שתי הערות לסיום הטירוף

nolefan

New member
יאללה, אז היה גמר של 6 שעות, קורה...

תכלס אם נולה לא היה נחנק במערכה הרביעית או היה נכנס יותר טוב למשחק, היינו מקבלים גמר קצר יותר לפחות בשעה, אם לא בשעתיים (וכמובן הזמן שהם לוקחים בין נק' וסגירת הגג הוסיפו זמן "מת" לזמן הרשמי). בכלל אני חושבת שהעובדה שקיבלנו משחקים ארוכים מנולה בחצי ובגמר פה ובארה"ב מעידה על כך שיריביו חזקים מאוד ושיחסי הכוחות שהיו שקולים ב-2011 (שנת הדומיננטיות שלו) עוד יותר שקולים עכשיו. הייתם מעדיפים לראות את נולה מנצח את מארי ורפא ב-3 מערכות תוך 3 שעות? לפי דעתי שיוויון הכוחות הזה אחראי לזמן האחרון של המשחקים לא פחות מהסגנון כי גם המשחקים של נולה ופדרר בחצי גמר ארה"ב ב- 2010 וב -2011 ארכו זמן רב (4-5 שעות) ושם היו גם לא מעט נק' קצרות, בעיקר של פדרר כמובן.

מי זה כולנו?

slepax

New member
מי זה כולנו?

משנה לשנה הנוכחות באוסטרליה שוברת שיאים, וזה למרות שהגמרים הופכים ארוכים יותר. כנראה שהחצי מיליון (בהקטנה) שהגיעו לגמר חושבים קצת אחרת ממעט הנוכחים כאן בפורום. לא בדקתי בשאר הסלאמים אבל אני בטוח שזה לא רק טרנד אוסטרלי.

LENAFAN

New member
יצאתי מהמשחק הזה בתחושות סותרות...

לא בדיוק סותרות אלא מקוטבות שאולי כן משלימות אחת את השנייה ואולי בחלוף הימים הקרובים אני אראה את הדברים באופן שונה. מצד אחד, אי אפשר שלא להצדיע לעוצמת הקרב שהייתה שם, אני לא זוכר שום דבר דומה לזה. הנחישות וההקרבה של שניהם במצב כל כך קיצוני מבחינה פיזית ומנטלית הוא משהו שכמעט ולא ראינו, לא רק בטניס אלא גם בכל ענף ספורט כלשהו בשנים האחרונות. כל מה שאני אוסיף על הסופרלטיבים יהיה די מיותר. אני לא מסוגל לחשוב על קרב גלדיאטורים יותר עוצמתי מאשר הקרב ביניהם שהגיע לשיאו במלבורן. כל הגמרים האחרונים ביניהם הובילו לקראת התמצית המזוקקת של מה שקרה במלבורן שהיה אירוע היסטורי בכל קנה מידה. כשיש אירוע כזה, אתה לא יכול לוותר על צפייה בו, פחות בגלל הטניס אלא בגלל הקרב והגבולות האנושיים שאותגרו כל פעם מחדש. וזה בדיוק העניין. כשכתבתי לפני המשחק על הערכה "מפוכחת" לאורך המשחק, זה לא היה דמיוני, הכתובת הייתה על הקיר. האם המשחק הזה השאיר בי "טעם של עוד"? ממש לא, יותר "טעם של לא עוד". אני לא רוצה לראות את שניהם על מגרש אחד עד להודעה חדשה, לא מסוגל שוב לראות את הטריאתלון המייסר הזה במשך שעות בלתי נגמרות, הספיקו לי הגמרים האחרונים ביניהם, הטובים יותר והטובים פחות. אם הם שוב הולכים להיפגש בכל גמר גדול אפשרי בחודשים הקרובים, אני אוותר בכיף על "התענוג" הזה אלא אם כן הם ישנו משהו באופי המשחק ביניהם. רק המחשבה על גמר של הטוב מ-5 מערכות ברולאן גארוס ביניהם עושה לי צמרמורת מהסוג הרע, כמו מחשבות על מפגש אפשרי בין קרלוביץ' לאייזנר בווימבלדון.

מסכים לגמרי. אהבתי. צריך לחוקק חוקים חדשים

המלחמה הייתה אדירה, מרגשת, היסטורית וכו' וכו'. אבל טניס זה לא זירת אגרוף ולא מלחמת שוורים. טניס אנחנו באים לראות בשביל היופי, בשביל הטאץ', הדיוק, בשביל האומנות שביצירת הנקודות. [ראו ערך פדרר]. ולאחרונה הטניס נראה יותר ריצת מרתון ימינה ושמאלה + הפגזות טילים מאשר טניס. אני מקווה שמישהו יתעשת ויחוקק חוקים שיתרמו לשימור היופי שבטניס [כמו למשל הפיכת המגרשים למהירים יותר או קיצור המערכות]. עד אז פדרר, נאמן לטניס שלו, ימשיך להגיע לחצי הגמר, וימשיך להזכיר לכולנו מה זה באמת טניס.

