לא מת
11/01/2017 | 15:32
31
לגבי הסיכון , במידה ויש פיזור מספיק גדול הרי שמפחיתים את הסיכון בצורה דיי רצינית , כך שהוא לא מהווה פאקטור ממש רציני.
אני מסכים שרוב האנשים צריכים להשקיע במדדים , זה הכי טוב עבורם.
במיוחד למי שאין את הזמן או את היכולת לבחור מניות בצורה סלקטיבית.
אבל מי שכן יש לו את הזמן ויודע מה לקנות איך ומתי , יכול להצליח יפה.
השקעות ערך עבדו בעבר וימשיכו לעבוד גם בעתיד מכיוון שהפסיכולוגיה האנושית לא משתנה ולא תשתנה לעולם.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'איך אתה מחשב סיכון?'
איך אתה מחשב סיכון?
11/01/2017 | 15:52
30
אם זה לפי Capital Asset Pricing Model - CAPM
שמודד בbeta
אז זה לא שווה כלום,
הרעיון של זה יפה , אבל זה מופשט מידי בשביל לעבוד בעולם האמיתי,
תנודתיות זה לא סיכון,זה לפעמים טוב מאוד,
סיכון זה משהו שמגיע מ2 מקומות , יש סיכון של ברבור שחור , 
ויש סיכון פונדומנטלי של החברה עצמה לפי הנתונים הפיננסים שלה
יש סיכון סיסטמי ויש סיכון לא סיסטמי

מודל חדש יותר מCAPM , שעדיין לא כל כך התקבל באקדמיה זה 
זה fama french model

ואחרי זה ניהיה מודל 4 פאקטורים

וגם 5 פאקטורים(למרות שלא תמיד יותר פאקטורים זה יותר טוב)

עוד על הנושא
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'נכון , אלה שאומרים את זה ומשקיעים במדדים , לא מבינים שמזה'
נכון , אלה שאומרים את זה ומשקיעים במדדים , לא מבינים שמזה
11/01/2017 | 15:24
4
19
הם חיים , בלי משקיעים שבוחרים מניות ספציפיות וסוחרים יומיים , המדדים שלהם לא היו זזים לשום מקום ,

אני דווקא מקווה שרוב האנשים בכל העולם יעברו רק למדדים,
זה יעשה יותר אנומליות והזדמנויות השקעה במניות ספיציפיות שלא תומחרו נכון באתו רגע

בדיוק כמו שבאפט ומאנגר רוצים שכולם ייתסקו בזה שהשוק יעיל וmodern porfolio theory , כדי שיעשה להם יותר הזדמנויות
הם מדברים פה על זה
האקדמיה מאחרים בחומר לעומת הגוף של הידע שהם עובדים איתו , מאז גראהם,
האקדמיה עדיין לא קיבלה את זה באופן מלא,

וגם את הframework של ריי דאליו ב the economic machine
הפד ecb imf , עדיין לא משתמשים לפי מה שביל גרוס אמר
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'למי יש זמן לשטויות?'
למי יש זמן לשטויות?
11/01/2017 | 15:35
3
20
לאורך עשורים זה לא עובד...
בתור אחד שמנהל מיליוני שקלים בכמה קרנות סל (בעיקר IWDA, EIMI, IUAG וקרן small cap value של iShares) ההתעסקות בבחירת מניות היא חסרת תוחלת לטווח הארוך. קניית קרנות סל ואיזון תקופתי יתנו את תשואת השוק שתמיד תהיה גבוהה יותר לאורך עשורים  ובעיקר שקט נפשי שאותו לא ניתן לתמחר.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'במדדים יש אי יעילות מובנית'
במדדים יש אי יעילות מובנית
11/01/2017 | 17:35
2
27
1. משלמים עמלה על עצם החזקת תעודת הסל. עדיף לקנות באופן עצמאי.
2. כאשר יודעים שמניה נכנסת למדד (או יוצאת) מתבצע Front-running  שמעלה (או מוריד) המחיר
3.  המדדים מכניסים מניה רק כאשר צמחה מספיק, הם מתעלמים מיקום שלם של מניות קטנות שלא נמצאות במדדים ויש שם ים הזדמנויות.

אני מסכים של 99% מהאזרחים עדיף מדדים, אבל מי שיש לו ידע מתאים, אופי מתאים, וזמן להשקיע, יכול להכות המדדים .
לא רוצה להכנס לויכוחים נוספים על זה, וגם באתר הסולידית אני לא מדבר על זה, כי לצערנו יש הרבה הדיוטות חושבים שבורסה זה קזינו, ואני לא רוצה לעודד את הגישה הזאת. אני מעדיף לעודד את גישת המדדים על פני גישת הקזינו, שלצערנו נראה שהיא הגישה המתחרה העיקרית.

[גישת הקזינו: עבודה לטווח קצר מבוססת על ניתוח טכני בסיסי\טיפים מהשכן\חדשות ורגשות, קניית מה שעולה, מכירת מה שיורד. אין ניתוח פונדמנטלי. אין קריאת דוחות]
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'בכמה אתה מכה את המדד?'
בכמה אתה מכה את המדד?
11/01/2017 | 17:39
14
לצפיה ב-'מה לגבי זה שחברות במדד'
מה לגבי זה שחברות במדד
11/01/2017 | 18:33
17
מוקצות לפי השווי שוק שלהם ולא באופן שווה

זה גם בעייתי לפעמים

מעניין מה היה אם היה מדד שמאזן את עצמו כל רבעון מעביר מ10 אלה שעלו הכי הרבה ל10 אלה שירדו הכי הרבה
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'שים לב לכתוב בסוף:'
שים לב לכתוב בסוף:
11/01/2017 | 15:02
1
25
who employ high-fee managers

כשאני קונה מניות לבד איני גובה מעצמי דמי ניהול כלשהם.

בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'נכון , במיוחד גם אם משתמשים בברוקר זול וישיר , ולא בנק'
נכון , במיוחד גם אם משתמשים בברוקר זול וישיר , ולא בנק
11/01/2017 | 15:15
20
אז העמלות זניחות יחסית , כל עוד יחסית לעמלה שמים מספיק סכום בפעולה
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'והוא צודק'
והוא צודק
11/01/2017 | 15:13
25
לרוב האנשים באמת עדיף עם תיק של
90% VFIAX מניות 
10% VSBSX אגח
(זה הקרן שבפועל הוא השקיע בה , לא מה שרשמת , כי בזאת שמים יותר כסף ויש פחות דמי ניהול)
זה כמו שבאפט עשה
במקום להשקיע במניות ספציפיות או קרנות עם דמי ניהול יקרים
תראה גם את מה שאמר במקור:
http://www.berkshirehathaway.com/letters/2013ltr.p...
עמוד 20 למטה

בעקרון מה שאמר זה שאם לא עושים השקעות בצורה מקצועית ואין זמן לנתח לעומק חברות , עדיף מדדים זולים,
ולמי שכן יש זמן אז כן עדיף לו ,כמובן שלרוב האנשים לא יהיה כמה שעות ביום להסתכל על כל מיני השקעות,
הוא אמר והרחיב על זה בחלק מהראיונות שלו אחרי זה

Most investors, of course, have not made the study of business prospects a priority in their lives. If wise, they will conclude that they do not know enough about specific businesses to predict their future earning power. I have good news for these non-professionals: The typical investor doesn’t need this skill. In aggregate, American business has done wonderfully over time and will continue to do so (though, most assuredly, in unpredictable fits and starts). In the 20th Century, the Dow Jones Industrials index advanced from 66 to 11,497, paying a rising stream of dividends to boot. The 21st Century will witness further gains, almost certain to be substantial. The goal of the non-professional should not be to pick winners – neither he nor his “helpers” can do that – but should rather be to own a cross-section of businesses that in aggregate are bound to do well. A low-cost S&P 500 index fund will achieve this goal. That’s the “what” of investing for the non-professional. The “when” is also important. The main danger is that the timid or beginning investor will enter the market at a time of extreme exuberance and then become disillusioned when paper losses occur. (Remember the late Barton Biggs’ observation: “A bull market is like sex. It feels best just before it ends.”) The antidote to that kind of mistiming is for an investor to accumulate shares over a long period and never to sell when the news is bad and stocks are well off their highs. Following those rules, the “know-nothing” investor who both diversifies and keeps his costs minimal is virtually certain to get satisfactory results. Indeed, the unsophisticated investor who is realistic about his shortcomings is likely to obtain better longterm results than the knowledgeable professional who is blind to even a single weakness. If “investors” frenetically bought and sold farmland to each other, neither the yields nor prices of their crops would be increased. The only consequence of such behavior would be decreases in the overall earnings realized by the farm-owning population because of the substantial costs it would incur as it sought advice and switched properties. Nevertheless, both individuals and institutions will constantly be urged to be active by those who profit from giving advice or effecting transactions. The resulting frictional costs can be huge and, for investors in aggregate, devoid of benefit. So ignore the chatter, keep your costs minimal, and invest in stocks as you would in a farm. My money, I should add, is where my mouth is: What I advise here is essentially identical to certain instructions I’ve laid out in my will. One bequest provides that cash will be delivered to a trustee for my wife’s benefit. (I have to use cash for individual bequests, because all of my Berkshire shares will be fully distributed to certain philanthropic organizations over the ten years following the closing of my estate.) My advice to the trustee could not be more simple: Put 10% of the cash in short-term government bonds and 90% in a very low-cost S&P 500 index fund. (I suggest Vanguard’s.) I believe the trust’s long-term results from this policy will be superior to those attained by most investors – whether pension funds, institutions or individuals – who employ high-fee managers.

וגם למטה הוא לא אמר שום קרן ספציפית , רק את החברה , את הטיקר של הקרן הוסיפו לבד בכתבה כאילו הוא אמר

אחרי זה בראיון שאלו אותו, 
“You also revealed something in the annual letter this year, where you said, you laid out the terms of your will, what you’ve set aside for your
wife. Which, I didn’t know any of this,” Quick said.

To which Buffett responded: “Well, I didn’t lay out my whole will. . . . I did explain, because I laid out what I thought the average person who is not an expert on stocks should do. And my widow will not be an expert on stocks. And I wanna be sure she gets a decent result. She isn’t gonna get a sensational result, you know? And since all my Berkshire shares are going to philanthropy, the question becomes what does she do with the cash that’s left to her? Part of it goes outright, part of it goes to a trustee. But I’ve told the trustee to put 90% of it in an S&P 500 index fund and 10% in short-term governments. And the reason for the 10% in short-term governments is that if there’s a terrible period in the market and she’s withdrawing 3% or 4% a year you take it out of that instead of selling stocks at the wrong time. She’ll do fine with that. And anybody will do fine with that. It’s low-cost, it’s in a bunch of wonderful businesses, and it takes care of itself.”
While Buffett says the advice is intended for “the average person who is not an expert on stocks,”

בפועל הוא היה שם 100% על מניות ארה"ב , פשוט הוא הוסיף אגחים לנזילות למקרה שיש מקרה חירום שצריך להוציא כסף , שלא תמכור מניות בהפסד או פחות רווח

בורסה ושוק ההון >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