קונה במחירים גבוהים אגח לא סחיר (מימוש מגן מס מול רווחי הון)

dw2322

New member
להפך, אני אפילו הזמנתי אותו להציע על אורתם סהר

ראה. יש לך מצב נתון - פרטיים שנתקעו עם אגח לא סחיר, כי החברה לא נתנה כמה ימים להתכונן למחיקה, אלא הודיעה במפתיע "הפסקת מסחר".
יש כאלו שלא מפריע להם להחזיק פוזיציה קטנה לא סחירה לכמה שנים (ובסופו של דבר לייצר עליה תשואה לא רעה), אבל יש כאלה שזה לא מתאים להם.
בנוסף, לקראת סוף שנה כולם עושים קיזוזי מס, ומאחר ובאורתם כמעט כולם מופסדים הרי שיש פה קיזוז מכובד.
מכאן שהגיוני שיהיו פרטיים שירצו למכור ויתעניינו ב"שירות" הזה. נכון, זה שירות יקר.
&nbsp
עכשיו צריך שיבואו אחרים, שיתנו קונטרה וישימו bid. לא רק לדבר בתיאוריה, אלא לבוא ולשים קש מני מזומני.
richy9 הוא אחד כזה, שכותב כאן באופן קבוע (להבדיל מהאורח לרגע משרשור קודם שהציע 5 אגורות, שלדעתי לא יקבל 1 ע.נ.)
משקיעים מתוחכמים נוספים לגמרי מוזמנים להשוות ולהעלות כל הצעה ש richy9 נותן.
פניתי בפרטי לעוד כמה משקיעים מתוחכמים ומחכה לקבל מהם תשובה לגבי איזה bid הם מוכנים שאפרסם בפורום.
&nbsp
אני מציע ל richy9 ומציעים אחרים לקחת בחשבון שיש להם חלון זמנים מוגבל להצליח לגרד סחורה בשוק. פרטי שלא ימכור עד סוף השנה, בין השאר בגלל האפשרות לקזז מס, הסיכוי שהוא ימכור בשנים הבאות ירד משמעותית (כי הוא כבר יתרגל לכך שיש לו בתיק נייר לא סחיר). לכן הצעה נמוכה מדי ככל הנראה תשאר על ה book ולא תענה.
לכן אם אתם רוצים עיסקה אז כדאי להציע את המחיר הכי גבוה שנראה לכם סביר.

dw2322

New member
בבקשה, אשמח אם תמצא מציעים נוספים לניירות לא סחירים

yel5

Well-known member
אני רוצה לקנות עד 500,000 ש"ח ע.נ בשער 7 אג'

לא חשובה לי סדרת האגח (ד', ה או י).
כמובן, תשלום מיידי במזומן.
אנא, פנו למייל: [email protected]

ל- DW יפרסם מחירים זו הצעה\בקשה לקבל הצעות

לא מפרסם מחיר (וכמויות במקרים מסוימים)
אלא סיסמאות כאלה ואחרות, "מחיר גבוה בשוק",
"קיזוזי מס", וכו' אבל מנגד מצפה לקבל מחיר
וכמות מדויקים מהמוכר. זה פירסומת שאין
לה מקום לדעתי.
מדוע?
ישנם בשוק עשרות מתווכים אני בטוח שלא היית
מרשה לוח מודעות בפורום של גורמים מסחריים
גם אם יופיעו בשמם האמיתי עם כתובת ומס' טלפון.
&nbsp
דעתי
&nbsp
&nbsp

vinipyx1977

New member
קונה אג"ח אורתם סהר

קונה כמות משמעותית של אורתם סהר בשער 10 אגורות.

richy9

New member
קונה במחירים גבוהים אגח לא סחיר (מימוש מגן מס מול רווחי הון)

