התפתחות בגזרת אורתם סהר - מבקשים מאג'ח ד דחייה

yel5

Well-known member
תובנות ראשוניות שלי ממזכר ההשקעה.

א. העובדה שהחברה מבקשת דחיה של 4 חודשים בפרעון אגח ד (כדי לקבל סכום ההשקעה במזומן של 50M ₪) מלמדת שדירקטוריון החברה מסר דיווח כוזב בדוח רבעון 2 (דיווח שהחברה תעמוד בכל התחיבויותיה במועדן).
ב. מצב החברה אכן קשה. ראשית, משום שבעל השליטה העיקרי מוכן לאבד השליטה כדי להציל חלק מנכסיו. שנית, משום שהחברה מממשת את נכסי הליבה שלה.
ג. המסקנה מהנקודות הנל היא שפנינו להסדר ללא מימוש מיזכר ההבנות או הזרמה חיצונית אחרת.
ד. לא נבון להטיל ספק אם נחתם מזכר ההבנות. גם משום שחברה מפוקחת לא תצא בדיווח כוזב, וגם משום שהתעלת בדיווח כוזב היא זניחה (תוספת זמן של 4 חודשים).

מחזיק משמעותי באגחים הארוכות.

richy9

New member
בעיקר כי בעלי המניות הפסידו המון כסף

בגלל התנהלות החברה לכאורה ואם ההשקעה לא תצליח, הם עלולים לאבד את כל כספם.

richy9

New member
אני לא יודע מה בטוח

כידוע, בדר"כ בתביעה יצוגית אין עמלות ואין שכר טרחה, אלא אם כן יש זכיה.
אבל ללחוץ על המקלדת לא מצריך ידע.

richy9

New member
בעלי המניות של אורתם סהר יוכלו להגן על זכויותיהם

כמובן ע"י תביעה, שתפצה אותם במידה ותתברר כצודקת.
מי שעדיין מחזיק במניות החברה מוזמן לפנות במייל שפרסמתי לצורך העניין.

בתור מחזיק באגח הקצרה

וכמובן אני כותב מתוך פוזיציה ,הייתי מוכן לתשלום מחצית מהחוב בזמן ומחצית מהחוב בעוד 4 חודשים.
עם זאת לצערי הדבר לא יתאפשר היות ותהיה התנגדות "להעדפת נושים" של האגח הארוכים.
גם אם הדיווח על התעניינות וחתימת מזכר הבנות עם משקיע כלשהו נכון,זה אינו מבטיח דבר היות ויתכן כי לאחר בדיקת מצב החברה המשקיע יסוג מכוונותיו.
שבת שלום ומבורך

dw2322

New member
כתבה מגלובס

http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001154016 באם מהלך הזרקת האקוויטי אכן יתבצע אז מדובר בבשורה חיובית. זה מה שזילכה עשה בזמנו בקווינקו ואנחנו הנושים בסופו של דבר קיבלנו פארי מלא מלא. בעלי המניות כמובן דוללו. גם שם האגח הגיע לקידומת 6x וכמשקיע בהנפקה די הזעתי, אך הודות למיצוע במחירים אלה בסופו של דבר יצא טרייד רב שנתי טוב. במחיר כמה דפיקות לב ושערות לבנות :p לדעתי הוגן לשלם איזשהו פיצוי למחזיקי ד, בגין הדחייה הקצרה של ה 4 חודשים.

rinmat

Active member
התפתחות בגזרת אורתם סהר - מבקשים מאג'ח ד דחייה

החברה הוציאה הודעה לבורסה שהיא במו''מ להכנסת משקיעים בחברה עד 85 מיליון ש'ח תמורת כ77% ממניות החברה, בתמורה מבקשת החברה ממחזיקי אג''ח ד, דחייה של ארבעה חודשים בתשלום הקרן, ומהמחזיקים הארוכים שלא יפעלו להעמדת החוב לפרעון מוקדם, למיצוי ההשקעה הנ''ל, תשלומי הריבית ימשיכו לשלם באופן שוטף, כמו שזה נראה, זה הודעה טובה למחזיקי האג'ח הארוכות על חשבון הקצרה, שכרגע נושאת יותר בסיכון, לבעלי המניות הבשורה מביאה דילול משמעותי, אולי זאת הסיבה לזינוק באג'ח ה מ60 ל70 בשבוע האחרון.
http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp?report_cd=1059243
גילו נאות, מחזיק באג''ח ה.

love rain

New member
גם לשלם לספקים בזמן ולדחות רק לבעלי האג"ח הקצר

זה העדפת נושים.בעלי האג"ח הקצר צריכים לדרוש פירעון בזמן של חצי מהאג"ח ושהספקים ייקבלו גם הם חלק מהתשלומים שמגיע להם ויסכימו כמו בעלי האג"ח לדחייה של 20 מיליון כמו בעלי האג"ח.

danben40

New member
מידע נוסף בכתבה המצ"ב

http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3698664,00.html

לאור זהות המשקיע אפשר להתאזר במעט אופטימיות ?

