לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2583525,835 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

 
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

 
 
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'סיקור אסיפת אוסיף אגח ד'
סיקור אסיפת אוסיף אגח ד
<< ההודעה הנוכחית
02/06/2009 | 18:37
8
1
הגיעו די הרבה אנשים, משהו כמו 30, חלק פרטיים וחלק מוסדיים (אני הכרתי את יניב ממיטב ושרון מגדל), ככה שכבר יש הרגשה של החבר'ה המוכרים
בהתחלה שלמה אייזנברג נאם את מה שהיה לו לאמר, באופן די מאורגן ומסודר (כך שאפשר לאמר שהם באו מוכנים) ולאחר מכן הם יצאו והיה החלק שלנו, של דיון בין המחזיקים.

ולנאום של אייזנברג:
1. אין בעיה עם הריבית של ד ו-ה. הדחייה רלוונטית רק לקרן ב-ד.

2. יש 2 מקורות עיקריים לתשלום האגח: via-maris (מתקן ההפלה בפלמחים, שצפוי לגדול בקרוב) ומימוש השקעה ברומניה.
המקור העיקרי זה ההתפלה, כשלגביו נוהל מו"מ רציני מאד במשך 3 חודשים והתגבשה עיסקה שהיתה אמורה לשלם את ד. לצערם הקונה העלה ברגע האחרון דרישות ואייזנברג ראה בכך "ניצול לא לגיטימי של מצבה של החברה" ו"מאחר והם דואגים לתשלומים הבאים" (תשלום ד שני+בנקים) הרי ש"לדעתו אסור להכנע ללחצים זמניים"."בתנאים החדשים שהציב הקונה זו למעשה נסיגה מתנאי ההסכם".
הם עושים כמיטב יכולתם כדי למכור את הנכס ומעבר לאותו קונה (שלא נקבו בשמו) ישנם עוד 3 קונים, רציניים פחות, אבל אפשריים, כשהתמורה תהיה לא פחות טובה ממה שהציע הקונה הרציני הראשון. מספרית מדובר ב 58 מלש"ח, משהו כזה. אני לא יודע למה זה מספיק כדי לשלם, לא מכיר עד כדי כך לעומק את החברה.
המקור השני, של הנכס ברומניה, הוא בהיקף של כמה עשרות בודדות של מלשחים.

3. אייזנברג אמר ש"החברה לא נמצאת במצב נזילות טוב, כשאין הרבה גופים בארץ שמסוגלים למחוק 250 מלש"ח של נכסים נזילים ועדיין יהיו במצב טוב". "עיסקת ארונסון היתה אסון עיסקי, שגרמה להתאדות רבע מיליארד שקל, וזה אם כל חטאת".
4. הוא הציע הסדר כללי, בלי פרטים, כשבגדול הרעיון הוא הסדר כולל ל-ד (140 מיליון, משהו כזה).
א. חלק 1 יפרע תוך 3 חודשים. אם יגיע כסף קודם אין לו כוונה להחזיק מזומן והוא ישלם במיידי. לפרעון הזה ינתנו בטחונות (ע"י החברה ואם זה לא יספיק אז מעבר לזה-על הנקודה הזו היה אח"כ עוד דיון בו השתמע שיתכן והוא חוזר בו, לא הכי ברור בעולם, כש"המעבר לזה" יכול להיות ישרס או הוא עצמו, שוב-בינתיים הכל דיבורים). החלק הזה לא בהכרח יהיה חצי קרן ויכול להיות גם פחות.
ב. לגבי שאר הקרן יבצעו החלפת ני"ע. תן אג"ח אוסיף קבל אג"ח ישרס, במח"מ ארוך יותר. למעשה ישרס תקנה את החוב של אוסיף תמורת חוב שהיא תנפיק.

5. אייזנברג: "לבעל שליטה אין מחוייבות מעבר למוגדר בחוק". "אין חובה בחוק להביא כסף מהבית". "למרות אמירה זו משמעות ההצעה היא סוג של להביא כסף מהבית". את האמירה הזו לא אהבתי, כשזכור לי שהיחס בהכשרה וגלובליקום היה יותר ידידותי והולך לקראת הנושים.
עם זאת, בהמשך הבנתי משאר המחזיקים המוסדיים שמאחר וישרס בריאה הרבה יותר מאוסיף כן מדובר בפיצוי סביר.

6. אייזנברג סיפר ש"ישרס זו חברה עם הון עצמי של מיליארד שקל, מינוף נמוך, כל ההשקעות שלה בארץ, היא תמיד מממשת נכסים ברווח והיא פועל תבהצלחה בינונית פלוס (לא מדהימה, בינונית)". היא כוללת את רסקו שזו חברת בנייה בת 75 שנה.