קונה מחוץ לבורסה במחירים הגבוהים בשוק אגחים שהפסיקו להיסחר כמו סינרג'י, דוראה,אולימפיה,אפריל ב',סיביל ג'רמני,מטיס קפיטל,רילון,חפציבה חופים,אייס דיפו,אורבנקרופ, אורתם סהר ואחרים. ומניות וולקן וגבעות. במכירת האג"ח ניתן להתקזז מול רווחי הון במהלך השנה ולנצל את מגן המס. לפרטים והצעות מוזמנים לפנות בצירוף פירוט כמות ענ למייל: DOR123DORI@WALLACOM ולקבל הצעה הוגנת.

dw2322

New member
על ההצעה

ב 7 אגורות זו כנראה תהיה השקעה טובה מאד לטווח של כמה שנים.
&nbsp
מקווה שיגיעו מציעים נוספים, בשערים גבוהים יותר.

dw2322

New member
על ההצעה

שאלתי עכשיו חבר שנתקע באגח ה', ויכול להיות שיסכים למכור לך ב 2017.
אין לו כרגע קיזוז לעשות אבל בעוד שבועיים תתחיל שנה חדשה, ואז מכירה בהפסד תוכל לייצר לו קיזוז אוטומטי לכל 2017, ואז הוא לא פוסל מראש הצעה ב 10 אגורות ומעלה (על חד ספרתי הוא לא מוכן בכלל לשמוע, פרנציפ).
&nbsp
כאמור ככל שתגיע הצעה גבוהה יותר כך ייקל עליו לממש את ההפסד הכבד.

vinipyx1977

New member
קונה אג"ח אורתם סהר

תודה.
אם יש עוד מחזיקיים שמעוניינים לקבל מזומן במיידי וגם מגן מס ,יכולים לשלוח לי מייל
[email protected]

yel5

Well-known member
לשמעון - אני שמח לגלות שאתה חושב שהצעתי נדיבה

dw2322

New member
אני מבין שגם אתה בין הקונים

ומכאן הפסימיות המופגנת...
&nbsp
דעתי שונה, כשלדעתי 7 אגורות הוא מחיר נמוך מאד מאד, ולא הייתי ממליץ להענות לה.
מה לדעתי מחיר סביר? דו ספרתי (קרי 10 ומעלה) ורצוי מחיר אחרון בשוק (קרי 13-14 ומעלה), אם כי זה אולי יהיה קשה להשגה.
אם yel5 יצליח להשיג סחורה ב 7 אגורות אז זה יכול להיות טרייד פנטסטי מבחינתו, שיניב השלשה של הכסף אפילו. לא רע בכלל בכלל בשביל טרייד של כמה שנים. קח בחשבון שמצגת בייקר-טילי היתה מחמירה במיוחד, כשההערכות באסיפה דיברו על צפי החזר של 20% ואף יותר, תלוי גם בתביעות נגד נושאי מישרה, כשרענן אלוני, ובהחלט יתכן במאמץ לשכנע אותנו, הזכיר מספרים של 30-40%, שנראים מאד מאד אופטימיים. נקווה שיצליח אך לא הייתי בונה על זה יותר מדי.
בכל אופן קנייה ב 7, לדעתי, תהיה קנייה פנטסטית.
&nbsp
נכון. אני מקבל את טיעון הנגד שיבוא ויאמר שאם זה כ"כ טוב אז בוא שים כסף. כאמור זה איננו אפיק השקעה חביב עלי, אם כי באונס ובלית ברירה הייתי נשאר עם פוזיציה ב 7 אגורות. בתמחור כפול אעדיף להפטר מהצרה הזו.
&nbsp
אני מנסה להביא עוד משקיעים שיסכימו להציע הצעות בפורום, בשאיפה במחיר דו ספרתי.
&nbsp
כפי שרשמתי קודם, אם אתה מנסה לגרד סחורה אז קח בחשבון שאחרי שהפרטיים יתרגלו להחזיק נייר לא סחיר הנכונות שלהם למכור תפחת (וביחוד אחרי שיתחילו לקבל החזרים לחשבון). עכשיו זה עדיין טרי, ולמי שצריך את הקיזוז ב 2016 יתכן ויהיה כדאי למכור בזול.

