כמה עדכונים בתיק

igal2016

New member
תודה, לגבי זה

את השער אפשר לגזור מהזמני קנייה שאמרתי פחות או יותר ,

לגבי היחס בכל נקודה פחות מעניין אותי , מעניין אותי שבסוף יהיה רווח, גם אם זה לא השנה, למספר של סהכ רווח התיק יש פחות משמעות כי לא ממשים את כולו באותו הרגע אז המספר לא נכון למציאות, אלא ממשים למשל עכשיו 1-2 עוד חודשיים אולי עוד מניה מוכרים , שבוע אחרי קונים משהו, ועוד חצי שנה מוכרים עוד 2 מניות,
אין מצב כזה שקונים או מוכרים את כל התיק באותו הרגע , בגלל זה זה נתון שפחות רלוונטי כי הוא לא משקף את המחיר מימוש האמיתי
אני פחות חושב על התמונה הגדולה כמו שאתה מתאר, אלא אני יותר חושב בתור צלף
בקטע של המניה הזאת מתחילה להיות זולה , אז להכיר אותה לעומק לראות אם כדאי ובאיזה מחיר ואז להיכנס או לחפש משהו אחר, ואז כשנכנסתי להגדיר נקודת יציאה וכשמגיע, לצאת , מה שאני אומר זה שאני לא מסתכל על התיק בכללותו אלא כל הזמן מסתכל על פוזיציה פוזיציה ובודק מה איתה מבחינת המצב של החברה וכמה קרובה לנקודת מימוש ,במיקרוסקופ, ככה שאם יום אחד היא קופצת הרבה אני ייתפוס את זה, בגלל זה אני גם לא מחזיק יותר מ20-30 פוזיציות כי אני לא יוכל להכיר אותם לעומק , כל עוד החברה טובה והמחיר מספיק זול וטוב לכמה שנים , אני בסדר עם זה

לגבי גודל פוזיציה:
שאני אומר קטנה/שליש אני מדבר אל 5-12 אלף , בינונית 18-30 אלף , גדולה 50-130 אלף

לגבי המיצוע , בכלל לא הייתה מטרה להסתיר הפסדים ולקרוא לזה מיצוע,
ברגע שנכנסתי למניה והיא בהפסד אחרי כמה זמן , אחרי שניתחתי אותה ועשיתי מחקר וכל זה , יש כמה אפשרויות , או שעשיתי טעות ועדיף לממש הפסד קטן בהקדם,
או שבדקתי עוד פעם ואני חושב שזה לא היה טעות, אלא שזה עדיין משהו מצויין רק שעכשיו הוא אפילו יותר זול, ואז אני ממצע איפה שזה ייתן אפקט במחיר מבחינת גודל והנחה,
בדרך כלל ממצע אם אני רואה רוח גבית מהמדד והסקטור אם ירד הרבה ושינה מגמה לעליה או מכסף חכם שנכנס למניה ועוד פרמטרים, אופציה שלישית זה שזה אולי היה טעות לטווח הקצר אבל לטווח הארוך זה כנראה ייסתדר, במקרה כזה אני לא ממצע ולא מוכר , פשוט משאיר את הפוזיציה קטנה כמו שהיא לאחר כך , ומפזר את הכסף למניות אחרות(מחכה להזדמנות קניה טובה קודם)

