הדולר לאן? סמנכ"ל ידע כלל פורקס ינסה לענות.

מצב
הנושא נעול.

אלוני.

New member

ביום רביעי הקרוב, 6 פברואר 2008, בשעה 17:00 יתארח בפורום טל עבדה מכלל פורקס. טל משמש כסמנכ"ל ידע בכלל פורקס והינו בעל נסיון רב בשוק המט"ח, בין היתר שימש טל כדילר בכיר בחדר עיסקאות של בנק זר וניהל את החטיבה הפיננסית של חב' הייטק הנסחרת בבריטניה,כיום- במסגרת תפקידו טל מנהל את הכשרת עובדי ולקוחות כלל פורקס ברחבי העולם, בנוסף לתפקידו טל מרצה במכללות לשוק ההון ברחבי הארץ שאלות בנושאים רלוונטיים נא לשרשר להודעה זו

eshco

New member
לדעתי הוא לא ינסה לענות

ביום רביעי הקרוב, 6 פברואר 2008, בשעה 17:00 יתארח בפורום טל עבדה מכלל פורקס. טל משמש כסמנכ"ל ידע בכלל פורקס והינו בעל נסיון רב בשוק המט"ח, בין היתר שימש טל כדילר בכיר בחדר עיסקאות של בנק זר וניהל את החטיבה הפיננסית של חב' הייטק הנסחרת בבריטניה,כיום- במסגרת תפקידו טל מנהל את הכשרת עובדי ולקוחות כלל פורקס ברחבי העולם, בנוסף לתפקידו טל מרצה במכללות לשוק ההון ברחבי הארץ שאלות בנושאים רלוונטיים נא לשרשר להודעה זו
לדעתי הוא לא ינסה לענות
הוא מקסימום יביע דעה לא מחייבת שאינה המלצה וייתכן שיקרה בכלל ההפך אבל גם על זה הוא לא יתחייב...

קרלטון

New member
שאלה למומחה

שאלה למומחה
מהן הנקודות החשובות ביותר בעיניך לעשיית רווחים לאורך זמן במסחר בשוק המט"ח?

טל עבדה

New member
עקרונות מסחר בסיסיים - שאלה מצויינת

שאלה למומחה
מהן הנקודות החשובות ביותר בעיניך לעשיית רווחים לאורך זמן במסחר בשוק המט"ח?
הנקודות החשובות הן 1. לא לנסות להיות מיליונר מחר. שוק המט"ח כמו כל שוק, מלא הזדמנויות וסיכונים. 2. לשמור על מינוף נמוך, 1:5 למתחילים, ועד 1:10 למתקדמים. 3. לנהל סיכונים לפני! שנכנסים לעסקה. 4. להבין שאפשר גם להפסיד. 5. כשמפסידים - להפסיד פחות, כשמרווחים להרוויח יותר. ועוד עוד יש עוד הרבה שאלות ואני אחזור לזה טל

קרלטון

New member
לא שאלתי על עקרונות מסחר בסיסיים

הנקודות החשובות הן 1. לא לנסות להיות מיליונר מחר. שוק המט"ח כמו כל שוק, מלא הזדמנויות וסיכונים. 2. לשמור על מינוף נמוך, 1:5 למתחילים, ועד 1:10 למתקדמים. 3. לנהל סיכונים לפני! שנכנסים לעסקה. 4. להבין שאפשר גם להפסיד. 5. כשמפסידים - להפסיד פחות, כשמרווחים להרוויח יותר. ועוד עוד יש עוד הרבה שאלות ואני אחזור לזה טל
לא שאלתי על עקרונות מסחר בסיסיים
קיוויתי שנשמע פה משהו מעבר לכך, כולי ציפייה.

tomi32

New member
שאלה למומחה

שאלה למומחה
האם מישהו מהתחום שלך חזה לפני שנתיים שהדולר יכול להגיע לשע"ח של כ-3.6 ש"ח לדולר בתחילת שנת 2008?

טל עבדה

New member
בסקירה שלי מינואר 2007

שאלה למומחה
האם מישהו מהתחום שלך חזה לפני שנתיים שהדולר יכול להגיע לשע"ח של כ-3.6 ש"ח לדולר בתחילת שנת 2008?
בסקירה שלי מינואר 2007
כשהשער היה 4.40 פרסמתי סקירה במעריב אמרתי שהיעד לסוף השנה הוא 3.80. קצת אגרסיבי לתקופה ההיא. אז כן היו טל

tomi32

New member
מדהים

בסקירה שלי מינואר 2007
כשהשער היה 4.40 פרסמתי סקירה במעריב אמרתי שהיעד לסוף השנה הוא 3.80. קצת אגרסיבי לתקופה ההיא. אז כן היו טל
מדהים
מאחר ואני לא מאמין ביכולת החיזוי של מומחי המט"ח, בדקתי תחזיות מלפני שנה והתוצאות עגומות (בלי לפגוע כמובן במר עבדה שכנראה שייך למיעוט יוצא הדופן).