7. אני שאלתי לגבי עיסקת אסותא והוא הסביר שבשנת 2007 נלקחה הלוואה בהיקף 300 מלש"ח ועד שלא מכסים אותה עוגן לא יכולה להעביר כסף למעלה. לקראת סוף 2009 הם ינהלו מו"מ מול הבנקים לגבי פריסת ההלוואה לטווח ארוך. אני שאלתי מדוע לא לבלוע את עוגן, בעזרת הכסף שבקופה שלה (מעין תרגיל שמיר בגילת), סה"כ יש רק 15% בחוץ, וככה להשתלט על הקופה שלה. האמת. לא כ"כ הבנתי את התשובה שלו ולפי מה שהבנתי הוא אכן מעוניין למחוק את הכפילות בעוגן, אבל דרך ישרס. האמת? לא ברור לי למה, אולי אנסה לברר יותר טוב את הנושא הזה בעתיד? שרשרת אחזקה של ישרס-אוסיף-עוגן נראית לי באותו היגיון מטופש כמו אידיבי אחזקות-פיתוח-דסק"ש, ומתבקש לצמצמן.


אח"כ היה החלק שלנו בעלי האגחים, ובו הוחלט פה אחד שמוטי בן ארי יהיה נציג המחזיקים. הוא מייצג קבוצת משקיעים עם 30 מיליון נקוב ונראה רציני, מקצועי, ממולח ובקיא מאד בחומר. אם אני זוכר נכון הוא היה גם באסיפת ההסדר של הכשרה אחזקות של אלעזרא.
בעיקרון מה שהוא מציע שנעשה משהו כמו הלוואה מזכה מישרס, ככה שנוכל לקבל במיידי ריבית+חלק מסויים מהקרן, שאר חצי קרן עד חודשיים ולגבי החצי השני אכן נעשה החלפות עם ישרס, כשכמובן תנתן הרבה תשומת לב ליחס ההחלפה (לפי מתואם, 1 ל 1 משהו כזה), פלוס שיפור ריבית (או שזה יכלל ביחס ההחלפה) ורוצים מחמ בינוני-קצר.
תוך 48 שעות הוא אמור לגבש הסכם ראשוני עם שלמה אייזנברג ובהנחה שכן אפשר יהיה לתקתק עניינים בשבוע הבא (אסיפה נדחית, כשהרוב ביקשו 10 בבוקר ולא 12, בשאיפה שגם כן במגדל המוזיאון בת"א).

לגבי יחס ההחלפה מישהו אמר שהיום מקבלים תשואה של 100% וקיווה לאיזו בוננזה כזו אבל שלומי ממגדל מייד הוריד אותו לקרקע המציאות והסביר שה 100% זה בגלל המחמ הקצרצר (עוד שבועיים לכסף), כשבתכל'ס התשואה נמוכה בהרבה. ממה שהבנתי ממוטי אם נצליח לקבל 15% תשואה שנתית על תחליף ישרס זה יהיה הסדר טוב ויפה.
בסה"כ, אם המתווה הכללי יהיה כמו מה שמוטי מציע (כרגע הכל זה דיבורים באויר) נראה לי שזה די בסדר ואצביע בעד בשבוע הבא. קיבלתי רושם שגם יניב ממיטב ושלומי ממגדל יסכימו לזה.

ככל הנראה המשקיעים רואים את המתווה בעין יפה כשאחרי האסיפה האגח עלה כמה אחוזים (קצת מוזר לי שהמניה ירדה, כי הלא אם יהיה הסדר אז אייזנברג יכול למחות את הזיעה מהמצח ויורד עול כבד שמעיק על המניה).

ולסיום ההומוריסטי
מה עם החלק הכי חשוב - הכיבוד? לא היה שום כלום, נאדה, כמו גלובליקום. קנקן מים עם כוסות פלסטיק וזהו. קולה, מיצים, קפה מגורען, תה צמחים, בורקסים, עוגיות ופירות לא הציעו לנו, ככה שהאסיפה לא שימשה תחליף צהריים.
לא יפה, בתקווה שבשבוע הבא יצ'פרו אותנו קצת יותר על הטירחה.
בורסה ושוק ההון >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה על הסיכום! שאלה'
תודה על הסיכום! שאלה
02/06/2009 | 19:09
1
שמת לב שהאג"ח קפץ ב-6% אחרי הישיבה? האם באמת תוצאותיה מצדיקות את הורדת התשואה לפי דעתך?
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'בסופו של דבר הכל תלוי בהסדר'
בסופו של דבר הכל תלוי בהסדר
02/06/2009 | 19:37
הרושם הכללי היה שיש רצון טוב מצד שני הצדדים, בתנאי שאף צד לא מנסה לקרוע את השני.
מה אגיד לך? עוד יומיים נהיה יותר חכמים.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'המון תודה על העדכון'
המון תודה על העדכון
02/06/2009 | 19:10
1
מעניין מה יהיה יחס ההמרה של האג"חים.