שים לב שבדרך כלל מניה לא קופצת 20 אחוז בדיוק באותו רגע שנכנסתם אליו , זה לא מסחר אז לא לצפות למשהו דומה,
בדרך כלל המניה אפילו תמשיך לרדת למטה עד שהיא תעשה ריברסל ותפרוץ,
ככה גם וורן באפט אומר , שכנראה חודשים ראשונים בפוזיציה זה ימשיך לרדת אבל אז זה יתאושש וייפרוץ,
ואת הנקודה של ההיפוך מאוד קשה למצוא אז אני אפילו לא מנסה ללכת על זה , אלא פשוט למצוא חברה טובה וזולה שבעוד שנה או 5- 10 שנים תיהיה שווה יותר מהמחיר שלה עכשיו , אני לא מחפש את העליית מחיר בטווח הקצר , אלא יותר חשוב לי לבחור חברה שעם הזמן תצליח יותר מאשר מה שיעלה ביומיים הקרובים,כל עוד זה זול וסולידי אז הטווח השקעה לא משנה לי כי יש לי סבלנות לזה,
אז אני מחפש משהו זול טוב צומח בקונסיסטנטיות עם חפיר והנהלה מוכשרת ואמינה,
מאוד חשוב לי שזה יהיה בסבירות גדולה זול לפחות לפי כמה סוגים של הערכות שווי,
וחשוב לי שזה בסבירות גדולה יעלה עם אני ייתן לזה מספיק זמן,
משקיעים מחפשים משהו זול וטוב, אם זה לא זול אני ייצתרך לחכות הרבה , אם זה לא טוב זה יירד ולא יהיה ריברסל , והקצב צמיחה של החברה יגדיל עם הזמן את הפער בין השווי הפנימי למחיר השוק של המניה , ככה שמה שנשאר לי זה לחכות
אחרי שקיבלתי את ההחלטה ולא להילחץ בזמנים קשים
כמובן שאני מעדיף עסקים עם מודל פשוט שקל לנהל אותם או אם לא אז מנהלים הכי שפיצים שיש, וחברות בתחומים שאני מבין בהם יותר

גם במפולת שהכל יורד , אבל החברות שבאמת טובות , ייתאוששו , זה מה שאני מחפש חברות שיכולות להתאושש ולהתמודד גם בזמנים קשים ומשברים
פה ושם משלב השקעות ערך בחברות סולידיות יחסית עם חברות צמיחה צעירות/קטנות יותר ,
ולפעמים מדדים וגידורים כשהשוק לדעתי ממש זול אז יותר סולידי לי מדד מאשר מניה ספציפית ,או אם ממש יקר אז גידור או מחכה לירידה

לגבי ה16 מניות שאני בודק עכשיו ,זה פחות רלוונטי , אני כנראה ייבחר מתוכם מניה 1 , אני עדיין בודק מה מהם כדאי לי

לגבי הימורים , אני מחשיב הימור בתור משהו שנכנסים אליו בלי להכיר אותו ולהבין אם זה טוב, בלי שום תזה/רעיון מאחורי זה , בלי לבדוק אם המחיר זול ובלי להיכנס מתחת למחיר הזה עם מרווח ביטחון , או בלי להיות מוכן להחזיק את זה 5-10 שנים,

לגבי AMD זה מאוד פשוט למה לא נכנסתי , אני חושב שNVIDIA חברה הרבה יותר טובה בכל המובנים , ואני לא אוהב שום מוצר של AMD ו ATI ,הם פחות יעילים פחות פיצ'רים פחות איכות הדרייברים שלהם לא יציבים כמו נוידיה, הם אומנם טובים בביצועים נטו לעומת מחיר כי המוצרים שלהם זולים , אבל לאורך כל השנים תמיד לנוידיה היה קצה תחרותי עליהם , מבחינת מעבדים אינטל משמעותית יותר טובה מהם, המזל שלהם זה שפלייסטייסן ואיקס בוקס השתמשו במוצרים שלהם במקום בשל אינטל ונוידיה, ככה שזה הגיע להרבה לקוחות , רק לאחרונה אני רואה ש AMD התחילה בשיפור אמיתי

לגבי הפי 4 אני יכול למצוא מניות פני שעשו יותר השנה , בדיעבד הכל פשוט, בהווה צריך לקבל החלטות עם נתונים לא מלאים שמתגלים אחר כך , כמו מה תיהיה הריבית , מה הדולר יעשה , מה האינפלציה תיהיה , איזה טרנדים יהיו חמים עוד כמה שנים ,או מה המתחרים מתכננים או יש פתאום בעיה במוצר שלא ציפו לה , או יש מלחמה פתאום ,
הרבה דברים יכולים לקרות ,
לי חשוב שהחברות יוכלו לפעול בהרבה סוגים של תנאי מאקרו מבלי להיפגע יותר מידי , שיש להם קצה על המתחרים שלהם, ושיידעו להתמודד באחריות עם בעיות מסובכות שקורות ושהמנהלים והעובדים אוהבים לעבוד שם ויעבדו קשה מתי שיש בלאגן,הם צריכים להבין את השוק שהם נמצאים בו מה הייתרונות והחסרונות של כל מתחרה ומה הייתרונות של החברה עצמה שיעזרו לה בתחרות הזאת ומה הלקוחות רוצים באמת,
ולקבל החלטות נכונות לגבי הטרנדים שהם חשבו שיהיו חשובים להתמקד בהם ולא לבזבז את הזמן על דברים לא חשובים

