אלון ריבוע: מלח מים, מלח מים

dw2322

New member
בדיוק עניתי, לכן שרשרתי אותך
הנכס העיקרי שיש פה זה ההפסד לצרכי מס.
לו אני הייתי מוטי הייתי מציע הצעת רכש ב 1 אגורה וסוגר עניין.
יש פה כאלה שמחפשים להתווכח בבית משפט (לעורך הדין זה בטח טוב
) ומוכנים לשלם מחיר שנראה די טוב בעיסקה מחוץ לבורסה ("יצחק בסוף" רשם למטה 45 אגורות, גם newyork56 הציע לקנות).
אני הייתי שוקל ברצינות לעשות סטופ לוס ולמכור לקונים כאלה.

&nbsp
אבל... אומרים שבבית משפט אתה יודע איך אתה נכנס אבל לא יודע איך אתה יוצא, לכן ישנו סיכוי (לדעתי קטן מאד) שבעלי המניות יצליחו לחלץ משהו ממוטי. זה לא לחלוטין בלתי אפשרי כי בסופו של דבר מדובר בכסף קטן (נגיד שאלון בעלת השליטה תהיה נורא נחמדה ותוותר על חלקה בהצעת הרכש במניות ואז ישאר רק אחזקות הציבור בנייר אלון ריבוע).

dw2322

New member

dw2322

New member
הנייר בהפסקת מסחר כבר כמה שעות

גם האגח וגם המניה.
&nbsp
בצדק, כי מדובר במאורע מהותי מאד מאד מאד.

hayek

New member
לטעמי קצת אכזרי למחוק את המיעוט במניה ללא כל תמורה

בן משה יכול היה לשלם 20 מיליון שח.

וזה תנאי מתלה.

המניה תתרסק.

dw2322

New member
והמניה אכן קורסת...

אני מסכים איתך שזה אכן קצת אכזרי.
אמנם מקובל שבהסדרי חוב שוחטים את בעלי המניות (כש gili667 שלנו למשל לא יפספס הזדמנות לרדת על לבייב ובעלי המניות שיביאו כסף מהבית באפריקה השקעות
) אבל זו היתה יכולה להיות מחווה יפה מצד מוטי אם למשל היה מציע איזושהי הצעת רכש סמלית למניות.
אפשר היה הצעה שחיטה, בסכום סמלי, לא יותר נחמדה ממה שאלשטיין עשה באידיבי פיתוח (כשאז כולנו התבכיינו איך שוחטים אותנו)
&nbsp
קודם לכן דובר על דילול משמעותי: מוטי מקבל 80-90% מהאקוויטי ואנחנו הנושים עוד כמה אחוזים, לא זוכר כבר, לכן נמנעתי כאן מלהציע את המניה, כי היה מדובר בסיכון יותר מדי גבוה לטעמי.
&nbsp
לפחות מי שמוכר את המניה יקבל מגן מס. גם זה משהו.

dw2322

New member
האגח מתקרב לפארי...

קונים ב 102.5, מוכרים ב 104.5, פארי 104.76
אחרי שכל העסק נסגר אמורים להעלות לנו את הקופון ל 6%.
חלום סולידי

שקל אחד לא מוכר.

&nbsp
מחזיק ולא ממליץ

dw2322

New member
הופ, נגמרו הקלמנטינות

מוכרים ב 104 ומעלה.
אני משער שזה לא מגיע עד לפארי ממש כי עדיין לא התקבל אישור סופי סופי מבית המשפט, ועל אי הוודאות הזו נראה שמגיע איזושהי פרמיה (ולכן יש מוכרים מתחת לפארי).

dw2322

New member
האגח נסחר עכשיו סביב 104 לערך, עדיין מעט מתחת לפארי

hayek

New member
אזהרה !!!

הבעיה:
1. תנאי מתלה להסכם שהוא שבן משה יקבל את כל מניות אלון ללא תמורה
2. בית המשפט לא יאשר זאת אם מתקיים אי שיוויון כך שבעל השליטה הקיים מקבל פיצוי בעבור מניותיו בעוד שבעלי מניות המיעוט מנושלים.
3. בעלת השליטה כן מקבלת פיצוי שמסתתר תחת שם אחר
4. ועדת הביקורת לא השתכנעה שבעלת השליטה לא מקבלת פיצוי.

יש סבירות גבוהה לדעתי שבן משה יחויב לשלם למיעוט חלק יחסי מהתשלום שמשולם לבעלת השליטה. למרות שהסכום לא צפוי להיות גדול במיוחד (20-30 מיליון שח בהערכה גסה), עצם העובדה שבן משה דאג להכניס סעיף זה להסכם, מראה שיתכן והוא מחפש דרך "מכובדת" החוצה.בן משה בהחלט לא רוצה להיראות כאחד שאינו מכבד הסכמים.

נראה לי שבן משה היה מעונין במגה (בתקופת אידיבי היה מאד מעורב בשופרסל). הוא לא איש נדל"ו אלא איש ביצוע, ואני לא משוכנע שהקבוצה ללא מגה קורצת לו. לדעתי היה מעונין במגה כולל השטחים שהושכרו לה ע"י ריבוע נדל"ן.

הערכתי הינה פיפטי-פיפטי.