טל עבדה

New member
תודה, אני גם טועה לפעמים

מדהים
מאחר ואני לא מאמין ביכולת החיזוי של מומחי המט"ח, בדקתי תחזיות מלפני שנה והתוצאות עגומות (בלי לפגוע כמובן במר עבדה שכנראה שייך למיעוט יוצא הדופן).
תודה, אני גם טועה לפעמים
חשוב להיות זהיר ומחושב לפני שאתה כותב דברים אבל בסיכומו של דבר. אם לא תיקח סיכון - לא תקבל תשואה. ולכן צריך לבחור אסטרטגיה מתוך ידיעה שיש תמיד סיכוי שתטעה. ושוב , צריך להרוויח יותר, לגדר הפסדים, לקדם סטופים ולהגדיל פוזיציות מרוויחות בלבד.

NS101

New member
שאלה למומחה

שאלה למומחה
היכן אתה רואה את הדולר עוד כחצי שנה? עד כמה אתה צופה שמהלך הורדת הריביות בארה"ב יהיה מוצלח בהשבת הכלכלה אל המסלול? האם אתה צופה אינפלציה גבוהה בארה"ב שתביא להעלאת ריביות בסופו של דבר ואם כן, תוך כמה זמן? מהיכן אתה עוקב אחרי תנועות של כסף זר פנימה והחוצה? מאלו מקורות? כלומר, מניין לך מתי משקיעים זרים קונים ומתי מוכרים ומה בדיוק הם קונים/מוכרים? הרי זה מאוד חשוב בכל הקשור לשוק המט"ח בארץ. האם אתה צופה שמהלך המשקיעים הזרים הקונים שחרים בהיקפים גדולים עתיד להסתיים כשיראו פה סימנים של הורדת ריבית ועד כמה תרחיש כזה סביר לדעתך?

טל עבדה

New member
הדולר עוד כחצי שנה

שאלה למומחה
היכן אתה רואה את הדולר עוד כחצי שנה? עד כמה אתה צופה שמהלך הורדת הריביות בארה"ב יהיה מוצלח בהשבת הכלכלה אל המסלול? האם אתה צופה אינפלציה גבוהה בארה"ב שתביא להעלאת ריביות בסופו של דבר ואם כן, תוך כמה זמן? מהיכן אתה עוקב אחרי תנועות של כסף זר פנימה והחוצה? מאלו מקורות? כלומר, מניין לך מתי משקיעים זרים קונים ומתי מוכרים ומה בדיוק הם קונים/מוכרים? הרי זה מאוד חשוב בכל הקשור לשוק המט"ח בארץ. האם אתה צופה שמהלך המשקיעים הזרים הקונים שחרים בהיקפים גדולים עתיד להסתיים כשיראו פה סימנים של הורדת ריבית ועד כמה תרחיש כזה סביר לדעתך?
הדולר עוד כחצי שנה
קצת קשה לי לענות על השאלה הזו. לדעתי אנו נגיע ל 3.48-50 שהיא רמת תמיכה פסיכולוגית, ומשם נראה תיקון משמעותי - אולי אפילו חזרה ל 3.85. אבל זה יהיה רק תיקון והמגמה תמשיך למטה. קשה להעריך באיזה שלב בתהליך הזה נהיה בתחילת יולי. בארה"ב - רב ביתי ההשקעות האמריקאים הגדולים צופים מיתון בארה"ב. הם מדגישים שלא יהיה משבר אבל יהיה מיתון- ולכן הצפי שירד הלחץ האינפלציוני. לא צפויה עלייה משמעותית בריביות בשנה הקרובה. תנועות מט"ח פנימה והחוצה תוכל למצוא בבנק ישראל. תוכל גם להרשם ולקבל למייל על בסיס חודשי ובחינם. לגבי השחרים - לא בתחום ההתמחות שלי. מעדיף להשאיר לאחרים. טל

vertrag

New member
איך קורה שהתשואות על אג"ח אמריקאי ל- 10 שנים

עולות דווקא בימים אלה? האם זה נובע מסנטימנט שלילי (המשקיעים דורשים ריבית גבוהה יותר עקב הסיכון) או דווקא עקב ציפיות להתפרצות אינפלציונית שנובעת בין השאר עקב הורדת הריבית בטווח הקצר. איך צריך לפרש נתון זה בניתוח הכיוון לטווח הקצר והארוך?

טל עבדה

New member
מודל של גלי צמיחה ומיתון.