אני רואה פה דברים שהם לא כל כך חיוביים - הרבה מהתשואה לא נובעת רק מעצם זה שהמח"מ קטן, אלא שיש הצמדה יחסית רצינית לאג"ח, כי הוא הונפק לפני זמן רב כל כך.

אם עושים החלפה ביחס של 1:1 אני מניח שהערך המתואם לא יהיה 120 אג' לכל קרן של נייר (כמו שהוא כיום), אלא 100 - אז למעשה אתה מקבל פה 20 אג' פחות לכל נייר. ברמת המחירים הנוכחית של של האג"ח של אוסיף (95) - זה כמעט פארי. הריבית הנקובה באג"חים של ישרס היא בערך ברמה של 4.3% - אז מה תקבל פה? נייר עם מח"מ ארוך יותר - נניח 4 שנותן ריבית נקובה של 4% ואתה קונה אותו בערך בפארי. עכשיו, זה סתם תיאור מספרי למציאות אפשרית, שהיא למעשה תספורת די אכזרית.

האג"חים של ישרס בסדרה ה' הם כאלה בעלי מח"מ של שלוש ועודף כשהם נותנים תשואה לפדיון של 14.8% (מחיר של כ-81 אג' לנייר) - בשביל שברמת המחיר הנוכחית של האג"חים של אוסיף כאשר תהיה המרה לאג"חים של ישרס תהיה אכן תשואה לפדיון של כ-15%, צריך שיחס ההמרה יהיה ליותר אג"חים של ישרס יהיה יותר מ-1:1.

בקיצור, צריך מאוד להיזהר פה. שלא תהיה פה איזה תספורת במסווה של הסדר אג"חים אוהד. זה לא טריוואלי וגם לא נראה לי להיט כזה גדול.בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'לא לא, הבנתי שהכוונה שלא תהיה תספורת'
לא לא, הבנתי שהכוונה שלא תהיה תספורת
02/06/2009 | 19:35
(אבל אני רוצה לראות את זה גם בעיניים כי זה גם החשש הכי גדול שלי)
לגבי אגח של ישרס שלמה אמר לנו שיש תשקיף מדף לכל מה שרוצים, כך שיכולה להיות הרחבה של סידרה קיימת או הנפקת סידרה חדשה. קיבלתי את הרושם שמוטי מבין בזה מצויין, כך שנצטרך לחכות ולראות מה יצא בסוף.

בכל אופן הכוונה אינה לשחוט את אייזנברג אלא להביא הסכם סביר, כששני הצדדים יוצאים מרוצים. אם נקבל בערך חצי (אולי 40%?) בטווח של חודשיים (כשאני מניח שבחצי הכוונה לחצי צמוד כמובן, היתה בערך 20% אינפלציה בתקופה הזו) והשאר נדחה ל 3-4 שנים בתשואה של 15%, בלי תספורות, עם כל ההצמדות כמובן, זה נראה לי משהו שניתן לחיות עימו. להריע ולצהול אולי לא, אבל זה סביר.

שאלתי על פיצוי של מניות ושלמה אמר לי חד משמעית שלא. המתווה הכללי שהוא מציע זה החלפות אגחים, כשעל הפרטים הקטנים (והחשובים!) של יחס ההמרה זה בדיוק מה שהנציגות צריכה לדון.
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'תודה על הסיכום! אין כמו לשמוע ממישהו שהיה שם'
תודה על הסיכום! אין כמו לשמוע ממישהו שהיה שם
02/06/2009 | 19:41
לצפיה ב-'הכיבוד חלק מהמו"מ'
הכיבוד חלק מהמו"מ
02/06/2009 | 20:25
בלי כיבודים מצב הצד שכנגד גרוע יותר (:  סוג של לחץ יפני (ליבש את המתדיין)

אם תקבלו מתואם 1:1  זה יפה (יש בכלל סיכוי?)

והכיצד עוגן כלל לא קשורה ?!
ומה הבעיה להחזיר לבנק את החוב מהתקבולים המתקבלים?

להבא ממליץ להצטייד בכתבות מהתקשורת (איזנברג טטען שהם מאד נזילים ומחפשים נכסים להשקעה...... במקום  להעלות הכסף מעלה לתשלום החוב....)

הכי נחמד?
כל מיני מריצים (לא אתה!) למינהם ניסו לשכנע כי בגלל הכסף של עוגן לא תהיה בעית תשלום - והנה עוגן מחוץ לתמונה
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'מימוש השקעה ברומניה??'
מימוש השקעה ברומניה??
03/06/2009 | 07:46
זה לא מזכיר לך משהו?
בורסה ושוק ההון >>
לצפיה ב-'אני מכרתי את הנייר הבוקר'
אני מכרתי את הנייר הבוקר
03/06/2009 | 10:28
זה נראה לי די מסריח וברמת המחירים הנוכחית לא כדאי בעליל.
בורסה ושוק ההון >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