לא מספיק בשביל לצלול פנימה עכשיו.

dw2322

New member
גם אלון האמא היא נושה

מוטי משלם לאלון (האמא) לא כי מתחשק לו אלא כי גם האמא היא נושה (ולכן קודם לבעלי המניות). עיין בעמוד 15 במסמך המוגש לבית המשפט. מוטי עושה אפילו קצת תספורת, כי החוב למעלה הוא 110+60.
&nbsp
בעלי המניות צריכים לאמר תודה על כל פירור שיקבלו. 0 מוחלט אכן קצת לא יפה, והיה יפה יותר לו מוטי היה זורק אליהם כמה לירות (ברור שלא 20 מיליון, אולי מיליון אחד?).
&nbsp
נו נו. לא שבנק דיסקונט ספר אותנו נושי אמפל לפני שנה-שנתיים כשמכר בחיניי חינם את גדות מיכליות המשועבדת אליו (הרבה מתחת לשווי בספרים ובדיוק בגובה החוב אליו).
ומה איתנו, הנושים הלא מובטחים? קדחת. אם הבנק היה משתדל לגרד קצת יותר אנחנו היינו רואים כמה לירות על הנכס, ככה שאני מכיר אישית את הבעסה

newyork56

New member
תגובה

כתבת
"3. בעלת השליטה כן מקבלת פיצוי שמסתתר תחת שם אחר"

היא לא מקבלת פיצוי היא מקבלת את החוב שלה בחזרה 170 מיליון
המניות של בעלת השליטה נמחקות אז אין שום אפלייה בינה לבין הציבור

מכאן שמסקנתך

" יש סבירות גבוהה לדעתי שבן משה יחויב לשלם למיעוט חלק יחסי מהתשלום שמשולם לבעלת השליטה "

שגויה.ראה מה שכתבתי לעיל

נראה מה יגיד בית משפט

על זה שלגברת כהן מחדרה לוקחים את המניות ככה סתם
לקבוצת אלון מוחקים חוב - כלומר פיצוי במכבסת מילים
וגברת כהן? גוזלים לה את כל הזכויות ככה סתם.

בהצלחה לבן משה בבית המשפט

dw2322

New member
נושה קודם לבעל מניות, ככה זה תמיד, לא משהו מיוחד

מכאן שהקייס של בעלי המניות מאד מאד חלש.
אישית לא הייתי שם על זה כסף, אבל... לך תדע.

כל מה שרשמת נכון

אבל אי אפשר לקחת מניות של גברת כהן מחדרה ולקחת לה אותן ללא תמורה.
איזו תמורה שוות ה27% שבידי הציבור?
זו שאלה מעניינת
כרגע הן שוות לפי מחיר 41 אגורות - 7.3 מיל ש"ח.

לדעתי הן שוות הרבה יותר.

פוזיציה בינארית כמובן

hayek

New member
לבעלי מניות המיעוט במקרה זה יש קייס סביר

לא מציע לרכוש, אבל מי ש"תקוע" בנייר כדאי מאד שיתיעץ עם עו"ד ויגיש השגות לבית המשפט.

הקייס הוא כדלקמן:

חוב לאלון הינו 170 מי שח. 110 מיליון מתוכו זה חוב "כאילו". למה "כאילו" ? ריבוע האמא התחייבה להזרים 110 מיליון שח בהנפקת זכויות. בגלל בעיות טכניות והצורך להזרים מזומנים , נמצא פתרון בניים של הלוואה. אבל במהות ההתחייבות של האמא היתה להנפקה. אפילו ועדת הביקורת של הבת לא הצליחה להכשיר את זה כחוב ולא כפיצוי והסתפקה באמירה שמפאת קוצר הזמנים , היא לא הצליחה לשלול את הטענה שמדובר בפיצוי הוני. בין ההסדר המקורי להסדר החדש, ההבדל היחיד הוא שמוחקים את המיעוט.

הכל כתוב בהסדר. חשוב לקרוא בעיון.

ונשאלת השאלה : בן משה התחייב להזרמה של 900 מ' שח לחברה וגם התחייב לתשלום 117 מיליון שח לאמא. למה פתאום תשלום אפשרי של 25 מיליון שח, לפי חישוביי, כ"כ חשוב לו שהוא מעמיד את זה כתנאי מתלה ?

יש חשש לדעתי שהוא סבור שזה מה יפיל את ההסכם.

dw2322

New member
אני הייתי מכנה הקייס כחלש ולא כסביר

אלון האמא הזרימה כסף חדש, ומקבלת חזרה פחות ממה שהזרימה. סוג של תספורת.
בעלי המניות מהציבור לא הזרימו שקל.
אדרבא, האם השואל "שושו" מוכן להזרים לאלון ריבוע כסף מזומן חדש ולקבל חזרה חלק ממנו? אני די משוכנע שלמוטי בטח לא תהיה בעיה עם נדבנות שכזו

&nbsp
בעלי מניות נחותים מנושים. זה לא פעם ראשונה ולא פעם אחרונה שזה קורה.
יחד עם זאת, מאחר ומדובר בכסף די קטן יש סיכוי שבעלי המניות לא יקבלו ממש ממש 0.
לכן אני יכול להבין את הרציונל של "יצחק בסוף" ו newyork56.
&nbsp
אישית? בשער 45 שהוא מוכן להציע לקניית הנייר מחוץ לבורסה אני, אישית, הייתי נפטר מכאב הראש הזה, אבל יכול להבין חובבי סיכון השואפים ליותר.
&nbsp
באמפל למשל אני כן ממשיך להחזיק בנייר הזבל המחוק (האגחים, המניה כנראה לא תקבל כלום), אבל זה גם מסיבות "סנטימנטליות".
מקווה לאיזשהו צמצום החבטה הכואבת ולהשאיר את הפרשה העגומה מאחורי.

למעלה