עולות דווקא בימים אלה? האם זה נובע מסנטימנט שלילי (המשקיעים דורשים ריבית גבוהה יותר עקב הסיכון) או דווקא עקב ציפיות להתפרצות אינפלציונית שנובעת בין השאר עקב הורדת הריבית בטווח הקצר. איך צריך לפרש נתון זה בניתוח הכיוון לטווח הקצר והארוך?
מודל של גלי צמיחה ומיתון.
אתה / את מדברים על 10 שנים קדימה. צמיחה ומיתון הם גלים של 4 - 6 שנים כל תקופה. אם אנחנו לקראת מיתון, יהיה כאלה שיערכו לחץ איפלציוני בעקבות הצמיחה עוד 5 - 6 שנים. = העלאת ריבית.= תשואות עולות. נשמע לי הסבר הגיוני. ככל שסימני המיתון יתחזקו, התשואות צפויות לרדת. טל עבדה

שאלה: אין אני נצמד לדולר?

האם כדאי לקנות אגרות חוב דולריות ואם כן מה אתה ממליץ? איזה ריבית דולרית אפשר לקבל בתקופה זו לטווח קצר ואיזה לטווח ארוך?

אסטרולוג

האם כדאי לקנות אגרות חוב דולריות ואם כן מה אתה ממליץ? איזה ריבית דולרית אפשר לקבל בתקופה זו לטווח קצר ואיזה לטווח ארוך?
אסטרולוג
אין ריביות באגח יש תשואות אם אתה בחול אז תלוי באורך האיגרת גמבו 30 שנה עמד על 6 וחצי אם אתה קונה אגרות חוב צמודות דולר זה ארן אגרת רבית ניידת מקובל ליבור מינוס רבע בהצלחה

טל עבדה

New member
היום תכתבתי בגלובס שהיעד לסוף 2008 הוא 3.30

היום תכתבתי בגלובס שהיעד לסוף 2008 הוא 3.30
אני חושב שהשקל ימשיך להתחזק בגלובס שהיעד לסוף 2008 הוא 3.30. אני הראשון בעמוד הבית - וכתבתי שם פירוט למה זו דעתי. תראה ותחזור לשאול :) טל עבדה

la DVD

New member
מה משך הזמן הממוצע של טרייד אצל הלקוחות שלכם?

ומה המינוף הממוצע?

טל עבדה

New member
מ 10 שניות עוד חצי שנה

ומה המינוף הממוצע?
מ 10 שניות עוד חצי שנה
אבל הממצוע הוא כנראה סביב יומיים שלושה. ככל שלקחת ממינוף נמוך יותר = סיכוי נמוך יותר. תוכל להחזיק בעסקה זמן רב יותר.

la DVD

New member
מהו ההיגיון שאנשים מחפשים בטרייד של שלושה

מ 10 שניות עוד חצי שנה
אבל הממצוע הוא כנראה סביב יומיים שלושה. ככל שלקחת ממינוף נמוך יותר = סיכוי נמוך יותר. תוכל להחזיק בעסקה זמן רב יותר.
ימים? האם זה לפי ניתוח טכני? או שמהמרים על כל מיני החלטות מוניטריות?

כמובן - טכני+פונדומנטל

ימים? האם זה לפי ניתוח טכני? או שמהמרים על כל מיני החלטות מוניטריות?
כמובן - טכני+פונדומנטל
לא בדיוק מהמרים על החלטות מוניטריות (אולי יש כאלו שכן) אלא עושים הערכת מצב לדוגמא אם החוזים על הריבית מראים כך וכך סיכויים- האם זה מגולם? לא מגולם? מה ההשלכות מכך על הבורסה? ומכאן מה ההשלכות על שוק הקארי-טרייד? ומכאן מה ההשלכות על מטבעות הקארי? ועכשיו מה יקרה\לא יקרה לשוק הסחורות בעקבות כך? ואילו מטבעות הקשורות לסחורות יעלו-ירדו וכו' וכו'... אילו הודעות כלכליות צפויות להתפרסם? מה הצפי? מגולם\לא מגולם וכו'. התיזמונים לכניסות ויציאות הם ע"י ניתוח טכני קח דוגמא עכשוית : ברננקי הוריד את הריבית ב125 נקודות בסיס בתוך מספר ימים. נתון מדהים לכל הדעות. שאלתי את עצמי:מה ההסטריה? מה הוא יודע שאנחנו לא יודעים? ובכן, לאחר יום יומיים של מחשבה הבנתי סופית שכנראה מדובר בדוח תעסוקה (פיירול) נמוך במיוחד שעומד להתפרסם. ואכן כך היה . אני כבר הייתי עם פוזיציה פתוחה לארוע הזה.(שהניב המון פיפסים) אבל לא תמיד מדובר בארועים, לפעמים זה סתם תיקונים, ופול-באקים , וסנטימנט חיובי\שלילי למספר ימים..

מצב
הנושא נעול.
למעלה