"לכלכליסט נודע כי מדובר באיש העסקים היהודי בריטי ליאו נוי, הבעלים לשעבר של חברת בריטיש ישראל שנמכרה בשנת 2010 למליסרון תמורת 1.7 מיליארד שקל. עבור נוי, שצירף איתו להשקעה את משקיע יהודי נוסף מארה"ב ויהודי נוסף מברזיל, תהיה זו חזרה ראשונה לשוק ההון הישראלי לאחר מכירת מליסרון."

"עד אז, אורתם סהר מבקשת ממחזיקי האג"ח שלה דחייה של ארבעה חודשים בתשלומים, בקשה שלמעשה פותחת במגעים רשמיים להסדר חוב בחברה. בזמן הזה הם ינסו להגיע להבנות סופיות עם נוי ושותפיו ובנוסף יפעלו למכירת נכסים בשווי של 20 מיליון שקל. ב-24 לאוקטובר הקרוב אורתם סהר נדרשת לשלם 40 מיליון שקל למחזיקי אג"ח מסדרה ד' שבה מחזיקים בין השאר גופי הפנסיה של איילים, פסגות, הלמן אלדובי, מגדל והראל"

yossi alef

New member
הזהרתי מאורתם

כל הנורות היבהבו בנוגע לתשלום הקרוב. בנוגע לעסקה, אם בדיקות הנאותות לא יעברו חלק בעיה קשה לחברה.

שבוע טוב.ביום ראשון עושה רושם יהיו נפילות באגחים במיוחד

באגח הקצרה של אורתם.
נראה לי כי אם העיסקת רכישה תצא לפועל נחום ודורי ישארו עם פחות מניות מאשר כתוב שישארו ברשותם.
אני חושש כי בדיקות הנאותות ע"י לואי יגלו לא מעט בורות כלכליים באורתם,כמו שהתגלו בורות כאלו בחברת דורי בניה בזמנו.
&nbsp

danben40

New member
שבוע טוב, הערכה שלי עקב נתוני העסקה המשתקפת :

אג"ח ה' עליות היום ובהמשך השבוע -
העסקה משקפת לחברה שווי של 15 מש"ח, לפני הכסף, מה שאומר פרעון לאגחים.
ישנם 3 משקיעים, שאחד מהם "כבד" ומאחר והעסקה בכסף "קטן" ניתן להסיק מכך שמעוניין לבנות פלטפורמה, על כן, סביר להניח שהעסקה, לדעתי, תצא לפועל, גם אם הממצאים יחייבו התאמות כלשהן.
במידה והעסקה לא יוצאת לפועל והולכים לפירוק, אג"ח ד' לא משולמת ואג"ח ה' כמובן יקבלו יותר.
אג"ח ד' ירידות היום ובהמשך השבוע -
בעיקר עקב דחיית התשלום, שהיה ודאי וכעת נכנסת למשוואה אי וודאות שצריכה להשתקף במחיר וכן עקב העובדה שבפירוק יקבלו פחות בחלוקה פארי פאסו.
מניה - תרד כנראה לשער 7 המשקף שווי 15 מש"ח.
ג.נ. מחזיק באג"ח ה'.
בהצלחה

love rain

New member
לא חושב שהמניה תרד למחיר העיסקה כמו שדורי קבוצה

לא ירדה ל 9 שהיה המחיר שלוזון שילם.
אני לא אתפלא אם המניה תעלה ובקשר לאגח ד אני רוצה להבהיר שהריבית כן תשולם בזמן ובאג"ח ה ו י לא שינו כלום בשלב זה.

dw2322

New member
סדרות ה ו-י מתבקשות לא לפרק

כעת תהיה תקופה שבמהלכה יתכן ולא יעמדו בהתנות כאלה ואחרות, ולכן נדרשת הסכמה ושיתוף פעולה מצד כל הגורמים.
מה שכן, עקב הדחייה הקטנה בפרעון סידרה ד' הרי שנראה לי הגון להציע להם איזשהו פיצוי קטן.
&nbsp
הריביות כמובן ימשיכו להשתלם כרגיל.
&nbsp
לגמרי מתבקשת אסיפת אגחים, כדי להגיע להסכמה גורפת. בסופו של דבר כולנו מעוניינים בפרעון מלא, של כל הסידרות ולא שהקצרה תקבל והארוכות לא.
הזרמת הון משמעותי פנימה מהווה שיפור מהותי ביכולת פרעון הארוכות, ולכן, לטובת כולם, כדאי שהמהלך יצליח.
&nbsp
בקווינקו בזמנו זה היה פשוט יותר כי היתה רק סידרה אחת.

richy9

New member
החברה לא תסתכן בהעדפת נושים

לכן כנראה ד' לא יקבלו בינתיים.

love rain

New member
מי שעלול להתנגד הם מחזיקי האגח הקצר

כי הם לא מקבלים פיצוי ומופלים לרעה מול הספקים.
אני חושב שהוגן יותר שגם הספקים יסכימו לדחות חלק מהחוב וכך יתאפשר תשלום חלקי להם ולבעלי האג"ח.

love rain

New member
שלחתי מייל לנאמן אג"ח ד להעלות הצעה לפדיון חלקי ושגם הספקים

ידחו חלק מהתשלום. זה יותר הוגן ויגדיל את הסיכוי שבעלי האג"ח הקצר יתמכו בדחיה.

למעלה