igal2016

New member
לגבי זה

&nbsp
אני יותר משקיע , מסחר יומי כמעט ולא עושה, במקרים מיוחדים אני סוחר יומי במניות פני או מדדים ממונפים , אבל רוב הזמן אני משקיע, בעיקר השקעות ערך עם שילוב של מניות צמיחה מדדים וגידורים קצת
מבחינת דרך פעולה, אני קודם כל מסנן את ה6 אלף מניות לפחות , ואז עושה ניתוח פונדומנטלי/טכני/חישובי/איכותי של החברה משהו קצר, מחפש חברה בסגנון של פיליפ פישר במחיר של בן גרהם בעקרון,
אם הכל עבר עושה הערכת שווי לפי כל מיני שיטות כמו DCF ועוד ,לא מתבסס בעיקר על מכפילים,ועושה רשימה מתוכם של מה שהיה זול, יוצא לי בערך 20 כאלה, ואז אני לומד לעומק כל אחת ואחת קורא עליה מכל מיני מקורות ומקבל הרבה פרספקטיבות מה אנליסטים חושבים שיהיה עוד שנה , למה היא ירדה , בודק אותה לעומת המתחרים ומנסה לזהות חפיר , ובודק את המצב של הסקטור , אם הכל עובר ממשיך לנתח את הדוחות , וממיין את הרשימה מ20 לפחות מ3 שמתוכם בוחר כמה או אחת שהיא הכי זולה וטובה , מה שנראה הכי סולידי
אם השוק יקר לדעתי, אני מעדיף לגדר ולא להיכנס , אם הוא זול מעדיף להיכנס במדד, אם הוא באמצע אבל כמה מניות ירדו מלא , אז מעדיף להיכנס במניות ספציפיות
&nbsp
לגבי מכירה מנסה למכור קצת לפני שזה מגיע לשווי מלא , או בודק אם יש התנגדות טכנית באזור או המדד בסיכון גבוה לירידה חדה, או מחיר יעד של אנליסטים ומוכר מתחתיו קצת כדי שיהיה מימוש בטוח , אני לא הולך על תנועות מלאות מקצה לקצה , אני מחפש תנועה גדולה ואז לוקח את החלק שבאמצע
&nbsp
לגבי העניין עם הרווח הכולל בתיק
זה בדיוק המיינדסט שלי , מה שרשמת
אני שם שמהכסף שאני לא צריך,ויכול להחזיק את התיק גם 50 שנה, לממש רק רווחים כשיש, ולספוג הפסדים "על הנייר" כמעט לנצח,
זה די הרעיון , אני אף פעם לא שם כסף שאני צריך בקרוב בתיק , רק מה שאני יכול להשאיר לפחות ל5 שנים , למרות שרוב המימושים שלי קורים תוך4-8 חודשים מהקניה , חלק גם שנה וחצי,
נכון שאדם מהשורה לא בטוח שיוכל להתמיד ככה ולפעול ככה, אבל זה כסף ששמתי בצד והגדרתי שאני בחיים לא נוגע בו , הוא רק להשקעות,
ברגע שמגיע למחיר היעד אני לא ממשיך עם המניה לעוד סייקל של נפילה וקביעת שיא חדש למעלה כי זה ייקח לה הרבה זמן כי היא כבר בשיא הנוכחי , אז אני מעדיף לממש ולקחת את הכסף שעל הרצפה במקום לחכות איתה עוד שנתיים לנקודת מימוש הבאה, ופשוט לחכות ולחפש השקעה חדשה , זה מצריך אומנם יותר עבודה בשביל כל הזמן למצוא השקעות
&nbsp
לגבי השאלה:
"לפי אילו פרמטרים אתה מחליט שהמניה עכשיו "זולה"? שהחברה "טובה"? שההנהלה מוצלחת? כמו שאמרת, אתה לא יכול להכיר לעומק את כל החברות, אבל אפשר לעשות איזשהו ניתוח שווי? או שלא?"
היה פה פוסט שהמלצתי על כל מיני ספרים והרצאות בנושא , בעקרון לכל מיני סוגים של חברות מתאימות סוגים שונים של הערכת שווי , לא לכל חברה יתאים לעשות DCF ,