פרעה, אנטיוכוס, נפוליאון, פדרר, נדאל, דיוקו,

לכל מלכות יש תום כהונה. יחי המלך החדש: נובאק גו'קוביץ'. כמה הערות: 1. משחק היסטורי ומרגש. ראו כאן: http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/331/813.html?hp=3&loc=10 מאד אהבתי את הגישה של נדאל שבמקום להיות עצוב בחר להנות מהשותפות בהיסטוריה. 2. עולם הטניס עובר שינוי. לא עוד כשרון ואסתטיקה אלא יותר ויותר כוח מהירות ופיזיות. כפי שכתב על כך אנדי רודיק בטוויטר [ראו כאן:http://sports.walla.co.il/?w=/325/2504733. לכן לפדרר [בכלל ובגיל 30 בפרט] אין סיכוי. 3. פדרר בוודאי שמח על הנצחון של נובאק. לא רק בגלל שמנע מרפא גראנד סלאם 11, אלא בגלל שהראה לכולם שיש ענין של מצ'אפ, וכמו שנדאל לא יכול על נובאק בשום צורה [0-7], כך פדרר לא יכול על נדאל בשום אופן. [ופדרר מול נובאק דווקא נראה יותר בעל סיכוי]. 4. כפי שכתבתי למעלה לכל מלך יש מחליף. גם לנובאק יהיה מחליף מתישהו. זה יכול להיות מארי/דל פוטרו/סודרלינג/צונגה או לא יודע מי. לפני שנתיים אף אחד לא חלם שנובאק יהפוך לכזה מפלצת. אף אחד לא חלם גם שאי מי אי פעם יוכל לנצח את נדאל 7-0 בכל המשטחים. אבל זה פשוט קורה. תמיד יבוא מישהו חדש שיעשה התאמות ויכניע את המלך הנוכחי.

LENAFAN

New member
: היום בבלוג- 10 הערות סיכום על מלבורן

-המלכה ויקטוריה... -המעגל עדיין לא נסגר... -סדר עולמי חדש בצמרת... -קרוליין תצטרך להתרגל, מקום רביעי... -אוזי קים שוב התחפש להודיני ואז הגיעה ויקה... -שירת הסרינה... -יש קרבות שנגמרים בנוק-אאוט ויש כאלו שלא נגמרים לעולם... -מסע הקסם שלהן... -בוא נשכח, כמה שיותר מהר, פשוט נשכח... -נשים לא מסוגלות לשחק משחקים כאלו? הלו, צריך להזכיר לכם?1...

yanivmus

New member
נימי, מסכים עם רוב דבריך אבל....

יופי של ניתוח והוצאת לי את המילים מהפה ברוב דבריך. בדבר אחד אני לא מסכים חלקית. זה נכון שמהירות המשטחים ירדה אך לגבי אורך זמן המשחקים אני חושב שזה קורה הרבה בגלל נדאל. אם ניקח את המשחקים הארוכים ביותר שצוינו לאורך התגובוות פה אנחנו נראה שחצי מהם נדאל היה מעורב. *נדאל - פדרר וימבלדון 08 *נדאל - פדרר אוסטרליה 09 נדאל - דיוקו גמר 12. ויש משחקים נוספים. משחקים כמו ה6 שעות ב2004 קורים לעיתים וזה לגיטימי. בעיני נדאל הוא זה שגורם להכללה של רובכם כאן לחשוב שהמשחקים הפכו להיות ארוכים ומתישים. נ.ב: באשר למשחק של איזנר נגד מאהו אני אגיד שהוא היה כמובן יוצא דופן בכל קנה מידה. עד היום אני לא בתוך לגמרי שלא היה שם אקט מכור ומשהו נחתם מראש טרום המשחק. מי שזוכר יודע שבאותו שבוע של המשחק היה אירוע ספורט גדול אחר וייתכן שהמשחק בינהם רצא להסיט את התקשורת העולמית מהענף האחר וליצור רייטינג. *כל זה אני אומר שזו רק דעה אישית ולא בטוח בדבריי לגבי משחק זה. איך אינני שולל שהיה שם משחק מכור.