ל- DW אני לא משקיע בתביעות

לעניין התמחור עניתי לך לאחרונה בפוסט אחר אנא
מצא ושרשר לכאן.
לעצם הענין עקרון ברזל אינני משקיע בעסקאות שבהן התמורה
אמורה לבוא מהצלחה בתביעות למרות שבמקרה
כאן ברור שתהינה תביעות שיניבו כסף.
&nbsp
לעניין הפסיכולוגיה
אינני חושב שמשקיעים פרטיים ימכרו ללא קשר לתמחור
הסיבה היא כאב קיבוע ההפסד מול הסיכויי (שקיים כל עוד
לא מוכרים) לקבל יותר ממה שמציע הקונה הטוב ביותר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

dw2322

New member
במקרה הזה לתביעה יש ערך כלשהו

לכן אם אינך מכליל ערך כלשהו ממנה אז די ברור שיהיו קונים שיעקפו אותך, כי הם כן מכלילים, מי יותר מי פחות.
נזכר גם שהצעת קשפלואו אפילו התבססה בעצם על ערך לא מבוטל בהתבסס על תביעות, לכן זה איננו שיקול ערטילאי מנותק מהמציאות. אמנם בסופו של דבר הם לא זכו בחברה, אבל זו בכ"ז חבורה של אנשים ממולחים שחושבים שיש כאן נכס להפרע ממנו, במוקדם או במאוחר, ולא גרושים.
&nbsp
נו. נקווה שבאינוונטק המחוקה
התביעה מול העיזבון תניב לנו משהו.

ל- DW אני בטוח שלא קנית אורתם אג"ח בכדי להנות מתביעות שמנות

הערה לגבי אינוונטק
באינוונטק היו בחברה נכסי נדל"ן
הם הוצגו למשקיעים בערכים הגובלים
בהונאה.
התביעות כאן מנוהלות על הצד הטוב ביותר
למזלינו יש לכך מממנים נחושים כרגע אנו
בשלבים ראשוניים של חקירות על התנהלות
נושאי מישרה.

dw2322

New member
אתה צודק

אולם אני גם לא דוגמה למישהו שקונה אגחים מחוקים, השייכים בד"כ לחברות לא משהו, בניסוח בריטי מאופק... (שכן אלה הגיעו לדיפולט)
&nbsp
אלה שכן קונים אגחים שכאלה מן הסתם כן לוקחים את התביעות בחשבון (אפילו באורבנקורפ, בה המצב טוב יחסית, עשויה להיות תביעה שכזו נגד נושאי מישרה, חתמים וכו).
מי שמתעסק עם ני"ע מחוקים הוא משקיע מתוחכם, רחוק מאד מאד מ-גב' כהן. נכס התביעה מבחינתו הוא חלק מהאפסייד העתידי. מה שכן לא חושב שזה שיקול מרכזי אלא רק משני.

dw2322

New member
הייתי מדגיש בכותרת את הוספת אורתם סהר לרשימה

זה חדש. יתכן וחלק מהמחזיקים הפרטיים פה ישקלו למכור.
על אלו מחירים, פחות או יותר, מדובר?

dw2322

New member
מוזר, 900 אלף ע.נ. אגח י' הומרו השבוע למניות

זה אמור להגדיל טיפה את התקבול העתידי לנושים (כי נשארו קצת פחות נושים)
&nbsp
http://maya.tase.co.il/reports/details/1070902
&nbsp
אם יהיו עוד מחזיקי י' נדיבים שמוכנים לוותר על חלקם בעוגה אז שאר הנושים (ד' ו-ה') לא יתלוננו.
יש מצב שאלו היו בעלי השליטה? (אמיר נחום, אורי דורי וכו)

dw2322

New member
מממ, אולי רענן אלוני?

קנו בשוק חוב ב 10 אגורות על השקל, ועכשיו מזרימים הון פנימה, לחברה שלהם ב 100%

סה"כ אף נושה אחר לא יתלונן שמגדילים לו טיפה את העוגה

זה אמנם קניה בגרושים (900 אלף נקוב ב 10 אגורות זה 90 אלש"ח) אבל גם להפחית ב 900 אלף שקל את החוב זה משהו.

למעלה