לגבי מה שאמרתי אני קודם מחפש מה זול ואז מה מתוכם טוב ואז בודק לעומק, שזה יוצא פחות מ30 מניות לבדוק כדי להגיע ל1 או 2 , אני מכיר אותם לעומק רק אחרי הערכת שווי ראשונית כדי שאני לא יבזבז זמן על חברה לא רלוונטית
אני הכי מעדיף להיכנס גם כשהמניה זולה , גם כשהמדד ירד מהשיא שלו והוא לא בשמיים וגם כשהסקטור זול וצומח ויש כסף חכם שנכנס בשקט למניה , ככה אני עושה רשימה של מניות , ומחכה שהמדד קצת יירד ואז נכנס אליהם,
&nbsp
&nbsp
"מתי אתה מחליט למכור? לפי איזו אסטרטגיה? מה אתה עושה עם הכסף מהמכירה? כל אלה שאלות מהותיות, ואתה לא נותן עליהן תשובה על אף המלל הרב."
לגבי המכירה רשמתי בשאלה למעלה , מה אני עושה איתו , או מחפש השקעה חדשה אם אני חושב שהמדד עדיין זול , או מחכה שהוא ייפול קצת ואז מתחיל לחפש השקעות , אין לי בעיה גם להיות שנה במזומן אם אין השקעות חדשות , לא תמיד חייב להיות בשוק , או לפחות לא כל התיק
"הרי אני יוצא מנקודה הנחה שאתה לא משתף ממקום של איזו פרחה בטוויטר שמצייצת על כל גרעפס של עצמה, אלא אתה רוצה להתגאות בהצלחה של השיטה שלך או ללמד אחרים איך להצליח."
צודק , בעקרון המטרה זה לעזור לאחרים להשתפר או להראות שגם תשואות של מעל 4 אחוז אפשריות, ברור מן הסתם שזאת לא עבודה קלה בכלל
&nbsp
אז איזה מישהו בפורום פה שקורא את זה יכול לשאול את עצמו שתי שאלות: "האם השיטה של יגאל טובה?", ואם כן, אז "איך אני יכול לפעול בשיטה של יגאל?"
היא טובה בשבילי כי היא מתאימה למבנה אישיות שלי, אני יכול להתמיד איתה , לגבי איך לפעול פעם שלחתי מצגות וסרטונים מההרצאה על השיטה שאני משתמש בה , אם זאת , אין לי שום מטרה לעשות כסף מהלימודים , אני לא מייצג שום מכללה , ושום ברוקר
&nbsp
לגבי תשואות , בדרך כלל אני לא מממש פחות מ5 אחוז תשואה, זה נע בין 5-15 אחוז, ופה ושם יש מניות שקופצות מעל 40% שזה פחות מפעמיים בשנה ,
אם זאת אני צודק רק 60 ומשהו אחוז מהפעמים , בפעמים שאני טועה ומבין שעשיתי טעות כי לא בדקתי משהו מסויים על החברה אז אני חותך כמה שיותר מהר
&nbsp
"ונגיד שהאסטרטגיה שלך מוצלחת יותר מהשקעה פאסיבית סטנדרטית, ואני רוצה לפעול בה. אז אני צריך להבין לפי מה אתה פועל. האם זה לפי ניתוחים אובייקטיביים כלשהם? תחושות בטן? קצת מזה וקצת מזה? יותר טכני? יותר מעמיק?"
ברור שאני עובד רק על פי נתונים אובייקטיבים ולא לפי תחושות בטן , אני רוצה קודם את העובדות , זה בעיקר מעמיק , החלק של הניתוח טכני פה הוא ממש ממש שולי , רק למימושים אולי או לראות שאין משהו מוזר בגרף כמו מנית פני או מניפולציות ממחשבי HFT או כל מיני דברים מוזרים אחרים