Niminator

New member
תודה שוב ועוד סבב תגובות

אבי - משום מה שכחתי להגיב בפעם הקודמת על הטענה שהמשחק היה גדול וכמוהו גם שאר המשחקים בין ג'וקוביץ' ונדאל, טענה שאני מסכים איתה. עם זאת, מה שאמרתי הוא לא שהמשחק אתמול היה משעמם (הוא היה אדיר), אלא שיחד עם זה, אנחנו לא רוצים לקבל רק משחקים כאלה, ולצערי עושה רושם שזה הכיוון שהסבב צועד אליו עם ארבעה שחקנים הגנתיים מטבעם בחמישה הראשונים בדירוג כיום. המשחק היה מדהים כי הוא יוצא דופן, אבל כשמשחקים מסוג זה לא יהיו יוצאי דופן המצב יהיה רע והטניס יאבד גובה. כמובן, יש כבר הרבה אנשים שמבחינתם הטניס אתמול היה בלתי-נצפה בעליל, כולל חברי פורום חובבי טניס מושבעים. מורן - כהערת פתיחה, כל טיעון או נימוק שמתחיל ב"מומחים אמרו" נחשב בעיני כקליפת השום. למשל, אם היית מסתמכת על כתב ynet בעבר וסטודנט למשפטים כיום בשם נמרוד דרור כאוטוריטה בתחום הטניס, היית בוודאי מצטטת את הטענה המגוחכת שלו מסוף 2009, בה הוא טען שתקופת הזהב של פדרר ונדאל הסתיימה ומעתה נתרגל למציאות חדשה. אז מומחים אמרו שג'וקוביץ' יותר מוכשר מנדאל - אז מה? זה אומר משהו? מי בעינייך בכלל מומחה? לטענות גופן, אני לא חושב שג'וקוביץ' הגנתי יותר מנדאל ונדמה לי שגם לא אמרתי דבר כזה. אמרתי שלנדאל יש כלים התקפיים מרשימים יותר אם יבחר להשתמש בהם, ולא שהוא בהכרח משתמש בהם בפועל. אני חושב שנדאל הוא שחקן הרשת הטוב ביותר בעשירייה הראשונה מלבד פדרר (ואולי מארי), שיש לו פוטנציאל להגשה רצחנית אותו ראינו מתממש באליפות ארה"ב 2010, ושכף-היד שלו, רק מעצם היותה מכה כל כך לא הגיונית פיזיקלית וביולוגית בה הכדור מסתובב אלפי פעמים בדקה, היא נשק עצום גם בהווה ועוד יותר מבחינה פוטנציאלית. אני מסכים שכרגע ג'וקוביץ' יותר אגרסיבי מנדאל, הרבה בזכות מכת ההחזרה שלו שבאמת הפכה לסימן היכר. יחד עם זאת, וכמו שאמרתי, הוא עדיין בבסיסו שחקן הגנתי. "משחק האחוזים הגבוהים" הוא כמו שהגדרתי בהודעה אחרת משחק הגנתי. בנוגע לכישרון, אני לא חושב שיש כל כך מה לדבר בעניין - זה פשוט לא רלוונטי. אם את מתעקשת שאחווה על זה את דעתי, אני חושב שנדאל הוא שחקן מוכשר יותר. רפרטואר החבטות שלו פשוט מרשים ומגוון יותר, ואני חושב שהטניס שלו במיטבו טוב מזה של ג'וקוביץ' - כפי שאני חושב שהטניס של פדרר במיטבו טוב מזה של נדאל, אבל אנחנו רואים כמה שזה שווה לתחת. לנהפאן - ראשית, אני שמח לראות תגובה לא עוקצנית שלך בנוגע לסבב הגברים. אני מבין שכמו פמיניסטית רדיקאלית, אתה תמיד במצב הגנתי המוכן בכל רגע לעקוץ את סבב הגברים מתוך רפלקס כלשהו שקשור להשמצות על סבב הנשים. זה מובן אבל ברור מאוד. אני חושב שיצאת עם תחושות מאוד דומות לאלו שאני תיארתי, חוץ מזה שאני מוכן לראות את השניים משחקים שוב בשמחה אפילו מחר - אבל ברור לי שהסבלנות הבלתי נגמרת שלי לטניס באופן ספציפי אינה נחלת הכלל, ושלמרות ההתלהבות, משחקים של ארבע וחמש שעות בגמרי גראנד-סלאם לא עושים טוב לענף אם הם מתרחשים שוב ושוב. יניב - להלן עוד משחקי מסטיק: ג'וקוביץ' נגד מארי מלפני ארבעה ימים, ג'וקוביץ' נגד מארי ברומא בשנה שעברה, ואפילו חצי הגמר מווימבלדון של ג'וקוביץ' וצונגה (שחקן שנחשב התקפי מאוד) - משחק שכלל שתי מערכות קצרות של 2-6 ו3-6 - ארך מעל שלוש שעות, רבע שעה יותר מגמר בן חמש מערכות בווימבלדון 1998. קשה לי להסכים לטענה שהמשחקים בסבב לא מתארכים באופן כוללני, אולי (באופן פרדוקסלי מעט) מלבד על חימר, שם נערכו התאמות כדי שידמה יותר למשטחים הקשים. ובכל מקרה, הדיון מבחינתי סב סביב שחקני הצמרת והמשחקים ביניהם - על זה נבנה עולם הטניס (לפחות עולם הטניס בעיני האוהדים הפחות-שרופים, שהם הרוב המכריע) ושם צריך להתמקד הדיון. כהערת צד, אני חושב שגם המשחקים בטורנירי פיוצ'ר וצ'לנג'ר עוקבים אחרי מגמת הצמרת, וקרבות חפירות אינם נדירים בכלל.

Matth

New member
אגב מהירות מגרשים וסגנון משחק

שימו לב לרבע גמר אגאסי פדרר מאוסטרליה 2005 סהכ לפני 7 שנים המהירות והאגרסיביות ביחס להיום - מדהים אפילו אז כמה יותר מהיר זה היה, וזה עוד עם אגאסי מזדקן בן 35 שנה וקצת לפני פרישה להלן הלינק: http://www.youtube.com/watch?v=xkBUod7nnC0

למעלה