בנוסף , אם זאת , אין לי שום דבר נגד השקעה פאסיבית במדדים , אני גם משלב את זה עם המניות , זה לא שחור ולבן , אני מעדיף מדדים כשאפשר , אבל לא תמיד המדד זול , אז אני הולך על מניות , בדרך כלל במקביל למניות ספציפיות מחזיק כמה מדדים , או גידור
&nbsp
&nbsp
"אז אולי, השיטה שאתה פועל בה מורכבת מידי מכדי להסביר בפוסט, כמו שאמרת פעם כששאלו אותך, אבל קשה לי להאמין שאם היא מספיק מוגדרת כדי שתוכל לפעול בה לאורך זמן ולהצליח, אז אין דרך להעלות אותה על הכתב כך או אחרת ולהסבירה לאנשים מן השורה."
יש לי סרטון ומצגת עליה, אם זאת , היא משתכללת עם הזמן וניהיית יותר מוגדרת , כי אני עם הזמן לומד מהטעויות שלי
"כי מה יחשוב אדם מן השורה שנכנס לפורום, מעוניין ללמוד ויש לו קצת חשיבה ביקורתית? הוא יראה שלא ענית על השאלה הראשונה - אז כנראה תשואת התיק הכללית שלך לא כל-כך טובה. הוא יראה שאתה לא מצליח לענות על השאלה השנייה - אז כנראה אין באמת משהו מאחורי השיטה, מעבר לתחושות בטן. אז גם אם זה לא המצב, ככה זה נראה בכל אופן. "
התשואה בסדר , אני בכלל לא עובד לפי תחושות בטן , אם זה גם בשלב של להכיר את המנהלים אני עושה ניתוח של שפת גוף ומיקרו הבעות לראות איזה אישיות יש להם ובאיזה דברים הם נוטים לשקר , בנוסף קורא את הקורות חיים של כל מנהל ורואה מי העובדים ואיזה עובדים הם מגייסים ומה העובדים חושבים על המצב של החברה
&nbsp
"ואפרופו תחושות בטן. את הדוגמה לAMD לא הבאתי סתם. הרי התשובה שלך מדגימה היטב את כל הבעייתיות בניתוח שלך. לא נכנסת כי אתה חושב שNVIDIA הרבה יותר טובה? כי אתה אישית לא אוהב מוצרים של AMD? מה לזה ולהשקעה? אני לא אוהב מוצרים של APPLE בתור צרכן - זה אומר משהו עליהם כעל חברה?"
צודק , גם אני הייתי הכי נגד אפל ובסוף שיניתי את הדיעה לגביה והתחלתי מאוד להעריך את מה שהיא עושה , אני בדרך כלל לא נותן לדיעות קדומות ולא נוטה "להתאהב במניה"
אלא מנסה לפעול בעיקר בצורה שהיא נטולת רגש ועובדת לפי עובדות וחשיבה לוגית,
עם AMD סתם יש לי בעיה עקרונית חח, למרות שלאחורנה אני רואה שיפור משמעותי אצלהם,
מצד שני הרבה פעמים עדיף להשקיע באנדרדוג/חברה מס 2 , במקום במובילה כי יש לה יותר פוטנציאל צמיחה ואחרים לא מעריכים אותה נכון
&nbsp
לAMD היה "מזל" ששתי הקונוסולות הגדולות בעולם השתמשו במוצרים שלהם? וזה כאילו לא מעיד על איכות המוצרים, או על איכות החברה או על סיכויי ההצלחה שלה לטווח ארוך? כי לאינטל יש מעבדים יותר טובים?
לא בטוח שהם השתמשו בהם בגלל האיכות אלא בכלל שעשו להם מחיר יותר טוב כנראה
או משיקולים אחרים , אני לא בקיא במה הלך שם בדיוק,
הייתרון הגדול של AMD זה ביצועים לעומת מחיר
&nbsp
"נכון שכולם חכמים בדיעבד (גם אתה :)) ונכון שאתה יכול למצוא מניות מקריות שעלו גם ב1,000 אחוז תוך שנה, אבל - רבעק!"
חח אני סתם צחקתי, לא

igal2016

New member
התשובה היא להפיק מודיעין , חח חצי מהתשובה שרשמתי נמחקה , חבל

אבל רציתי לברך אותך על ההשקעה בAMD ,
בדיוק על זה משקיע מתוגמל , על הסיכון שהוא לוקח שיש לו ביצים להכניס כסף איפה שאחרים בורחים ולהישאר שם עד שזה מצליח בלי לפקפק בעצמו לאורך כל הזמן
&nbsp
לגבי AMD , אני לא הייתי צריך לתת לרגשות להשפיע על ההחלטות שלי , צודק , הייתי צריך להיות יותר מחושב , ולתת לכל השקעה דף חדש בניתוח שלה ,
בגלל זה לא יכלתי להשקיע ב AMD כי יהיה לי קשה לתת לה דף חדש ואני לא יוכל להעריך אותה במדויק בשביל לקבל החלטה
&nbsp
לגבי מה ששאלת
עושים את זה על ידי תהליך של הפקת מודיעין , מהרבה גורמים נתונים ומאגרי מידע שונים,
כשלעצמם הם לא אומרים הרבה , אבל כשמקשרים מידע לעוד פיסת מידע אחרת ומצליבים נתונים, יוצאת תובנה שממנה אפשר לפעול
&nbsp
דווקא בחברות קטנות ומקומיות הרבה יותר קשה , בחברות גדולות ובינליאומיות יותר קל ,המידע הזה יותר זמין והמנהלים נמצאים ביותר ראיונות ווועידות,
אבל זה הרבה מחקר וניתוח , יש הרבה אתרים בנושא , למשל glassdoor
&nbsp
לגבי זיהוי שפת גוף ומיקרו הבעות , זה גם מיומנות שעבדתי עליה שנים ולמדתי פסיכולוגיה, כדי להגיע לרמת דיוק של 90% ולפעמים יותר בזיהוי שקרים
עברתי קורסים בנושא אפילו יש לי 2 תעודות הצטיינות ממי שהמציא את המדע הזה
שעליו מבוססת התוכנית "lie to me" של FOX,
בנוסף למדתי גם מהרבה חוקרים בנושא וממדריכים של חקירות של FBI וCIA,
איך לקרוא שפת גוף ממש טוב,זה חומר שיחסית זמין באינטרנט
הרבה פעמים אני יודע ככה מה אנשים הולכים לעשות או להגיד לפני שהם עצמם יודעים כי הגוף שלהם והתת מודע מדליף מידע לפני שהם יכולים להסתיר אותו בזמן
זה דברים שקורים בפחות מרבע שניה
&nbsp
לגבי חצי מהתגובה שנמחקה כי פשוט רשמתי מלא חח, המלצתי גם על הספרים
the intelligent investor
common stocks uncommon profits
&nbsp
אבל אחד הדברים המעניינים שהיה רשום שם , זה לשמוע את הearning call
ולעשות לו השוואה במקביל ל earning call קודם
ולראות הבדלים באינטונציה של הקול , או בביטוי ובחירה של מילים וסגנון שפה,
זה גם נותן תובנות לפעמים, יש פה הרבה פורנזיקה שאפשר לעשות עם המידע הזה
&nbsp
אבל אני בעקרון בא בהתחלה מנקודת מבט של צלף כשאני מחפש את המניה , ואז כשאני מנתח אותה בא מנקודת מבט של בלש,ואחרי זה מסתכל עם מיקרוסקופ,
המניה ירדה מלא , אז צריך להבין למה והאם היא מסוגלת להתמודד עם זה , ולהבין איפה האמת , האם השוורים צודקים בתזה שלהם או האם הדובים צודקים
לנתח את התזות של שתיהם לעומק ואז להבין מי יותר צודק , ככה מקבלים conviction להתמיד עם המניה בזמנים קשים , חוקרים אותה לעומק מהרבה זוויות מגיעים לאמת ורואים שהתזה לא נשברת

igal2016

New member
כמה עדכונים בתיק

מכרתי את קמהדע ב14 אחוז רווח לפני חודש,(מחזיק אותה כבר שנה וחצי חח),
הורדתי קצת מהגידור SQQQ , (חלקו מכרתי בהפסד קטן של 4 אחוז בערך)

הוספתי עוד כסף לFSLR למיצוע

הוספתי לפני חודש וחצי פוזיציות קטנות לCTSH , PRLB , JNPR
ושבועיים אחרי הוספתי פוזיציות לHAR , DIS , NVO

מיצעתי קצת את SEDG
והשבוע הוספתי פוזיציה קטנה ב CHKP

כרגע DIS NVO CHKP נראות עדיין אטרקטיביות

כרגע בודק את ABBV , OMAB יכול להיות שיש שם משהו מעניין
את אלה גם בודק: אלי משהו 1 מהם יהיה טוב,
MLNX
KRNT
VFC
TARO